Crazy Heart vypráví o zahořklém country zpěvákovi Badu Bleakovi (Jeff Bridges) s podlomeným zdravím a těžkým životním stylem, který se příliš často ženil, příliš mnoho pil a příliš moc let trávil na cestách. A přesto se Bad snaží dosáhnout záchrany, ke které mu pomáhá krásná Jean (Maggie Gyllenhaal), novinářka, která objeví skutečného muže skrývajícího se za muzikantem. (Timak)

maseer2

neuvěřitelně přesvědčivý (a po zásluze oscarový) Jeff Bridges v roli zhýralého písničkáře Bada Blakea ve filmu, který se v první polovině rozjíždí v pohodovější a více muzikální atmosféře (což zajisté ocení všichni s "country-písničkářským" duchem), aby pak v půlce druhé zabředl více do vod dramatu a ukázal podrobněji odvrácenou stranu hudebníkova života.. já jsem spokojen :) ()

bouncer

Už mi to přijde jako nějaký trend - každý rok se před předáváním Oscarů objeví film, kde je v hlavní roli muzikant, ideálně skrachovalý nebo na cestě za zkázou/nápravou a k tomu samozřejmě nezbytný alkohol nebo drogy. Bohužel všechny ty filmy vypadají úplně stejně. V případě Crazy Heart si někdo řekl, že zkombinuje Walk the Line a Wrestler a dostane megatrhák a Oscarový hit. Mě už to ale unavuje. Neříkám, že tu nejsou světlá místa (např. Maggie Gyllenhall), ale celkově mě to vůbec nechytlo. 50%. ()

Hwaelos

Jak larelay, tak SonG zmiňují podobnost s Wrestlerem. Nikoli neoprávněně. Crazy Heart je o něco méně nablýskanou obdobou téhož příběhu (ona nablýskanost ale možná souvisí s prostředím - přeci jen country se drží víc při zemi než svět pozlátka wrestlingu). Samozřejmě nic nového pod sluncem, ale pokud věnujete Crazy heart svůj večer, strávíte ho v dobré společnosti skvělé hudby a vynikajících herců. ()

Suzie05

Ani trochu se nedivím, že za tohle Jeff Bridges dostal Oscara. Za srdce chytající country songy a sametové hlasy Jeffa a Colina velmi hezky podbarvily toto drama. Jó to byly songy (Country rulezzz)... Is funny how falling feels like flying, for a little while... ()

joehot

V rámci hudebně-biografických filmů docela nuda, vlekoucí se v tolikrát jetých kolejích, že už ani nesledujete cestu, jenom průvodčího. Jeff Bridges zestárl do western/country a Crazy Heart ukradl pro sebe. ()

F.man

OK - hned v první větě - souhlas s Oskarem pro Jeffa Bridgese a zároveň ještě jedno rýpnutí do minulých Oskarů kdy měl Rourke brát plešatce za Wrestrlera. Proč to vzpomínám? Protože Crazy Heart je Wrestlerovi strašně moc podobné. Opět stařík, tentokráte jako coutry zpěvák, se kterým svět mává, opět ženská, opět dítě s dlouholetým odloučení... Až se chce Coopera obviňovat z tendenčnosti plné klišé. Přesto prostě, tohle na mě funguje, a Crazy Heart mě ponořilo. No o výkon Jeffa Bridgese - to je hold lahůdka, na kterou je radost pohledět. Son, I've played sick, drunk, divorced, and on the run. Bad Blake hasn't missed a goddamn show in his whole fucking life. ()

Marsik

Že je Crazy Heart mdlý, natahovaný, zdlouhavý, prostě nudný? Ano, to je. Ale písničky v něm jsou moc fajn a při závěrečném songu, když to Colin rozjel, jsem měl husinu. Opravdu velká škoda, že filmu chyběl hlubší a hlavně lepší příběh. Zde se defakto opakovalo to samé dokola - Jeff pil, pak hrál, pak zase chlastal, pak si zasouložil, dal si někde panáka a pak opět brnkal v nějaké knajpě. Ale Bada Blakea zahrál dobře a jestli si zasloužil za roli Oscara? Nevím, avšak přejme mu ho, vždyť za svou kariéru dokázal, že je opravdu herec velkého formátu. Crazy Heart hodnotím pouze 3 hvězdičkami, ale song The Weary King budu mít v hlavě hodně dlouho. 67% (1/4 with J.) // (20.7.2015) PRIMA - Po téměř dvou letech jsem do Crazy Heart šel znovu, tentokrát s dabingem a ten byl v pohodě. Vždyť film je přece o pěkných country písních, které naštěstí nadabovány nebyly :) Názor na film se od posledně zásadně nezměnil, bohužel dějově je Crazy Heart hodně mdlé. To mu ubírá významná procenta. Ale opět song Weary Kind mě v kladném slova smyslu odrovnal :) Díky němu malinko zvedám, ale pořád se na ty 4 hvězdičky bohužel nevyhrabu. 69% ()

ledzepfan

Příběh není něják originální-nenajdou se tu žádné srdceryvné scény,které se člověku navždy otisknou do mozku a všehovšudy se tu opakuje snad pět country songů.....Ale Bridges prostě válí-toho utahaného muže mu fakt věříte se vším všudy a díky němu celá ta průměrná věc drží pohromadě dost nadprůměrnou silou,která mě něják omámila a donutila dát čtyři hvězdy :) ()

baribal

Opět film, který získal oscara za mužský herecký výkon je one man show, maggie gyllenhaal mam rád, ale tady jeff bridges všechny zastinuje, zajímavá a nečekaná role colina farrella mě zaskočila. chytlavé písničky a zajímavá hlavní postava, to vše dává dohromady nadprůměrný film, který ale těm nominovaným na oscara nemůže konkurovat ()

SaNcHeZ_cz

Skvělý Jeff Bridges (konečně a zaslouženě se dočkal) v roli zahořklého country zpěváka, který se snaží nalézt svůj nový smysl života. Skvělé hercké obsazení a podmanivá hudba. ()

MartinezZ

12.6.2010 ~ Zpustlá zestárlá bývalá country hvězda - alkoholik - si nabrnkne holku (co by mohla být jeho dcera) s děckem, chová se jak debil a ničeho si neváží a najednou se mu rozsvítí a podzim života bude se zdát býti krásnější. ~ Tak to je stručný souhrn celého filmu. A Jeff za to dostal Oscara, stejně tak ústřední píseň filmu. Kroutím hlavou, nechápu proč. Akademie dává Oscary poněkud zmateně. Ale od začátku: Jeff byl kdysi country hvězda, ta ale zanikla a dnes hraje jen v bowlingových hernách a pubech pro hrstku country "fanatiků". Hulí jak továrna, chlastá jak Dán a to mu v 57 letech nedělá dobře na pleť. Jednou se mu do života dostane hezká mladá reportérka se žádostí o rozhovor a tihle dva to dají dohromady. V tuhle chvíli jsem to už přestával chápat. K mrožovi, jakého hraje Jeff, a v chlívě, v jakém je, bych se mu nejen nerval do postele, ale raději ani nevstoupil do pokoje. Ale budiž, vezměme v úvahu, že má Jeffova postava neodolatelné charisma. ~ Jeff si toho ale neváží a ač je rád, že může něco milého, hezkého a mrštného obejmout, furt chlastá a hulí, což zapříčiní i incident s jejím malým synem. (Mimochodem paní reportérka má malého syna a do domu si navleče šedesátiletého alkoholika. Někdy v tomhle místě se objeví pár srdceryvných výlevů, které byly přehlušeny dutou odezvou, která se linula z mé lebkovny, kterak jsem si ťukal na čelo.) Tím se situace trochu, lidsky řečeno, podělá a teprve nyní si Jeff před důchodem uvědomí, že by asi neměl chlastat a hulit, ale že by si měl dát do pořádku život, jít se léčit (vyléčí se, díky možnosti sestříhat film, asi během pěti minut, frajer) a začne si rovnat zpět svůj život. - Finito - ~ Jeffu "Dude" Bridgesovi jsem to prostě neuvěřil. Hraje dobře, ale není to zdaleka nic, za co by musel dostat Oscara. Stejně tak Maggie Gyllenhaal (mimochodem sestra Jakea Gyllenhaal, nedávného nového Prince z Perise) sice vypadá moc hezky, ale chování její postavy nechápu. V chování obou hlavních postav spatřuji množství WTF? chvilek, které mi jednoduše film znehodnocují. Možná by mě tak mělo oslovit country a některé písničky. Možná je to ale více než snesitelné pro country nasáklé státy USA, tady, ač mi country vůbec nevadí, ten povyk okolo toho vyznívá do ztracena. Jeden bod navíc speciálně za Maggie. ()

katasta

Krásný příběh o cestě Bada Blakea, o tom, že když je špatně, může být lépe, a když je lépe, může být zase hůř, o tom, že život není takový, jaký bychom ho chtěli mít, a že snad nejdůležitější na celém životě je timing :o) Do toho krásné písničky a hlas Jeffa Bridgese se vážně parádně poslouchá. ()

fremy

Už jsem měl připravené věty, že film se potácí pod hranicí úspěchu a nechce překročit pomyslnou čáru větší zaujatosti. Druhá půle mě však trochu donutila přehodnotit. Rozhodně tleskám country hudbě a Jeffovi Bridgesovi. Díky těmto aspektům stojí za to Crazy heart vidět. Budu tvrdit, že se mi příběh (ač životní a kolísavý) nedostal příliš pod kůži, ale je to pouze subjektivní názor. V porovnání s obdobnými tématy si snímek nevede vůbec špatně a rozhodně vyskakuje nad hranici nudy. ()

Riddick77

Kombinace amerického country a dramatu s vynikajícím obsazením z něhož ční oscarový Jeff Bridges. Takový herecký koncert jsem nečekal, přičemž vše podáno velmi osobně a přemýšlivě. Tohle mi prostě opravdu sedlo, nehledě na to, že to má opravdu výborný soundtrack! 10/10! ()

Freemind

Naprostý průměr. Jeff Bridges perlí, opět se mu podařilo najít si roli přímo na tělo, Farrell i Duvall potěší, Maggie se taky snaží (i když si nemůžu pomoct a stále se ptám, jak někdo může pořád cpát do rolí sebevědomých krasavic tuhle holku s - řekněme eufemisticky - dost nestandardním půvabem). Příběh se nějak posouvá kupředu a příliš nenudí, ke konci ale zjistíte, že se vlastně nikam nedostal a že je to všechno tak trochu jedno. Film pro klidné nedělní odpoledne, když je venku hnusně a v televizi jako vždy prd. ()

Wolodja

Pri sledovani jsem se nemohl ubranit vzpomince na Wrestlera - taky pribeh jedny padly hvezdy. Jinak tendle film delaj predevsim herci - Oscar pro Bridgese zaslouzenej. ()

blackrain

Pomalu plynoucí drama o jednom zkrachovalém muzikantovi, který obráží zapadlá městečka s kytarou. Hraje v zaplivaných barech nabo bowlingových halách a utápí svůj světabol v chlastu a kouří jednu od druhé. Pak mu na jedné štaci do cesty přišla mladá novinářka, která mu ukázala, kam to dopracoval. Jeffu Bridgesovi jsem toho zkrachovalce uvěřila na sto procent. ()

Lulu13

Tento film som z neznámych dôvodov dlho opomínala a robila som chybu. Bad Blake je jedna z najcharizmatickejších filmových postáv, na čom má výhradnú zásluhu nesmierne presvedčivý Jeff Bridges. Piesne boli pre mňa viac než počúvatelné a to aj napriek tomu, že country mi skutočne veľa nehovorí. Je síce pravda, že príbehy o skrachovanej celebrite nie sú vo filmovom svete žiadnou raritou, no Crazy Heart pre mňa v tejto kategórii zatiaľ jasne vedie. Blakeove hlášky si budem pamätať ešte dlho a na konci som aj napriek absencii srdcervúcich scén zostala dojatá. Piatu hviezdu na csfd vyťahujem iba výnimočne, no v tomto prípade nemôžem inak. ()

kaylin

Film o životě. Někdy prostě zažíváte pády, někdy si držku pořádně rozbijete, ale jsou tu okamžiky, které prostě stojí za to. Jeff Bridges podává jeden ze svých životních výkonů a nemůžu si pomoct, ale Maggie je pro mě jedna z nejoblíbenějších hereček, co znám. Pokaždé hraje tak, že mě to chytne za srdce. Nebo alespoň většinou. ()

Bruce Springsteen dostane hraný film

Bruce Springsteen dostane hraný film

09.04.2024

Příběh legendárního amerického rockového zpěváka a kytaristy Bruce Springsteena se dočká hraného filmu. Chystané dílo by mělo sledovat zejména období vzniku hudebníkova šestého studiového alba s… (více)

Nelítostný mstitel Christian Bale

Nelítostný mstitel Christian Bale

26.02.2012

Western nezemřel

Western nezemřel

19.12.2010

To už víme díky kritiky ozpěvované coenovské Opravdové kuráži. Ridley a Tony prostřednictvím své produkční společnosti Scott Free chtějí žánru vdechnout sílu hned ve dvou projektech, které pro ně… (více)

Rozhovor s Jeffem Bridgesem

Rozhovor s Jeffem Bridgesem

16.12.2010

Jeff Bridges je jedním z nejúspěšnějších hollywoodských herců, pětkrát nominovaný na Oscara, který si svým působivým výkonem v nedávném snímku Crazy Heart právem vysloužil tuto prestižní cenu v… (více)