Karate Kid

• USA The Karate Kid (více)

Malý Dre Parker musí kvůli práci své matky opustit Detroit, ale také všechny své kamarády a místa, která znal. Po příjezdu do Číny se snaží zapadnout mezi své vrstevníky. Přestože se mu v novém prostředí nelíbí, zakrátko se zamiluje do své spolužačky Mei Ying, která sice jeho city sdílí, ale kulturní rozdíly jim příliš nepřejí. Navíc se do toho všeho ještě zapojí žárlivý Cheng, který je dvakrát vetší než Dre a ovládá kung-fu. O údržbu domu, ve kterém Dre bydlí, se stará pan Han, kterého postihla velká tragédie. Ten o sobě tají, že je mistrem kung-fu. Aby se mohl Dre Čchengovi postavit, Han ho začne =trénovat a přihlásí ho na nadcházející turnaj kung-fu. Zatímco mu vysvětluje, že kung fu nestojí na úderech a chvatech, ale na rozvážnosti a klidu, zjišťuje Dre, že postavit se soupeři bude nejtěžší úkol v jeho dosavadním životě. (TV Nova)

ScarPoul

Nulové očakávania a neznalosť pôvodných filmov u mňa spôsobila neuveriteľný zážitok. Ja mám strašne rád filmy, kde to nie je len o žiakovy, ktorý nutne potrebuje učiteľa, ale aj o učiteľovi, ktorý zúfalo potrebuje žiaka. Všetko v nádhernom prostredí Pekingu a Činy. Jackie Chan je sympaťak a táto úloha mu neuveriteľne sadla a čo je zaujímavejšie tak Jaden Smith, ktorý ma tak neuveriteľne vytáčal v Dni, kedy sa zastavila zem, tu vytvoril postavu znesiteľného mladého hrdinu, ktorému som to mladé čínske dievča aj to víťazstvo v turnaji neuveriteľne prial. Horner zvolil výborné tóny pre dotvorenie atmosféry a Zwart vytvoril svižný, dynamický a zábavný film. Jeden s tých, ku ktorým sa budem neustále vracať, keď budem potrebovať počuť niekoľko životných múdier a pousmiať sa nad faktom že malý černoch učí čínanov Kung-fu. Ale pre mňa príjemné prekvapenie, ktoré mi v tento horúci večer neuveriteľne sadlo. ()

Tommassi3

"Neexistují špatní studenti, jen špatný učitel.." Jackie je však famózní učitel, jako je i tahle překopávka důstojným následníkem.. ()

Hwaelos

Nevím, jestli se dá točit pocta originálu, který stojí za prd. Nový Karate Kid to dělá, ovšem s velkou mírou nadsázky a nadhledu (viz zabíjení mouchy v letu) a už proto překonává původní patetický a nepovedený film. Mladý Smith je ve své roli výborný, stejně jako jeho učitel. Ve své kategorii (a co je to za kategorii prosím pěkně?) nadprůměrný snímek, který bych jako dítě zbožňoval. ()

Dale

Kedysi som kung-fu filmy miloval, teraz to už sledujem len s nechápavým úsmevom na perách. Ako rozprávka pre deti môže byť. ()

Terva

Produkci k tomuto filmu měl Will Smith - není se co divit, že ? Film začíná stěhováním do jiného prostředí a to z USA do Číny. Je to pro Darkera ( Jaden Smith ) obrovská změna v jeho životě. A čeká ho velká zkouška. V Číně je každý znalec bojových umění. Naštěstí si scénárista našel vhodného učitele pro svého hlavního hrdinu. A Mr. Han ( Jackie Chan ) neodmítne. Okolo čtyřicáté minuty jsem nechápal, proč Dre udělal to, co udělal. Věděl, že nemá šanci. Samolitr, že je to to správné nakopnutí aby se film konečně rozjel. Jackie Chan ten film trochu popohnal do akčnější sféry, ale jeho výkony už jsou docela pod úrovní jeho věku. CITÁT - Naučím tě pravou Kung - fu. Ještě, že s toho neudělali muzikál. Scéna " je osmého června " je nejsmutnější, ale od této chvíle dostává film spád a vymaní se z nudy. Následná scéna, kdy se Dre za doprovodu pěkné hudby začne pořádně pohybovat v Kung - fu stylu a dělat pokroky, je povedená. CITÁT - Je jen na tobě, zda vstaneš nebo ne. Proč mě ten konec nepřekvapil ?? ()

Ouwen odpad!

SPOILERY: Tam, kde jsem emocionálně prožíval znovuzrození Yuriho Boyky a přišlo mi emotivní si hadrem na podlahu omotat koleno, mi to zdejší znovuzrození za doprovodu písničky "Never Say Never" přišlo naprosto WTF a musel jsem se smát. Samozřejmě, že ten nejvíce zápornej malej klučina předá pohár Smithovi a všichni se maj rádi :D bitky jsou sice tvrdý, ale odporně sestříhaný, furt nějak přerušovaný čuměním do hlediště nebo na hlavního kluka, jak je vyklepanej, aby však na konci i s asi rozlámaným kolenem všechno zmlátil. Lol ()

moviesfan

Očekával jsem asi větší průšvih, ale tato verze se mi vlastně líbila. KK by si mohl klidně odpustit přehnaný závěr a pár zbytečný scén. Přesto film zavání občasnou zábavností, vcelku dobrým dějem a hlavně Chan mi zdě nijak nevadil. ()

corpsy

Dávam 5 *, aj napriek tomu, že je to všetko nejako zbytočne natiahnuté a takisto mi Jaden Smith do filmu veľmi nesadol. Je to však veľmi sympatické dielko, klasicky natočené, nenudí a občas aj kvalitne dojme. Táto zmodernizovaná verzia veľkého hitu z 80. rokov sa jednoducho vydarila na jedničku, síce nie s hviezdičkou, ale celkom úspešne. A veľkou mierou k tomu dopomohol vynikajúci Jackie Chan. Na dve hodiny vypnite, pozrite si tento nenáročný trhák a budete sa výborne baviť. ()

liquido26

Nikdy jsem neviděl Karate Kida z 80. let, nikdy mě to nelákalo. Na tenhle film jsem koukal hlavně proto, že tam hraje Jackie Chan. Jeho postava je poměrně dost jiná než ty srandovní týpci na který jsem zvyklej, ale musím říct, že z jeho postav asi nejlepší, nejsympatičtější. Celkově je příběh předvídatelný, klišovitý a těžko překvapující, ale hezky se na to kouká. ()

sidzej

Jeden z mala 80's remakeov ktory nestraca nic z atmosfery a ducha svojej predlohy. Uprimne moc som tomuto projektu neveril no musim uznat ze rezia a atmosfera su na slusnej urovni (co som od rezisera Ruzoveho pantera 2 rozhodne necakal). Scenarista vela prace nemal, stacilo len oprasit povodny scenar a trochu ho prisposobit sucasnosti. Napriek tomu ze film ma cez 2 hodiny plynie pomerne svizne takze ked to zhrniem vychadza mi solidnych 70%. ()

F.man

OK, možná že se to v druhé půlce trochu vyjasní a objeví se i dobré scény (šaolinský klášter), ale za tu první rodinnou půlku prostě na ty tři nepůjdu. A je to škoda, protože Jackie Chan zase jednou nedělá kraviny, ksichty a násilné fóry a opravdu hraje. Jadena Smithe bych taky možná vydržel, ale určitě ne celých 140 minut. V tomle ohledu to je děsně přestřelené a ke konci už jsem opravdu často kontroloval hodinky. Škoda Jackieho, ale já osobně dám pŕednost originální Béčku Karate Kida. Mr. Han... do you know you got a car in your living room? ()

PauloZ

První film mi přišel o dost lepší, nebo už jsem z těchto dětských bitek vyrostl :). Do hlavní role bych volil určitě někoho jiného než Jadena, který s těma dredama vypadá jak holka a celkově na mě působí jako malé děcko. Navíc 2/3 filmu jsou celkem nuda. Po solidním rozjezdu přijde hodinu a půl ničeho, přibarvených až moc velkou dávkou emocí a všeho, kromě pořádného tréninku na turnaj. No a potom akční konec, který je v několika ohledech celkem trapný a až moc si hraje na dospělý film. Má to sice pěkné obrázky a skvělého Jackieho, který se do role učitele výborně hodil, ale ani ten to nezachrání z pekelně průměrné podívané. ()

DEXTER099

Film ve kterém se objevuje syn Willa Smithe Jaden je volné pokračování série z 80. let a podobné je to asi jen v názvu i když paradoxně zde je kung fu a karate je jen v názvu.Nemohu stále přijít na chuť Jadenu Smithovi a mé sympatie nemá ,možná je to i tím,že mam pocit,že nebýt otce tak tam není a když už je to tak,že má známého otce tak o to víc by mělo být uvěřitelné jeho herectví aby tyhle pochyby zmizeli.Jako například Michael Douglas a Kirk Douglas.Co se týče filmu tak hlavní pozitivum je Jackie Chan a to,že zde není jeho teatrálnost jako v jeho starších filmech mě potěšilo a byl mi zde asi nejsympatičtější ze snímku co jsem viděl.Celkově za mě 65 % a tři hvězdy. ()

Kryton

Zbytečný remake roku 2010! Film je zbytečný sám o sobě. Nezajímavý hlavní hrdina, nezajímavý příběh a nezajímavý Jackie Chan. Nerad mu křivdím, ale tohle vážně vzal kvuli penězům. Film jasně ví, že nic nenabízí a tak se snaží vše zakrýt záběrama Číny. Když tomu vemu, že finální souboj a turnaj v původním Karate Kidovi měl koule a držel lidi v napětí, pak tohle doslova nasere každýho. Celý film se tak odehrává jen na ploše 15 minut a zbytek je fňukání malého fracka z Ameriky a bolestné hraní Jackieho Chana. Go F*ck Yourself Hollywood! ()

JimWayne

Výborný remake takej klasiky ako bol Karate Kid.Jackie Chan skúsený bojovník + Jaden Smith takpovediac novic vo svete kinematografie.Smith ukázal riadnu porciu hereckého talentu po svojom otcovi.85% ()

VojinRyan

Jaden Smith ako mladý herec a Jackie Chan ako stará legenda. Tento film je remakeom starej klasiky, ale je to zbytočne dlhé, naťahované a finále rutinérske. Hudba sa snažila poddvihnúť atmosféru, čo sa jej v niektorých prípadoch aj podarilo ale inak je to priemerný rodinný film o malom chlapcovi, čo sa chce naučiť Kung-Fu. ()

Wysch

Vcelku zábavné. Nevýhodou budiž stopáž, výhodou... ??? Určitě mladej Smith a zastaralost předlohy. Vůči ní totiž čínský Kung-fu Kid působí poměrně svižně a zábavně. [16.9. Palace Cinemas, Slovanský dům] ()

Nový Karate Kid přivítá staré známé

Nový Karate Kid přivítá staré známé

25.11.2023

Od karate děcka k nejpopulárnější hračce

Od karate děcka k nejpopulárnější hračce

25.12.2010

Karate Kid byl příjemným překvapením letošního léta (a stal se vůbec nejúspěšnějším filmem Jackieho Chana), takže jeho režisér Harald Zwart dostane další velkou příležitost. Jisté pochybnosti tu ale… (více)