Kathleen Kelly, majitelka malého knihkupectví Na růžku, sice žije s novinářem Frankem, ale tajně si dopisuje s neznámým přítelem na internetu. Je jím Joe Fox, spolumajitel velké sítě knižních supermarketů, který sice žije s nervní nakladatelkou Patricií, ale stejně tajně a nadšeně si píše s Kathleen. Přestože si dokonale rozumí, ani jeden z nich netuší, že se ve skutečnosti stali úhlavními nepřáteli. Joe totiž otevírá další knižní supermarket v těsném sousedství jejího obchůdku a tím ohrožuje jeho existenci. Nenabízí dokonalé znalosti dětských knih, ani dokonalou péči o zákazníka, ale je levnější. Citově založená Kathleen praktického byznysmena nesnáší. Netuší ale, že je to právě on, kdo jí radí, jak bojovat proti konkurenci. Praktický Joe zase pohrdá starosvětskými názory Kathleen, ale netuší, že jí přes internet radí, jak má proti němu bojovat. Vybavena radami svého internetového přítele a s pomocí článku partnera Franka se Kathleen pustí do boje za záchranu svého obchůdku. Ohlas je sice veliký, nicméně tržby neustále klesají. Zoufalá žena souhlasí, že se se svým internetovým přítelem sejde. Joe, který poslal na výzvědy kamaráda, tak zjistí, že jeho internetovou přítelkyní je Kathleen. Využije toho k dalšímu jízlivému setkání, ale stále jasněji si uvědomuje, že je do ní zamilovaný. (TV Nova)

Graham

Proč zase Tom Hanks a romantický hrdina? Tom Hanks není romantický hrdina, aspoň pro mě ne. Asi jsem si vytvořila proti němu silnou antipatii. Takže je mi líto pane Hanksi, ale už teď se rosím při pomyšlení, že bude nějaká další silně romantická role. Ale nebudu zatracovat celý film kvůli jednomu herci, že? ()

AdrianMonk

Úžasně pohodový fim. Jako vždy skvělí Hanks, Meg a Kinnear, dobrý scénář a skvělá režie Nory Ephron. Jedna z nejlepších romantických komedií. ()

radimartin

Skvěle napsaná a hlavními protagonisty zahraná romantická komedie, která rozesměje, potěší a dokonce vám dopřeje lehce skousknout i ten happy endík. ()

moviepill

Bol by to pomerne otrepaný námet, bežný romantický film typu "on spoznal ju, ona spoznala jeho, zamilovali sa, prekonali prekážky a žili spolu šťastne až do smrti...", ale keďže 1. Kathleen vnáša do filmu úžasné ÚŽASNÉ filozofické myšlienky, 2. Joe eF-ó-Iks milé kúsavé poznámky a 3. medzi oboma funguje zaujímavá chémia, sprvu negatívna, potom pozitívna, vychádza mi z "You've Got Mail" neuveriteľne sympatický filmový počin. Ideálny na upršané nudné večery. Nehrá sa na ťažký slaďák ani na strhujúcu komédiu. Od všetkého má niečo. Nora Ephron vie vybrať správnych hercov, vie napísať scenár, ktorý je vám blízky a vie natočiť FILM,ktorý je vám blízky. Plus - dej sa odohráva v New Yorku na Manhattane,čím je mne Láska přes internet ešte bližšia... PS: výborný český dabing. "A vím,že pro mě to pouhé nic znamenalo víc,než všechno to něco..." ()

Titleist

Neobyčejně příjemný romantický film. Můj nejoblíbenější, převyšuje i Love Actually. Tom Hanks a Meg Ryan jsou prostě báječný pár. ()

raider.minoo

Milá romantická komedie se sympatickým párem v hlavní roli. Nic náročného, ale ve svých vodách nadprůměrné jak nápadem tak i provedením. ()

Mr.Lojza

Tom Hanks je neuvěřitelný, a když se k němu přidá Meg Ryan, tak to nemůže nikdy dopadnout špatně. Výsledkem tohoto spojení v tomto případě, je krásný film, na který se může divák dívat častěji bez omrzelosti. ()

shioo

Film který můžu vidět kdykoli a vím, že k němu přesvědčím kohokoli aniž by se nudil. Jedna z romantických komedií, na kterou dnešní tvorba tohohle žánru už nedosáhne (myšlenka zařazení filmu do dnešní doby je nepředstavitelná). Krásné připomenutí časů, kdy moderní technologie neovládaly svět. Navíc Meg a Tom je dvojice, která nezklame. ()

Jogi.1

Dneska jsem to viděl popáté, to snad mluví samo za sebe :). Krásná romatická komedie, tento film mám moc rád :). ()

route60

Na Meg Ryan a Toma Hankse se kouka opravdu dobře, Láske přes Internet je filmová pohoda ale ještě raději mám jejich Samotaře v Seattlu na který se vdy těším, režiserka Nora Ephron tyto filmy opradu umí. ()

DR.SZ

Milý a příjemný snímek, vlastně vůbec jednu z nejlepších a nejsympatičtějších komedií, nám nabídla pravá odbornice na filmy - Nora Ephron. Vše šlo jako na drátku: výborné herecké výkony po všech stránkách, režie, scénář i kamera snímající tři roční období v městě New York, kde se odehrává děj. Ten má ovšem jednu silnější trhlinu - je od prvních minut předvídatelný. A tak díky námětu přemýšlí tvůrci marně, jak tuto skulinu vyplnit, čili se někdy zdá, že děj se opakuje a už trochu otravuje obecnstvo. Nedivme se tedy, že konec byl poměrně odfláknutý. Ovšem za výborné provedení - 79%! ()

lobo87

Krásna romantická klasika, ideálna na melancholické zimné večery. Duo Hanks & Ryan krásne ladilo a iskrenie bolo cítiť počas celého filmu. Inteligentná romantická zábava... 75% ()

Ereniss

Po letech zvyšuji hodnocení na plný počet, protože tak milou a kouzelnou romanťárnu, ještě k tomu s Hanksem a Ryan, dlouho neuvidím. Já vlastně na tento typ filmů vůbec nejsem, ale oni mě přesvědčili, že vlastně někde v koutku srdce ano. ()

Eywa11

Nelson: "Len si musím niekoho nájsť, to nebude ťažké" Joe: "No jasné, to bude hračka nájsť niekoho, kto ti naplní srdce šťastím." Nelson: "Ale no tak nebuď smiešny... ty poznáš ženskú, ktorá by to dokázala, poznáš ju?"........ No tak som si to po dlhej dobe dnes pri čajíku a soplíku kukla, zababušená v perinách a ostala som z toho nejaká rozcitlivená. Pri Somewhere over the rainbow na konci som aj slzičku pustila, čo sa mi ešte nestalo. Ale áno! ono je to sakramentsky ťažké takého človeka nájsť. Takže, keď ho nájdete už ho nepustite! To len tak, vysielam túto kozmickú myšlienku do priestoru. Takže dobrú noc milý priestor.....fňuk :) PS: Tie ich rozhovory o ničom a zároveň všetkom boli super <3 ()

AndrewNewman

Ono to vyzerá ako strašný romantický blábol, ale tak to nieje. Svižný scenár a výborná atmosféra vás sprevádzajú celým filmom. Tiež milujem New York v jeseni. Výborne vybraní herci. Snáď niet sympatickejšieho herca než je Pán Hanks. Meg bola tiež skvelá voľba. Nebolo by dobré, ak by bola hlavná ženská postava príliš sexi. K tomu jej rola sadla na mieru. Naozaj môžem len vrelo odporúčiť, strávil som veĺa príjemných hodín pozeránim práve tohto filmu :) ()

calculus

Sympatický film, stejně tak i herci. Nevtíravý humor, pohodová romantická komedie bez obvyklého růžového slizu... ()

patbat

První film s Tomem Hanksem, který jsem kdy viděl. A přesto, že to není žádný megafilm, ale jen malý nenápadný romkom, si mě Tom ihned získal. Potom samozřejmě přišel k mým očím Forrest nebo Trosečník, ale Láska přes Internet je ten film, který mě dostal a vždy, když se na něj dívám, vzpomínám si na to, jak jsem byl malý a vykuleně koukal na úžasného Toma Hankse. ()

Elio

Tuhle klasiku mám spojenou s jedním z nejpovedenějších retro soundtracků, jednoduchým, svátečním příběhem a finální scénou, kde herecký výkon Meg Ryan a Toma Hankse dosahuje svého píku. Upřímně, podobné herectví spojené s nepatrnou, přirozenou mimikou obličeje, která vyjadřuje emoce střídající se jako na běžícím páse, mám neskutečně ráda. Oba hrají skvěle po celou dobu, ale poslední setkání v sobě má prostě a jednoduše plno herecké energie. Sice si film pohrává s trochu smutnou myšlenkou vytěsňování menších, osobnějších obchůdků obrovskými řetězci, které oslavují konzum, ale i tak příběh končí na více méně povzbudivou notu, a to, že změna ne vždy znamená změnu k horšímu, ale postup jinam, vpřed. Kéž by se točilo podobných filmů i dnes více. ()