Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Kathleen Kelly, majitelka malého knihkupectví Na růžku, sice žije s novinářem Frankem, ale tajně si dopisuje s neznámým přítelem na internetu. Je jím Joe Fox, spolumajitel velké sítě knižních supermarketů, který sice žije s nervní nakladatelkou Patricií, ale stejně tajně a nadšeně si píše s Kathleen. Přestože si dokonale rozumí, ani jeden z nich netuší, že se ve skutečnosti stali úhlavními nepřáteli. Joe totiž otevírá další knižní supermarket v těsném sousedství jejího obchůdku a tím ohrožuje jeho existenci. Nenabízí dokonalé znalosti dětských knih, ani dokonalou péči o zákazníka, ale je levnější. Citově založená Kathleen praktického byznysmena nesnáší. Netuší ale, že je to právě on, kdo jí radí, jak bojovat proti konkurenci. Praktický Joe zase pohrdá starosvětskými názory Kathleen, ale netuší, že jí přes internet radí, jak má proti němu bojovat. Vybavena radami svého internetového přítele a s pomocí článku partnera Franka se Kathleen pustí do boje za záchranu svého obchůdku. Ohlas je sice veliký, nicméně tržby neustále klesají. Zoufalá žena souhlasí, že se se svým internetovým přítelem sejde. Joe, který poslal na výzvědy kamaráda, tak zjistí, že jeho internetovou přítelkyní je Kathleen. Využije toho k dalšímu jízlivému setkání, ale stále jasněji si uvědomuje, že je do ní zamilovaný. (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (494)

salahadin 

všechny recenze uživatele

Opravdu moc, moc, moc se snažím vymyslet nějaké synonymum k obligátnímu "nuda", ale nejde to. Nebudu originální. Viděl jsem jeden z nejnudnějších filmů ze škatulky "romantický". Hanks je po Klausu Kinském nejšerednější chlap na plátnech a monitorech, ale narozdíl od Hankse se Kinski nikdy necpal do tohoto žánru. A celé je to plný divných, fakt divných postav, přičemž v konkurenci vychází jako nejinteligentnější a nejnormálnější britský knihovník Bernard Black. No a pak se tam taky mailuje, to bych nechal bez poznámky, protože jsem byl vždy silně alergický na skutečnost, že se lidi nad 30 let chovají jako lidi pod 13 let. Jo a z chemie jsem míval trojky, ale safra poznám, když mezi postavami chybí. Tyhle dva prvky by nevytvořily sloučeninu ani pod tlakem a párou. Nene. Ale tak dobře, už mlčím, já vím, že jsem nebyl cílovka. ()

ifa 

všechny recenze uživatele

Absolutně absolutní romantická komedie pro krásný večer, která je chytrá, vtipná, svěží jak podzimní vánek, má charisma jak atomová elektrárna, dva herce, mezi kterými to jiskří, jako když se dobrušuje chytrý dialog.Nejlepší New York, přesahující atmosférou Woodyho. Prostě nezaměnitelná záležitost, zaslouží si víc než malou pozornost. Je potřeba objevit to kouzlo, kouzlo chytlavosti děje, kdy po druhém vidění citujete a víte, že je to TEN film.....Mám chuť nakupovat školní potřeby, pokaždé trnu jak to s Elizabeth a panem Darcym dopadne, pozoruji motýly, kteří si nakupují klobouky, ale to je chyba, tak jak to s klobouky obvykle bývá, mouka se vznáší ve vzuchu,vysílám otázky do prostoru, citujeme Kmotra, milujeme Lásku přes internet. ()

Reklama

kaylin 

všechny recenze uživatele

Tohle je film, který vás prostě musí bavit. Je to prostě snímek, který se vám má líbit, a to už jen tím, jací herci byli vybráni. A byli vybráni skvěle. Tom Hanks zde hraje naprosto výborně a já se pořád přesvědčuji, jak zajímavý a všestranný herec to je, i když jsem tomu nikdy moc nevěřil. Není to ani moc přehnané, romantika je dávkována tak akorát. Je to prostě ta správná romantika na hezký večer s někým, koho máte rádi. ()

boshke 

všechny recenze uživatele

Rozjede se to hezky a oceňuji fakt, že film nezklouzl k očekávanému klišé, kdy by se souboj dvou knihkupectví stal ústředním motivem celého filmu. Nemohl jsem si ale pomoci - připadalo mi poněkud nefér, že John tak od půlky stopáže věděl, že si píše Kathleen, a tak ji mohl úspěšně manipulovat a vodit za nos. Ano, vím, že hledám logiku tam, kde nemám... 70% ()

c.tucker 

všechny recenze uživatele

Film, který jsem už viděl nepočítaně a můžu ho vidět znovu a znovu. Pokaždé mě rozesměje ("Jestli se odsud dostanu, asi pujdu na plastiku očí!", ale i další), ale zároveň i dojme (hlavně konec, ale i jiné pasáže). Meg Ryan je kouzelná a Tom Hanks jí výborně doplňuje. "Až se odsud dostanu, půjdu na plastiku očí." ()

Galerie (27)

Zajímavosti (19)

  • Michael Palin měl hrát známého spisovatele, který pravidelně předčítá v obchodě Kathleen Kelly (Meg Ryan). I když bylo několik scén natočeno, do filmu se nakonec nedostaly. (don corleone)
  • Obchod, který ve filmu posloužil jako Fox Books, byl ve skutečnosti v té době nepoužívaný obchod Barney's mezi 17. ulicí a 7. avenue na Manhattanu. (don corleone)
  • Keď si na lodi Joe Fox (Tom Hanks) pripravuje martini, hádže do pohára olivu. V ďalšej scéne však oliva zmizla a hádže ju tam znova. (enoemis13)

Reklama

Reklama