Kathleen Kelly, majitelka malého knihkupectví Na růžku, sice žije s novinářem Frankem, ale tajně si dopisuje s neznámým přítelem na internetu. Je jím Joe Fox, spolumajitel velké sítě knižních supermarketů, který sice žije s nervní nakladatelkou Patricií, ale stejně tajně a nadšeně si píše s Kathleen. Přestože si dokonale rozumí, ani jeden z nich netuší, že se ve skutečnosti stali úhlavními nepřáteli. Joe totiž otevírá další knižní supermarket v těsném sousedství jejího obchůdku a tím ohrožuje jeho existenci. Nenabízí dokonalé znalosti dětských knih, ani dokonalou péči o zákazníka, ale je levnější. Citově založená Kathleen praktického byznysmena nesnáší. Netuší ale, že je to právě on, kdo jí radí, jak bojovat proti konkurenci. Praktický Joe zase pohrdá starosvětskými názory Kathleen, ale netuší, že jí přes internet radí, jak má proti němu bojovat. Vybavena radami svého internetového přítele a s pomocí článku partnera Franka se Kathleen pustí do boje za záchranu svého obchůdku. Ohlas je sice veliký, nicméně tržby neustále klesají. Zoufalá žena souhlasí, že se se svým internetovým přítelem sejde. Joe, který poslal na výzvědy kamaráda, tak zjistí, že jeho internetovou přítelkyní je Kathleen. Využije toho k dalšímu jízlivému setkání, ale stále jasněji si uvědomuje, že je do ní zamilovaný. (TV Nova)

Trailer

Zíza

Film jsem viděla už několikrát a vždycky na něj zase dostanu po nějaké době chuť. Je to příjemné, postavy jsou milé, formát se mi také líbí. Užívám si to. Tohle je pro mě ideální romantické komedie. Docela by mě zajímalo, jak by si s tím tvůrci poradil v dnešní době sociálních sítí. Chtěla bych takový film vidět. ()

novoten

Unavený Samotář v Seattlu je zapomenut a Tom Hanks má konečně prostor dokázat, že v komediálních rolích umí zářit stejně jako v těch vážnějších. Nora Ephron i Meg Ryan už tuhle knihkupeckou laťku nikdy nepřekonaly a to, jak výsledná úsměvná korespondence stále zraje, je tím nejvýmluvnějším výsledkem. ()

MM11

Námět docela zajímavý, ale abych řekl pravdu, některé dialogy a jednání postav (ať už pro romantické komedie typické) mě připadalo až moc přehnané a sráželo celkový dojem, a nakonec mě nutilo sklouznout k úsporným třem hvězdičkám. Třeba Tom Hanks se kvůli idiotským replikám často ztrapňoval. Lépe dopadala Meg Ryanová (tu nemusím, ona však tyhle role umí). Určitě bych to také zkrátil, nechápu jaký účel hrálo posledních cca. 20.minut, ale takový blábol, který ke konci nastal, škoda slov.... Nedostal jsem sice tak úžasnou komedií, za jakou jí mnozí považují, ale oddychovka to určitě je (podruhé bych jí ale, už vidět zřejmě nechtěl). ()

c.tucker

Film, který jsem už viděl nepočítaně a můžu ho vidět znovu a znovu. Pokaždé mě rozesměje ("Jestli se odsud dostanu, asi pujdu na plastiku očí!", ale i další), ale zároveň i dojme (hlavně konec, ale i jiné pasáže). Meg Ryan je kouzelná a Tom Hanks jí výborně doplňuje. "Až se odsud dostanu, půjdu na plastiku očí." ()

castor

Jak tohle asi dopadne? Samozřejmě přesně tak, jak se na romantickou komedii sluší a patří. On má doma hysterickou neurotičku, ona zase narcistu. Oba tak nějak čekají, až se budou moci vrhnout k počítači a napsat pár řádků jí/jemu. Aniž by tušili, že bydlí pár bloků od sebe a že je osud svede dohromady ještě trochu jinak. Ona je totiž majitelkou malebného knihkupectví s dětskými čtenářskými poklady, on je člen dravé podnikatelské rodiny, která otvírá obří prodejny knih. A zřejmě sežere i její krámek. Přes anonymní počítač jsou však stále těmi hrdličkami, které si rozumí, které o sobě sní a zdá se, že se zkusí poprvé potkat i osobně. Jenže nejprve se setkají coby dva závodní koně, kteří se drží své dráhy. Za staromódní romancí stojí Nora Ephron, nabízí sled vtipných a nápaditých scének, v případě prohlubování vztahu (i s mnohými překážkami) nicméně sledujeme spíš situační komedií než nějakou romantickou peckou. Vděčit za velký kus úspěchu může osvědčenému duu Hanks-Ryan. Zejména ona je ve své roli velmi příjemná, ač nikdy nebyla mou hereckou favoritkou. Za občasné jednání postav bych ale scénáristické sesterské duo vytahal za uši. Sympatický kus, který si za nějakých deset let zase docela rád zopakuju. 70% ()

• Režisérka Nora Ephron o obsazení hlavních rolí, shodném s jejím Samotářem v Seattlu (1993): "Pro mě to nebyl problém. Katharine Hepburn a Spencer Tracy spolu natočili sedm filmů a taky to nikomu nevadilo. Meg a Tom se k sobě neuvěřitelně hodí. Skutečně není žádný důvod, proč by spolu naopak neměli točit ještě častěji. Navíc Láska přes intenet není pokračování Samotáře v Seattlu. Když už, tak vzdálený příbuzný. Navíc, když má člověk v ruce takový scénář, musel by být úplný idiot, aby nepřišel na Toma a Meg. Není mnoho filmových hvězd, které by mohly dobře hrát v komediích. Je to velmi krátký seznam a oni jsou oba pro své role očividně ti nejlepší. Jsou chytří a šarmantní a mimoto je třeba říct, že oba rádi čtou. A to je v Hollywoodu dost vzácné." (NIRO)
  • Schuyler Fox (John Randolph) se zmíní, že měl kdysi dávno krátký romantický vztah s babičkou Kathleen (Meg Ryan) a posílali si dopisy. Jde o odkaz na dřívější adaptaci téže látky (maďarské divadelní hry "Parfumerie"), Obchod za rohem (1940), v němž komunikace mezi znesvářenou dvojicí v podání Jamese Stewarta (Alfred Kralik) a Margaret Sullavan (Klara Novak) probíhala přes poštovní schránky. (don corleone)
  • Tržby ze severoamerických kin byly 115,8 milionu amerických dolarů, součet těch celosvětových 250,8 mil. (NIRO)