Láska přes internet

You've Got Mail

Láska cez internet

Komedie / Romantický

USA, 1998, 115 min

Velmi milá romantická komedie, která dokáže pohladit, potěšit a povzbudit, ale kvalit Lásky nebeské pro mě nedosahuje. Hanks a Ryan mají až neuvěřitelnou chemii, ze které snímek čerpá. Dialogy i monology jsou často vybroušené, vtipné a inteligentní, a proto má spoustu vět, které se zde pronesou hloubku a krásu poetiky.(5.10.2014)

Chtěl jsem si k večeři udělat slaďoučký černý čaj s mlíčkem, jenže ouha - došel cukr. Po chvilce marnosti mě napadlo pustit si k tomu čaji Lásku přes internet a od tý doby už cukr nekupuju. Je hezkým paradoxem, že zrovna film o něčem, co každou vteřinu stárne rychleji než cokoli jiného (tedy internet), neztrácí ani po patnácti letech nic ze svého kouzla. (Filmfest Théoule 2013, 7/11)(20.6.2013)

Moc hezkej film, co pohladí po srdíčku. Galerie, plakáty i upoutávky nic moc, hlavně Meg Ryan není žádná sexy kočka, ale pro tento film se výborně hodí. Tom Hanks si pečlivě vybírá než do něčeho vstoupí a tato role mu výborně padla (jako skoro všechny), takže hodnotím krásnými 4 hvězdičkami a věřím, že se na tento krásný film podívám ještě s někým koho mám rád :)(11.4.2011)

Tohle je film, který vás prostě musí bavit. Je to prostě snímek, který se vám má líbit, a to už jen tím, jací herci byli vybráni. A byli vybráni skvěle. Tom Hanks zde hraje naprosto výborně a já se pořád přesvědčuji, jak zajímavý a všestranný herec to je, i když jsem tomu nikdy moc nevěřil. Není to ani moc přehnané, romantika je dávkována tak akorát. Je to prostě ta správná romantika na hezký večer s někým, koho máte rádi.(9.4.2014)

• Frajer42

Samozřejmě, že jsem musel jeden z nejoblíbenějších snímků své pravidelné filmové spolusledovatelky, rozhodně vidět. Tom Hankse mám dost rád, Meg Ryan mi dle hodnocení až tolik nevadí a šovinista také nejsem, takže jsem překousl i režisérku ženského pohlaví. Nevím, či je to zapřičiněno pouze pohlavím režisérky, ale tohle prostě není film pro muže. Minimálně pro to zanedbatelné procento těch kvalitnějších mužů. Párkrát jsem se během stopáže pousmál, ale celé mě to nechalo naprosto bez emocí a děj mě absolutně nezaujal. Ta myšlenka je fajn. Dva lidé se do sebe zamilují, aniž by se kdykoli viděli. Najdou v sobě navzájem spřízněné duše. Takový vztah bude mít určitě mnohem delší a kvalitnější trvání, než když si někde na diskotéce najdete opilou Miss World, která má v hlavě obvykle nasráno. Mnohem lepším filmem zpracovávající obdobné téma byl film Obchod za rohem s James Stewartem, takže bych doporučoval zájemcům o toto téma spíše ten starší kousek. Chápu, že je tento film pro spolusledovatelku klenot, neboť se v něm objevuje spousta věcí, které má ráda: káva, knihy, Kmotr a kopretiny. Uznávám, že ze snímku srší velmi pozitivní nálada a atmosféra, ale šíleně jsem se nudil. Ošklivé dva kousky.(29.10.2016)

• - Film byl natočen podle muzikálu "She Loves Me" od autorů Harnick a Bock. (don corleone)

• - Kniha, ze které Kathleen (Meg Ryan) předčítá dětem ve svém obchodě, je dílo Roalda Dahla "Kluk - příběhy z dětství." (Laura Luthy)

• - Obchod, který se vydává ve filmu za Fox Books je ve skutečnosti v té době nepoužívaný obchod Barney´s mezi 17 ulicí a 7 avenue na Manhattanu. (don corleone)