Láska přes internet

You've Got Mail

Láska cez internet

Komedie / Romantický

USA, 1998, 115 min

Internet je novodobá zhouba lidstva. Dovedete si vůbec představit kolik času prosedíme u počítače a kolik času strávíme brouzdáním po netu. Internet se dá ale výborně použít pro komunikaci. Internet byl originálně použit i v této romantické komedie. Dva majitelé konkurenčních knihkupectví si začnou vyměňovat e-maily. Dvojice Tom Hanks a Meg Ryan působí ohromně romanticky. Ale Meg Rayn měla lepší knihkupectví. Mám radši tyto malé krámky. Jsou totiž kouzelné.(2.10.2008)

Na romantické slaďáky si vůbec nepotrpím a většinou mi lezou krkem, tenhle film je ale jiný. Buď to bylo tou vánoční náladou, ale spíše si myslím, že to bylo docela originální zápletkou a hlavně dvěma ústředními hereckými představiteli. Meg a Tom (můj oblíbený herec) jsou kvalitní herci, sympaťáci, kteří tomuto filmu dodali šťávu, takže i když od začátku víte, jak to skončí (ostatně jako každý romantický film), tak jim fandíte a dívání vás baví...(16.6.2013)

Zopakovalo sa obsadenie z filmu Samotář v Seattlu. Znesiteľná romantická komédia, ktorá nemá tupý scenár. Ani nemá nestráviteľnú dávku nereálneho romantizovania. A aj keď by určite sadla kratšia minutáž, tak v rámci žánru nemám vlastne žiadne zásadné námietky. Jednoducho sázka na istotu, ktorá dopraje nežným polovičkám potrebnú dávku nádeje a zarostlým polovičkám dopraje..., no to už si musí každý dosadiť sám.(21.3.2010)

Film, který jsem už viděl nepočítaně a můžu ho vidět znovu a znovu. Pokaždé mě rozesměje ("Jestli se odsud dostanu, asi pujdu na plastiku očí!", ale i další), ale zároveň i dojme (hlavně konec, ale i jiné pasáže). Meg Ryan je kouzelná a Tom Hanks jí výborně doplňuje. "Až se odsud dostanu, půjdu na plastiku očí."(26.12.2007)

Unavený Samotář v Seattlu je zapomenut a Tom Hanks má konečně prostor dokázat, že v komediálních rolích umí zářit stejně jako v těch vážnějších. Nora Ephron i Meg Ryan už tuhle knihkupeckou laťku nikdy nepřekonaly a to, jak výsledná úsměvná korespondence stále zraje, je tím nejvýmluvnějším výsledkem.(25.12.2005)

• - Část scény, kde Joe skřípne ve dveřích nafouklé balóny nebyla ve scénáři, stejně tak věta "díky bohu, že to nebyly ryby", kterou improvizoval Hanks. (don corleone)

• - Postava Jean Stapleton se jmenuje Birdie Conrad. Narážka na postavu Conrad Birdie z muzikálu "Bye Bye Birdie". (don corleone)

• - Obchod, který se vydává ve filmu za Fox Books je ve skutečnosti v té době nepoužívaný obchod Barney´s mezi 17 ulicí a 7 avenue na Manhattanu. (don corleone)