Láska přes internet

You've Got Mail

Láska cez internet

Komedie / Romantický

USA, 1998, 115 min

Léty bude tenhle film stárnout... Jeho určité kouzlo spočívá v jistém okouzlení emailovou poštou a chatem, které byly ještě v roce 98 (u nás určitě) něčím nezvyklým, už dnes se ale jen ušklíbáme nad nadšením Hankse ("ten pocit, když otevřete schránku a ta vám oznámí: Máte zprávu") a Ryanové, kteří s tímhle médiem pracují. Nebýt tohoto motivu, není na filmu NIC originálního, je z něj dobrá romantická komedie s průměrnými hereckými výkony obou představitelů a kýčovitým koncem ( do něj navíc hraje "Over the rainbow"). Rozhodně jsem dalek po tomhle snímku nějak plivat, bavil jsem se dobře... 60%(5.7.2006)

Tohle je film, který vás prostě musí bavit. Je to prostě snímek, který se vám má líbit, a to už jen tím, jací herci byli vybráni. A byli vybráni skvěle. Tom Hanks zde hraje naprosto výborně a já se pořád přesvědčuji, jak zajímavý a všestranný herec to je, i když jsem tomu nikdy moc nevěřil. Není to ani moc přehnané, romantika je dávkována tak akorát. Je to prostě ta správná romantika na hezký večer s někým, koho máte rádi.(9.4.2014)

Rozpočet $65miliónovTržby USA $115,821,495Tržby Celosvetovo $250,821,495║ Príjemná romantická komédia so skvelým Tomom Hanksom a Meg Ryan, možno trošku skrátiť minutáž, lebo v poslednej tretine to trošku stagnuje na mieste a možno by bolo plné hodnotenie. /80%/(18.5.2005)

Jak tohle asi dopadne? Samozřejmě přesně tak, jak se na romantickou komedii sluší a patří. On má doma hysterickou neurotičku, ona zase narcistu. Oba tak nějak čekají, až se budou moci vrhnout k počítači a napsat pár řádků jí/jemu. Aniž by tušili, že bydlí pár bloků od sebe a že je osud svede dohromady ještě trochu jinak. Ona je totiž majitelkou malebného knihkupectví s dětskými čtenářskými poklady, on je člen dravé podnikatelské rodiny, která otvírá obří prodejny knih. A zřejmě sežere i její krámek. Přes anonymní počítač jsou však stále těmi hrdličkami, které si rozumí, které o sobě sní a zdá se, že se zkusí poprvé potkat i osobně. Jenže nejprve se setkají coby dva závodní koně, kteří se drží své dráhy. Za staromódní romancí stojí Nora Ephron, nabízí sled vtipných a nápaditých scének, v případě prohlubování vztahu (i s mnohými překážkami) nicméně sledujeme spíš situační komedií než nějakou romantickou peckou. Vděčit za velký kus úspěchu může osvědčenému duu Hanks-Ryan. Zejména ona je ve své roli velmi příjemná, ač nikdy nebyla mou hereckou favoritkou. Za občasné jednání postav bych ale scénáristické sesterské duo vytahal za uši. Sympatický kus, který si za nějakých deset let zase docela rád zopakuju. 70%(20.12.2015)

Poznáte ten pocit keď si píšete s niekým bez toho aby ste ho poznali a napriek tomu cítite ako keby ste ho poznali celý život? Pohodový sentimentálny film pri ktorom som sa zasmiala a nevedela dočkať kedy už bude koniec a tí dvaja sa konečne stretnú. Nenapadá ma viac slov ako by som ho opísala ale bolo to výborné. Z filmu išiel pokoj ktorý sa potom prenesie aj na vás. No na záver ma napadla ešte jedna poznámka: Keby sa to stane aj v skutočnom živote...(20.4.2014)

• - Část scény, kde Joe skřípne ve dveřích nafouklé balóny nebyla ve scénáři, stejně tak věta "díky bohu, že to nebyly ryby", kterou improvizoval Hanks. (don corleone)

• - Postava Jean Stapleton se jmenuje Birdie Conrad. Narážka na postavu Conrad Birdie z muzikálu "Bye Bye Birdie". (don corleone)

• - Film byl natočen podle muzikálu "She Loves Me" od autorů Harnick a Bock. (don corleone)