Láska přes internet

You've Got Mail

Láska cez internet

Komedie / Romantický

USA, 1998, 115 min

Námět docela zajímavý, ale abych řekl pravdu, některé dialogy a jednání postav (ať už pro romantické komedie typické) mě připadalo až moc přehnané a sráželo celkový dojem, a nakonec mě nutilo sklouznout k úsporným třem hvězdičkám. Třeba Tom Hanks se kvůli idiotským replikám často ztrapňoval. Lépe dopadala Meg Ryanová (tu nemusím, ona však tyhle role umí). Určitě bych to také zkrátil, nechápu jaký účel hrálo posledních cca. 20.minut, ale takový blábol, který ke konci nastal, škoda slov.... Nedostal jsem sice tak úžasnou komedií, za jakou jí mnozí považují, ale oddychovka to určitě je (podruhé bych jí ale, už vidět zřejmě nechtěl).(11.8.2005)

Jelikož jsem docela šupák, co si rozhodně často nemůže vyhazovat z kopyta, ta možnost čerpat z WWW nekonečnej příval pořádnejch filmů, muziky, seriálů nebo videoher mi pravděpodobně zachránila život... máme prostě kliku, že žijem v době, kdy je to už na tak vychytanej úrovni a i když opovrhuju seznamkama anebo pitomym fejzbůůkem, jsem neuvěřitelně vděčnej za hrst mejch vůbec nejmilejších virtuálních známostí, jelikož nás svedly dohromady společný záliby a podobná mentalita, ať už na nějakej fansajtě nebo přímo tady na ČSFD. Psát si s těma skvělejma lidma mi fakt dovede zpevnit sebeúctu. Tenhle virtuální duet Toma s Meg je dobře vystihující hra na dálku, navíc vopravdu dost vtipná.(2.5.2013)

Zajímavé, jak film, který využívá motivu internetu jako horké novinky, může o pár let později vyvolat milou vzpomínku na něco zastaralého. Dívám se na film a říkám si: "Oni tam mají to vytáčené připojení, to jsme kdysi taky mívali." Ovšem tenhle film rozhodně nestárne tak rychle, jako technické novinky. Jeho hlavním tématem není internet, ale všeprostupující nostalgie a právě proto může oslovit diváky stejně teď jako třeba za dvacet let.(27.12.2007)

Absolutně absolutní romantická komedie pro krásný večer, která je chytrá, vtipná, svěží jak podzimní vánek, má charisma jak atomová elektrárna, dva herce, mezi kterými to jiskří, jako když se dobrušuje chytrý dialog.Nejlepší New York, přesahující atmosférou Woodyho. Prostě nezaměnitelná záležitost, zaslouží si víc než malou pozornost. Je potřeba objevit to kouzlo, kouzlo chytlavosti děje, kdy po druhém vidění citujete a víte, že je to TEN film.....Mám chuť nakupovat školní potřeby, pokaždé trnu jak to s Elizabeth a panem Darcym dopadne, pozoruji motýly, kteří si nakupují klobouky, ale to je chyba, tak jak to s klobouky obvykle bývá, mouka se vznáší ve vzuchu,vysílám otázky do prostoru, citujeme Kmotra, milujeme Lásku přes internet.(17.11.2007)

Pekný príbeh, Hanks ukázal že vie hrať aj romantické filmy. Krásna romantická komédia. Svojim dejom takmer klasika, ale v tomto poňatí je to niečo jedinečne milého. Príjemná herecká dvojica. Milá a trochu bláznivá Meg Ryan a sympatický sebavedomý Tom Hanks tvoria vynikajúcu dvojicu. Koniec je nádherný, stretnutie v parku a krásna hudba ma vždy dojmú. Meg Ryan je fakt kočka. Rád by som sa k tomuto filmu ešte vrátil. Len tak sa neopozerá. Odporúčam všetkým milovníkom romantických filmov.(10.12.2012)

• - Michael Palin měl hrát známého spisovatele, který dobrovolně předčítá pravidelně v obchodě Meg Ryan. I když se natočilo několik scén, nedostaly se nakonec do filmu. (don corleone)

• - Kniha, ze které Kathleen (Meg Ryan) předčítá dětem ve svém obchodě, je dílo Roalda Dahla "Kluk - příběhy z dětství." (Laura Luthy)

• - Část scény, kde Joe skřípne ve dveřích nafouklé balóny nebyla ve scénáři, stejně tak věta "díky bohu, že to nebyly ryby", kterou improvizoval Hanks. (don corleone)