Láska přes internet

You've Got Mail

Láska cez internet

Komedie / Romantický

USA, 1998, 115 min

Poznáte ten pocit keď si píšete s niekým bez toho aby ste ho poznali a napriek tomu cítite ako keby ste ho poznali celý život? Pohodový sentimentálny film pri ktorom som sa zasmiala a nevedela dočkať kedy už bude koniec a tí dvaja sa konečne stretnú. Nenapadá ma viac slov ako by som ho opísala ale bolo to výborné. Z filmu išiel pokoj ktorý sa potom prenesie aj na vás. No na záver ma napadla ešte jedna poznámka: Keby sa to stane aj v skutočnom živote...(20.4.2014)

Zkuste si to představit: Potkáte na chatu fajn člověka, začnete si psát, zjistíte, že toho máte oba hrozně moc společného, on je krásný, vy jste krásní, jako kdybyste znovu prožívali svou první lásku... Snad neexistuje nikdo, kdo by si to v dnešním digitální věku ani jednou nepředstavil... A tohle všechno - naše představy, naše sny a touhy jsou zachyceny ve dvou hodinách tohohle úžasnýho filmu. Přiznám se, že kdyby se na něm změnil byť jen detail, ihned by z toho byla jen průměrná romance... Ale takhle to do sebe všechno perfektně zapadá. Mezi Tomem Hanksem a Meg Ryan to jiskří jako nikdy, k tomu jim hraje parádní soundtrack (hlavně Dream v úvodu se stal jedním z mých evergreenů), citáty z filmů a knížek skvěle nadlehčují atmosféru a dodávají jí šmrnc "jakože tu jde o něco víc a než jen o tupou romantickou komedii". Podzimní New York nikdy nebyl krásnější...(8.1.2008)

Film vychází z běžného tématu - seznámení se dvou lidí přes Internet. To se stalo výchozí zápletkou téhle komedie. Samozřejmě, že si výborně rozumějí - ale jen přes Internet. V reálném světě by se totiž měli a priori odpuzovat. Kathleen má rozkošné knihkupectví Na růžku a Joe Fox ji hodlá zničit...! Filmem procházejí všechna roční období: krásný podzim v NY s dýněmi, zlatým listím... (mnohem lepší než vlastní Podzim v New Yorku!), Vánoce a přelom jara a léta. A právě u záhonu kosatců v parku se nakonec sejde Joe Fox a Kathleen Kelly. Osobně, tenhle záhon se mi pro film zdá víc typičtější než kopretiny, o kterých je stále řeč. K tomu skvěle přiřazené hudební motivy od Cranberries a mnoha dalších a jedna z nejlepších romantických komedií je tu!(15.10.2003)

Nečudoval by som sa, keby Toma a Meg obsadili do štvrtej spolupráce, pretože tým dvom to naozaj iskrí, sekne a klape. Navyše má film nápad, ktorého prínos bol (priznajme si) v tej dobe pre nás zaostalejších (nie každý mal v '99tom net) niečím úplne novučkým. Z toho odohrávajúce sa vtipné scénky mali naozaj pestrý a svižný priebeh, až taký, že som si tú romantiku uvedomil až v závere. 80%.(23.1.2008)

Film, který jsem už viděl nepočítaně a můžu ho vidět znovu a znovu. Pokaždé mě rozesměje ("Jestli se odsud dostanu, asi pujdu na plastiku očí!", ale i další), ale zároveň i dojme (hlavně konec, ale i jiné pasáže). Meg Ryan je kouzelná a Tom Hanks jí výborně doplňuje. "Až se odsud dostanu, půjdu na plastiku očí."(26.12.2007)

• - Část scény, kde Joe skřípne ve dveřích nafouklé balóny nebyla ve scénáři, stejně tak věta "díky bohu, že to nebyly ryby", kterou improvizoval Hanks. (don corleone)

• - Obchůdek Kathleen Kelly byl inspirován a postaven podle obchodu Manhattan´s Books of Wonder, který se nachází v části Chelsea. Meg Ryan tam jeden den pracovala za pokladnou, aby si práci vyzkoušela a ještě dnes můžete v obchodě nalézt některé dekorativní prvky z filmu. (don corleone)

• - Obchod, který se vydává ve filmu za Fox Books je ve skutečnosti v té době nepoužívaný obchod Barney´s mezi 17 ulicí a 7 avenue na Manhattanu. (don corleone)