Láska přes internet

You've Got Mail

Láska cez internet

Komedie / Romantický

USA, 1998, 115 min

Originální romance s typickým klišé koncem, ale zajímavým průběhem odehrávajícím se v době, kdy internet byl největší vymoženost civilizace. Tu čtvrtou hvězdičku dávám hlavně proto, aby mně pak Ifa neukřižovala za hanobení jejího oblíbeného dojáku. Jinak Pýchu a předsudek čtu také každý rok.(30.12.2009)

Internet je novodobá zhouba lidstva. Dovedete si vůbec představit kolik času prosedíme u počítače a kolik času strávíme brouzdáním po netu. Internet se dá ale výborně použít pro komunikaci. Internet byl originálně použit i v této romantické komedie. Dva majitelé konkurenčních knihkupectví si začnou vyměňovat e-maily. Dvojice Tom Hanks a Meg Ryan působí ohromně romanticky. Ale Meg Rayn měla lepší knihkupectví. Mám radši tyto malé krámky. Jsou totiž kouzelné.(2.10.2008)

Oznaceni komedie je sice trosku zavadejici, protoze si nepamatuju, ze bych se v prubehu byt jen jednou vice zasmal, ale je to tak sladoucke, ze se u toho permanentne priblble usmivate a jste spokojeni. Tohle je jeden z tech vyjimecne pozitivnich kousku se schopnosti zvednout naladu o nekolik urovni, je to sice romanticky film, ale ve spravne inteligentnim stylu, ze to ve finale nevyzni tak krecovite klisovite jako v jinych pocinech daneho zanru. Zaklad podstaty romance je seznameni pres internet a prubezne psani emailu mezi hlavnimi charaktery se zamernym zachovanim mysticke anonymity. Jelikoz byl film natocen v roce 1998, kdy jeste internet nebyl tak IN, pusobi to cele neskutecne roztomile. Nefalsovana radost z kazdeho prichoziho emailu nove nabyte virtualni love, ktera je zde vytunena titulni hlaskou "You've Got Mail !!!", pripomina to dobu, kdy mailovani a podobne i-net interaktivity byly jeste unikatni a napumpovane solidni davkou vzruseni a enthusiasmu. V dnesni dobe, kdy je virtualni interaktivita popularnejsi, nez ta klasicka a denne vsichni posilaji xxx mailu, situace vypada absolutne jinak. Kdyz nekomu poslete sebevic genialni mail, tak to prijemce tak maximalne povazuje za spam a jste radi, ze vas neposle nekam. A to je jeste ve filmu situace z dane doby v USA, CR byla klasicky 100 let za opicema, takze kdyz jste v roce '98 po nejake girl chteli email, nebo nedejboze ICQ number, tak se divila co to po ni pozadujete za sci-fi udaje a nasledne si o vas myslela, ze budete zrejme nejaky pocitacovy magor. Nj, to by se divily silly girls, kdyby videli realitu o 10 let pozdeji. Jinak super vektorove intro, vyborny Tom Hanks, Meg Ryan sice z meho pohledu neni vylozene ukazkova sympatacka, ale snazila se. Excelentni scena byla hned na zacatku, kdy uz si 2 hrdlicky vymenovaly emaily, ale nevedely jak ten druhy vypada, takze se v super sekvenci mijely v efektni ceste do prace podzimnim NY a hrali jim do toho The Cranberries. Ja chci vic filmu, kde se seznamuji pres internet a pisou si maily !!! 7/10(14.4.2009)

".......Tolik věcí mi připomíná něco, co jsem už četla, ale nemělo by to být opačně? Já vlastně odpověď slyšet nechci. Chci jen tuhle kosmickou otázku vyslat do prostoru. Takže, dobrou noc, milý Prostore". Po každé mě to pohladí, ty jejich poetické postřehy o moučném prachu, o motýlu, který si zaletěl do Bloomingdale´s koupit klobouk, o přátelských kopretinách, o Pýše a předsudku (a záběr na Hankse, jak u té knihy trpí) a po každé si řikám, jak pěkně se tu všechno, co je třeba ke zrodu dobrého filmu, sešlo.(28.2.2006)

Soundtrack George Fenton: 1. The Puppy Song - Harry Nilsson [2:42] ,2. Dreams - The Cranberries [4:31] ,3. Splish Splash - Bobby Darin [2:11] ,4. Dummy Song - Louis Armstrong [2:19] ,5. Remember - Harry Nilsson [4:02] ,6. Dream - Roy Orbison [2:11] ,7. Rockin' Robin - Bobby Day [2:35] ,8. Lonely at the Top - Randy Newman [2:32] ,9. Signed Sealed Delivered I'm Yours - Stevie Wonder [2:38] ,10. I Guess the Lord Must Be in New York City - Sinead O'Connor [3:07] ,11. Over the Rainbow - Harry Nilsson [3:31] ,12. Anyone at All - Carole King [3:09] ,13. I'm Gonna Sit Right Down and Write Myself a Letter - Billy Williams [2:07] ,14. You've Got Mail Suite - George Fenton [5:35] ,15. You Made Me Love You - Jimmy Durante [3:01],(10.5.2011)

• - Třetí film v pořadí, kde spolu hrají Tom Hanks a Meg Ryan. (don corleone)

• - Obchůdek Kathleen Kelly byl inspirován a postaven podle obchodu Manhattan´s Books of Wonder, který se nachází v části Chelsea. Meg Ryan tam jeden den pracovala za pokladnou, aby si práci vyzkoušela a ještě dnes můžete v obchodě nalézt některé dekorativní prvky z filmu. (don corleone)

• - Postava Jean Stapleton se jmenuje Birdie Conrad. Narážka na postavu Conrad Birdie z muzikálu "Bye Bye Birdie". (don corleone)