Láska přes internet

You've Got Mail

Láska cez internet

Komedie / Romantický

USA, 1998, 115 min

Tohle mám taky povolený jenom jednou za rok. Datum jsem ustálila před Vánocema - že jako za odměnu, když upeču cukroví. Většinou to ale dopadne tak, že si v kuchyni rozkrámuju mouku, recepty, rum, oříšky, máslo, pivo - a pak všechno nechám, jak to je a jdu se dívat. Na dluh. Ááách jo - kdy už sakra budou ty Vánoce?!!(30.10.2010)

".......Tolik věcí mi připomíná něco, co jsem už četla, ale nemělo by to být opačně? Já vlastně odpověď slyšet nechci. Chci jen tuhle kosmickou otázku vyslat do prostoru. Takže, dobrou noc, milý Prostore". Po každé mě to pohladí, ty jejich poetické postřehy o moučném prachu, o motýlu, který si zaletěl do Bloomingdale´s koupit klobouk, o přátelských kopretinách, o Pýše a předsudku (a záběr na Hankse, jak u té knihy trpí) a po každé si řikám, jak pěkně se tu všechno, co je třeba ke zrodu dobrého filmu, sešlo.(28.2.2006)

Klasika, která nestárne. Tys mi zničil život? To nevadí stejně tě miluju. Tohle asi žádná jiná romantika nepřekoná. Tom Hanks je jako ušlechtilý padouch dokonalý a s Meg vytváří dokonalou dvojku. Zejména, když je to dokonalé jiskření mezi nimi, plné dokonalých slovních přestřelek v monolozích i dialozích a doplněných navíc řadou výtečných detailů. Romantické, milé, úsměvné a s doživotní zárukou příjemně prožitého filmového večera.(10.5.2015)

Zkuste si to představit: Potkáte na chatu fajn člověka, začnete si psát, zjistíte, že toho máte oba hrozně moc společného, on je krásný, vy jste krásní, jako kdybyste znovu prožívali svou první lásku... Snad neexistuje nikdo, kdo by si to v dnešním digitální věku ani jednou nepředstavil... A tohle všechno - naše představy, naše sny a touhy jsou zachyceny ve dvou hodinách tohohle úžasnýho filmu. Přiznám se, že kdyby se na něm změnil byť jen detail, ihned by z toho byla jen průměrná romance... Ale takhle to do sebe všechno perfektně zapadá. Mezi Tomem Hanksem a Meg Ryan to jiskří jako nikdy, k tomu jim hraje parádní soundtrack (hlavně Dream v úvodu se stal jedním z mých evergreenů), citáty z filmů a knížek skvěle nadlehčují atmosféru a dodávají jí šmrnc "jakože tu jde o něco víc a než jen o tupou romantickou komedii". Podzimní New York nikdy nebyl krásnější...(8.1.2008)

Jelikož jsem docela šupák, co si rozhodně často nemůže vyhazovat z kopyta, ta možnost čerpat z WWW nekonečnej příval pořádnejch filmů, muziky, seriálů nebo videoher mi pravděpodobně zachránila život... máme prostě kliku, že žijem v době, kdy je to už na tak vychytanej úrovni a i když opovrhuju seznamkama anebo pitomym fejzbůůkem, jsem neuvěřitelně vděčnej za hrst mejch vůbec nejmilejších virtuálních známostí, jelikož nás svedly dohromady společný záliby a podobná mentalita, ať už na nějakej fansajtě nebo přímo tady na ČSFD. Psát si s těma skvělejma lidma mi fakt dovede zpevnit sebeúctu. Tenhle virtuální duet Toma s Meg je dobře vystihující hra na dálku, navíc vopravdu dost vtipná.(2.5.2013)

• - Kniha, ze které Kathleen (Meg Ryan) předčítá dětem ve svém obchodě, je dílo Roalda Dahla "Kluk - příběhy z dětství." (Laura Luthy)

• - Malá Annabelle Fox (Hallee Hirsh) zpívá na vánočním večírku píseň "Tomorrow" z muzikálu "Annie". (Nikitera)

• - Film byl natočen podle muzikálu "She Loves Me" od autorů Harnick a Bock. (don corleone)