Kathleen Kelly, majitelka malého knihkupectví Na růžku, sice žije s novinářem Frankem, ale tajně si dopisuje s neznámým přítelem na internetu. Je jím Joe Fox, spolumajitel velké sítě knižních supermarketů, který sice žije s nervní nakladatelkou Patricií, ale stejně tajně a nadšeně si píše s Kathleen. Přestože si dokonale rozumí, ani jeden z nich netuší, že se ve skutečnosti stali úhlavními nepřáteli. Joe totiž otevírá další knižní supermarket v těsném sousedství jejího obchůdku a tím ohrožuje jeho existenci. Nenabízí dokonalé znalosti dětských knih, ani dokonalou péči o zákazníka, ale je levnější. Citově založená Kathleen praktického byznysmena nesnáší. Netuší ale, že je to právě on, kdo jí radí, jak bojovat proti konkurenci. Praktický Joe zase pohrdá starosvětskými názory Kathleen, ale netuší, že jí přes internet radí, jak má proti němu bojovat. Vybavena radami svého internetového přítele a s pomocí článku partnera Franka se Kathleen pustí do boje za záchranu svého obchůdku. Ohlas je sice veliký, nicméně tržby neustále klesají. Zoufalá žena souhlasí, že se se svým internetovým přítelem sejde. Joe, který poslal na výzvědy kamaráda, tak zjistí, že jeho internetovou přítelkyní je Kathleen. Využije toho k dalšímu jízlivému setkání, ale stále jasněji si uvědomuje, že je do ní zamilovaný. (TV Nova)

Pythonator

Nemůžu si pomoct, ale z podobného virtuálněromantického soudku se mi daleko více líbí film Láska na inzerát s Diane Lane. Tam je mnohem více srandy a snad i té romantiky. V Lásce přes internet se toho hodně namluví a hodně napíše, ale celkově se tam nic neděje. Do finálního prvního polibku se tempo vleče nějak vláčně a Meg Ryan pořád fňuká na netu o tom jak její život stojí za hovno. Tak se mi zdá, že za hovno možná stojí i celý film. Přesto ovšem neurazí a mezi romantickými komediemi je nadprůměrný. Jen člověk musí přetrpět chatovací postřehy ústředních hrdinů. ()

ssarka

miluju kávu,podzim a knihy..všeho tohodle je tady hodně...navíc super Meg Ryan a Tom Hanks,kteří jako dvojice fungují skvěle..kupodivu i humor zde není laciný a to americké komedie fakt nesnáším.. i ten byt Meg se mi moc líbí a ten její krámek je úžasný...prostě je to přesně můj šálek čaje,pardon kávy...:) ()

jakubvojt

Večer pri vínku a tomto filme jak lusk :-). Vo filme som našiel ten "náš" virtuálny svet, kde sa často krát chováme inak k ľuďom ako v skutočnosti. V skratke láska, závisť, predsudky, domienky... ani si neviem predstaviť inú dvojicu ako Hanks a Ryan, skvelý výkon. 75% ()

Bogrant

Tretie filmové rande našej známej dvojice a treba povedať, že najviac vydarené. Kopa vtipných, nevtieravých momentov, prijateľná dávka romantiky, sympatie všade kam sa pozriete. A Tomove prvé stretnutie s Meg v kaviarni nemalo chybu. ()

KuceraJohny

Pravděpodobně mé hodnocení způsobuje fakt že jsem film viděl rozdělený na půl. Jeden den první část filmu druhý den druhou část filmu. Ale když se nad tím zamyslím, nepřijde mi, že by se tam toho tolik stalo. Kromě výborných a velmi příjemných hereckých výkonů Hankse a Ryan, mi film nepřijde nijak moc záživný. Určitě je příjemný o tom žádná a tři hvězdičky jsou to těsně pod čtyřmi, ale zkrátka mi všechno přišlo moc rychlý i když stopáž tomu nenapovídá. Já nevím asi si to budu muset pustit znovu. ()

Pignon

Všechno špatně, je to vůbec možné? Jediné, co jsem sledoval se zaujetím, byly změny čupřiny Toma Hankse nad čelem. Tolik chyb v navazování scén jsem snad nikde jinde nenapočítal. A tom jsem tomu filmu opravdu dal druhou šanci po 24 letech od kinopremiéry, kde jsem trpěl hodně podobně…(HBO MAX, 1.5.2022) ()

Sable.i

Tom Hanks a Meg Ryan opět spolu. Co víc dodat? Myslím, že není třeba dodávat nic, ale přesto se o něco pokusím. Od Samotáře v Seattlu nějaký ten rok utekl, ale tato sympatická dvojice neztratila nic ze vzájemného kouzla a film Láska přes internet se díky nim stává poutavým a roztomilým příběhem o dvou lidech, kteří v době perverzností na internetu mají to štěstí a narazí jeden na druhého, přičemž netuší, že ten jeden z nich tomu druhému ničí profesní život, ale nedá se nic dělat, láska je láska a v ní se může přihodit ledacos, například to, že ti dva se do sebe zamilují. Samozřejmě, že tak jednoduché to není, napřed je potřeba zbortit něco málo překážek. Nebudu tady tvrdit, že tento film je jednou z nejlepších romantických komedií, ale rozhodně je jednou z dobrých romantických komedií, které není na škodu vidět. ()

-ETIENNE-

100% Meg Ryan. Krásny romanticko zamilovaný film z New Yorku. Mnoho pomaly už klasických scén a veľmi vtipných situácií. Mám ten film rád. ()

ra0474401

Tom Hanks a Meg Ryan spolu už neberou. Námět průměr, lokalita průměr, hepáč taky průměr, prostě jeden velkej průměr. ()

Feuer

Tento film z trilogie filmov Meg a Tom považujem asi za najlepši. V tejto dobe ,ked je Intenet taký rozširený dostáva ešte krajši zmysel. Vždy ked si ho pozriem a to je dosť často ,chití ma nostalgia a hned si zbehnem na net ,čo ak tam práve strenem tu pravú ()

Kil

Láska přes internet je pro mě jednou z TOP 3 romantických komedií a to je jeden z mých nejoblíbenějších žánrů. A já vlastně ani nevím proč. Některé dialogy jsou slabší (zip, zip v supermarketu) a z představy, že nejstarší z klanu Foxů má asi desetiletou dceru je asi stejně zvrhlá jako ta paní co to táhne s Gottem a doufá, že jejich dcery ještě tatínek provede na maturáku. Možná je to skvělým výběrem písní pro tento film, které zde maximálně korespondují s dějem (za zmínku stojí Dreams od Cranberries, tahle písnička mi z nějakýho důvodu neuvěřitelně sedí k podzimnímu New Yorku :-). A nebo hlavními hrdiny, kdy Tom Hanks je a bude jedním z mých nejoblíbenějších herců a Meg Ryan je jedna z mála žen, které se mi líbí i po třicítce (je dobré koukat v originálním znění, má strašně sexy hlas). ()

cachanell

Clik a máme tady další email. Proč ne ? Film natočený v roce 1998, to ještě nebylo tolik lásek přes internet a tolik chatových vyprávění či jiných sociálních sítí. Líbí se mi ten film, pro jeho čerstvost a svěžest. A Meg Ryan je zde naprosto kouzelná .... ()