V režijním debutu známého herce Václava Postráneckého se ocitneme na jednom krásném, ale opuštěném venkovském sídle. Přijíždí sem zástupce pojišťovny Jeremy Heartley, aby zde uspořádal pozůstalost po zemřelém Simonu de la Mere. O nebožtíkovi toho moc neví a místní starousedlíci Mapleovi jako by před ním něco tajili. Zdá se, že starý dům nebude tak úplně opuštěný. V každém případě se tu dějí podivné věci a vládne tady tajemná, hororová atmosféra. Heartley se setkává s malým chlapcem jménem Travis, který ho stále pronásleduje. Travis je přízračným duchem tohoto domu, přinášející neštěstí a zkázu. Postupně Heartley odkrývá záhady kolem starého domu. Především však skládá mozaiku osudů a vztahů jeho dřívějších obyvatel… (Česká televize)

ostravak30

Jediný film pánů Postráneckého a Hanáka, kteří se i podíleli na scénáři. A je důkazem, že kvalitní horor se natočit dá. Byť ta atmosféra by mohla být ještě temnější a hororovější. Travis se objevuje hned na začátku a svým chováním vlastně Mapleovi prozradí, že jde o ducha a tím se ztrácí veškeré napětí hned na počátku, kdy je vlastně vyzrazena i pointa. I tak ale František Němec je skvělý herec a v českých vodách jde o nadprůměrný počin. ()

(fjw)

Na naše české poměry velmi dobře zpracovaný televizní horor. Když jsem to viděl poprvé, bál jsem se:) ()

moviepill

Videné neskoro večer, osamote... Keď som videl v TV programe titul "Travis - horor ČR", zaujalo ma to a čakal som všeličo. Trápny pokus o žáner strachu, divadelný kŕč... Ale dostalo sa mi nadpriemerne kvalitnej zábavy, či skôr strachu a desu. František Němec zahral úlohu akéhosi účtovníka či opatrovníka pozostalosti presvedčivo, pán Somr s pani Tvrzníkovou boli príjemnými doplnkovými postavami. A čo sa týka postavy malého Travisa, neviem síce ako sa volá ten chlapec, ktorý ju hral, ale zaslúži si pochvalu. Ešte teraz mám pred sebou tie jeho démonické oči. Brilantný výkon! Vo svojej podstate je tento na prvý pohľad nenápadný TV film úžasným dielom. Z domu vo filme dýcha nádherná a desivá atmosféra. S ľadovými rukami som prežíval tie nočné scény, keď sa malý Travis s výrazom neviniatka neodbitne vnucoval, bral so sebou životy detí a to len preto, lebo sám žil krátky osamelý život, ktorý skončil tragédiou. Čo viac dodať, ešte sa k tomuto filmu vrátim, vychutnám si tú atmosféru a ľadové démonické oči malého Travisa. ()

DeepMaster

Tento film mě něčím očaroval. Má to zajímavý děj. Je to film pro 3 herce a ti to zahrály řekl bych víc než dobře a pod taktovkou Postráneckého to je velmi dobrá napínavá podívaná ()

Igy007

Němec patří mezi mé velmi oblíbené herce, ale tohle byla slabota. Je moc dobře, že se Postránecký věnoval, až na tuto výjimku, pouze herectví, moderování a výrobě zisku reklamami. To uměl všechno skvěle. Režírování ne. I když je pravdou i to, že mnozí (oficiálně) režiséři by asi také lépe udělali, věnovali-li by se činnosti zcela jiné :-) ()

Kosi..

No Václave, kdo by to byl řekl! Povedenej mysteriózní snímek (horor to ani nebyl) se zajímavou pointou a výbornou muzikou. Škoda poslední minuty filmu, tady to úplně volalo po otevřenějším konci, myslím si. "...Co se stalo 16. srpna 1956?" _______ Po shlédnutí předlohy už musím snížit na 3 - originál rozhodně nepřekonán, spíš zprzněn. ()

PTuranyi

Obstojný pokus o televíznu hororovú inscenáciu v štýle strašidelného domu s duchárskou tématikou. Produkcia je síce lacná ale snaží sa budovať atmosféru aspoň v kľúčových scénach. Napriek tomu na hollywoodsky prah si nesiahne. Herci hrajú dobre, ale bez produkčnej podpory a nedotiahnutým scenárom ich snaha zostáva niekde na pol ceste. Záver nakoniec ešte pokazí prekvapivý happyend. 60% ()

R.E.M.

Film, který po jediném shlédnutí na mne zanechal dojem i po 15 letech. Výborně hrající František Němec v tajemném a trochu hororovém příběhu s téměř shodnou zápletkou jako má Žena v černém. Skvěle dotváří příběh nesdílný Josef Somr a starostlivá Jaroslava Tvrzníková, i nešťastné a mstivé dítě. Příběh mě vtáhl do děje, působivá atmosféra - chvílemi jsem se o hlavního hrdinu bála, kvalitní režie Václava Postráneckého. Jeden z nezapomenutelných televizních filmů s atmosférou staré Anglie, doporučuji. ()

Baroque

klišé, klišé, klišé... ktoré neurazí. a je isté, že s nepočetnou podporou českej hereckej elity môže polichotiť skôr domácemu, ako objektívne ladenému publiku. tomuto filmíku, takpovediac, stále niečo chýbalo. motor nešlo nakopnúť ani náhodou, i keď ku koncu jemne (ale naozaj veľmi jemne) mierne tiesnivá gotická atmosféra mohla zamraziť akurát toho, kto máva skôr silnú tendenciu k nachladnutiu. vysoké bodovanie tu nemá miesta, na to má táto plachá poviedočka tempo unylé, strnulé a je hlavne absolútne neoriginálna. naozaj ho zachraňuje iba prítomnosť pánov Němca a Somra. "toť vše". ak nemáte nič iné poruke, prosím. no, ďalší produkt upadnuteľný v zabudnuteľno. ()

a-ja

S minimem prostředků (točeno pro televizi) velmi sugestivní... Ten dětský smutek je chvílemi až k nevydržení... Dobrá práce, pane Postránecký! ()

Miroslav.Zac

Klasický pomalý skluz do šílenství prostřednictvím nadpřirozené šikany je vděčným námětem. František Němec je herec, který tuto prakticky onemanshow zvládl na výbornou, bohužel však film na ploše svých osmdesáti minut nenabízí krom perfektního monologu a několika rádoby strašidelných scén nic, co by mě přesvědčilo, že ten čas stál za to. ()

VMa

Takový hodně zvláštní horor. Spíše duchařský. A s podivným koncem, který je takový hodně divný - a leccos vysvětluje. Asi to není z těch filmů, které by člověk chtěl vidět vícekrát v krátkém časovém úseku, ale jedno shlédnutí je prostě málo. Je v tom filmu něco zvláštního, přitažlivého i pro ty, kdo horory nějak zvlášť nemusí. ()

BigJohn02

Duchařskej horůrek jsem od Postráneckýho fakt nečekal. A vlastně bych o něm vůbec nevěděl, kdyby o něm nebyla otázka v TV soutěži Kde domov můj. Vcelku fajn atmosféra, skvělej Němec - teda až na ten přehrávanej noční děs. Dojem trochu kazí to Somrovo "překlopení", kdy celou dobu nechce nic říct, je protivnej, okřikuje svou starou, ale najednou otočí a vykecá všechno v minutě. A ten konec je fakt divnej. ()