Arogantní a líný princ Thadeous strávil celý život ve stínu staršího bratra Fabiouse. Závidí mu jeho odvahu, hrdinství, oblíbenost a příští post krále. Z poslední výpravy si Fabious přivezl krásnou Belladonu, aby ji pojal za manželku. Než se svatební zvony stačí pořádně rozeznít, objeví se čaroděj, který nevěstu unese na svůj hrad. Thadeouse zaskočí, když mu královský otec přikáže pomoci bratrovi získat zpět unesenou dívku a zničit čaroděje Leezara. Na cestě za záchranou potkávají krásnou, ale velice vznětlivou lovkyni Isabel, která má s Leezarem nevyřízené účty. Na cestě za záchranou Belladony je čeká mnoho nástrah a zrádných manévrů, při nichž může Thadeous konečně dokázat, že je stejně statečný jako jeho bratr. (TV Nova)

Danny F.

''Dneska mám narozeniny Sire.'' ''Ser na ně.'' Sprosté hlášky v této komedii jsou super. Dostatek humoru a vtipu mě bavil. Dlouho jsem neviděl povedenou komedii jako je tahle. 75% ()

Fakipics

Trochu nepřístupné pro lidi co mají rozum o velikosti angreštu. Sarkasmus, perverze, násilí a bezgenitální oblasti jsou nezbytně potřebné do každodenního života a s trochou sebeúcty a pohrdání si vytvoříte nekomplikovaně spokojený život plný úsměvu. ()

Wade odpad!

Komedie EHM tedy "komedie". Po zhlédnutí traileru jsem se na film celkem těšil a myslel si, že sedosbře pobavím. Bohužel realita byla jiná, protože něco tak trapného a bez vtipu jsem ani nečekal. Během celého filmu jsem se zasmál jen jednou a to je na komedii sakra málo. Nuda a zas jen nuda nic víc Princ a pruďas není. 13% ()

marie.en

Hrozná blbost. Jinak se to asi říci nedá. Je to jeden z těch filmů, co si člověk užije jen za určitých okolností. Jeden z těch filmů, co se snaží o parodii na všechno možné tím, že použijí spoustu sprostých slov, sexuálních narážek a přehnaných vtipů. Ano, vtipný místy je, ovšem většinu času je spíš nevkusný/nevhodný a jaksi v křeči. Tolik se snaží být vtipným, až je to někdy nesnesitelné. ()

Sany33

Vynikajúcimi príkladmi záruky pobavenia sa, sú železné tangáče Natalie Portman, kvôli ktorým si nikto nevšimne mladučkú Zooey Deschanel, obtiahnuté „rytierky“ s výrazným „príklopom“ pre intímne partie Jamesa Franca a minotaur, ktorému stojí vták. PS: Vo väčšine svojej recenzie som sa síce vyjadroval kultivovane, ale v prípade poslednej vety bude výrazom, ktorí hľadáte, skratka OMFG.85% ()

ghatos

Nadržený čaroděj, úchylný Minotaurus a plno jiných sexuálních dobrodružství ve středověkém pohádkovém hávu. Funguje to celkem dobře :). 66%. ()

J-o-k-e-r

Svižná výpravná středověká komedie, plná zajímavých a velmi povedených postaviček, s občas až velkolepou hudbou! :). Skvělý výběr herců, hvězda dolů fakt jen za až moc úchyláckých vtípků! Ale jinak sem se bavil :). Líbí se mi jak Franco s Natálkou celkem rychle přesedlali z oscarových rolí na takovou ´ptákovinu´:), ovšem dokázali, že jsou skvělí všude. ()

Krosmen

Těžká ptákovina a nehorázná minotaurárna. Pubertální dvojsmysly tečou proudem stejně jako různé variace na fuck. Až se člověk diví, že měli cenzoři v úmyslu více zahalit pozadí Natalie Portman, které mimochodem opravdu stálo za pohled. James Franco zvládl přehrávat i zpívat jednou rukou. Chtělo by se napsat svěží vítr, nicméně v tomto případě vanoucí lehce směrem od kanálu. Já se ovšem bavil výborně a těším se na druhou produkci, kterou bych možná zkusil i s českým dabingem, uvidíme. ()

blackJag

Ze všech klišé žánru fantasy poslepovaná barvitá historka (předpokládám, že na takovou konstrukci padla volba záměrně), kterou od jiných podobného druhu odlišuje její svérázný přístup ke korektnosti a slušné mluvě (neřku-li mravům). Viděl jsem v tom skečovitost středověce laděných Monty Python jako i schválně přeexponovanou romanci PRINCEZNY NEVĚSTY, v každém případě jsem se ale dobře bavil. Jako chlap nemůžu neocenit Natálku v tangách (co herečku jejího typu může přesvědčit k účasti na podobném projektu?), přesto se mohla odvážit minimálně jako v Andersonově krátkometrážovce HOTELU CHEVALIER. Když už nic, tak sem by se to hodilo perfektně. 80% ()

s.e.p.p

"If you want to fuck her, you'll have to fuck me first." Příjemně nekompromisní nářez, který překvapivě nedělá ostudu ani žánru fantasy a nápaditě natočenými akčními scénami předčí mnohé vážně se beroucí zástupce žánru. ()

svobik

Chápu, proč se na to davy lidí těšily už od traileru, ale mě tahle koncepce středověké fantasy se spoustou nadávek působí prostě samoúčelně. Líbí se mi, že Princ a pruďas více méně funguje sám o sobě v rámci žánru, ovšem ta hromada sexuálních narážek mě nechala absolutně chladným. Nesmál jsem se, ale na umření mi taky rozhodně nebylo, podruhé bych to byl ale schopen absolvovat pouze v podnapilém stavu. 5/10 ()

V.Silver

Na jednu stranu zajímavé spojení středověkého světa, jeho mluvy a tuny sprostých slov, dvojsmyslných narážek nebo skoronahých žen, na stranu druhou humor místy tak předvídatelný, že sice musela být děsná psina to natočit, ale už není taková psina se na to dívat. Bonusových 5% za Damiana Lewise :) 50%. ()

Guzo

Čekal jsem víc, ale i tak jsem se bavil. Spousta vtipů je sice až moc "bez nápadu" naházená za sebe, nicméně pořád jsou některé dost dobré, tak to zachraňují. Herecké obsazení mi moc nesedlo (až na krásnou(!) Natalii samozřejmě :-), navíc je místy dost vidět, že rozpočet nebyl zrovna dvakrát vysoký. Každopádně v souhrnu je to pohodová fantasy komedie a hlavně originální.. ()

Kurikmoon

Humor? Tak ja som sa teda moc nebavil. Snaží sa parodovať staršie filmy. Ale nejako ma to minulo. Vulgárne? No skôr trápne a umelé. Kto na to dal vôbec peniaze? Strata času. Hviezdička za Natali. Veľa som od toho nečakal, a dúfal som, že prekvapí. A prekvapilo... ()

Puyi

Trochu překvapivě velmi zábavná a příjemná komedie, která je nadmíru dobře obsazena - hlavně Natalie role hodně dobře seděla. :) Děj je dobrý, vtipy možná trochu úchylnější, ale mě se tohle spojení líbilo. Postavy jsou skvělé... no prostě hodně dobrá komedie, ty 4* si určitě zaslouží. :) ()

Ev.D.

Natalie samozdřejmě nejlepší ,ale jinak je to jeden velký trapas. ,,To musí být nějaké nedorozumění, Julie je naprosto spolehlivý důvěrník" ,,Julie je debil" :D ()

Pedross800

Fakt hustá kravina a nejlepší parodie za dlouhou dobu co jsem viděl. Krutý humor, někdy až za hranou, krásná Portmanka a hlášky, který vás dostanou do kolen pokud to jako já sledujete v 4D verzi :-)......1D proklatě dobrý klobásy na grilu, 2D moravské vínko v bezedném džbánku, 3D vlající plátno za zvuků deště a padajících jablek na střechu, 4D čistě pánská společnost, kterou honění kouzelníka, péro z minotaura a další libůstky nemůže vyvést z míry. Byl jsem připraven pálit plnýma, ale přece jen něco málo z toho "dé" do rána vyprchalo :-))) ()

KASUGI

Trestuhodně nevyužitý potenciál. Fantasy komedií a parodií je pomálu, takže těch nápadů a vtipů je tak obrovské množství, které lze použít. Tvůrci se ale snížili na pouhé vulgarní a sexistické vtipy. Neříkám, že spousta z nich není vtipná, ale je toho moc a pořád, až se toho divák přejí. A co je nejhorší - ty bezpointové scény. Příklad: Franco stojí za čarodějem, rozmáchne se na něj s mečem, čaroděj se otočí a říká: "Hlupáku, žádná zbraň smrtelníka mě nemůže zabít." Franco: "To je meč z jednorožce." Čaroděj: "To není možné"! Franco ho probodne a čaroděj se efektně rozpadne. A?!!! V komedii, kde se každých deset vteřin mluví o kozách a ptácích? A takových scén je tam bohužel hromada (útěk z arény, bojový motivační proslov). Čekám kdy se tohoto typu filmu chytí někdo schopný. Pořád je to díra na filmovém trhu. ()

HBO a Peter Berg zredukují lidstvo

HBO a Peter Berg zredukují lidstvo