jadran90

Na upíra Roberta Pattinsona asi opravdu nikdy nezapomeneme, ať je to z důvodů pozitivních či jiných. Znovu se nám vrací v romantickém "šedém" žánrů, tentokrát v o poznání věrohodnějším. A světe div se, rolí flegmatického kuřáka s našprtanou literaturou herecky převyšuje ostatní. Samotný film zobrazuje osudovost, nepochopení a samozřejmě vztahy. Ty rodinné zde mají větší prostor než romantická line. Bohatě mi stačily dva složité vztahy otce s dcerou, natož tam ještě plácat nesympatie kluka s potenciálním tchánem. Těch klacků pod nohy už bylo trochu moc. I samotný závěr byl přehnaný. Nebudu spamovat, ale takto by mohl končit každý druhý film, ve snaze vytřískat z diváků další emoce. Navíc tento k němu vůbec nesměřoval. Když už použili natolik citlivou scénu, šlo z toho dostat ještě víc a i já bych rád zvedl hodnocení. Rušily mě monology. Raději bych se věnoval jen v tu chvíli dobré hudbě a hereckým schopnostem. Na druhou stranu musím uznat, že mi při oněch záběrech lezl mráz po zádech. Je vidět, že ačkoliv situace někdy vypadá jasně, může být ve skutečnosti úplně jiná. Nezkušený mladý hrdina si svou křivdu možná také uvědomil. Pane Coultere, slušné drama, na které člověk jen tak nezapomene. ()

Bezda22

Nejdřív jsem tu měl 4*, ale hodnocení jsem musel změnit. Sice je mi Pattison opravdu nesympatickej a nemám ho rád, ale tohle je film ve kterym mi on nevadí, spíš naopak, tady mi sedí. A kdyby se takovýhle romantický filmy točily pořád, tak budu koukat snad jen na ně. Tohle mě hodně oslovilo a ten konec? Měl jsem slzičku v oku. 85% ()

lost_viking

Když tento film běžel v televizi, čirou náhodou mě upoutal kvůli tomu, že jméno Robert Pattinson je v poslední době omílané snad ze všech stran, ovšem já byl jeho výkony v Twighlight sáze poměrně nepoznamenaný, tudíž jsem do filmu šel zbaven jakékoli zkušenosti a předsudků. Jeho postavu jsem mu absolutně věřil, role zanedbaného intelektuála, utápějícího se v alkoholu a cigaretách kvůli nevyřešenému životu mu perfektně sedla a celý film pěkně ubíhal a člověka se poměrně emocionálně dotýkal. Příběh byl uvěřitelný a přirozený. Musím říct, že pro mě příjemné překvapení při jednom takovém klasickém televizním večeru. Jasné 4 hvězdičky. ()

Evii.B

Pěkný příběh, ve kterém spíš než láska vyniká minulost, trápení a složité vztahy. Pattinson mi zase tak nevadil pokud na somě nemá tunu makeupu, ty divný kontaktní čočky a nětváří se tak blbě jako v Twilight, je celkem snesitelnej. Hlavní pár se mi vůbec nelíbil, vcelku spolu nic pěkného nezažili a na konci mi to teda přišlo hodně nedořešené. Celej ten konec mě přišel trochu postavenej na hlavu, proč najednou tohle? Co však zvedá moje hodnocení je dokonalý vztah bratra a sestry, to bylo opravdu krásný jak ochranářsky se k ní choval. Ruby Jerins byla opravdu úžasná, všechno co se motalo kolem ni mě bavilo, zbytek nic moc. ()

sWONDER

Pre mňa prijemne prekvapenie. Čakal som“ obyčajný romanťák“... toto je ale, dobrá vzťahová dráma so zaujímavými príbehmi, ešte zaujímavejších postáv, čo ma chytila hneď od začiatku a držala. Ústredná dvojica je celkom sympatická (Pattinson prekvapivo). A zaver filmu nečakaný jak prasa, trochu zbytočne drsný, ale o to šokujúcejší. Vôbec som sa nenudil. ()

MrBrightside

Už názov evokuje, že tento príbeh sa asi neskončí sladkým happyendom... plot twist na štýl Bridge to Terabithia som ale nečakala, hlavne nie takto. Pravdupoviediac som sa rozhodla pozerieť si to len kvôli Emilie, a nakoniec som rada, že som tak spravila. Pattinson bol super, bolo by fajn, keby ho ľudia začali brať vážne, chlapec má naozaj talent. Inak je to krásna dráma, po ktorej som zase chvíľku nenávidela celý svet. A už mám chuť pozrieť si to znova. ()

Nikol10

A mi se to líbilo,mě to dokonce i zaujalo a to jsem na vyloženě romantické filmy alergická,ale když jsem viděla zdejší hodnocení (nečetla jsem komenty,jen koukala na procenta),tak jsem si to na Čt2 pustila. Navíc Pattinsona znám jen jako upíra a nebo Cedrika z Harryho Pottera,takže jsem byla zvědavá i na něj. Snažil se a role mu sedla,celkově bylo herecké obsazení dost dobré,obzvlášť zajímavou roli a dobře zahranou měl Brosman. Možná trochu slabší byla Emilie,ale to je jen můj subjektivní pocit. Jinak příběh byl poutavý a závěr dost dobrý. ()

Megynka

Upřímně, kromě Roberta a jeho sestry jsem žádné z postav nevěřila ani nos mezi očima a už vůbec to z mého pohledu nebyla žádná osudová láska. Najednou se objevilo datum 11.září a já si říkala sakra, co to sem pletou? Nevím. Takové o ničem ... ()

dj_kure

Stejně toho geje nemám rád a klidně se poserte, že o něm píšu že je to buzerant zarudlej. Překvapil mě sice, že taky dokáže mluvit plynule a ne jako ehm... v..... Twilight....... nicméně o hereckém umu stále nepřesvědčil. Zato ta Emilie se mi líbila, slušnej výkon. Pointa respektive závěr mi byl vyzrazen před tím než jsem film viděl, takže mě na prdel neposadil, ale! Musim říct ačkoliv je to klišoidní slátanina, přišla mi ta romantika prostě hrozně reálná, uvěřitelná, že tak se to fakt děje, přesně tak normální lidi žijou... Což mě ve výsledku docela sere, protože tam hraje ten rudokožec, takže aspoň srazim hvězdu :D. ()

alba

Priemerný romantický film pre romantiku túžiacich ľudí, a preto je tu aj adekvátny výber herca – Roberta Pattinsona, ktorý už v predošlých filmoch dokázal, aký je romantik pre násťročných ľudí (Twilight). Cieľovej skupine sa film môže páčiť a na konci si možno trošku aj poplačú.. mne ten koniec nepasuje do príbehu. Prečo vlastne taký záver? Film je nudný a povrchný, ide o slabý priemer – 4/10. ()

papadoce

Film samotný by odo mňa vyfasoval bez váhania dvojku. Hlavným dôvodom bolo nerealistické správanie postáv. Ďalej napríklad scény, ktoré mali byť zaujímavé, možno kľúčové boli skôr nudné. A takto by som mohol pokračovať, a už by som bol zaujímavejší než samotný film.Také zoznámenie hlavného páru zrejme malo vyvolať sympatie, niečo úžasne romantické, ale v zásade som si iba povedal, že obaja sú magori. Ten koho som mal (asi) nenávidieť t.j. otec v podaní Ďžejmsa Bonda ma nechal absolútne chladným. A vôbec, bolo to celé nemastné a neslané, bez korenia. Herecký potenciál tu aj bol, ale niečo, zrejme scenár, ho hercom nedovolil rozvinúť. To čo stálo za to bola hudba v posledných dvadsiatich minútach a prekvapivý moment na konci. Práve posledná dvadsať minútovka, kedy proste viete, že sa stane niečo zlé, ale to čo sa naozaj stane proste nečakáte, to pre mňa vytiahla na trojku. No !! ()

Shitonit

začátek se musí překousat, neodbíhat, prostě čekačka na zázrak. Zázrak se naštěstí dostavuje někde v polovině, jak je tam ta láska, rozkvetlá jako růže květ, taková ta pecka, která každou osobu..citlivou např jako jsem já... posadí na prdel, a amorovým šípem tu citlivou osůbku..jako jsem např já, totálně umlátí k slzám dojetí. Ten posranej konec je prostě posranej, narvat do toho dvojčata nebyl úplně šťastnej nápad, ale i tak, to dohromady dává smysl. ()

Linzi

Tento, opravdu moc krásný film, který jsem si po několika letech znovu promítnul, má skutečně ,,něco do sebe“. Některé psychologické úvahy, respektive, promluvy hlavního hrdiny k zesnulému bratrovi, jakoby mi mluvily z duše: ,,Michaele, ty víš, jaké to je nevidět v životě žádný smysl. Ghándí měl ve 22 (letech) tři děti, Mozart už složil 30 symfonií a Buddy Holly byl mrtvý. Jednou jsi mi řekl: ,,naše otisky zanechávají stopy na lidech, které v životě potkáme.“ Platí to pro všechny? Nebo to byl jen poetický blábol?“… Opravdu krásné myšlenky! Vše je navíc, ve filmu, podtrhnuto nádhernou hudbou! Zkrátka krásný a pro mě podmanivý film o lidských tragédiích, složitých mezilidských vztazích, problémech v rodinách a o tom, jak každý člověk vidí svět „jinýma očima“. Prostě, film ze života a o životě. Film o nás samotných. … Jsem rád, že ho mám (oprávněně) ve své oblíbené desítce filmů… ;-) ()

Veruca

To DATUM... Budu opakovat, co už bylo řečeno, ale takový konec jsem opravdu nečekala. A jsem hrozně ráda, že i když jsem jako Robova fanynka sledovala fotky z natáčení a koukala na videa, stejně jsem vlastně vůbec nevěděla, do čeho jdu. Trailer i vše ostatní nastínily jen okolnosti, za kterých se Tyler a Ally potkají, zbytek jsme měli zjistit až v kině a o to větší byl výsledný dojem. Ani na chvilku jsem se nenudila. Dokonalá hudba a hodně, hodně dobře promyšlený scénář. Výborné výkony všech čtyř hlavních herců a malé Ruby. Tenhle film si budu ještě dlouho pamatovat. 5* PS-pocity stejné i po druhém shlédnutí z DVD. I film o filmu má úroveň... ()

jafuska

dávám jen tři hvězdičky, byl to pěkný film, ale u mě je potíž, že herce Pattinsona prostě nemusím, ani v stmívaní mě nijak neoslnil, a opravdu jsem se přesvědčila, že hrát fakt neumí, a jen je ta jeho vizáž k dívaní, ale to je podle mého hodně málo, nechci tady srovnávat stmívání a tenhle film, to sem vůbec nepatří, každý film je o něčem jiném, ale mě se i líbila hudba ve filmu, ta byla dost zajímavá, neřekla bych, že to byla nuda, ale ani nic extra bohužel ()

Dinsberg

Pro mě zcela nepochopitelné. V režisérském křesle Allen Coulter, borec přes televizi, v hlavní roli Robert Pattinson, král to sladkobolných romancí typu Stmívání, ve vedlejší roli Pierce Brosnan, expert béčkových vod, který se už léta marně snaží navázat na bondovskou slávu. A výsledek? Emocemi a příběhem nabitý snímek, který pro mě co do hereckých výkonů výše jmenovaných překonal i oscarový trhák Smrt čeká všude. Finální scénu budou mnozí milovat, mnozí proklínat, ale nikoho nenechá chladným. Chystáte se do kina, tenhle film za to stojí. ()

boombang

Pattinson, Brosnan i Cooper vynikající, ale třešničkou na dortu je Ruby Jerins, ta je neuvěřitelná - stejně jako závěr filmu, to mrazení v zádech je neskutečné.... a vlastně to diváka nutí vykašlat se na pojmy, jako je romantika nebo happy end... tenhle konec byl prostě KONEC. Imperativ v titulu filmu funguje i směrem k divákovi. Díky bohu za takové filmy. Jsou nedokonalé a matoucí, ale na konci do sebe všechno zapadne - a divák se cítí sice trochu podvedený, zato však nesmírně obohacený. ()