elisheva

Nádherný film. Prolínání zápletek stejně jako zápletky samotné nám nepřinášejí nic nového, ale další aspekty to povyšují nad průměrnou romanci. Herecké výkony - není třeba moc opakovat, že Pattinson opravdu mile překvapil a že se od něj dá čekat jestě hodně, Emilie de Ravin, dobrý výkon, stejně tak dobře postřehnutelná chemie mezi hlavními postavami, jen mně osobně nepřipadá moc sympatická, velmi překvapil Pierce Brosnan a prožil tak hereckou resuscitaci po Mamma mia, standartně dobrý Chris Cooper (pro mě pořád nejlepší v American beauty), dále velmi dobré výkony jedenáctileté sestřičky a spolubydlícího. Při scénkách se spolubydlícím sem se smála jako už dlouho ne (hlavně ta s činkou), dojímaly mě scény s malou sestřičkou, v duchu sem proklínala despotického otce a chápala přehnanou starost otce o dceru poté, co byla jako malá svědkem vraždy vlastní matky. Celému příběhu hodně pomáhá naprosto dokonalá hudba, i díky ní se člověk nenudí v místech, kde to trošku dře. Konec byl naprosto nečekaný a ostatní tady mají pravdu v tom, že by to byla ještě větší pecka, kdyby tam nebyl ten dovětek. Ale já sem duše často přehnaně optimistická (a určitě nejsem sama), tak bych si pořád říkala, co kdyby to přeci jen nedopadlo zle? Vím, šance jsou minimální, ale kdoví. Navíc hudba je právě při tom dovětku nejhezčí. Taky sem si nakonec pěkně poplakala. Kdyby tam nebyl ten konec, tak bych byla "jen" šokovaná. ()

Kvítek

Bohužel TUCTOVKA, kterou od upadnutí v zapomnění dělí dvě věci - možnost vidět Pattinsona v non-emo poloze a nechat se překvapit závěrem o němž dopředu víte, že bude překvapivý a stejně překvapí. ()

ashtangi

Hodinu jsem se nudil u velmi průměrného filmu. Potom jsem se ještě víc nudil a závěr mě ještě naštval. Průměrný film s pár momenty, které mohou chytit za srdce, se v závěru snaží udělat ze sebe srdceryvné drama. 11. září se mi tam vůbec nehodilo a působí to velmi uboze! ()

Platom

Film s pro mě ne příliš sympatickým Robertem Pattinsonem (bohužel tuto nálepku mu v mé mysli vysloužila sága o upírech) v hlavní roli z mého pohledu nevyhlížel zrovna koukatelně, avšak prvních pár záběrů jsem přežil a ba co víc, Pattinson hrál celkem dobře, navíc jeho role sympatická byla a společně s Emillii de Ravin tvořili krásný pár v průměrné, ba dokonce mírně nadprůměrné romantické podívané, která přecházela v drama (jsou zde řešeny sociální a rodinné problémy, které jsou podány nenásilně a velice citlivě) jen místy. Opravdu jsem měl dojem, že právě sleduji romantický film jako řemen, ovšem z tohoto pocitu mě nadobro vyvedl nečekaný a opravdu dramatický konec, který filmu neskutečně dodal na té pomyslné vybroušenosti. Nebudu hodnotit plným počtem, to opravdu ne, ale jsem rád, že mě dokázal Pattinson přesvědčit o svém hereckém umu a celkově mě tento snímek velice mile překvapil. ()

ViktorEl

Po dlhom čase film, ktorý ma natoľko zaujal, že mu musím napísať komentár. Priznám sa, dlho som sa tomuto filmu vyhýbal, ale po dopozeraní som bol s ním nadmieru spokojný, aj keď vo mne zanechal určitú dávku nespokojnosti (tým mám na mysli záver filmu), ktorý bol, ale na druhú stranu veľmi dobre natočený. Neznámy a ako práve pozerám seriálový režisér natočil vysoko nadpriemernú drámu, s výborným hereckým obsadením, (na moje veľké prekvapenie zaškatuľkovaný Pattinson z Twilight ságy podal výborný výkon a získal si moje sympatie), taktiež psychológia postáv, dejové zvraty, dojemné scény a prekvapivý koniec robí z Remember Me krásny film. Pre mňa tento film splnil skoro všetky kritériá, ktoré od dobrej drámy očakávam, takže si dovoľujem dať kľudne 4* (80%) ()

adussh

Film Nezapomeň na mě mě neurazil, ale ani nenadchnul. Je to 100 minut nemastné neslané romance uzavřených, uznávám, dost zajímavým a nečekaným koncem (proto ta 3. hvězdička). Nicméně i přes ten šok na závěr na Nezapomeň na mě s klidnou duší zapomenu, Prostě mě to nebavilo. ()

bllm

Tenhle film mě přiměl k tomu, abych se zaregistrovala a získala možnost komentovat filmy. Takový to byl zážitek. Bohužel ne zcela pozitivní. Nic moc jsem nečekala. Asi od poloviny filmu už jsem netrpělivě čekala na ten "konec naprosto vycucaný z prstu", (jak někdo uvádí ve své recenzi) a byla opravdu zvědavá jak se příběh bude vyvíjet a jak by mohl skončit. I když příběh by byl docela dobrý, tak není v podstatě moc propracovaný a není moc jasné k čemu se vyvíjí, a já byla čím dál napjatější. A pak to přišlo. Takhle debilní konec by mě opravdu nenapadl. Proč? Co tím chtěl autor říct? Chtěl ukázat nevyzpytatelnost osudu a to, že nikdo z nás v podstatě neví ani hodiny ani minuty? Myslím, že to jde i jinak. Škoda mohl to bejt film, kterej je dobrej a romantickej a neni jako sladká pohádka. Takhle to celé na mě působí dost ploše a povrchně, a aby to bezradný scénárista zakamufloval, přilepil tam ten strašlivej konec. Třetí hvězdička je za Roberta Pattinsona, který narozdíl od Twilight ságy doclela příjemně překvapil, jeho výkon je přesvědčivý, musím uznat, že se nejedná jen o další hezkou tvářičku bez talentu, role pěkně sedla i Peirci Brosnanovi. ()

jasanka

Z trailerů jsem byla nadšená. Pak jsem ale zjistila, že jde o film na téma 9/11, což mě naprosto odradilo. Řekla jsem si, že to bude takový ten typ filmu, kdy se na začátku objeví datum a vy už předem víte, co se stane. Ale mílila jsem se. První půlka sice nic moc, ale druhou jsem fakt hltala. A na konci jsem byla nervózní jako sáňky v létě, myslela jsem, že to snad nevydržím. Konec je udělaný úplně úžasně, nijak přehnaně, vlastně je to jen naznačeno, ale je to fakt silný zážitek. ()

Dara07

U "filmů na doporučení" mám s hodnocením téměř vždy jasno, tady ale nevím, nevím ... Hudba je nádherná, Robert Pattinson ještě víc, tak nějak jsem i odpustila Emilie de Ravin její ukňouranost ... Už od půlky filmu člověk cítí, že se něco zákonitě musí posrat. A taky se posere. Mně konec nevadil, mohlo se taky stát, že hlavního hrdinu třeba přejede auto/metro/autobus, když poběží odprosit svou milou za účelem vyznání lásky na celý život, ta by mu, samozřejmě jak jinak, umírajícímu v její náruči odpustila ... Každej druhej film je plnej těhle klišé. Chystala jsem se na shlédnutí poměrně dlouho a dobře jsem udělala, že jsem si tu hoďku a půl vyčlenila. Rozhodně nelituji. Díky za dokopání, Zby. 80% ()

fixaman

Emilie de Ravin je nádherná holka a dokonce i Robert je tady proklatě sexy (na rozdíl od Stmívání).. Jenže to by samozřejmě nestačilo, jinak bych si pustil nějakou argentinskou telenovelu.. Tenhle film zaujme od první chvíle.. Hlavní pár je sympatický, až překvapivě normální a ze života.. Romance je realistická, nikterak přehnaná.. No a ten konec, ten mě tedy úplně dostal.. Rozhodně stojí za zhlédnutí.. ()

simon84

Musím říct, že konec mě teda dostal. Asi hlavně proto, že jsem si nějak neuvědomil na začátku zmíněné datum kdy se příběh odehrává. Jinak příběh celkem o ničem, celkem nudná romantika, ale závěr byl pro mě hustej. :-) Proto 4 hvězdy. ()

Silencia90

Přemýšlím a tak nějak úplně přesně nevím co ten film chtěl v základu říct.... ovšem TOHLE bylo silný! Zvláště ten konec mě dostal! Nejvíc na konci jak ta kamera šla dál a dál a...až mi to došlo uplně. Opravdu super! Jsem z toho ještě teď v šoku. Plný počet dát nechci a ani nemůžu (možná časem), protože to New Yorský prostředí nižší třídy není zrovna můj šálek kávy, přesto... nemůžu říct, že by se to nepovedlo. Rodina, rodina, přátelé, tragédie, rodina... Super film! (a to mi ho někdo pohanil tak, až jsem se na něj netěšila). ()

Košoun

Když vidím "USA" a "Romantický", tak automaticky zavírám a odsuzuji, ale v tomto případě jsem po několika doporučení udělal vyjímku a když jsem si připadal dostatečně "romanticky", tak jsem ho konečně pustil. A nelituji, hodně se trefil Allen Coulter do mého vkusu, Pattinson zahrál Tylera skvěle, stejně tak jeho sexy přítelkyně v podání Emilie de Ravin. Otcové skvělí, především bezcharakterní Brosnan. Ke konci se toho mnoho nedá říci, čekal bych s ohledem na zbytek filmu něco, co by ho zastřešilo, vypointovalo... ono se to tak částečně stalo, ale... S odstupem 24 hodin to bylo asi nejlepší možné zakončení, takový život prostě je. Výborný film, dle hodnocení na něj však musíte být správně naladění a musí vás oslovit postava Tylera, jeho myšlenky a pohnutky, jinak ten film pro vás pozbývá smyslu. ()

edie sedgwic

Lepsi priemer. Na to, ze ide o hollywoodsku produkciu a hercov, ktorych nijako obzvlast nemusim (Pattinson a Brosnan), nebola to katastrofa, ako som cakala. Az na preafektovane a melodramaticke prejavy niektorych postav a trosku prekombinovane a obcas malo uveritelne vzajomne vztahy je film pozeratelny a prijemny. ()

Narciska

Říkala jsem si, že je to největší filmové překvapení. Podivovala nad tím, že patizon (snad už si konečně zapamatuji jeho jméno) umí hrát. Chtěla jsem dát čtyři *, protože se mě to emocionálně nedotklo. A pak přišel ten okamžik a můj dech se zastavil… ()

hazaba

Zpočátku jsem si říkala, že si tenhle film nechám ujít, ale pak mě přece jen přemohla zvědavost, obzvlášť když jsem viděla hodnocení... po shlédnutí filmu nelituju těch 160 korun... hlavně ten závěr.... a mimochodem Ruby Jerins tu mnohdy předčila své starší kolegy o několik délek. ()

NGP

To je něco, co člověk rozhodně nečeká. Každý po ukázce si řekne "tohle bude romantická slaďárna, to bych vidět nemusel" To jsem si říkala taky, než mě nedonutili jít do kina, a to zrovna na tohle. Dokonce jsem si po dobu celého filmu říkala, že mu dám tak 2 hvězdičky, protože o šťastný konec fakt nestojím. Ale posledních pět minut filmu vás natolik odrovná, že přemýšlíte "je to vůbec možné?" A jenom v té chvíli si začínáte uvědomovat, že začátek filmu k něčemu vůbec byl. To je něco jako když slyšíte zpívat Susan Boyle po tom, co se jí celé publikum vysmívalo (kdo nezná - styďte se). ()

kacirek_

Olala, tak Robert opravdu zabírá...i na mne:-) Skělé herecké výkony - Robert, Brosnan... Dvakrát mě to rozbrečelo ksakru (poprvé hned po 5minutách), konec je prostě absolutně odzbrujující!!! Ovšem zbytek by se dalo nazvat průmětným dramatem. Na závěr snad jen - žlutý voči jsou žlutý voči:-) ()