Black-star

Život, vztahy, chvíle.... vše může být v okamžiku jinak.... Jak málo stačí.... Co se dalo stihnout a co se už prostě za života nestihne.... Působivé... Věřím že v ten osudný den se klidně nějaký podobný příběh mohl nějak takto skutečně udát, díky i za toto velmi působivé provedení. ()

tančísvlky

Iba priemer nič viac. Definícia skvelého vzťahu celý film nefungovala. Herci sú slabučký a vrcholom je P.Brosnan. Čo chcel režisér týmto počinom povedať to netuším. Určite by sa dal tento scenár lepšie uchopiť, len som stále čakal v čom je kúzlo tohto filmu. Nedočkal som sa a nepomohol tomu ani to citové vydieranie diváka v závere... ()

lakart

Dobrý začátek s vcelku dobře vykreslenými postavami, prostředek trochu nudný a povrchní a nakonec přišel ohromující závěr, kde i několik slz ukáplo. Takto lze charakterizovat tento snímek, kde Pattinson ukazuje, že umí hrát a mohl by v budoucnu překvapit sám sebe i diváky :D. 75% ()

10Domik10

Jednoduchý scenár, videný v podobných žánroch čoraz častejšie a tým pádom je ako taký, čoraz menej zaujímavý. O tento film som nemal veľký záujem, pretože meno Pattinson ma odrádzalo, nakoľko som odporca sági Twighlight. Čo ma však najviac prekvapilo bol práve on.. ukázal niečo iné a úlohu mladého rebela zahral vynikajúco, a aj vďaka tomu zdvihol Remember me do kategórie nadpriemerných romantických drám. Záver s dvojičkami možno niekomu vyrazil dych, no jeden nápad kvalitu filmu nerobí. 3,5* ()

Jolee

Na film jsem se podívala, aniž bych tušila, co do něj můžu očekávat. Neviděla jsem ani jeden díl z Twilight ságy, takže jsem na snímek nekoukala s domněnkami o Pattinsonových hereckých schopnostech. Až na pár trochu patetických klišé scén mě však velmi uspokojil jak on, tak ostatní herci. Ze začátku jsem čekala lehkou romantickou žánrovku, ale to, v co se film proměnil, mě opravdu překvapilo. Dost silně. Na konci jsem řvala jak malá a to upozorňuju, že nemám ani PMS ani emíčko období. ()

RajAthen

Tento film je krásný oním lehkým způsobem, který ukazuje na životní náhody a mezilidské vztahy. Ústřední zápletka vztahu otce a syna nepůsobí okatě paternalisticky, dějová linka slečny vyvolené je pak trochu spíše do počtu. Jako zastánce upírů v kinematografii (a proto zavilý odpůrce nejprovařenější Pattinsovovy role), jsem byl jeho výkonem příjemně překvapen. Co filmu z mého pohledu jednu hvězdičku ubírá, je dosti samoúčelný závěr, který nijak nesouvisí s celkovým dějem a jeho výsledek do určité míry zbytečně deklasuje. Pokud mělo jít o poctu Náhodě, pak toto nebylo dostatečně opodstatněno zbytkem filmu. ()

GTS_PUNK

Dráma režiséra Allena Coultera, zasadená do New Yorku roku 2001, sledujúc osudy postáv, vyrovnávajúcich sa s osobnými tragédiami, nevediac, že v jedno utorkové ráno ich aj tisícky ostatných zasiahne ďalšia tragédia. Príbehovo pomerne zaujímavé dielo, ktoré divákovi približuje pohľad na dysfunkčnosť vzťahov v dvoch rodinách, neschopnosti zapadnúť do spoločenských štruktúr a hľadaní skutočného významu toho, čo je v živote vlastne dôležité. Film sa nesie na hlavnej dejovej línii, ktorú predstavuje zobrazenie vzťahu medzi Tylerom (Robert Pattinson) a Ally (Emilie de Ravin). Tú výrazným spôsobom, presahujúcim dôležitosť samotného vzťahu ako takého, dopĺňa zachytenie rozvrátenosti v rámci Tylerovej rodiny či život Ally s jej otcom - policajtom (Chris Cooper). Snímok tým pádom určite v žiadnom prípade nie je typickým sladkastým romantickým kúskom, ale skôr horkastou záležitosťou plnou komplikovaných medziľudských vzťahov. Horkastou však v tom najlepšom možnom slova zmysle, keď divák postupne sleduje, ako sa jednotlivé vzťahy pretvárajú a postavy si uvedomujú skutočnú dôležitosť toho, čo majú. Samotný záver príbehu môže byť pre niekoho prekvapením, ale ak sa nad ním divák zamyslí, do celkového konceptu výborne pasuje. Nastáva v ňom akýsi celkový prerod, chvíľa odpustenia a svojím spôsobom predstavuje nový začiatok. Záverečné scény "po", zobrazujúce osudy jednotlivých protagonistov, síce nie sú na škodu, z diváckeho pohľadu by však bolo možno zaujímavejšie film ukončiť už o čosi skôr. Vznikol by tak priestor pre čiastočne otvorený koniec, ponúkajúc miesto na zamyslenie sa o tom, ako to s postavami nakoniec dopadlo. Remember Me je obstojnou drámou s viacerými zaujímavými myšlienkami a (ne)čakaným záverom, vďaka ktorému sa nejednému divákovi zafixuje v pamäti. Práca s postavami, na ktorej si film zakladá, síce nejde do úplnej hĺbky, skôr možno hovoriť o tom, že sa pohybuje po povrchu, ale na vykreslenie psychológie charakterov postačuje. Po technickej stránke ide o priemer. Niet čo vyčítať, ale ani pochváliť. Výprava - ako to pri New Yorku býva filmovým zvykom - skvelá. Aj keď, pravda, mesto, ktoré nikdy nespí, mohlo dostať viac času a priestoru vyniknúť na obraze. ()

[Scorpion]

Nech boli filmy s Robertom Pattinsonom akékoľvek a nech sa v nich tváril akokoľvek, tu svoju úlohu splnil. Tak ako ho splnil celý film. Na konci pre mňa dostatočne dojímavé. Lepšie 4/5* ()

Agipov

som váhal či dať 4 alebo 5* no ako sa blížil koniec filmu tak som mal jasno, skvelý záver asi prekvapil každého, mal som čo robiť aby som sa nerozplakal... Pre mňa zatiaľ dráma tohto roku! ()

insomnis

Film mě opravdu velmi překvapil a nedbalou melancholickou atmosférou si mě získal. Ovšem v posledních několika minutách mi málem upadla čelist. A já se ptám proč?? Ano, záležitost byla začleněna vcelku citlivě a nenásilně, ale opravdu to nebylo nutné. Posunulo to celý film někam, kam zbylých 95% času vůbec nepatřil. (update: Vrtalo mi to hlavou a skoukla jsem film znovu, najdete spoustu skrytých významů. Přesto však jedna hvězda s koncem padá. Upřímně dofám, že ztráta hvězd v ostatních případech není twilightově zaujatá) ()

Sláveček

Pro mě velicé zajímavé drama o rodičovské a partnerské lásce, o lidské pomíjivosti i důvěřivosti. Najít člověka sebě blízkému je někdy osud a hledat se někdy ani nevyplatí. A když už se podaří, nikdy nevíme, jestli nepřiletí asteroid, nebo dokonce nespadne letadlo. V tu ránu svou lásku ztratíme. Prožijmě tedy moment chvíli teď, tady, v tento okamžik! Jaký měl ale tedy prožitý a někdy velice krátký život smysl? Porozně se dívejte. Divák v prvních minutách hádá a přemýšlí, jak tvůrci spojí osud mladého Tylera se smyslem pro spravedlnost a přeživší slečnu Ally se zásadami, pokládající otázky divákovi. V zápětí ale zjistíme pravý důvod. Suďte sami a nepřestávejte přemýšlet! ()

gamcak

Jeden z najlepsich co som videl v poslednej dobe, len keby som vedel, ze to hentak dopadne, tak si to nepozriem :) ()

boo-boo

Nato, aby som sa vedel vžiť do týchto postáv a ich problémov som asi nevyrástol v dostatočne problémovej rodine. Takto mi väčšina situácií prišla zbytočne vyhrotených, miestami preexponovaných a práve toto pre mňa pochvalo finálnu myšlienku, ktorá aj mala čo povedať, len po tom všetkom nemala šancu vytiahnuť film z podpriemeru. Ale prekvapenie - Pattinson vôbec nevadil. 40% ()

singone

Na konci filmu, když jede Tyler ve výtahu a tam vidím ukazatel 88.patro tak si říkám, že musí být v Empire State Building, ale až se v otcově kanceláří díval z okna tak podle tvaru okna mi vše došlo co je to za budovu. Poté už stačí jen datum na školní tabuli a je to jasné všem jak film tenhle skvělý film dopadne.... ()