Pořad Rande byl koncipován jako televizní seznamka. Byl vysílán od roku 1997 na televizi Nova. Pořadem provázela manželská dvojice Slávek Boura a Markéta Mayerová. Z počátku usilovali tři muži o přízeň jedné slečny nebo naopak tři slečny o přízeň muže. Zájem byl projeven darováním jablka, naopak koš jablek znamenal nezájem. Později se schéma pořadu změnilo a o přízeň dotyčné či dotyčného usilovalo i deset soutěžících. (zdeny99)

uiu

Když se řekne Rande, tak si představím ty trapné začátky Novy. Byla jsem ještě děcko, takže jsem ráda zabíjela sobotní poledne sledováním Rande se Slávkem Bourou a Markétou Mayerovou. Jen mi pořád nešlo do palice, co když si na konci vyberou partnera, který se jim vůbec nelíbil, ale byl nejmenší zlo ze všech :) ()

sskrblik odpad!

Soutěžit a ve finále se spojit jako pár? Zajímavá myšlenka, ale myslím, že to je asi jeden z nejstupidnějších nápadů jak se s někým seznámit. ()

ABCD Marta

Sledoval jsem, bavil jsem se, fandil jsem, ale to mi bylo o mnoho let méně, takže kdo ví, jak bych hodnotil dnes, neškrtila-li by mě struna nostalgie takovou silou. ()

Deryll

Pikový král a Veleještěr Slávek Bourák a jeho nekompromisní show plná načatejch kvočen a mourovatejch klučíků! ()

herr_carter

Nevím, jestli doba tak pokročila, nebo byl zdejší casting tak marný, ale co sem chodilo za hovada (jak ženský,tak chlapi), to snad ani není možný - hlavní soutěžící měl fakt velký výběr, jeden za osumnáct a druhej bez dvou za dvacet (v lepším případě). Šance najít v tomto pořadu svou životní lásku byla tedy asi padesát na padesát, bohužel ale jenom asi 10 %..................moje hodnocení = 1,5 z 10. ()

Zagros

Rande v přímém přenosu? Ano, i tohle byl jeden z mnoha pořadů tehdy začínající a úspěšné televize Nova. Sám jsem několik dílů jako puberťák viděl a občas mě to pobavilo. Ale uznávám, že trapnosti tam bylo už v době svého vzniku víc než dost. Slávek Boura stál opravdu za to. Jednu hvězdu za průkopnický pokus u nás a jednu za čestné místo v dějinách z období počátků televizní zábavy na komerčních stanicích u nás. ()

HonzysKISS

Pořad, kde si z nervózních a občas postižených lidí dělají neuvěřitelnou prdel. Super, hezky jsem se od srdce zasmál :DD Ten moderátor přesně ví, co dělá :D ()

ondrula odpad!

Jak to říct... Amatérský pokus o jakousi reality show, seznamku v přímém přenosu. Ti ubožáci tam samozřejmě byli hrozně nervózní, kecali nesmysly a chovali se nepřirozeně. Do toho tam mlel svoje nesmysly Slávek Boura, kterej mi dodnes dluží kompenzaci za řadu depresivních stavů, když jsem před odchodem do školy sledoval jeho Snídani s Novou. Hrůza. ()

kill-tec odpad!

Holka: "Ahoj Lukáši", kluk: "Ahoj", holka: "Víš jak poznáš, že je zima?" kluk: "Ne!", holka: "Že mouchy lítaj v teplákách", kluk: "No jasně!" .. no uznejte sami, není tohle na facku?? ()