Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Beau pracuje jako předák elektromontérů na údržbě vysokonapěťové rozvodné sítě. Při jedné bouřce zahyne při výstupu na stožár jeho bratr Danny. Dannyho manželka zemře při automobilové nehodě a Beau začne vychovávat jejich dceru Bailey. Bailey pracuje, ale strýc chce, aby odešla studovat na vysokou školu. Bailey má vztah s Duncanem, kterého Beau nesnáší. Duncan těžce nese, že by Bailey měla odjet, ale nedává to najevo. Duncanův otec také pracoval v oboru a zahynul při výkonu práce. Duncanova matka zůstala sama se synem bez prostředků a stala se z ní alkoholička neschopná normálního života. Duncan se přesto přihlásí k tomuto nebezpečnému povolání. Bailey nadbíhá také flákač Ron, Bailey ho odmítá. Je těhotná s Duncanem, ale zatím to tají. Do sousedství Beaua a Bailey se přistěhují Carline s manželem Eugenem a dětmi. Eugene pracuje také u linkařů. Carline se spřátelí s Bailey a svěří se jí, že se manžel od návratu z Iráku velmi změnil. Trpí posttraumatickou poruchou a v práci je velmi opatrný. Neustále poukazuje na to, jak je nebezpečná.  Firma musí modernizovat rozvodnou síť v polovině státu a všichni elektromontéři jsou v plném nasazení a stále v práci. Beau učí nováčky, včetně Duncana, který byl přidělen k jeho týmu. Carline se cítí osamělá a Bailey si povšimne, jak večer odjíždí taxíkem z domu. Eugene objeví v jejím mobilu neznámá čísla a začne ji podezírat z nevěry. Carline prohlásí, že patří přátelům Bailey. Když se příště sejdou, Carline jí řekne, že poznala, že je Bailey těhotná. Bailey opáčí, že ví, že je Carline Eugenovi nevěrná. Když odcházejí z baru, vnucuje se jim Ron s přáteli. Objeví se však Duncan a Beau a zabrání jim v tom. Bailey se rozhodne říct Duncanovi o těhotenství. Duncan je nadšený. Chce se o radost, že bude otcem, podělit s matkou, ale  ta stále vidí jen svého manžela elektromontéra, který zahynul a nechal je bez prostředků. Bailey řekne o těhotenství strýci Beauovi, ten se s tím však nedokáže smířit... (TV Prima)

(více)

Recenze (70)

Flipnic 

všechny recenze uživatele

Pokud beru hodnocení a kvalitu filmu v rámci žánru, tak musím dát jednoznačně plný počet. Ve své době i dnes, v rámci 80.kových akčňáků a amerických protivietnamsky- protirusky-propagandistických filmů (Rambo II (1985), Rudý Škorpion (1989), ...) se jedná o absolutní špičku. Stejně tak jako akční film takový film vyloženě exceluje a jedná se bezkonkurenčně o nejlepší Norrisův film, který převyšuje všechny jeho ostatní o mnoho levelů. Již technika zpracování je z dnešního hlediska naprosto výborná a bezchybná, zaujala mě zejména kamera a prostředí. Polovina filmu vykresluje opravdu dosti drsné týrání, věznění a mučení amerických zajatců a snahu zlomit Norrise k podpisu přiznání válečných zločinů. Na svoji dobu se jedná o docela drsný kousek a scéna s krysou byla jedním z vrcholů zobrazování násilností ... Člověk si ani tak moc neutvoří vztah k těm zajatcům (ti jsou chvílemi skutečně trapně zahraní), ale vyloženě si vytvoří nenávistný vztah k několika hlavním věznitelům, zejména pak jejich veliteli (Sun-tek Oh). Osobně já jsem se těšil na pomstu velice a Norris mi splnil všechna má očekávání a ještě je předčil. Nustálé vracení se k základně a její postupné ničení, postupné vraždění jednotek, vychutnávačky při likvidaci hlavních záporáků, prostě jim to vrátil opravdu až s úroky a tentokrát se fakt nesral (obecně jej považuji proti Seagalovi vyloženě za "měkotu" ...). Špičková akce, v podstatě i docela uvěřitelná, napínavý nekompromisní film s výborným zakončením, kdy Norris bojuje s velitelem jednotky v chatrči ... a ... choreografie souboje mne VELICE mile překvapila! Tvůrci mohli film na konci již docela odfláknout, Norris mohl rozdat pár kopaček a mohlo být po veliteli. Ale ne, je zde vidět rozdílnost stylů boje, docela dobré zákroky, souboj trvá tak akorát uvěřitelně, Norris si nepřítele za to všechno příkoří vyloženě vychutnává až do konce, paráda! Naprosto vyjímečný Norrisův film, na který nedám dopustit a vůbec se nebojím a nestydím mu dát plné hodnocení, protože si jej skutečně, zejména z pohledu doby kdy vznikl, zaslouží ... ()

sniper18 

všechny recenze uživatele

Je to dosť dobrý akčný film s Chuckom Norrisom, ktorý patrí medzi jeho lepšie filmy a je prequelom k jednotke. Má veľmi dobrý príbeh o skupine amerických zajatcov na čele s plukovníkom Braddockom vo Vietname, ktorí sú aj roky po vojne stále držaní v zajateckom tábore, pričom vietnamský veliteľ túži len po zlomení plukovníka, hrdého patriota, čo sa mu ale roky nedarí. No keď kvôli záchrane priateľa plukovník urobí to, po čom veliteľ túžil a aj tak je zradený a priateľ zabitý, plukovníkovi sa podarí uniknúť a netúži po ničom inom, len po záchrane priateľov a pomste veliteľovi. Spracovanie je celkom slušné, ale po niekoľkých úpravách by mohlo byť aj lepšie. Film je prakticky rozdelený na dve polovice, prvá, prakticky neakčná sa zameriava len na život zajatcov, slušne zoznámi so všetkými dôležitými postavami z oboch strán, ale má aj pár slabších miest, mohla byť o niečo skrátená a škoda aj toho zbytočného patriotizmu, ktorý tu nemá čo robiť a v druhej sa už plukovník oslobodí a začne prakticky neustála akcia, čo vydrží bez slabých miest až do konca. Akcie je tu celkom dosť a páči sa mi. Ako som spomínal, prvá polovica je neakčná a tak až na krátky úvod a jeden bezvýznamný súboj s väzňom neponúkne nič, ale akčnosť filmu zachraňuje druhá polovica, v ktorej ide len o ňu. Po stránke bojových umení tu toho Norris moc nepredvedie, až na finálny súboj tu má len pár kopov a úderov. Zameriava sa hlavne na kratšie prestrelky, často sa používajú granáty, potešia moje obľúbené tiché likvidácie a pár slušných momentov ako použitie plameňometu. Najviac sa mi páči úvod celej akčnej časti, ktorý obsahuje niekoľko tichých likvidácií, hlavne lámanie väzov, ale všetka akcia je slušná. Herecké obsadenie je bez problémov, celý film stojí na dvoch hlavných rivaloch, ktorými sú Chuck Norris a Oh Sun - tek, pričom ani jeden vo svojej úlohe nesklame, ale poteší aj viacero vedľajších postáv ako Steven Williams alebo Toru Tanaka. Réžia nie je zlá, ale z potenciálu tejto témy sa určite dalo získať aj viac a technická stránka je dosť dobrá, tej nemám čo vytknúť. Nezvestní v boji 2 patrí medzi to lepšie, čo kedy Chuck Norris natočil a mám ho ešte radšej ako jednotku. Je to jednoducho viac, než dobrý akčný film osemdesiatych rokov. 75% ()

Reklama

Wacoslav1 

všechny recenze uživatele

Tak dvojka mne z tyhle serie bavi jednoznacne nejvic cynickej vietnamskej plukovnik tak dlouho tyra a psychicky ponizuje ty chudaky amiky v cele s Norrisem az se Chuck nasere a udela mu ze zajateckyho tabora kulnicku na drivi z meho pohledu velka spokojenost obal filmu nelze toto je opravdu stara dobra akcni prace ()

Divočák 

všechny recenze uživatele

"Chceš vědět, kdo z nás je větší chlap? Taky to chci vědět!" Já teda nevím, ale mě se to líbilo o dost víc než první díl. Chuck tady nevypadá tak blbě jako obvykle (hlavně proto, že je celou dobu pěkně zarostlý a špinavý a není mu vidět obličej) a taky je tu snad nejdrsnější ze všech svých filmů. Celou dobu vlastně svádí psychický souboj s hlavním záporákem, nikdy by nezradil svou vlast, ví všechno ze všech nejlíp, dobrovolně se nabízí za své muže na mučení a ve volném čase si z kousků hader sešívá americkou vlajku (nekecám):). Na rozdíl od jedničky je tady i slušný záporák a i mezi menšíma šaržema najdete výrazné typy, přičemž nejdrsnější z nich je asi tlustý megavietnamec s vizáží Oddjoba z Goldfingera, co ho mluví Bohdan Tůma a metá hlášky typu "Já ti dám hajzle!". Vietnamci navíc nejsou žádní nazdárci a dávají vězňům pěkně zabrat, přičemž střílení z nenabité pistole do hlavy nebo upalování za živa je v táboře na denním pořádku. Akce se sice dočkáme až v druhé půlce, ale zase celkem stojí za to - všichni hází granátama jako krikeťákama a Chuck se dokonce vytáhne i s plamenometem. Braddock sice nikdy nebude Rambo, na to Chuck nemá charisma ani dost cool vizáž (přeci jen nikdy nesundá košili a ten plnovous...), ale když přivřete oči nad béčkovým scénářem i prostředím, na ty 3,5* to dotáhnout může. ***Věděli jste, že: První a druh díl MIA se kvůli ušetření nákladů natáčely společně. Producentům ale druhý díl přišel lepší než první a proto přehodili jejich číslování a pustili dvojku do distribuce jako první. Proto se "dvojka" odehrává vlastně před "jedničkou"*** ()

Shakers 

všechny recenze uživatele

Rovnako dobre ako jednotka, alebo vlastne dvojka, kedže toto je prequel. Síce sa tu sedí na riti vo väznici medzi bambusákmi skoro hodinu a Chuck okrem pár slov, jednej zožranej krysy a drsných pohľadov nič neukáže, dobre to plynie, nenudí to a navyše nesympatický šikmáči vedia upútať pri výsluchu. Pravá sranda začne v závere, keď sa rozhodne Chuck utiecť a vrátiť sa pre odplatu, kamošov a pre pár granátov. V pohode pokračovanie, ktoré nieje tak stupídne a trošku sa ešte drží pri zeme narozdiel od trojky. 60% - 3* ()

Galerie (210)

Zajímavosti (5)

  • První a druh díl MIA se kvůli ušetření nákladů natáčely společně. Producentům ale druhý díl přišel lepší než první a proto přehodili jejich číslování a pustili dvojku do distribuce jako první. Proto se "dvojka" odehrává vlastně před "jedničkou". (Divočák)
  • Českou stopou ve filmu je český samopal vzor 58, kterého je možné si všimnout na stěně chatrče v 79. minutě. (Terva)

Reklama

Reklama