VOD (1)

Beau pracuje jako předák elektromontérů na údržbě vysokonapěťové rozvodné sítě. Při jedné bouřce zahyne při výstupu na stožár jeho bratr Danny. Dannyho manželka zemře při automobilové nehodě a Beau začne vychovávat jejich dceru Bailey. Bailey pracuje, ale strýc chce, aby odešla studovat na vysokou školu. Bailey má vztah s Duncanem, kterého Beau nesnáší. Duncan těžce nese, že by Bailey měla odjet, ale nedává to najevo. Duncanův otec také pracoval v oboru a zahynul při výkonu práce. Duncanova matka zůstala sama se synem bez prostředků a stala se z ní alkoholička neschopná normálního života. Duncan se přesto přihlásí k tomuto nebezpečnému povolání. Bailey nadbíhá také flákač Ron, Bailey ho odmítá. Je těhotná s Duncanem, ale zatím to tají. Do sousedství Beaua a Bailey se přistěhují Carline s manželem Eugenem a dětmi. Eugene pracuje také u linkařů. Carline se spřátelí s Bailey a svěří se jí, že se manžel od návratu z Iráku velmi změnil. Trpí posttraumatickou poruchou a v práci je velmi opatrný. Neustále poukazuje na to, jak je nebezpečná.  Firma musí modernizovat rozvodnou síť v polovině státu a všichni elektromontéři jsou v plném nasazení a stále v práci. Beau učí nováčky, včetně Duncana, který byl přidělen k jeho týmu. Carline se cítí osamělá a Bailey si povšimne, jak večer odjíždí taxíkem z domu. Eugene objeví v jejím mobilu neznámá čísla a začne ji podezírat z nevěry. Carline prohlásí, že patří přátelům Bailey. Když se příště sejdou, Carline jí řekne, že poznala, že je Bailey těhotná. Bailey opáčí, že ví, že je Carline Eugenovi nevěrná. Když odcházejí z baru, vnucuje se jim Ron s přáteli. Objeví se však Duncan a Beau a zabrání jim v tom. Bailey se rozhodne říct Duncanovi o těhotenství. Duncan je nadšený. Chce se o radost, že bude otcem, podělit s matkou, ale  ta stále vidí jen svého manžela elektromontéra, který zahynul a nechal je bez prostředků. Bailey řekne o těhotenství strýci Beauovi, ten se s tím však nedokáže smířit... (TV Prima)

drankeryth

Druhy diel tejto trilogie bol pre mna jednoznacne najlepsi. Tu sa uz zamerali pocas celeho filmu na Vietnamsky tabor, kde to len kypelo akciami a spravne nadavkovanymi scenami, kde velitel tabora bol pekna svina a dal to aj pekne pocitit na americkych zajatcov. Aj tu Braddock potvrdil, ze sa nicoho neboji a ide aj cez vietnamske mrtvoly, aby vsetkych oslobodil, ako aj seba sameho v tomto pekle uprostred dzungle. Ani tu ho nejako nemohli trafit Vietnamci do tela, akoby sa mu gulky vyhybali, pretoze urcite mali strach ho zasiahnut:) Alebo Vietnamci boli slepi a mozno aj drzali prvykrat v ruke zbran:) ()

Lefty86

Píše se rok 85 Jimmy Braddock a pár jeho spolubojovníků jsou zajati a drženi v táboře ve Vietnamu i 10 let po skončení války. Braddockovi se lstí podaří uniknout, ale nezdrhne jen tak vrátí se pro své kamarády a rozpoutá tam peklo na zemi a tábor srovná se zemí.Výborný závěrečný souboj s hlavním padouchem, takové už se dneska jen tak nevidí. S Chuckem Norrisem jsem toho moc neviděl, ale teď si doplňuju akční vzdělání, Nezvěstní v boji 2 je kvalitativně srovnatelné s prvním dílem, který měl původně být druhý, ale protože se zdál tvůrcům lepší, pustili ho do světa dřív a dvojka je vlastně prequel a odehrává se před jedničkou. Začátek je trochu nezáživný, ale mučení a psychický nátlak je krutý a bezohledný, v půlce filmu se to dobře rozjede a vtáhne do děje akce střídá akci, výbuchy se nešetří. 70%, akčních, béčkových procent :-D . Na akční filmy ze staré školy mám slabost a teď se vracím k těm které jsem nikdy neviděl,abych měl srovnání, protože dřív jsem si vybíral podle mých oblíbených herců. ()

aLPaC

Nebojím se to říct: Skvělý akčňák z vietnamské džungle. Spolu s Delta Force můj Norrisův nejoblíbenější. Ano, zdejší teoretici si vždycky něco najdou, tak proč ne tady, když je to v podstatě patriotický brak, kde USA jsou skvělý a Vietnam špatný. A já říkám no a co! Já se u MIA bavím a to je pro mě hlavní. Navíc je zde nejlepší Chuckův fight ever. Vážně, skvělá choreografie závěrečného mače. P.S.: I když zde zrovna ne, tak myslím, že američané jsou ve velkém množství filmů k vládě kritičtí, narozdíl od jiných. Chtěl bych vidět ruský film, který kritizuje Putina. Toho se nedočkáte. ()

Derek

i ked chronologicky tato cast mala byt uvedena v kinach ako prva, producenti si uvedomili ze zitov kusok je na tom kvalitou o dost lepsie a tak sa M.I.A. dostala do kin az neskor, co je pochopitelne lebo zitov zarez je lepsi (i ked nie o vela). akcie nie je prilis vela a viac ide o psycho terror od vietnamskeho dozorcu na chuck norrisa. ked sa vsak konecne norris rozhodne rozputat peklo tak je to celkom zabava (i vybuchy su na celkom slusnej urovni na to ze ide o produkciu znamych beckarov GOLAN-GLOBUS), sem tam je to nechceno zabavne ale nostalgia celkom pomaha (i ked tuto cast som vo svojej mladosti nevidel)... ()

Lacike

Po slabuckej jednotke, druhy diel napravuje tejto legendarnej beckovej trilogii povest. Jedna sa o prequel prveho dielu v ktorom sledujeme Chuckove osudy pocas jeho niekolkorocneho pobytu v zajateckom tabore. Uz samotny namet je ovela putavejsi ako nudne patranie v jednotke. A je aj viacmenej dobre vyuzity. Chuckov zarasteny výzor sa hodi do ulohy zajatca a okrem neho tu je viacero zaujimavych postav, ktorych osud vas zaujima. Takze nevadi, za cele dve tretiny filmu su neakcne. Za velku slabinu povazujem obsadenie hlavneho zaporaka. Sun - tek Oh je prilis velky sympatak a demonickeho diktatora som mu neveril ani na sekundu. Aspoňže je na tom dobre fyzicky, takze vo finalnom duely je Chuckovi dostojnym protivnikom. Chuck sa v nej tiez snazi a po jeho legendarnom suboji s Brucom Lee je prave tato bitka tou najlepsou, co som s nim doteraz videl. Celkovo je posledna tretina, plna rozmanitych akcnych scen, kvalitne natocena a patri k tomu najlepsiemu v Chuckovej filmografii. Vysledkom je nadpriemerny vojnovy film, ktory stoji za to vidiet. 6/10. ()

• První a druh díl MIA se kvůli ušetření nákladů natáčely společně. Producentům ale druhý díl přišel lepší než první a proto přehodili jejich číslování a pustili dvojku do distribuce jako první. Proto se "dvojka" odehrává vlastně před "jedničkou". (Divočák)
  • Českou stopou ve filmu je český samopal vzor 58, kterého je možné si všimnout na stěně chatrče v 79. minutě. (Terva)