Beau pracuje jako předák elektromontérů na údržbě vysokonapěťové rozvodné sítě. Při jedné bouřce zahyne při výstupu na stožár jeho bratr Danny. Dannyho manželka zemře při automobilové nehodě a Beau začne vychovávat jejich dceru Bailey. Bailey pracuje, ale strýc chce, aby odešla studovat na vysokou školu. Bailey má vztah s Duncanem, kterého Beau nesnáší. Duncan těžce nese, že by Bailey měla odjet, ale nedává to najevo. Duncanův otec také pracoval v oboru a zahynul při výkonu práce. Duncanova matka zůstala sama se synem bez prostředků a stala se z ní alkoholička neschopná normálního života. Duncan se přesto přihlásí k tomuto nebezpečnému povolání. Bailey nadbíhá také flákač Ron, Bailey ho odmítá. Je těhotná s Duncanem, ale zatím to tají. Do sousedství Beaua a Bailey se přistěhují Carline s manželem Eugenem a dětmi. Eugene pracuje také u linkařů. Carline se spřátelí s Bailey a svěří se jí, že se manžel od návratu z Iráku velmi změnil. Trpí posttraumatickou poruchou a v práci je velmi opatrný. Neustále poukazuje na to, jak je nebezpečná.  Firma musí modernizovat rozvodnou síť v polovině státu a všichni elektromontéři jsou v plném nasazení a stále v práci. Beau učí nováčky, včetně Duncana, který byl přidělen k jeho týmu. Carline se cítí osamělá a Bailey si povšimne, jak večer odjíždí taxíkem z domu. Eugene objeví v jejím mobilu neznámá čísla a začne ji podezírat z nevěry. Carline prohlásí, že patří přátelům Bailey. Když se příště sejdou, Carline jí řekne, že poznala, že je Bailey těhotná. Bailey opáčí, že ví, že je Carline Eugenovi nevěrná. Když odcházejí z baru, vnucuje se jim Ron s přáteli. Objeví se však Duncan a Beau a zabrání jim v tom. Bailey se rozhodne říct Duncanovi o těhotenství. Duncan je nadšený. Chce se o radost, že bude otcem, podělit s matkou, ale  ta stále vidí jen svého manžela elektromontéra, který zahynul a nechal je bez prostředků. Bailey řekne o těhotenství strýci Beauovi, ten se s tím však nedokáže smířit... (TV Prima)

Lacike

Po slabuckej jednotke, druhy diel napravuje tejto legendarnej beckovej trilogii povest. Jedna sa o prequel prveho dielu v ktorom sledujeme Chuckove osudy pocas jeho niekolkorocneho pobytu v zajateckom tabore. Uz samotny namet je ovela putavejsi ako nudne patranie v jednotke. A je aj viacmenej dobre vyuzity. Chuckov zarasteny výzor sa hodi do ulohy zajatca a okrem neho tu je viacero zaujimavych postav, ktorych osud vas zaujima. Takze nevadi, za cele dve tretiny filmu su neakcne. Za velku slabinu povazujem obsadenie hlavneho zaporaka. Sun - tek Oh je prilis velky sympatak a demonickeho diktatora som mu neveril ani na sekundu. Aspoňže je na tom dobre fyzicky, takze vo finalnom duely je Chuckovi dostojnym protivnikom. Chuck sa v nej tiez snazi a po jeho legendarnom suboji s Brucom Lee je prave tato bitka tou najlepsou, co som s nim doteraz videl. Celkovo je posledna tretina, plna rozmanitych akcnych scen, kvalitne natocena a patri k tomu najlepsiemu v Chuckovej filmografii. Vysledkom je nadpriemerny vojnovy film, ktory stoji za to vidiet. 6/10. ()

Shakers

Rovnako dobre ako jednotka, alebo vlastne dvojka, kedže toto je prequel. Síce sa tu sedí na riti vo väznici medzi bambusákmi skoro hodinu a Chuck okrem pár slov, jednej zožranej krysy a drsných pohľadov nič neukáže, dobre to plynie, nenudí to a navyše nesympatický šikmáči vedia upútať pri výsluchu. Pravá sranda začne v závere, keď sa rozhodne Chuck utiecť a vrátiť sa pre odplatu, kamošov a pre pár granátov. V pohode pokračovanie, ktoré nieje tak stupídne a trošku sa ešte drží pri zeme narozdiel od trojky. 60% - 3* ()

KoRner

Neviem či Enšpígl videl tento film, ale žiaden výlet sa nekoná. Väčšina deja sa odohráva v pracovnom tábore pre amerických zajatcov, kde ich postupne likviduje vietnamský gestapo. A až na nejaké detaily ako "vietnamská angličtina" a neschopnosť zastreliť Chucka z blízkosti ide veru na svoju dobu o podarený a vcelku verný akčný film. ()

Terva

Braddock ( Chuck Norris ) je v tomto díle sám nezvěstný v boji a to dokonce už skončila válka. CITÁT - Pokud teď Braddocka zlomí, všechny nás tu zabijou.......... Celou trilogii jsem ve své době měl rád, byla to prostě klasika. Dnes je příběh stejně tak dobrý jako tenkrát, ale kupodivu mě vadí hudba ( Brian May ). Je strašně vlezlá a chvilkama až nepříjemná. Adresa vojenské základny, kde slouží Braddock je : APO 4136 - I San Francisco CA 94104. Je to napsáno na obálce, kterou dostal od své ženy okolo 36 minuty. Obálku má v ruce kapitán Yin ( Soon-Tech Oh ). CITÁT - Chtěli nového velitele, když se dověděli, žes zemřel.......... Z trochou odvahy se dá na filmy Nezvěstný v boji, dívat i dnes. V 79 minutě je v záběru vidět na stěně chatrče, pověšený český samopal vzor 58 z pevnou pažbou. ()

anderson

Pod Flipnicov koment sa rád podpíšem. Veď CHUCK v 80-tych rokoch nakrúcal - možno primitívne - ale v rámci žánru výborné filmy. A to, že dnes je skôr na smiech len potvrdzuje tú atmosféru doby, kedy sa studená vojna pomaly preklápala do reálneho kapitalizmu. Kto to nevidel pred 24 rokmi na VHS, ten to nemá šancu pochopiť. Ale v tomto prípade navyše nejde len o nostalgiu. Tento film je skrátka remeselne zručne nakrútený a baví aj po rokoch. A scéna s potkanom ? MASO. (6.5.2009) ()

• Českou stopou ve filmu je český samopal vzor 58, kterého je možné si všimnout na stěně chatrče v 79. minutě. (Terva)
  • Ve Scéně, kde je Walkerovi (Chuck Norris) na hlavu navlečen pytel s krysou, byla použita místo vycpané krysy, kterou se podařilo ztratit, krysa mrtvá. Norris ji však přesto neměl problém vzít do úst. (vojtaruzek)