Cikánská dívka Adeline (Penélope Cruz) prorokuje venkovskému dobrodruhovi a vtipálkovi Fanfánovi (Vincent Perez), že se ožení s královskou dcerou. Mladík, který se dosud zajímal především o dobývání srdcí vesnických krásek, má před sebou konečně cíl, který stojí za to. Aby se mu přiblížil, nechá se naverbovat do královské armády. Rozhodnutí seznámit se s princeznou, ho však málem stojí život. Ještě že je tady krásná Adeline, která Fanfána oddaně miluje a která je ochotna nasadit za přítele vlastní krk - i čest. Kdy si toho ovšem mladík posedlý svým snem o vznešenosti a hrdinství konečně všimne? Schyluje se k rozhodující bitvě a spása Francie i pravé lásky je v rukou jediného muže... Producentem a spoluscenáristou remakeu klasické romantické veselohry, která před dvaapadesáti lety proslavila režiséra Christiana-Jacquea, se stal Luc Besson, jeden z komerčně nejúspěšnějších a nejvlivnějších producentů Francie. Režii svěřil zkušenému Gérardu Krawczykovi (série Taxi, veselohra Wasabi), který s chutí přijal výzvu vrátit se k jednomu z nejúspěšnějších titulů poválečné francouzské kinematografie - a natočit jeho moderní, odlehčenou verzi. Vincent Perez stvrzuje své postavení prvního milovníka francouzského filmu rolí, ve které v roce 1952 zazářil legendární Gérard Philipe. Role krásné Cikánky Adeline, v původním filmu ztvárněnou Ginou Lollobrigidou, se ujala hollywoodská hvězda španělského původu Penélope Cruz. (oficiální text distributora)

Hopper

Už dlho som nemal takú chuť vraziť hlavnému hrdinovi jednu do držky ako pri sledovaní tohoto filmu. Neskutočne stupídny dej, neherectvo všetkých zúčastnených, tupé gagy, čo má za následok paškvil, ktorý svojmu staršiemu aďaleko lepšiemu bratovi robí len hanbu. Penélope je nudná, Perez otravný, takže jediné plus predstavujú muzikanti, ktorí sú rovnakí ako film v ktorom vystupujú - nuloví. ()

DocBrown odpad!

PROC ???? Jediny duvod jsou penize. Ale nechapu, ze si svoji klasiku nici sami Francouzi. Kdyz se zde objevily poprve prvky kung-fu, tak jsem to hned vypnul. ()

wosho

Originál je klasika a Gérard Philipe je nepřekonatelný. Tato novodobá verze z továrny Luca Bessona na ní rozhodně nemá. Původní byla romantickým dobrodružstvím s něčím navíc (talent a šarm hlavního představitele). Za to tato verze má jen výpravu a akční scénky, kde romantický duch zcela chybí. Fanfán je zde spíše floutek a děvkař, než opravdový romantický hrdina. Navíc humor je tady silně naroubany a zcela okoukaný z jiných Bessonových filmů. Ale abych jen nehanil, rozhodně se dá na tuto verzi dívat a opravdu znechucen můžou být jen milovníci původní verze. ()

mirkaaa

Je to spíše nepovedený remake slavného dobrodružného filmu s Gepardem Phillipem a Ginou Lollobrigidou. Starý klasický Fanfár je nepřekonatelný. Novodobý Fanfár Tulipán postrádá jakékoliv kouzlo. ()

mira007

Fanfán Tulipán je francouzská hravá, zábavná, dobrodružná, kostýmová věc .... jenže ta z roku 1952 a ne tohle zoufalý parazitování na legendě z roku 2003. Hodně smutná záležitost, ikdyž dobře obsazená. ()

Greg25

No, to se opravdu, ale opravdu nepovedlo. Celkově to je nepovedený remake, starého dobrého Fanfána Tulipána. Přesto mi utkvěl (tak trochu proti mé vůli) v mysli jeden vtip a to: Prstem se neukazuje! No, jinak to je hodně slabých 40%. :-( ()

Kratoc odpad!

Pokud znáte některé (jakýkoliv) z předchozích adaptací tohoto lupiče - gentlemana, tak uděláte lépe, když se podívat na ně. Tady to nezachrání ani taková kočka jakou je Penélope Cruz. ()

Uškudasket

Takovíhle film jsem dlouho nezažil.Námět je sice skvělý, ale zpracování ubohé.Ani ,,výzdoba” v podání Penélope Cruz nezachránila tuhle chatrnou podprůměrnou podívanou.Kam se hrabe na starého Tulipána od Christiana Jaqueho. ()

Bozvav

Vtipné, plné akce a reakce. Nesmí se to brát jako remake, ale spíše povedená komedie. Francouzský humor ustoupil romantice a eleganci. Bavila jsem se dobře. ()

Radek.SCH

Neviděl jsem původní verzi, takže nemůžu být rozčílený jako většina zde přítomných, ale já jsem se u toho bavil. Nemůžu si pomoct. ()

MarleyCZ

Na starší verzi tohoto celkem úspěšného a známého filmu tento film rozhodně nemá, ale kdo se u tohoto remake nezasmál? ovšem tou komedialitou tento film končí. Příběh je takřka nezměněn ovšem má menší švih. Celkově nepovedený remake 15% ()

Ydrosten

Děs, běs, hrůza. Vyděl jsem tenhle film před nějakou dobou a už předtím vyděl starého Fanfána. Čekal jsem že to bude něco lepšího nebo alespoň podobného ale zklamal. Nějaké hlášky z původního filmu tam jsou ale připadají mi překroucené a už né tak vtipné herci... ušli ale v tom starším vydáním byli lepší, dále ještě výcvik vojáků se mi zdál jak z nějakého amerického filmu z dnešní doby prostě o tom by se dalo mluvit hodiny. Mě osobně se tento film moc nelíbil ale zas tak moc špatný není ale doporučiji všem aby se podívali na původní vydání. ()

Leoric

To byla ale blbost. Film s nulovým dějem, ničím poutavým v sobě, a ještě víc jak hodinou nudy navrch. Obě 2 hvězdičky patří Penelopé Cruz:) ()

Trixi

Ne a ne a ne. Natočit něco, co už natočeno bylo je prostě nesmysl. Zvlášť, když originál je tak skvělý. ()

fandalehy

Jelikož srovnávám s dokonalým původním zpracování z 50. let, nemohu tomu dát véc jak 20%. Nevím proč se do toho tvůrci vůbec pouštěli. každému je přeci jasné, že Gerarda Phillipa nelze překonat. ()