Film natočil oceněný tým, který stvořil úspěšný seriál Kancl. Anglie sedmdesátých let je plná swingu a tři přátelé a vyvrženci společnosti tráví svůj čas vtipkováním, popíjením, popichováním a balením děvčat. Tajně však sní o tom, že jednou utečou ze svého dělnického města. Freddie (Christian Cooke) je obchodník, kterého si právě všiml jeho šéf, Mr. Kendrick (Ralph Fiennes). Freddie je rozpolcený mezi životem plným popíjení se svými kamarády (Tom Hughes a Jack Doolan) a příslibem zářivé budoucnosti. Vše se ještě více zkomplikuje, když se do Freddieho zamiluje šéfova dcera. Ve filmu dále hrají Ricky Gervais a Emily Watson. (Cinemax)

Lyžař

Kamarád za mnou přišel a povídal, že Cemetery Junction je podobné nedávno natočenému All that I love z Polska. Je a není. Není, protože tehdy v Polsku byla revoluce/válka. No a JE..z mnoha dalších důvodů. Kluk, holka, parta mladých, láska, neláska, rebelie..a na konci přišla i slza. Nemám, co bych dodal. Snad jen to, že já se v životě moc neřídím arabským příslovím, které je ve filmu několikrát zmíněno. No a trochu toho lituju. Scénář: *****; Režie: *****; Hudba: *****; Herci: ***** ()

hEROic

Slabá ukázka toho, že není všechno zlato co se třpití a skutečné bohatsví se leckdy nachází až nečekaně blízko... nebýt tak krásně zpracované dobové anglie, byl by to kýbl nudy... 50% ()

Arronax14

Úžasnej film, kterej mě prostě dostal. Čekal jsem nějakou hodně nekorektní komedii bez většího přesahu, ale tenhle příběh byl i silnej a emotivní. Dílko jako celek není ničím zas tak originální ani převratné, ale i tak prostě chci dát pět hvězd, už jen za to překvapení a za tu chvílemi legrační, chvílemi i dramatickou hodinku a půl, kterou jsem si náramně užil. ()

Romeo5

Ten film je moc pěknej..Prodavač s 20 dioptriemi je luxusní :) ..Dej je o snech a svobodě,hledání pravdy a mentálním dospívání okořeněné přesně druhem humoru který mám rád i když ho nebylo moc...Trosku sentimentu filmu vůbec neuškodilo..naopak...Taky bych nekam zmizel... ()

lemonova

Nenápaný film, v ktorom sa dohromady nič nedeje, ale pri jeho sledovaní máte  neskutočne príjemný pocit. Na prvý pohľad vyzerá ako jednoduchý obrázok, na ktorom však  postupne  objavujete jednotlivé detaily a máte z nich radosť ako malé deti. Napr. taký Bruce sa celý čas tvári ako obyčajný grázel, ale ak si ho začnete všímať viac, zistíte, aký dobrý chalanisko to vlastne je a čo všetko sa za tým jeho neotesaným grázlom skrýva. Občas na mňa niektoré scény pôsobili trochu učebnicovo, ale ten pozitívny pocit ich napokon všetky prevážil. ()

AnanAss

Tři kámoši, v jednom zapadlém městečku, začínají pomalu poznávat slasti a strasti pracovního procesu. Ten nejambicióznější z nich nechce pracovat ve fabrice jako jeho táta a vrhne se na dráhu pojišťováka. Najde však v této nudné profesi to pravé uplatnění a uznání? Ricky Gervais napsal a natočil zábavnou stylovku, ze které pohoda britských ostrovů přímo sálá. I přesto, že se jede spíše na vážné vlně, tak občasné vtípky a odlehčení stojí za to. Tragikomedie o přátelství, rodině, staré lásce a hlavně neochotě opustit mladistvé rebelství a vrhnout se do života po něm. A jednom zatraceně povedeném tetování prsaté upírky. ■ AnanAss‘s Score: 7/10 ■ ()

n3uro

Čekal jsem úplně jiné téma, ale nakonec nejsem zklamanej. Bylo to reálné a asi každý si z toho může něco vzít. Zase ale, na druhou stránku - není to nic převratného. ()

Charlie84

The last kiss na britský způsob.Vtipné scény jsou skutečně vtipné, romatické jsou romantické a vážné tak akorád vážné, což u filmů tohoto typu zdaleka nebývá pravidlem. Samotný film je na 4*, ale za ten fajn pocit, který po něm zůstal, rád ještě jednu hvězdu přihodím. ()

pepa3rd

Je to film o snaze vymanit se z předurčeného osudu bez perspektivy a naděje na zlepšení a o poznání, že všední stereotyp je stejně ubíjející v dělnickém domku, jako v luxusní vile. Příběh více-méně klidně plynoucí k neodvratitelnému závěru, který naplňuje do poslední řádky očekávané a to bez sebemenšího pokusu o inovaci. 60 % ()

Sgt.Cliffer

Nevim, co na tom vidíte vy? Jen další love story? Hezky z pohodlí domova film, který tu byl již 100x. Já v tom vidím člověka, který se sebou chce něco udělat. Přes lepší práci? Ne. Zjistí, že vidí dál, než jen na okraj města, že předkládaná svoboda a spokojenost je jen iluze a všichni kolem něj jsou vlastně v kleci a nešťastní. Že svět není práce, barák, auto a další komfort a žít neznamená přežívat a zemřít. Celý příběh je navíc krásně zasazen do úzkoprsé británie sedmdesátých let. = 5* ()

m4xp4yn3

No vida. Cemetery Junction se povedlo daleko více než Gervaisova pohádka o světě, kde se nelže. Dokázalo, že bez Stephena Merchanta to zkrátka není ono. Dvojice odhodila charakteristický sarkazmus a vytvořila hřejivě působící směsici žánrů komedie a drama s leitmotivem útěku od všední reality. Film působí dotaženě, vtipné momenty nijak nekontrastují s dějovými posuny, naopak, vše je svázáno tak, aby film pěkně plynul a nenudil. Atmosféra se hezky přehoupne z rozverně veselé v osudovou. Dojem však místy může kazit až přílišná "chtěnost", kdy je vám až příliš jasné, že například hlavní hrdinové mluví při návratu ze záchytky o tom, že se těší na večeři proto, aby se akcentovala jejich nerozvážnost. Podobně průhledných momentů není mnoho, ovšem jsou tu. Druhým problémem je konec, který může působit poněkud nasládle, a který navíc není ani natolik silný, aby divákem nějak silněji hnul. ()

Jablek

Příjemná komedie...škoda, že si tady Ricky nedopřál větší prostor. Taky Tom Hughes je týpek, kterej se do týhle doby a prostředí hodí vážne hodně..takoví se asi nerodí každej den. Jinak barman (nebo co to bylo) Brian byl hustej :D určitě se někde brzo objeví s větší rolí počítam. ()

Petulka88

Proklatě vtipná komedie plná poněkud drsnějšího humoru, která ale zároveň dokáže být i citlivá a ke konci zahraje i na vážnější notu. K tomu si přičtěte skvělý a hlavně stylový soundtrack a výjde Vám milá a pohodová podívaná. Vřele doporučuji! ()

renoarko

Určite aj Vy poznáte ten pocit, že mrháte životom v nezáživnej nudnej práci, že žijete na mieste, kde skapal pes a v podstate Vám ľudia nerozumejú. Koľko podnetov ešte musíte dostať, aby ste so svojím starým neuspokojivým životom sekli a robili to, čo Vás skutočne baví a napĺňa? Nenápadná snímka určená na jedno pozretie, ktorá má však ducha a myšlienku. PS: Tak hoďte svoje srdce pred seba a snažte sa ho dohoniť! :) ()

markotter

Tak tohle byla fakt bomba. 70. léta a 3 týpci prožívající každý po svém mládí v takovém typickém anglickém zapadákově. Film je plný ukrutně vtipných scének a hlášek, i když jeho celkové vyznění je celkem vážné a depresivní, jak z pohledu života mladých hrdinů, tak z pohledu těch, co mají už svoje eskapády za sebou a teď už žijí jen nudný život ať už při rozmnožování majetku nebo třeba po boku "milovaného" manžela. Vše doplněné dobovou anglickou muzikou a pro mě nejlepší film první lednové dekády 2012 :-) ()

dEst28

70. anglický léta dost trefně zasažená. Anglie je moje srdcovka, Ricky pro mě není žádná neznámá, nečekal jsem zklamání, možná trošku víc vtipu, ale na druhou stranu by to filmu možná uškodilo, a Ricky se tak mohl vybít na postavě magora prodávajícího v jakýmsi Bistru na nádraží, zatímco ostatní postavy až na jistý momenty si udržují vážnost. Taky musím dodat vynikající soundtrack doprovázící film. ()

Withree

I já děkuji za včerejší MZ Hype. Hrozně hezká anglická žánrovka se strašně sympatickým obsazením, poselstvím neoriginálním, ale hezky zpracovaným. Vtípky, ač je jich pomálu, jsou opravdu vtipné, což se u amerických bratříčků často nenosí. Na líné nedělní odpoledne perfektní filmek. ()