Mercilonka

Mikuláš je malý chlapec, který má dobré srdce. Pokud dělá lumpárnu, tak vždy s dobrým úmyslem. Celá jeho parta je výborně sestavená, protože je různorodá, něco jak v Bylo nás pět a musíte je všechny milovat. Jeden je bohatý rozmazlenec s úchylkou v kostýmech, druhý se pořád cpe a další je chudáček trochu hloupější...ale takovým způsobem, že ho chcete obejmout, jak je roztomilý. Film je skvěle natočen, pobaví celou rodinu (vyzkoušeno na třech generacích). ()

mishule90

Četla jsem snad všechny knížky o Mikulášovi a jeho kamarádech, proto jsem se na tenhle film velice těšila. Bohužel mě trochu zklamal. ()

sharka.68

Jen doufám., že to nebude paskvil...Mikuláše a jeho příběhy mám ráda ....dobře se u nich odpočívá....má naprosto skvělou rodinu a kamarády.... ()

quasar

Bavil jsem se. Nepotrhal se sice smíchy, ale nenudil se. Je mi jasné, že nejde sehnat partu kvalitních českých dabérů, kteří ještě nezačali mutovat. Ale i tak klobouk dolů za výkony kluků, co namluvili mikulášovu partu. Neubráním se srovnání s knižní předlohou. Její největší kouzlo je v tom, že okolní svět sledujeme očima naivního osmiletého kluka, který ještě spoustě věcí nerozumí a vykládá si je po svém. Film se snaží tenhle náboj převzít, ale nedaří se to úplně dokonale. Ale i tak je to kousek povedený a stojí za to na něj jít do kina. Ta úvodní titulková animace by v televizi vůbec nevynikla. A skvělý začátek dokáže navnadit. ()

Digitalis

Příjemná rodinná komedie se sympatickými herci. Jelikož jsem nečetla román, byl pro mě samotný příběh překvapením. Je opravdu obdivuhodné co si dokážou děti vymyslet v honbě za svým plánem. Často se dostávají do „nebezpečných“ situací, které pak hravě vyřeší mnohdy ještě větším průšvihem. ()

Raptile odpad!

co na tom všichni vidíte jako? viděl jsem to do poloviny a strašně jsem se nudil tento film=pořádná nuda :/ velké zklamání čekal jsem že se frantíci zlepšili, ale marně :( ()

Kaston

Finální pátá hvězdička je asi pouze ze sentimentu, ale už dlouho jsem se u komedie, tak nenasmál. Oživení těchto dětských hrdinů bylo skvělé a já si moc rád připomněl Patálie Malého Mikuláše... ()

moviepill

Trés jolie! Tak jemný humor som ešte nemal možnosť vidieť. Nie sú mi známe knihy o Mikulášových príbehoch, ale film sa páčil nadmieru. Krásne vystavaný príbeh, čo scéna, to gag a hláška. (padám do kolien pri scéne keď Mikuláš neustále roztáča vĺčika (česky "káču") až sa otec naštve a pošle ho preč - a vy len počujete ako Mikuláš z druhej miestnosti zase roztáča vĺčika! :-D Francúzi vedia natáčať komédie. A potešila ma minirolička francúzskej hereckej legendy Michela Galabru. Ideálna oddychovka, ale kvalitná! ()

mr.bredok

situace jsou vystřiženy ze života. Zavzpomínal jsem na dětství kdy jsem četl knížku, dneska jsem to ale chápal jinak. S potěšenímjsem navíc kvitoval, že knižní předlohu lze zpracovat aniž by film působil jako snaha opít vás birelem. ()

kenny79

Už si ani nepamatuju, kdy jsem viděl tak výborný film o dětech. S ženou jsme se řechtali od začátku do konce. Film ukazuje, kam vás může dovést dětská představivost. 90 % ()

MarK2010

Hodnocení bez váhání na plný počet. Opravdu skvěle jsem se bavil. Ano Mikulášovy knihy jsem jako kluk četl a vůbec mi nevadí, že děj filmu se neodehrával přesně tak, jak byly napsané. V tomhle filmu vidím tvrdou konkurenci Obecné školy. ()

heavy66

kniha Mikulášovy patálie, to je opravdu kultovní záležitost a báječná vzpomínka na dětství. Některé kluky a taky Polívku jsem si představoval trochu jinak, než vypadají ve filmu, ale celkově se adaptace povedla. Potěšil mě Michel Galabru se svojí minirolí. ()

Luthien

Mám ráda filmy typu Bylo nás pět. Mikulášovy příběhy mě provázely celé dětství. Ale nedokázala jsem si představit, jak je důstojně převést na filmové plátno, k filmu jsem proto byla značně skeptická.Teď ovšem vidím, že nebyl důvod, Mikulášovy patálie mě naprosto uchvátily, vše, co pro mě bylo v knižní předloze tak důležité, zůstalo ve filmu zachováno a já jsem se v klidu mohla vrátit v čase a prožívat s Mikulášem a jeho kamarády jejich úžasná dobrodružství. ()

harsni

Francouzi zase nezklamaly. Takhle jsem se dlouho nezasmála. Tenhle film se prostě nikdy neomrzí nebo aspoň ne u mě. Skvělý herecký výkony, scény a postavy - hlavně Vendelín :) ()

Ados12

Chtěl bych takové kamarády, jeden furt žere, druhý jak narvaný 24/7, další vymýšlí pi*oviny.. :D Skvělá komedie, u které se zasměje každý. ()

PetrJulian

Tenhle film se může směle zařadit mezi nejvybranější francouzskou smetánku kinematografie, jakou pro mne představují např. Návštěvníci. A když už nějaký film přirovnám kvalitativně k Návštěvníkům, tak to už je co říct. Je fakt, že neznám kreslenou předlohu, a tak nemohu porovnávat, jak se autoři vyrovnali s původním duchem komiksu. Ale samostatně, bez onoho vědomí, to byla skvělá zábava. ()