BuchtiCZ

Jelikož jsem literární předlohou nedotčen, tak jen jednou větou: parádní leporelovské úvodní titulky uvedou vtipný a hezky udělaný film pro děti i dospělé. ()

fantomas19

Milá rodinná komédia s prekvapivým vodopádom úsmevných nápadov a eskapádou humoru. * Francúzska rodinná komédia z roku 2009, ktorú režíroval Laurent Tirard, je príbehom malého Mikuláša a jeho starostiach s rodičmi. Mikuláš (Maxime Godart) so svojimi kamarátmi zo školy neváhajú použiť aj najabsurdnejšie riešenia, aby dosiahli svoje bláznivé ciele, v krásnom živote školiakov, v obávaných priestoroch školy, a pod láskavými krídľami lásky svojich rodičov. Matka Mikuláša (Valérie Lemercier) a jeho otec (Kad Merad) si na nedostatok zábavy so svojim potomkom sťažovať nemôžu, ale rodinný kľud, či kariéra otca, je oveľa tvrdším orieškom. Film je mixom skvelých gagov a humoru vychádzajúci z rozdielneho pohľadu na život, z jednoduchých detských dedukcií a takmer čiernobieleho, jednoznačného a jasného videnia sveta. ()

vojtik

Už je to mnoho let co jsem naposled listoval knížní předlohou. Naštěstí nebylo potřeba provést knížní revitalizaci. Tvůrci to obstarali za vás krásnou úvodní scénou a já opět našel zalíbení v nezapomenutelných postavách a jejich nezapomenutelných dobrodružstvích. Svět očima malého Mikuláše je ten nejlepší způsob jak se vrátit do klukovských let. Co jsem se tady přímo od srdce zasmál už ani nepamatuju. Mikulášovy patálie mě donutily usmívat se po celou dobu tak silně, až mě po skončení bolela celá tvář. Nejlépe strávená hodina a půl za poslední roky. ()

godspeed

kolem dokola průměr. být mi deset, tak tomu dám plnou palbu *****. ale jako dospělý mám problém si vybavit už několik hodin po shlédnutí o čem to vlastně bylo. ()

m0lL!sS

Nemůžu si uvědomit, kdy naposledy jsem si užil tolik nenuceného, příjemného a naprosto přirozeného humoru. Zaručený lék na zvednutí nálady - vhodný do deštivých, depresivních dnů. Není nad to se pousmát nad dětskou najivností :o) ()

polonius

Filmová adaptace takovéhle předlohy je dost nevděčná. Každý z nás si hrdiny i situace vyčtené z knížek představoval jinak, ale nakonec se vše povedlo tak, že to musí být přijatelné pro všechny. ()

zipacna

Díky za francouzské komedie. Většinou pobaví. Francouzi umí vybírat dobré, zábavné a takové správně praštěné herce, to se musí nechat. Valérie Lemercier i Sandrine Kiberlain jsou pořád sexy i přes jejich věk. A vidět po dlouhé době stařičkého Michela Galabru, starého známého Gerbera, bylo pohlazení po duši. ()

mravec

Knížky mám pročtené všechny několikrát, jsou osobité a super, a tvůrci tohoto filmu je zvládli převést na plátno naprosto skvěle. Nenásilné zařazování jednotlivých příhod do plynulého děje, co scéna to klenot - i díky skvělému castingu a nádherně zobrazený dětský pohled na svět. Pobaví, pohladí i dojme. ()

Looka

60% Knížky mě moc bavily, ale film mi přišel moc cukrkandlový. Prostě jsem si to vysnil jinak a film nenaplnil moje dětské představy. Nebo jsem zkrátka vyrostl... ()

sima275

Miluju knižní podobu a myslel jsem si, že film nemůže dosahovat kvalit knížky. Mýlil jsem se. Film má plno parádních hlášek a příběh taky velmi dobrý. Scéna s Augustýnem jak jede v autě je parádní. V mých žebříčcích Mikulášovy patálie opravdu dobře zaparkovaly, stejně jako Mikulášova mamka, když dělala autoškolu. 90% ()

petka114

Strašně příjemné překvapení, na které jsem narazila čirou náhodou. Filmové zpracování knížky, na které mně v dětství vadilo, že jsou tam všechny holčičky jen vedlejší postavy a navíc tak trochu potvory, mi naprosto trerstuhodně uniklo. O to víc jsem si však film vychutnávala sled na sebe navazujicích střípků z knížky, z nichž jsem už mnohé zapomněla. Atmosféra filmu, skvělé komediální scénky včetně večeře a výletu do lesa, výběr herců snad do všech rolí (zvlášť Celestýn mi přišel úplně výbornej) a Michel Galabru jako třešnička na dortu. Čistých a upřímných pět. ()

Nufa

Sice jsem neměl tu možnost setkat se v mládí s Mikulášovými příběhy, ale o to více toho dnes lituji, o co jsem byl jako dítě ochuzen. Film, u kterého jsem si smíchy několikrát málem až učůrnul mi jen potvrdil, že francouzské komedie jsou daleko vyzrálejší než americké. Není absolutně nic, co bych mohl vytknout. Příběh moc příjemný, doplněný krásnou hudbou a zahraný výborně. Řekl bych až nostalgický, neboť jsem se nejednou vcítíl do svého malého já. Tahle komedie opravdu dělá čest svému žánru a právem si ji zařadím do pomyslné poličky top komedií. ()

Stanix

Moje oblíbená knížka z dětství, která byla úžasně vtipná, milá, poutavá a dobrodružná a nyní jsem měl možnost podívat se na její filmovou podobu. Je taky tak milá a legrační jako tomu bylo v tištěné podobě? No, v zásadě se dá říci že ano, především pak v případě té milé dětské vizuálnosti, která byla konvertována dokonale. I vtip je přítomen v tomtéž stylu, bohužel už ne v takové kvantitě. Každopádně potěší herecké osazenstvo. Kluci byli dobře obsazeni a tatík a samozřejmě mamka z "Návštěvníků" byli též výborní. Tedy pro mě výborná, dávám palec nahoru a uděluji certifikát "Milý a humorný rodinný film". ()

Belsazar

Už dlouho jsem se tak dobře nezasmál. Mikulášovy patálie je jedna z nejlepších knih pro děti a mládež, která se mi kdy dostala do ruky. Polívka, Mikuláš a paní učitelka se podle mě velmi povedli, to se ale nedá říci o ostatních chlapcích (zejména Vendelín mě zklamal). Přesto obdivuji způsob, jakým autoři filmu přistoupili ke knižní předloze a dokázali natočit kvalitní film. Přesto jsem si ale uvědomil, o kolik chudší by bylo moje dětství, kdyby mě moje máma ke knize kdysi nepřivedla. ()

radaauer

pro nás, kdo jsme na knize vyrostli krásné retro. pro děti zábava od začátku do konce. vkusná, inteligentní, takhle se mají dělat dětské filmy. po hodině a půl se mi z kina vůbec nechtělo. ()

Soubi

Výborná komedie. Jemná, citlivá, s laskavým humorem. Takové mám moc rád. Opravdu jsem se nasmál. No jo, Francie :) PS: nejlepší dětští herci, co jsem za dlouhou dobu viděl ()

Mr.Roman

Zaujímavý príbeh očami malého chlapca a jeho prehnanej fantázie, zopár scén ktorým sa budem smiať už len pri pomyslení na ne, sympatický mladí predstavitelia, či už Mikuláš, alebo jeho spolužiaci a žiaľ zopár neduhov, ktoré ma vždy pri fancúzskych filmoch prenasledujú (tie filmy, nie mňa, whatever). ()

Queendom

Naprosto chápu, že pokud někdo četl předlohu, bude trochu zklamanej. Ve filmu je vidět urputná snaha nic z knihy nevynechat, což samozřejmě nejde, a tak je celý film spíš výběrem toho nejlepšího jakoby z rychlíku. Na mě to ale fungovalo perfektně. Herecké výkony malých hrdinů mě doslova posadily na prdel a odkaz na Slavíky v kleci a stařičký Michel Galabru byli už jen třešničkou na dortu. Je to krásnej, milej, vtipnej, citlivě natočenej, dojemnej film a už se těšim na opáčko, hlavně na Kryšpína:) ()