Ó bože! Proč nenechají mrtvý věci v klidu odpočívat? Trojka je nesrovnatelně lepší než dvojka, ale proč mrhat Smithovým a Brolinovým úsilím na něco, co každým projde, jak voda v řece proteče, to nepochopím.Těm dvěma samozřejmě děkuji, ale kdyby se sešli v něčem smysluplnějším, určitě bych teď tady nemusel blbě žgryndat. :)(28.9.2012)

Muži v černém a jejich boj se šmejdem z vesmíru? Docela fajn série, která, kdyby měla pět dílů, asi nikoho moc neurazí. Místy vtipná, místy svižná, místy trikově vymazlená. Ale pád na zadek ode mě nečekejte. Trojka si jede ve stejném rytmu. Prakticky jsem se nesmál (může za to také jako v případě dvojky za pochodu předělávaný scénář), některé pasáže jsou vhodné spíš k zívání, děj působí poměrně nahodile, ale příjemný feeling jsem si docela užíval. Když divák přečká první půlhodinu, může si vychutnat poměrně stylové šedesátkové retro. Tvůrci využívají nových reálií a naváží se s nimi spojenými situacemi nebo postavami, třeba Smith poznává, co jsou to rasistické předsudky nebo v reálu vidí, jak to vypadá, když krachne burza (výborná scéna volného pádu, novinového titulku a letícího finančníka). Jako nekomplikovaná zábava třetí Muži v černém tak docela fungují, herci nikterak nevadí, špičkování a slovní výměny mezi agenty také ujdou, přestřelky nebo honičky nenadchnou. Prázdné finále na odpalovací rampě to celé jenom podtrhuje. Sonnenfeld nezklamal, ale tvůrčí nejistota je z celého týmu prostě tak nějak cítit. Ale s tím jsme mohli počítat.(16.8.2012)

Akonáhle Sonnenfeld siahne po bizarnom humore, získa film otáčky. Suché frky typu „kakao“ alebo „hovorenie pravdy vojenskej polícii“ fungujú. Bohužiaľ ich nie je veľa, čo je škoda, pretože napr. „rasizmus“ (väčšina deja sa odohráva v Amerike 60-tych rokov) mohol byť skvelý vtip na pokračovanie (viď. odťahovanie sa od černocha vo výťahu). Čo-to kompenzujú aspoň nečakané nápady (záverečný „otcovský“ zvrat), zrejme najlepší zloduch série a celkom fajn Josh Brolin ako mladý Tommy Lee Jones (chalanom asi bolo ľúto, že nemali spoločnú scénu v Táto krajina nie je pre starých)..(10.2.2017)

"Moc ses nezměnil. Ta ruka, kterou jsem ti ustřelil, je pořád pryč." Jako zaměstnanec MiB v letech 1964-1972 mohu potvrdit, že tento příběh je pravda, čistá pravda a celá pravda. Tedy v jisté verzi minulosti, která pravděpodobně nastala, ale nemohu zcela vyloučit možnost, že to bylo v jiné časoprostorové dimenzi. Mně je to vlastně jedno, protože jsem se velmi dobře bavil, ač k vyloženému popadání za břicho nakonec nedošlo. Zcela nepochybně k němu dojde v nějaké jiné verzi budoucnosti.(2.7.2012)

Spousta humoru, desítky nejrůznějších nádherných mimozemšťanů z dílny Ricka Bakera, senzační Will Smith, bezkonkurenční Tommy Lee Jones a parádní Josh Brolin v roli jeho mladšího já. Ano, zápletka se sice opět točí kolem záchrany planety, ale díky cestování v čase je originální a velice zábavně podaná. Nejsem si jistý, jestli Barry Sonnenfeld a spol. plánují i čtvrtý díl, ale myslím, že už není zapotřebí. Trilogii se podařilo velice důstojně uzavřít (to krásné finále!).__P.S. Vtip s panem prezidentem, který pije kakao, byl téměř smrtící.(28.9.2012)

• - Jedna z ryb v kuchyni ve skutečnosti není mimozemská. Jedná se o rybu Psychrolutes, která obývá obrovské podmořské hloubky a byla objevena až v roce 2003. (DJDVD)

• - Ve scéně, kdy Boris (Jemaine Clement) řekne: "You complete me," se pozice hlavy mrtvého policisty změní. (Ignus.cz)

• - Během slavnostní premiéry snímku v Moskvě udeřil Will Smith reportéra, který ho chtěl políbit na ústa. (Sufferer)