• Isherwood

Willův neutuchající komediální talent a Brolinova dokonalá kopie Jonesovy gestikulace, dikce a mimiky, ubitá chabým scénářem a rutinní režií, která nedoluje z hrdinů, šedesátek, ani ničeho jiného; až na vtip „Proč mi pan prezident vypil kakao?“ strašná nuda.(10.9.2012)

• Don Jebal

Jednoznačne je tu zlý scenár (nudný), ktorý aj napriek obľube hlavných hrdinov, neudrží diváka v pozornosti. Veľmi pekne je spravený skok časom, scény s Andy Warholom a imitácia Tommy Lee Jonesa v podaní Josha Brolina (klobúk dole). No musíte bojovať s nudným príbehom, je tu veľa, ale veľa kecov a málo akcie, zaporák je úplne na hovno a k tomu je to hrozne detské, škoda potenciál nevyužitý.3D ako vždy zbytočné iba dve scény boli plne využité (skok časom, motýle) a český dabing tomu tiež nepomohol. Tržby filmu Tu!(1.6.2012)

Myslim si, ze po mierne slabsej dvojke sa trojka dostala opät na tu lepsiu uroven, aj ked som si na to musel pockat dobrych 10 rokov. Cestovanie casom sa mi tu celkom hodilo, pretoze tieto filmy zboznujem, trosku som si spomenul na NAVRAT DO BUDUCNOSTI 2 (1989), kde sa musel Michael J. Fox vybrat do minulosti, aby zachranil zivot svojmu otcovi, ktoreho niekto zavrazdil a to bolo treba zmenit. Humor bol opät slusny, mlady Agent K v podani Josha Brolina sa na Tommyho Lee Jonesa celkom podobal, alebo mi ho aspon pripominal, takze to bol slusny vyber. V konecnom dosledku som sa bavil tak, ako som to predpokladal, takze u mna 80%. ________ Will Smith - (Agent J) +++ Tommy Lee Jones - (Agent K) +++ Josh Brolin - (Mladý Agent K) +++ Jemaine Clement - (Boris - zviera) +++ Emma Thompson - (Agentka O) +++ Michael Stuhlbarg - (Griffin) +++ Alice Eve - (Mladá agentka O) +++ Bill Hader - (Andy Warhol) +++ Rick Baker - (Brain Alien) +++ Produkcia: Steven Spielberg +++ (Videl v 3D kine 26.05.2012) +++(3.6.2012)

Skvělá jednička, přeplácaná dvojka a nostalgicky úsměvná trojka. Bezproblémové pokračování, které je slušně vypointované, ví, co chceš říct a ukázat, i když klasicky občas nechává stranou hlubší přemýšlení. To se lehko odpustí, protože Will Smith jede svou extratřídu a Josh Brolin po jeho boku dává do budoucna jistotu, že charismatičtí herci budou ve filmech i v dalších letech. Potěšující jsou klasické popkulturní odkazy i nadhled, v kterém může být mimozemšťanem každý (že, Gago a Jaggere). Je dobré vědět, že Barry Sonnenfeld se po dvojce dokázal vrátit "zpět na Zem" a předvést dobře odvedenou práci s klasicky zábavnými kamerovými prvky. A i přes lehkou sentimentalitu v závěru je trojka povedený film se zajímavým záporákem. Klidně bych si dal čtyřku v tomto duchu (a popravdě musím říct, i s tím Brolinem...).(6.9.2012)

Je skutečně málo filmů, které najdou ve svých pokračováních tak důstojného nástupce jako právě Man in Black. Skoro bych se nebál říct, že zde třetí pokračování na míle překonává svého předchudce. Ať už je to odstupem let nebo technologií 3D, je zřejmé, že se jedná o jedinečný oddechový filmový zážitek držíc se zavedených kvalit, totiž principu spolupráce nesourodé dvojice tajných agentů a utajovaná přítomnost emzáků na Zemi. Nyní se nám o tomto tajemství odkrývá ještě více a dokonce máme také možnost odhalit mnohé z mládí agenta Ká. Josh Brolin, coby jeho mladší verze, mě neskutečně bavil a přál bych si, kdyby ještě jednou mohl opět hrát takového mladšího Káčka.(4.6.2012)

• - Jedná se o první snímek Willa Smithe od uvedení filmu Sedm Životů (2008) po tříleté pauze, která byla jeho nejdelší hereckou přestávkou od roku 1993, kdy jeho filmová kariéra začala. (Verunka1995)

• - Ve scéně, kdy J (Will Smith) bojuje na raketové základně s Borisem Bestií (Jemaine Clement), spadne a vrátí se v čase, drží v levé a pravé paži střídavě stroj času a Borisovu paži. (Shadowspark)

• - Režisér Sonnenfeld věděl, že Will Smith bude mít brzy příliš práce s jinými projekt, a tak začal film natáčet už v listopadu 2010, přestože neměl dokončený scénář. Natáčení se pak na chvíli přerušilo a pokračovalo až od dubna 2011. (spitr)