Režie:
Barry SonnenfeldKamera:
Bill PopeHudba:
Danny ElfmanHrají:
Will Smith, Tommy Lee Jones, Jemaine Clement, Josh Brolin, Emma Thompson, Alice Eve, Michael Stuhlbarg, Kevin Covais, Nicole Scherzinger (více)VOD (5)
Obsahy(2)
V roce 2012 unikl mimozemský zločinec jménem Boris Bestie, boglodit, z vězení s nejvyšší ostrahou na Měsíci, aby se pomstil agentovi K, který mu ustřelil levou paži a zajal ho už v roce 1969. Agent J se z nováčka vypracoval ve zkušeného pracovníka, ke svému tajnůstkářskému, sucharskému staršímu parťákovi K má však i po čtrnácti letech spolupráce stále dost daleko. Boris Bestie, využije utajeného vynálezu stroje času a změní tok historie: v roce 1969 zabije K, zabrání tak svému zatčení a zmrzačení a v současnosti otevře cestu k ničivé invazi své agresivní rasy na Zemi. Jelikož pouze paměť J byla nějakým způsobem nedotčena, nikdo jiný v Agentuře nerozumí jeho dotazům a znalostem týkajícím se K. Na ústředí MiB J zjistil, že K byl odpovědný nejen za zajetí Borise, ale také za rozmístění štítu "ArcNet", který zabránil Bogloditům v dobytí Země, což vedlo k jejich vyhynutí. Nová velitelka MiB O brzy pochopí, že došlo k časovému přeskoku a protože je K již dlouho mrtev, ArcNet nebyl nikdy nasazen a dnešní Země je bezbranná před invazí bogloditů. Agent J se tedy vypraví do minulosti, aby obnovil původní časovou linii... (TV Nova)
(více)Videa (53)
Recenze (1 204)
Náhodou jsem Muže V Černém 3 viděl před týdnem v televizi, a musím říct, že je mi až stydno, jak jsem tohle uzavření jedné pozoruhodné trilogie celé roky opomíjel. Tady totiž všechno funguje, a hlavně tu něco takového nebylo od... no, od Mužů V Černém 2. Ne že by šlo o nějakou revoluci, jakou byli svého času první MIB, ale je zkrátka radost vidět, jak se Will Smith s nevídaným gustem koupe (aby ne, když je to thetan jako poleno, tedy jako Cruise... tedy jako poleno) ve vodách, do kterých by se správně nemělo jít vrátit. Ale ono to jde, i když agentem K je tu výborně transformovaný Josh Brolin a hlavní zápletka je vzatá tak trochu hákem, ačkoliv je trojka z celé trilogie na stopáž nejdelší. Mně to zkrátka výborně sedlo, možná až na ten trochu na sílu dojemný závěr - ale ten tu koneckonců byl i v předchozích dílech. Takže spokojených 80%. PS: Byl jsem si naprosto jistý, že toho zhulence Griffina hrál ten zhulenec Joauiuqueen nebo jak se to píše (je doloženo, že s tím sám má občas problémy) Phoenix, a on to nakonec on vůbec nebyl... ale jsem si jistý, že o pár let dřív by do toho šel bez zaváhání:) ()
Žádná revoluce (ani reboot). Pouze OK hláškovací akce, ve které se možná trochu víc hláškuje (nebo prostě jen planě kecá) než nekorektně střílí po emzácích (nepočítaje slečnu z prologu, všechny záporné postavy jsou „jiné“). Jinými slovy – je to hodně o postavách a vztazích mezi nimi a jelikož ženě zde náleží buď role záporná, nebo role neakční šéfové, vztahy jsou to v souladu s nerdovskými romancemi striktně heterosexuální. Nezvykle intenzivní a ke konci i nechtěně úsměvné (chlapeček a moře) je nostalgické vzpomínání na léta, kdy pravda a láska ještě nebyly vyprázdněné pojmy a stále existovaly události, které dokázaly americký lid také semknout, ne jenom rozdělit (jak se nám alespoň snaží vsugerovat mediální paměť). Že jde ve skutečnosti o zbabělý únik před současností se tvůrcům vinou přílišného brnkání na emoce nakonec ani dost nedaří rozmělňovat v audiovizuálních atrakcích a popkulturních narážkách na realitu 60. let. Nejdrzejší, resp. jediné dva drzé vtípky s Warholem a Jaggerem jsou komediálními vrcholy filmu, jemuž šťávu dodává ještě Jemaine Clement v nečekané roli fakt ohyzdného padoucha. Ani jeho ďábelský chechot ale nedokáže přehlušit dojem zbytečnosti, prázdnoty a již vícekrát viděného. 60% ()
Vzhledem k porodním bolestem zřejmě nevyhnutelná prohra, s níž se všichni zúčastnění snaží bojovat, jak to jen jde. Se slabým scénářem, který trestuhodně upozadil humor a přidal na "těch správných hodnotách“, se ale zázraky dělat nedají. Muži v černém 3 mají pár geniálních momentů (Andy Warhol, obraz Franka, Obama), většinu času ale působí utahaně. Nebýt výstižně zobrazených šedesátých let, byla by to nuda k nepřežití. 2 hvězdičkám uteklo jen o kousek. ()
Do třetice všeho... dobrého! Delší časová prodleva MIB prospěla, agenti chytili druhý dech (tedy hlavně Smith, protože Jones toho zase tolik neodehraje) a i když ani trojka není oproštěna nějakých těch intergalaktických much (ostatně je to sci-fi, což je stále ještě i dnes mnoha lidmi považováno za brak), je to překvapivě koukatelné, s několika zábavnými prvky a bonusem v podobě skoku časem. Skvělý byl Josh Brolin, který jako by mladšímu Jonesovi z ok(n)a vypadl. ;-) Nicméně tak trochu doufám, že série trojkou skončí "v plné síle" a že ji někdo nebude znovu zkoušet protáhnout o další 1 až 10 dílů. Už tak mě trochu Smithova filmografie začíná lekat - plánuje se Hancock 2, Já, robot 2, Mizerové 3... ()
Jako strašně příjemné překvapení, protože jsem očekával totální srágoru. Do kina jsem šel spíš abych utek horku a trojitý černomuže jsem si vybral vlastně jen proto že nic jinýho v tu dobu nebylo k dispozici a hle já si opakovaně zasmál. I když třeba kuchyň ve který vařil ten e.t. , to by se Zdendou Pohlreichem asi šlehlo. Se svým postem se velmi dobře vyrovnal Josh Brolin, protože přebírat postavu po značce TLJ skutečně není žádná prdel. Celkově jsem z kina odcházel odpočinut a pobaven a to je stejný jako když si ze sporáku odnáším kastrol žrádla, jakej byl průběh vaření není podstatný, podstatnej je výsledek a chuť. ()
Galerie (124)
Zajímavosti (44)
- Ve scéně, kdy J (Will Smith) bojuje na raketové základně s Borisem Bestií (Jemaine Clement), spadne a vrátí se v čase, drží v levé a pravé paži střídavě stroj času a Borisovu paži. (Shadowspark)
- Jednokolá motorka, která je ve filmu vidět, je původně vynález M. Goventosa z roku 1931. Tento stroj dokázal ve své době jet rychlostí až neuvěřitelných 150 km/h. (Drink4Fun)
- Když se agent J (Will Smith) vrátí do minulosti, zazní ve výtahu kousek melodie z písně „Back in Time“, která vznikla speciálně pro tento film. (Hlubinix)
Reklama