Muži v černém a jejich boj se šmejdem z vesmíru? Docela fajn série, která, kdyby měla pět dílů, asi nikoho moc neurazí. Místy vtipná, místy svižná, místy trikově vymazlená. Ale pád na zadek ode mě nečekejte. Trojka si jede ve stejném rytmu. Prakticky jsem se nesmál (může za to také jako v případě dvojky za pochodu předělávaný scénář), některé pasáže jsou vhodné spíš k zívání, děj působí poměrně nahodile, ale příjemný feeling jsem si docela užíval. Když divák přečká první půlhodinu, může si vychutnat poměrně stylové šedesátkové retro. Tvůrci využívají nových reálií a naváží se s nimi spojenými situacemi nebo postavami, třeba Smith poznává, co jsou to rasistické předsudky nebo v reálu vidí, jak to vypadá, když krachne burza (výborná scéna volného pádu, novinového titulku a letícího finančníka). Jako nekomplikovaná zábava třetí Muži v černém tak docela fungují, herci nikterak nevadí, špičkování a slovní výměny mezi agenty také ujdou, přestřelky nebo honičky nenadchnou. Prázdné finále na odpalovací rampě to celé jenom podtrhuje. Sonnenfeld nezklamal, ale tvůrčí nejistota je z celého týmu prostě tak nějak cítit. Ale s tím jsme mohli počítat.(16.8.2012)

Trvalo to deset dlouhých let, než třetí MiB dostali šanci napravit průšvih dvojky. Povedlo se jim to. Solidní zábava, povedené fórky, zajímavý nápad s cestováním v čase (příběh má ale logických děr jak cedník), fajn Will a parádně sedící Josh Brolin. T.L. Jones tu vypadá, že je jen z povinosti, ale to nevadí. Většina toho stojí na mladém K. Jinak potěšilo mě angažování původních dabérů z prvního dílu.(19.7.2012)

Nikdy jsem nebyl kdovíjak unešen z fenoménu Men in Black, přestože jsem fanoušek sci-fi, tato série ale začíná mít ale přecejen něco do sebe. Třetí díl se hodně povedl a navodil docela příjemnou atmosféru. Děj je samozřejmě nadsazený sám o sobě a tak není dále nějak zapotřebí dodávat humor za každou cenu. Tento fakt je pro mě velice podstatný, protože americký fekální humor přímo nesnáším. Obsazením Joshe Brolina dostali MiB velice výživnou dávku. PS: Hodnocení jednotlivých dílů: MiB I - 80%, MiB II - 50%, MiB III - 70%(4.6.2012)

// Distribútor: Sony, Columbia // Počet premietajúcich kín v USA: 4,248 // Otvárací Víkend USA: $54,592,779 // Nikdy som nepatril k fanatikom série Men in Black a nikdy ani nebudem. Táto tretia časť mi prišla najzaujímavejšia a najvydarenejšia už len kvôli deju a vizuálnym efektom, no na druhú stranu som sa ešte nikdy nestretol s tak trápnym a nesympatickým záporákom ako tu. Za mňa 70%(19.9.2012)

MiB se vrací opět po delší přestávce, ale úroveň je stále velmi podobná. Bohužel mě to nedokázalo překvapit něčím novým, což je škoda. Jakýsi nový šmrnc tomu dodává alespoň cesta do minulosti, ale celkově to nebylo nic moc. Takové obstojné pokračování, které má slabší i silnější momenty. 60%(23.12.2013)

• - O režii projevil zájem Michael Bay. (Foox)

• - Jedna z ryb v kuchyni ve skutečnosti není mimozemská. Jedná se o rybu Psychrolutes, která obývá obrovské podmořské hloubky a byla objevena až v roce 2003. (DJDVD)

• - Agent K (Tommy Lee Jones) umiestnil Arcent na špičku Saturnu V. Ide o núdzovú bezpečnostnú raketu, ktorá sa oddeľuje ešte v atmosfére, takže by sa Arcent do vesmíru nedostal. (Lorax)