Po dvojce jsem měl neuralizér raději po celou dobu v pohotovostním stavu, ale nakonec nebyl překvapivě potřeba.. Padající makléři, černošský útlak, fešáček Boris, Tommy Lee Brolin, dokonce i Will jako čokoládový Marty McFly jevil známky snesitelnosti. Ano, dá se říct, že se Sonnenfeld rehabilitoval, ale že by se jednalo o nějaký galaktický počin na poli sci-fi bžundy? To se shodněme, že se na tomhle neshodneme..(8.4.2015)

Má to dvě roviny. Akčně-komediální a filozoficko-literární. Ta první je zřejmá. Druhá cílí na ty, kteří ujíždění na problematice možných/aktuálních/fikčních/malých světů a orientují se v pracech Ruth Ronenové, Bohumila Fořta, Jaroslava Peregrina či Lubomíra Doležela. Jinými slovy, fyzici mají svá multiverza a paradoxy dvojčat, literární vědci (k nimž mají scénáristé logicky blízko) zase široký repertoár různých „světů“, se kterými tu jedinečným způsobem operuje zejména potrhlý Griffin, jenž vidí současně různé verze budoucnosti. Tudíž i když bychom se tomu filmu mohli smát za to, že oproti nastupujícímu trendu zcivilnit komiks do realistické podoby zůstal pevně zakotven v absurdním světě, měli bychom mít na paměti, že se opakovaně ponořuje do studnice komplikované literární teorie, aby z ní vyzvedával džbery plné křišťálově čistých úvah (nebo se o to přinejmenším snažil). Odsud plyne i nespravedlnost častých pohoršení nad logickými chybami, na které si diváci a někteří kritici stěžovali, protože zde nejsme v hard-dramatu pojednávajícím o Einsteinovi či Maxwellovi, kde musí vše stoprocentně sedět, nýbrž v soft-komedii, která spíše mnohé věci podobně jako literární vědci teprve testuje a zkoumá. Celá literární věda je v zásadě dosti rozháraná, postavená na půtkách různých frakcí, které mezi sebou vedou ostré spory a polemizují o všem možném. Proto je žádoucí, aby i Muži v černém 3 obsahovali četné paradoxy a různé nesrovnalosti.(8.7.2012)

Trvalo to deset dlouhých let, než třetí MiB dostali šanci napravit průšvih dvojky. Povedlo se jim to. Solidní zábava, povedené fórky, zajímavý nápad s cestováním v čase (příběh má ale logických děr jak cedník), fajn Will a parádně sedící Josh Brolin. T.L. Jones tu vypadá, že je jen z povinosti, ale to nevadí. Většina toho stojí na mladém K. Jinak potěšilo mě angažování původních dabérů z prvního dílu.(19.7.2012)

• Kaka

Dvě tři dobré hlášky, talentovaný komediant Will Smith s jeho strhující bezprostředností, Boris The Animal a suprově kopírující Josh Brolin. To je zhruba všechno. Jinak je třetí díl tuctová a samoúčelná podívaná, která v podstatě nemá žádné větší ambice ani vizuální, ani ty mozkové. Nepopírám svůj relativně skeptický pohled k celé této sérii, ale po originální jedničce už mne žádný další díl nebaví.(24.4.2013)

Rozpočet $225miliónovTržby USA $179,020,854Tržby Celosvetovo $624,821,154Tržby za predaj Blu-ray v USA $26,387,553 //počet predaných kusov 848,609Tržby za predaj DVD v USA $30,352,533 //počet predaných kusov 1,704,751║ V prvom rade ma dosť odrádzala od vzhliadnutia filmu samotná ukážka, ktorá bola fakt suchá a ničím lákavá, nuž film som videl aj tak neskôr a to v kine a to v dosť otrasnej kvalite, k čomu by som sa nerád do detailu vyjadroval ale z toho čo bolo pozerateľné som sa slušne zabavil a to až nečakane výdatne mi v tomto padla humorná stránka, využívajúca charaktery postáv v plnej sile. Ako sci-fi by som to ani moc nehodnotil, skôr to ma veľmi blízko ku komédii, aj keď nehorázne drahej na to čo všetko málo ponúkne za tie investované peniaze, najlepší diel zo série a záver filmu ma skoro dojal. /videl v kine: 70%/ (videl na festivale Comics Salon 2012)(24.9.2012)

• - Zcela na konci filmu v bistru sedí Griffin (Michael Stuhlbarg) ob dvě židle napravo od agenta J (Will Smith). V předchozích záběrech však Griffin napravo není, zato je tam nějaký muž v bílé košili. (velkyvezir)

• - Agent J (Will Smith) má ve svém pokoji pověšený obraz mopse, což odkazuje na Franka – Remooliana v převleku psa, který vystupuje v druhém (2002) a prvním díle (1997). Pak si ho lze všimnout např. v čase 40:25 na bilboardu Coney Island. (P. J. D.)

• - Režisér Barry Sonnenfeld původně natáčel pornofilmy. (spitr)