Reklama

Reklama

Muži v černém 3

  • USA Men in Black 3 (více)
Trailer 3
USA / Spojené arabské emiráty, 2012, 102 min

Předloha:

Lowell Cunningham (komiks)

Kamera:

Bill Pope

Hudba:

Danny Elfman

Hrají:

Will Smith, Tommy Lee Jones, Jemaine Clement, Josh Brolin, Emma Thompson, Alice Eve, Michael Stuhlbarg, Kevin Covais, Nicole Scherzinger, Mike Pyle (více)
(další profese)

V roce 2012 unikl mimozemský zločinec jménem Boris Bestie, boglodit, z vězení s nejvyšší ostrahou na Měsíci, aby se pomstil agentovi K, který mu ustřelil levou paži a zajal ho už v roce 1969. Agent J se z nováčka vypracoval ve zkušeného pracovníka, ke svému tajnůstkářskému, sucharskému staršímu parťákovi K má však i po čtrnácti letech spolupráce stále dost daleko. Boris Bestie, využije utajeného vynálezu stroje času a změní tok historie: v roce 1969 zabije K, zabrání tak svému zatčení a zmrzačení a v současnosti otevře cestu k ničivé invazi své agresivní rasy na Zemi. Jelikož pouze paměť J byla nějakým způsobem nedotčena, nikdo jiný v Agentuře nerozumí jeho dotazům a znalostem týkajícím se K. Na ústředí MiB J zjistil, že K byl odpovědný nejen za zajetí Borise, ale také za rozmístění štítu "ArcNet", který zabránil Bogloditům v dobytí Země, což vedlo k jejich vyhynutí. Nová velitelka MiB O brzy pochopí, že došlo k časovému přeskoku a protože je K již dlouho mrtev, ArcNet nebyl nikdy nasazen a dnešní Země je bezbranná před invazí bogloditů. Agent J se tedy vypraví do minulosti, aby obnovil původní časovou linii... (TV Nova)

(více)

Videa (53)

Trailer 3

Recenze (1 217)

Arachneuss 

všechny recenze uživatele

Už to prostě není ono. Jasně, dvojka byla nehorázný průser a tak noví MIB působí jako spasení série, ale zkrátka to je už mířené spíše na mladší publikum nebo opravdu hodně nostalgické fanoušky vynikající jedničky či animovaného seriálu. Dějová kliše se střetávají každou nanosekundu, Lee Jones jakoby to roli ze srdce nesnášel a absence "tyčinkových" emzáků moc nepotěší. Jako komedie smíchaná s akčním filmem to ale často funguje, tak proč tomu nakonec nedat ty tři. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Muži v černém je pojem, který se u režiséra Barryho Sonnenfelda prostě našel. Barry mi totiž svými filmy trošičku připomíná Tima Burtona. Taky často spolu spolupracují, třeba zrovna na tomhle filmu. Každopádně škoda, že on jich tolik netočí. Na trojku Můžu v černém jsem se nicméně hodně těšil. Pamatuju si, jak jsem jedničku z videopůjčovny vysloveně žral. Půjčoval jsem si jí pokaždý, kdy jsem jako mlaďas neměl na co čučet. Dvojka už byla slabší, ale dalo se to tak nějak očekávat. Pořád to bylo zábavný, i když už to prostě nebylo ono. Příjemný překvapení pak je trojka, která vlastně naprosto otáčí typické příběhové zásady a Tommyho Lee Jonese třeba na půlku filmu vysloveně vyškrtne. Dále je tu i samotný příběh, který má kolikrát vůbec ne špatná rozuzlení. Musím tedy říct, že na závěr a na fakt, že tohle je třetí díl, se tenhle díl opravdu povedl. Bavil jsem se, odpočinul jsem si, konečně jsem zase viděl ve filmu Willa Smithe...co víc si přát a co víc čekat od třetího dílu jakéhokoliv příběhu z jakéhokoliv světa. Tohle je podle mě až nad poměr. ()

Reklama

Dudek 

všechny recenze uživatele

Obrození série Mužů v černém přišlo opravdu s nečekaným tématem. Dějové se jedná o mnohem méně megalomanský projekt, který spíše než na akci a přemíru humoru sází na vlastně i zajímavou konfrontaci dvou mužů v čase. V žádném případě nechci tvrdit, že se jedná o psychologický film, ale nebojím se napsat, že (komediální) drama do ostatních žánrů promlouvá mnohem hlasitěji, než u předchozích dvou filmů. Scénáristům se do děje povedlo včlenit i několik velmi povedených vtípků a daří se jim i skvěle využívat atmosféru a postavy z konce 60. let, kde se příběh odehrává. Zdařilé a, v rámci oddychových komedií i předešlých dílů, méně přiblblé, než by se dalo čekat. ()

Xmilden 

všechny recenze uživatele

Nikdy jsem nebyl kdovíjak unešen z fenoménu Men in Black, přestože jsem fanoušek sci-fi, tato série ale začíná mít ale přecejen něco do sebe. Třetí díl se hodně povedl a navodil docela příjemnou atmosféru. Děj je samozřejmě nadsazený sám o sobě a tak není dále nějak zapotřebí dodávat humor za každou cenu. Tento fakt je pro mě velice podstatný, protože americký fekální humor přímo nesnáším. Obsazením Joshe Brolina dostali MiB velice výživnou dávku. PS: Hodnocení jednotlivých dílů: MiB I - 80%, MiB II - 50%, MiB III - 70% ()

Tom Hardy 

všechny recenze uživatele

Vzhledem k porodním bolestem zřejmě nevyhnutelná prohra, s níž se všichni zúčastnění snaží bojovat, jak to jen jde. Se slabým scénářem, který trestuhodně upozadil humor a přidal na "těch správných hodnotách“, se ale zázraky dělat nedají. Muži v černém 3 mají pár geniálních momentů (Andy Warhol, obraz Franka, Obama), většinu času ale působí utahaně. Nebýt výstižně zobrazených šedesátých let, byla by to nuda k nepřežití. 2 hvězdičkám uteklo jen o kousek. ()

Galerie (124)

Zajímavosti (44)

  • Mrakodrap, ze kterého J (Will Smith) skáče do času, je Chrysler Building v New Yorku. Nachází se na Manhattanu a vyrostl až do výšky 318 m, dokončen byl roku 1930. K roku 2018 byl pátým nejvyšším mrakodrapem v New Yorku. (sator)
  • K (Tommy Lee Jones) a J (Will Smith) ve filmu jezdí automobilem Ford Taurus propůjčeným od americké divize této automobilky. Současně s filmem vznikl pro zmíněný model i krátký reklamní spot. (Adrai)

Související novinky

Kdo natočí další Muže v černém?

Kdo natočí další Muže v černém?

03.02.2018

Ačkoliv nebyli Muži v černém 3 přijati zas tak nadšeně, bezesporu se proměnili v hit. Tržby 624 milionů dolarů (nejvíc ze všech tří filmů) donutily studio Sony k úvahám o čtyřce, Will Smith a Tommy… (více)

Will Smith a jeho nejhorší den

Will Smith a jeho nejhorší den

09.01.2014

Největší černošská herecká hvězda se pomalu vrací na plátna kin. Po čtyřleté dovolené se Will Smith objevil v předloňských Mužích v černém 3, rok 2013 potom strávil ve sci-fi Po zániku Země, kde… (více)

Will Smith vás obere o všechny prachy

Will Smith vás obere o všechny prachy

21.04.2013

Loni se mu dařilo s Muži v černém 3, letos jeho sci-fi v Shyamalanově režii Po zániku Země nutí spíš k opatrnosti. Na jaký další projekt se soustředí? Inu, na Focus. Lehkonohou krimi s prvky… (více)

Hollywood z nás loni vytřískal víc peněz

Hollywood z nás loni vytřískal víc peněz

03.01.2013

Navzdory sténání o upadajícím zájmu diváků a poloprázdných kinosálech mají producenti v zámoří za sebou vynikající rok. V USA zaznamenali nárůst tržeb z kin o 5,6 % ve srovnání s rokem 2011, a to… (více)

Reklama

Reklama