Ten Tommy Lee Jones je už vážně na pohled dědek .. vůbec se nedivím, že bylo potřeba přijít s nápadem ho omladit .. jenže vše ostatní už je v MiB tak okoukané, že to víc než na průměrnou zábavu nevystačí.(23.7.2013)

Obrození série Mužů v černém přišlo opravdu s nečekaným tématem. Dějové se jedná o mnohem méně megalomanský projekt, který spíše než na akci a přemíru humoru sází na vlastně i zajímavou konfrontaci dvou mužů v čase. V žádném případě nechci tvrdit, že se jedná o psychologický film, ale nebojím se napsat, že (komediální) drama do ostatních žánrů promlouvá mnohem hlasitěji, než u předchozích dvou filmů. Scénáristům se do děje povedlo včlenit i několik velmi povedených vtípků a daří se jim i skvěle využívat atmosféru a postavy z konce 60. let, kde se příběh odehrává. Zdařilé a, v rámci oddychových komedií i předešlých dílů, méně přiblblé, než by se dalo čekat.(19.4.2013)

• pan Hnědý

Vizuální obrazy naprosto uchvacují naše oči, předbíhá a proplouvá před námi a jsme nadšeni, ale bohužel všechno neprošlo přes naše srdce. Za to komediálně opět skvělé a neztrácí všechny nápady jako předchozí díly. Tommy Lee Jones zraje jako víno.(25.12.2012)

Vzhledem k porodním bolestem zřejmě nevyhnutelná prohra, s níž se všichni zúčastnění snaží bojovat, jak to jen jde. Se slabým scénářem, který trestuhodně upozadil humor a přidal na "těch správných hodnotách“, se ale zázraky dělat nedají. Muži v černém 3 mají pár geniálních momentů (Andy Warhol, obraz Franka, Obama), většinu času ale působí utahaně. Nebýt výstižně zobrazených šedesátých let, byla by to nuda k nepřežití. 2 hvězdičkám uteklo jen o kousek. Více zde.(22.5.2012)

MiB nemám rád, nikdy mě to moc nebavilo a na trojku jsem šel z profesní povinnosti. První třetina je tragická, ten scenárista na place, co postavám psal dialogy chvíli dopředu, musel být hodně letargický. Pak Will skočí časem, objeví se Josh a od té chvíle jsem se královsky bavil. Fórů tu moc není, ale některé jsou skvělé a inteligentní (černoši, kteří nekradou auta, poslední Warholův koncert na sitar...). Ale když Will potká Joshe, stane se ta zvláštní věc, že mě MiB začnou tahat za srdíčko. Navíc narozdíl od druhého dílu mají docela pěkný a pouze středně tupý příběh a z estetiky 90. let dovedou vytěžit pastelový šmrnc a několik zázračných událostí, které musí zaimponovat hlavně americkému publiku. Jednoduchost mi přišla nakažlivá, stejně jako určitá komornost a soustředěnost na vztah dvou chlapíků v černém. Závěrečný twist je vyvedený, že to není jen tahání za nohu, aby režisér mohu ukázat publiku nějaký ten extra trik. BTW mám pocit, že Sonnenfeld má příbuzenstvo ve vesmíru a posílal jim na přilepšenou prachy z rozpočtu. Ale za svých 180 jsem byl spokojen.(31.5.2012)

• - Ve scéně, kdy J (Will Smith) v roce 2012 telefonuje ze svého bytu K (Tommy Lee Jones), visí mu za hlavou velká fotografie Franka, mluvícího mopsíka z prvních dvou dílů série. Když ho pak v roce 1969 zastaví policie cestou na Coney Island, stojí v pozadí cirkusový poutač lákající na "neuvěřitelného mluvícího mopsa". (Frigi)

• - Jedná se o první snímek Willa Smithe od uvedení filmu Sedm Životů (2008) po tříleté pauze, která byla jeho nejdelší hereckou přestávkou od roku 1993, kdy jeho filmová kariéra začala. (Verunka1995)

• - Režisér Tim Burton má ve filmu malý štěk. Je k vidění na monitoru za agentem J (Will Smith). (Nin)