Plno nápadů, které se po letech proměnily v opravdový film! A né jen hloupé tlachání o tom, jak důstojně oživíme sérii a pak to celé zjebeme, protože jsme mongolové! Obával jsem se, že budu zklamaný, ale byl jsem příjemně potěšen. Nový vzhled na dnešní dobu oživil skomírající sérii a film si fuckt zaslouží pokračování! Will Smith žhavě střílí jednu hlášku za druhou a nemůžu říct, že bych se nudil. Jestli jste čekali filozofickou dvouhodinovou debatu o tom, jestli mají jedno oko modré a jedno zelené, tak jste na špatné adrese. Jednoduchá oddechovka, která neurazí a víceméně pobaví.(3.8.2012)

"Moc ses nezměnil. Ta ruka, kterou jsem ti ustřelil, je pořád pryč." Jako zaměstnanec MiB v letech 1964-1972 mohu potvrdit, že tento příběh je pravda, čistá pravda a celá pravda. Tedy v jisté verzi minulosti, která pravděpodobně nastala, ale nemohu zcela vyloučit možnost, že to bylo v jiné časoprostorové dimenzi. Mně je to vlastně jedno, protože jsem se velmi dobře bavil, ač k vyloženému popadání za břicho nakonec nedošlo. Zcela nepochybně k němu dojde v nějaké jiné verzi budoucnosti.(2.7.2012)

Skvělá jednička, přeplácaná dvojka a nostalgicky úsměvná trojka. Bezproblémové pokračování, které je slušně vypointované, ví, co chceš říct a ukázat, i když klasicky občas nechává stranou hlubší přemýšlení. To se lehko odpustí, protože Will Smith jede svou extratřídu a Josh Brolin po jeho boku dává do budoucna jistotu, že charismatičtí herci budou ve filmech i v dalších letech. Potěšující jsou klasické popkulturní odkazy i nadhled, v kterém může být mimozemšťanem každý (že, Gago a Jaggere). Je dobré vědět, že Barry Sonnenfeld se po dvojce dokázal vrátit "zpět na Zem" a předvést dobře odvedenou práci s klasicky zábavnými kamerovými prvky. A i přes lehkou sentimentalitu v závěru je trojka povedený film se zajímavým záporákem. Klidně bych si dal čtyřku v tomto duchu (a popravdě musím říct, i s tím Brolinem...).(6.9.2012)

// Distribútor: Sony, Columbia // Počet premietajúcich kín v USA: 4,248 // Otvárací Víkend USA: $54,592,779 // Nikdy som nepatril k fanatikom série Men in Black a nikdy ani nebudem. Táto tretia časť mi prišla najzaujímavejšia a najvydarenejšia už len kvôli deju a vizuálnym efektom, no na druhú stranu som sa ešte nikdy nestretol s tak trápnym a nesympatickým záporákom ako tu. Za mňa 70%(19.9.2012)

MiB nemám rád, nikdy mě to moc nebavilo a na trojku jsem šel z profesní povinnosti. První třetina je tragická, ten scenárista na place, co postavám psal dialogy chvíli dopředu, musel být hodně letargický. Pak Will skočí časem, objeví se Josh a od té chvíle jsem se královsky bavil. Fórů tu moc není, ale některé jsou skvělé a inteligentní (černoši, kteří nekradou auta, poslední Warholův koncert na sitar...). Ale když Will potká Joshe, stane se ta zvláštní věc, že mě MiB začnou tahat za srdíčko. Navíc narozdíl od druhého dílu mají docela pěkný a pouze středně tupý příběh a z estetiky 90. let dovedou vytěžit pastelový šmrnc a několik zázračných událostí, které musí zaimponovat hlavně americkému publiku. Jednoduchost mi přišla nakažlivá, stejně jako určitá komornost a soustředěnost na vztah dvou chlapíků v černém. Závěrečný twist je vyvedený, že to není jen tahání za nohu, aby režisér mohu ukázat publiku nějaký ten extra trik. BTW mám pocit, že Sonnenfeld má příbuzenstvo ve vesmíru a posílal jim na přilepšenou prachy z rozpočtu. Ale za svých 180 jsem byl spokojen.(31.5.2012)

• - Za původním scénářem stál Etan Cohen, avšak nebyl uspokojivý, a tak se na něj „vrhl“ David Koepp. Ani jeho vize ale neuspěla, a proto přispěchal Jeff Nathanson, aby vše zachránil. Ani on však nebyl úspěšný a kvůli jeho verzi bylo pozastaveno natáčení, neboť bylo potřeba nově vypracovat "minulost". Díky tomu nikdo nevěděl, co se dál bude točit. (Freshoun)

• - V závěru filmu, ve scéně v bistru, je chybný střih, když servírka v žluté uniformě projde za zády agenta K (Lee Jones) dvakrát stejným směrem. (velkyvezir)

• - Agent J (Will Smith) má ve svém pokoji pověšený obraz mopse, což odkazuje na Franka – Remooliana v převleku psa, který vystupuje v druhém (2002) a prvním díle (1997). Pak si ho lze všimnout např. v čase 40:25 na bilboardu Coney Island. (P. J. D.)