,,CO TAKHLE PŘEPSAT HISTORII, KÁČKO?....“ /// Boris Bestie, příšera s nic moc Emzáckou reputací se chce vrátit v čase a ,,J“ tak prožije další velmi matoucí období svýho života. Přehršel vizuálních ftípků a dokonalá přehlídka CGI. Nereálná realita odbíhá od reality a pravda není někde tam venku, ale v …koláči? Všechno je podřízeno efektní podívaný a já to beru. Dokonale provedená trivialita plná vesmírnejch tajemství. A proč zrovna ,,J“? No tak vidíš…. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jeden moudrý člověk mi kdysi řekl: ,,neptej se na otázky, na který nechceš znát odpověď“. 2.) Páč furt říkám, že 20.6.1969 se stalo něco podezřelýho! /// PŘÍBĚH *** HUMOR ** AKCE *** NAPĚTÍ *(10.9.2012)

"Moc ses nezměnil. Ta ruka, kterou jsem ti ustřelil, je pořád pryč." Jako zaměstnanec MiB v letech 1964-1972 mohu potvrdit, že tento příběh je pravda, čistá pravda a celá pravda. Tedy v jisté verzi minulosti, která pravděpodobně nastala, ale nemohu zcela vyloučit možnost, že to bylo v jiné časoprostorové dimenzi. Mně je to vlastně jedno, protože jsem se velmi dobře bavil, ač k vyloženému popadání za břicho nakonec nedošlo. Zcela nepochybně k němu dojde v nějaké jiné verzi budoucnosti.(2.7.2012)

K Mužům v černém mám velmi zvláštní vztah, jelikož na prvním díle jsem byl v kině když mi bylo 10 let, a i přes můj tehdy nízký věk jsem se bavil opravdu perfektně. I druhý díl jsem viděl v kině, to jsem tehdy byl o pět let starší a o něco chytřejší a intelektuální vyspělejší a pořád jsem se skvěle bavil.. A tak není divu, že jsem si nemohl nechat ujít v kině ani třetí díl. Jsem sice o 15 let starší než v době, kdy jsem viděl poprvé první díl, ale připadal jsem si, jako by se ani nic nezměnilo, bavil jsem se stejně jako tehdy u prvního dílu a také jsem si to i stejně užíval. Akorát je mi líto, že Tommy Lee Jones je tentokrát trochu upozaděn a záchrana světa tak zůstává pouze na Willu Smithovi, ale on je natolik dobrý komediální herec, že to dokáže spolehlivě utáhnout i bez svého parťáka. Co se týče děje, tak jsem se ani na okamžik nenudil, opravdu mě to chytlo a neměl jsem s filmem žádný výraznější problém. A co se týče vtípků a komediálních scének, tak jsem se dostatečně bavil, ať už Will Smith své šéfové vysvětloval, jak se jeho parťák směje, nebo když je divákům odhalena totožnost Andyho Warhola, zkrátka jsem se bavil a mnohokrát jsem se v kině smál opravdu hlasitě, takže já nemám s filmem nejmenší problém. Co se týče nových herců, tak se musím přiznat, že Jemaina Clementa jsem v hlavní záporné roli vůbec nepoznal, ale jeho výkon byl v rámci možností povedený, příjemně překvapil Josh Brolin a také Emma Thompson potěšila. Celkově film vnímám jako vydařený, ovšem první díl je jen jeden, druhý a třetí díl jsou pouze jeho zdařilí nástupci, a tak zatímco jedničce jsem dal pět hvězd, tak trojka ode mne (stejně jako tehdy dvojka) získává čtyři hvězdy.(24.6.2012)

Po dvojce jsem měl neuralizér raději po celou dobu v pohotovostním stavu, ale nakonec nebyl překvapivě potřeba.. Padající makléři, černošský útlak, fešáček Boris, Tommy Lee Brolin, dokonce i Will jako čokoládový Marty McFly jevil známky snesitelnosti. Ano, dá se říct, že se Sonnenfeld rehabilitoval, ale že by se jednalo o nějaký galaktický počin na poli sci-fi bžundy? To se shodněme, že se na tomhle neshodneme..(8.4.2015)

• Cervenak

Pár solídnych vtipov (padajúci bankári, černoch v drahom aute), pohodový Smith, pasujúci Brolin... a to je asi tak všetko. Najviac ma sklamal nedostatok zábavných mimozemšťanov. Od skoku do minulosti to brutálne smrdí scenáristickou zmätenosťou a snahou ušetriť na trikoch, čo je vzhľadom na obludný rozpočet zarážajúce. Celkovo chabé. Rozhodne najslabší diel.(2.6.2012)

• - Za původním scénářem stál Etan Cohen, avšak nebyl uspokojivý, a tak se na něj „vrhl“ David Koepp. Ani jeho vize ale neuspěla, a proto přispěchal Jeff Nathanson, aby vše zachránil. Ani on však nebyl úspěšný a kvůli jeho verzi bylo pozastaveno natáčení, neboť bylo potřeba nově vypracovat "minulost". Díky tomu nikdo nevěděl, co se dál bude točit. (Freshoun)

• - J (Will Smith) nosí ve filmu hodinky Hamilton Ventura XXL. (Roland Sands)

• - Původně se měla jedné z rolí zhostit Betty White. (Freshoun)