Pohřben zaživa

• Česko Pohřbený (festivalový název) (více)

Rocky62

Kulervoucí film, který mi totálně vymazal z mého slovníku pojem nuda. Natočit tak neuvěřitelně napínavé dílo odehrávající se v rakvi( žádná intermezza, žádné úskoky do jiného prostředí ), vše točeno v dřevěné bedně, to chce velkou velkou porci šikovnosti. Psychický nátlak, klaustrofobie, úžasné napětí a další klady činí z této novinky vynikající filmařinu. PS: Škoda, že to tak nevidí i můj otec, který mi po zhlédnutí toho filmu, sdělil, že si mohl vlézt na hodinu a půl pod necky a měl by lepší zážitek... ()

Bachy

Teda. Jsem mile překvapen. Některé dějové kličky byly možná malinko over the top, ovšem drtivou většinu filmu jsem měl otevřené oči a napjatý sluch. Reynolds je osel, když vidím, co umí s přehledem uhrát a jaké role si následně vybírá. Většinou nerad rozebírám jednotlivé prvky filmu, ale zde vyjmenuji...kamera, střih, režie..vše na jedničku. Z muže v rakvi mohl být děsně špatný průšvih, ale ono to funguje. Uznávám, že většinu mého nadšení tvoří překvapení, ale což. Líbilo a basta. Díky bohu, že tvůrci nedali na zdejší rady, že se sem tam mělo vykouknout ven nebo nahodit nějaký flashback. V ten moment by pro mě celé kouzlo pominulo. Poměrně trefné mi přijde Pomovo přirovnání k Telefoní budce. Jenže ta měla Sutherlanda. ()

Happens

One man show, doslova a do písmene. Připomíná mi to Locke (2013) - Tom hardy. Nicméně zde jde doopravdy o život. Drsná podívaná o jedné bedně s člověkem uvnitř rozehrávající klaustrofobní představení s životem na vlásku, který cupuje strnulý systém, politické radovánky v podobě vražd nevinných na blízkém východě. I'm sorry, Paul, I'm so sorry ()

Chrustyn

Dříve působilo zvláštně, když se někdo rozhodl natočit film, který se z větší části odehrává v autobuse, poté se tvůrci rozhodli zasadit děj filmu do telefonní budky a nyní zde máme příběh, který se celý ale opravdu úplně celý odehrává v rakvi, kterou obývá jeden herec. Odvážný nápad se povedl a dá se říci, že se z daného tématu nedalo vytěžit více. Ryan Reynolds hraje doslova jako o život a určitě se jedná o jeho nejlepší roli, protože celý příběh, který stál na něm zvládl ustát. Problém filmu tak zůstává převážně v jeho délce, která by na dané téma mohla být klidně o půl hodiny kratší a také mě trochu zamrzel fakt, že si tvůrci nepřipravili více scén typu setkání s hadem. Jinak závěrečná pointa v dnešní "Saw době" nikoho nepřekvapí. ()

iamek

Většina tady píše jak je Buried originální film, ale tenhle námět tady už jednou před pár desítkami let byl. Buried není špatný film, ale tenhle námět není dělaný na 95 minutovou stopáž. Jinak souhlas s djkoma. Nechápu tolik záběru na rakev z venku, bezproblémový signál pod zemí a ještě k tomu v nějaké arabské díře. Potenciál byl solidní, ale scénaristi to zabili. ()

klerik

Reynolds má občas fajn úlohy (DEADPOOL, BLADE 3, ZABIŤ ESO). A aj táto patrí k tým znesiteľnejším. Film poteší hlavne svojou odvahou nič si extra nezľahčovať - žiadne flashbacky ani paralelný príbeh, len tá prekliata truhla. Lenže aj preto sa nevyhne veciam ako je napr. zbytočné zapaľovanie zapaľovača (aby divák niečo videl) alebo telefonovanie aj vtedy, keď by to už každý zložil (len aby mal divák nad čím premýšľať). Filmy tohto typu vyjdú na 100% len občas (TELEFÓNNA BÚDKA), a i keď Buried nie je zlý film, radím ho skôr k tým priemernejším (podobne ako MOBIL či TIESŇOVÁ LINKA), keďže neprináša veľa nového... ()

korbitch22

Když pominu všechny ty nelogické hovadiny,jako totálně nezničitelný signál dva metry podzemí...v zemi kde maj problémy čůrat rovně....nekonečnym zippákem který má dokonce anti pálivou konstrukci a takovym fofrem mizejcí baterkou,že tvůrce telefonu musel filmaře žalovat :-) Reynolds podává strhující výkon,opravdu dokáže utáhnout film,který se odehrává 100% děje v rakvy,bez jediného flashbacku,s neskutečně dusivou atmosférou.Bohužel smůlou jsou dialogy,když nepočítáte zajímavé rozhovory s únoscem,tak se hlavní hrdina dovolá sámemu dementoj,vše se nedaří,jako na potvoru není nikdo doma a těch naschválu je prostě až moc,když začnete pomalu dostávat husí kůži...a to když si musí Reynolds zahrát na Rica z Krododýla Dundeeho a vytasit se s kombinací kořky a benzíňáku na slizkou potvoru.....jde najednou příběh rapidně dolů a konec vám dokonale hne s žlučí a odstartuje to rozhovor se zaměstnavatelem,přes píčovinu s prstem až ke konci,který jsem si odříkal 10 minut předem a znechuceně sem odvrátil hlavu a vypnul DVD.Škoda místy opravdu atmosferické,s luxusním herectvím Ryana Reynoldse,bohužel špatně napsané a průměrně z režírované. 60%. ()

mcb

V rámci možností přímo dokonale natočený, vypointovaný a zahraný film. Napsat scénář k takovému "krátkometrážnímu" námětu je přímo nadlidský úkol. Jenže Chris Sparling s Rodrigem Cortésem jej vyšperkovali natolik, že potenciálně rutinní výsledek ani sekundu nenudí, udržuje diváka v očekávání, buduje stísněnou atmosféru a napětí a dokonce přichází i s nečekanými dějovými zvraty či tématy, které přesahují rámec příběhu (rakve). Takhle napjatý a bezmocný jsem už u filmu nebyl ani nepamatuju. Buried je strhující one-man show - hra s divákem a další z distribučních omylů letošního roku. 9/10 ()

heyda

Vynikající film s jasným poselstvím: ´´Vyserte se už na tu válku, nepřináší to nic dobrého´´ Když dokáže takový film natočit americko-španělská produkce, tak je jasný, co si o válce v Iráku myslí tito tvůrci. Myslím, že dřív nebo později amíkům dojde, že mezi válkou ve Vietnamu a válkou v Iráku není takový rozdíl. Oba totiž budou mít stejný výsledek: prohru! Samotný film se mi hodně líbil, bál jsem se totiž, že se budu těch 95 minut nudit, není přece možné v jedné bedně vymyslet příběh, že? Jenže to jsem byl vedle jak ta jedle. Nenudil jsem se ani minutku a to jsem ještě zvažoval před filmem, jestli nepůjdu radši spát, protože už bylo po půlnoci a byl jsem unavený. Jak vidíte, spát jsem nešel, pustil jsem si Buried a dokoukal jsem ho v plné pozornosti a na konci mě nepříjemně mrazilo v zádech a to je vždycky známka dobré kvality. Jediné, co lze považovat za chybičku je to, že vydržel dýchat 95 minut v bedně 3 x 1,5 metru. Osobně si myslím, že tak malý prostor by byl vydýchaný do půl hodiny. A taky se musí přivřít oči nad manipulací s tím mobilem. Jinak ale těžko hledat nějaké výraznější chyby, naopak zbývají jen samé klady jako práce se světlem, vynikající herecký výkon Reynoldse, skvělá hudba a především krutý scénář. Krutý ve smyslu, v jakém to žijeme světě, když je možné, aby vás donutili ve smrtelné nouzi zrušit životní pojistku místo toho, aby se vám snažili pomoc. Celkově hodně znepokující, na co všechno zde Cortés upozorňuje a má recht. Jen tak dál! Nemusí se na problém vždy upozorňovat dokumentem, někdy stačí i minimalistický thriller. Bravo! 85% ()

rollman1

Mamí, prosím tě vytáhni mě už, já už ti ty ponožky jíst nebudu. Tak tohle si určitě říká Geynolds, když se probudí v rakvi od Gucciho, která nabízí spoustu vzduchu, místnost -1 +0 a také neomezený telefonní signál. Bohužél wi-fi už v balíčku nebyla. Výborný thriller, který je deprimujicí a ikdyž to vypadá, že Vás to nebude bavit jen proto, že týpek děla breakdance v rakvi a pomalu mu dochází vzduch, tak jste na omylu. Právě ta nejistota, co se sním dále stane vás donutí se dívat až do úplného závěru. Scénáristicky výborně zvládnuté a výkon Geynoldse stojí za zmíňku. ()

Flego

One-Man-Show Ryana Reynoldsa a je to riadna šupa ! Klaustrofobický thriller, v ktorom je jedinou učinkujúcou postavou ležiaci chlap v rakve s mobilom a zapalovačom je neuveriteľne napínavý nielen pre samotný fakt byť zaživa pochovaný, ale debilným prístupom všetkých na druhej strane telefónnej linky. Samotný nápad možno nie je najoriginálnejší, ale v kombinácii s mobilom a Irakom ako miestom deja, je nanajvýš zaujímavý. Veľmi dobrá bola aj hudba pri úvodných titulkoch. ()

poz3n

Víceméně tu můžu akorát zopakovat to, co už v pozitivních komentářích padlo. Sledoval jsem 95 minut chlapa v rakvi a ani jednu jedinou chvíli jsem se nenudil. Zajímavej je taky odkaz, nebo pokus o napodobení Hitchcocka, ať už úvodní titulky, plakát a vlastně i celý to téma filmu a jeho kompozice. Hodně dobrý čtyři hvězdy. PS: Ale co, i po několika tejdnech na tenhle film nemůžu zapomenout, tak proč těch 5 nedat. ()

hrona

Nikdy bych nevěřil, že z takového tématu lze vytvořit tak silný příběh. V hlavní roli jeden člověk, rakev, zapalovač a mobilní telefon s hlasy na druhém konci. Pro klaustrofobiky určitě nezkousnutelné téma. ()

honajz

Nápad jistě zajímavý, kdyby se dodržovala nějaká pravidla. Napětí tu samozřejmě je, ale celou dobu si člověk říká - jak mu může celou tu dobu vystačit vzduch?, zvlášť když si svítí zapalovačem a má tam požár?, jak tam dole chytí signál?, jak to, že se ten signál nedá vystopovat, jakou techniku šifrování ti Arabové asi používají?, když chytí signál, nemůže být moc hluboko, proč se nezkusí prokopat bokem, když mu had ukázal, kde má rakev díru? A konečně otázka poslední - to se těm Arabům fakt vyplatí ty lidi unášet, když za ně stejně nedostanou ani vindru, jen se jim hromaděj mrtvoly, a ještě musí platit docela velké pálky za mobilní tarif? (To máte volání z Iráku do USA, MMSky, videa... Sakra drahý únos). Takže jo, zajímavé, ale podruhé nemám důvod to vidět. Mimochodem, celou dobu jsem čekal nějaký twist, něco ve stylu "kámoši si z tebe vystřelili", "unesl ho a pohřbil milenec manželky", prostě nějaký zvrat, protože tenhle vlastně nijaký konec se dá předvídat od prvních minut. ()

GigaPudding

Okamžitě jak jsem se o filmu doslechla jsem byla přesvědčená, že to jako musím vidět, protože přece není možný, aby hodinu a půl točili deadpoola v bedně a bylo to zábavný. Samotný nápad je originální a rozjezd slibuje opravdu hodně, jenže pak přijde to co mi dost pokazilo zážitek a tím je samotná zápletka. Je tu totiž už nejmíň pět let přežitý a ohraný koncept zaměřený proti USA a proti válce v Iráku a proti politice boje proti terorismu i vnitřní politice velkých společností se zaměřením na toho "utlačovaného obyčejného občánka", který je prostě už nudný a zajímavý možná jen pro samotné občany USA. Tahle politická masáž a ždímačka mi na filmu vadila ze všeho nejvíc. Na druhou stranu je ale fakt, že párkrát to v bedně bylo i docela napínavé a opravdu to hodinu a půl nebyla úplná nuda, jenže ty zábavné momenty zase nevyplňovaly celý prostor filmu, přestože to nebyl zrovna velký prostor :). Semtam to bylo trošku na hlavu, ale zase se to dá omluvit stresem, kterému je hlavní hrdina v bedně vystaven a hlavně jeden z těch trochu podivných momentů za účasti jednoho vedlejšího "herce" filmu ještě dost pomohl, protože byl zábavný :). Takže hodina a půl s jedním hercem v jedné bedně se povedla tak možná napůl, protože nevytáhli z toho zábavu a napětí po celou dobu a hlavně do toho strčili otravnou politickou agitku, když ten prvotní nápad nabízel mnohem zajímavější možnosti třeba se zapojením nějakého nadpřirozena nebo vůbec něčeho co by se divákovi mělo v průběhu děje odhalit. Takhle se jen hodinu a půl koukáme do bedny na téměř žádnou zápletku s násilně nacpaným politickým obsahem a víme jak to skončí, což je z části zase vina toho otravného protiUSA příběhu. ()

jonyyy

Jako experiment a něco nového to funguje dokonale. Ale přeci je jedna rakev až příliš malý prostor pro natočení celovečerního filmu. Příběh je vymyšlen docela slušně, ale Buried u mě zůstane filmem na jedno zkouknutí. Rozhodně ale všechna čest, že se tento námět podařilo natočit bez jediného nudného okamžiku. 71% ()

Othello

Zavřeme nezajímavého člověka do rakve a budeme sledovat jak nezajímavě si počíná. Ten ohavnej defétismus hlavní postavy v okamžiku, kdy mohl aspoň zkusit vylámat ty už tak popraskaný prkna rakve, ale on se raději bude mstít tomu, kdo ho tam vrhnul tim, že mu pořádně prodraží paušál a jede jeden zahraniční hovor za druhym. Navíc režisérovi někdo teprve v druhé půlce natáčení vysvětlil, že oheň bere mimo jiné taky kyslík, tak se nesmíme divit, že prvních 30 minut si hlavní hrdina svítí zipáčem jenom k tomu, aby ležel. Na druhou stranu konec ve mě zachoval skutečně nepříjemný pocit a film, kterej se celej odehrává v rakvi se dá natočit jen o málo líp. ()

Nadpřirození De Niro a Weaverová

Nadpřirození De Niro a Weaverová