Pohřben zaživa

• Česko Pohřbený (festivalový název) (více)

Pavlínka9

Výborný nápad, který byl skvěle ztvárněn, ale pro mě těžké hodnotit. Znázornění pro mě druhé nejhorší situace, ve které se nechci ocitnout, a boj za záchranu života svého i ostatních - přestože vy s tím nic moc neuděláte, je dramatické, psychologické, tragické ale bohužel realistické. Oceňuji pestrobarevnost střídajícího osvětlení, které měl Reynolds k použití, ale vytýkám režisérovi záběry, které šli mimo rakev. Určitým způsobem tím diváka vždy na okamžik (i když třeba jen na krátký) odlákal od klaustrofobických záběrů v rakvi a tím od silného napětí, které v něm snímek udržoval. ()

neoBlast

Zbaběle odkáži na kOCOURův komentář, který shrnuje mé výtky dostatečně. Hlavně přebubřelá stopáž a přílišná snaha udělat z Buried mnohem mainstreamovější kousek než by divák ze samotné premisy očekával. 65 % ()

Raven0

Opravdu? Opravdu může člověka bavit hodinu a půl dlouhý film, který se celý (úplně celý!) odehrává v uzavřené rakvi? Ano, může! To, co již načala Telefoní budka, je zde dohnáno do extrému. A až na jeden nehorázný kiks s hadem, se jedná o pořádně napínavý film. ()

Santa666

Z one-man show Ryana Reynoldse mám rozporuplné pocity. Nápad udělat film o chlapíkovi v rakvi, který se snaží přivolat si pomoc je originální, ale přece jenom trochu monotónní, sledovat týpka v rakvi po celou stopáž filmu je prostě nuda. Kdyby snímek obsahoval i jiné postavy než samotnýho hlavního hrdinu (hlasy v telefonu nepočítám, jsou to jenom hlasy bez tváře) šel bych s hodnocením výš. ()

Duoscop

Filmové náklady na tento film rovná se Ryan Reynolds v propoceném oblečení, mobil neznámé značky, jeden ochočený had,jeden zippo zapalovač a trochu chlastu toto vše zabalené do dřevěné rakve pomalu se plnící hlínou. Rodrigo Cortés nám dokázal že i z minima se dá vytěžit maximum, navíc konec filmu mě vážně dostal i když jsem předpokládal že to tak dopadne. ()

venison

Mno, kupodivu jsem se vydržela na chlapa zavřenýho v bedně dívat 95 minut a nenudilo mě to.. Konec byl celkem našlapaný adrenalinem.. Ale bohužel Ryan Reynolds na podobné role ještě zdaleka nemá a scénář mi přišel poněkud strojený.. Lepší týpek v rakvi byl Nick Stokes v seriálu "Kriminálka Las Vegas".. ()

MikyAff

Nějak bych ani nečekala, že když budeme celou stopáž filmu zavření na jednom místě s jedním hercem, bude to nějak extra velká zábava. Ale že se budu ve velmi vypjatých chvílích nudit, to zas ne. Ryan Reynolds si tu jede solidní sólo vystoupení, kterým ohromuje celou dobu. Jakmile se blížíme do finále, říkáme si, že by to přeci jen mohlo skončit happy endem, ale stále tam někde je červík pochyb, že to tak tvůrci neudělají. Právě ten konec je také nejspíš nejsilnějším momentem celého filmu. ()

drake31

.:Buried aneb Moja najväčšia fóbia v 90-tich minútach :. Aké je to byť pochovaný zaživa ? Pri pomyslení na to sa mi zastavuje srdce, zlé dýcha, motá hlava, a čokoľvek podobné čo nastáva pri nedostatku kyslíka. Buried je asi najviac klaustrofobický film aký som videl. Toľké napätie, toľké očakávania, toľké radosti zo sledovania ... som z toho filmu unesený, plus k tomu one man show Ryana Reynoldsa proste dokonalé, jednoduché, neokukané. Jednoduchá myšlienka, ťažký zážitok. Zakončím to menším spoilerom - takže bacha - koniec už bol taký že "A bo.a, už tam idú zachránia ho, klasika ..." a nakoniec bum, podpásovka ... žiadny happyend - a preto k plnému počtu ešte oba palce hore pre tvorcov. ()

yeniczek

Ačkoliv odvážné a nápadem svěží, tak jsem se asi po půl hodině začal nudit a doufal jsem v nějaký záživný a hlavně zajímavý konec. Ten mě nakonec nechutně zklamal. 5/10, ale jen za 2*... ()

zdenny

Celkem vysoké hodnocení a přitom taková blbost... Téma pohřben zaživa je dobré pouze a výhradně pro psychologický film (ať už horror nebo thriller nebo drama, ale psychologické). Je nepřípustné, aby si tento atraktivní námět přivlastnil někdo, kdo tu rakev použije jen jako návnadu pro diváka, který je pak nucen sledovat úplně jiný film, než na který se chystal. Drama to bylo, to ano, thriller snad taky, to bych ještě bral. Ale co má znamenat to mysteriózní? Co je mystery na tom, že idiot se šátkem na hlavě pohřbí zaživa civilistu a chce výkupné? Film byl dalším z dlouhé řady obviněním americké vlády ze zahraniční politiky. A chtěl nám ukázat, že na válku v Iráku doplácejí jen průměrní lidé. Ano, je to pravda. Ale také je pravda, že proto neměli tvůrci cpát chlapa do rakve, která navíc byla v jednom záběru moc těsná, v druhém si tam ten chlap skoro sedl. No nic. Nejlepší scéna byla (a nejpoučnější), když do rakve volal personalista z firmy CRT a vyplňoval telefonicky dotazník, který měl za cíl jen jednu jedinou věc a to dokázat, že pracovní poměr byl ukončen před incidentem, protože jinak by se firma pozůstalým nedoplatila. Tento moment ve filmu vysoce kvituji. Toto je velká pravda, že se to takto děje. Ano, vím, že se děje i to, že americká vláda raději obětuje obyčejného člověka než by světu ukázala případnou slabost ve vyjednávání. Ale kdyby si tato vláda odkládala z rozpočtu peníze na výkupné za své občany, uvědomila by si, že to není tak levný špás. Ale v porovnání s tím, kolik stojí vydržování armády v cizí zemi jde o zanedbatelný balík. A ty kecy, že únoscem je zoufalý sedlák, který unáší lidi kvůli výkupnému, aby uživil svou rodinu. Tak s tím jděte někam. PS: Po deseti dnech dávám hodnocení o jednu hvězdu níž, protože je fakt celkem trápení dívat se hodinu a půl na vola telefonujícího z rakve. ()

Hennesy

Fúúúha...no tak takúto nudu som teda nečakal. 90 minútový prenos z rakvi je nezaujímavý, natiahnutý, bez napätia a až s prekvapivým množstvom klišé. Reynolds nehraje zle, ale jeho trápenie ma emocionálne minulo a vlastne mi bolo jedno ako to celé dopadne, len nech to už konečne skončí. Niekoľko nelogických momentov bolo už len posledným klincom do rakvi :) ()

Andreas83

Nebudu se pozastavovat nad tím jestli měl Ryan Reynolds víc vzduchu než je možné nebo mobilní signál tam kde už snad být neměl, kdo ví. Jednoznačně nejlepší je atmosféra a napětí od začátku až do konce , do vedlejších rolí jsou osazeni klaustrofobie a bezmoc, výborný zážitek. ()

JohnSmith

Reynoldsova One Man Show. K jeho smůle neměl výcvik jako nevěsta krví zbrocená a tak se pěstí neprobouchal ven. Reynolds podává naprosto perfektní výkon, k tomu skvělá kamera a hudba,ale nic pro slabší povahy a klaustrofobiky ()

Aven

Mrazivé, napínavé a silně brnkající na klaustrofobickou strunu. Některé logické kiksy mi nevadily, snad jen ten had byl trochu mimo, ale jinak kvalitně natočeno. ()

VasaX

Drastický, surový a cynický. Snad i určitá kritika systému/společnosti, zejména té spojenostátověamerické. Vzhledem k výpravě dost komorní, ale ne laciný. Bojovný i zoufalý. A docela debut Reynoldse. Dostal hodinu a půl prostoru, který bez výjimky vyplnil. Otázkou je jak moc jel na doraz svých schopností. Na druhou stranu by filmu neuškodily nějaké exteriérové scény. Ale tahle přímá surovost má taky své kouzlo. A ta krásná, jestli se to s dostatečnou dávkou cynismu dá říci, tečka na konci. No je vidět že to není klasický mainstreamový Hollywood. Není to blockbuster, není to ani trhák co by se vám zaryl hluboko do paměti. Filmový zážitek, ve výsledku i čtyřhvězdičkový, to ale je. Přinejmenším pojetím. ()

Danny F.

V podstatě stejná hloupost jako telefonní budka s Colinem Farrellem. ALE... Je zde jedno ale. Očekával jsem stejnou nudu a kupodivu mě to vtáhlo a s napětím jsem očekával co se stane, nebo nestane i když šlo jen o jedno místo ze kterého není úniku. Stopáž uběhla jako voda a skutečně jsem neměl možnost se nudit. Pocity jsem měl skoro stejné jako Ryan Reynolds. Samotný závěr byl úchvatný. Mínus za místo, plus za zdařilé dialogy. 65% ()

hroubek

Dokud jsem neviděl 127 hodin, tak jsem nevěřil, že jde natočit film o tom, jak je někdo zaseknutý na jednom místě.Pohřben zaživa nám už v názvu předem říká o čem je celý film.A na rovinu říkám, že chvílemi na mě lezla klaustrofobie.Co na tom, že je tam spousta logických nedostatků.Pocit beznaděje to prodává prvotřídně.Byl jsem velmi překvapen, že snímek moc nenudí a režisér má stále nějaké nápady.Ryan Reynolds podává v tomto filmu prvotřídní výkon.Škoda těch logických chyb, protože bez nich by se film vryl pod kůži mnohem, snaž. ()

Nadpřirození De Niro a Weaverová

Nadpřirození De Niro a Weaverová