• Radko

Ani nevjem, prečo tomuto dávam jednu hviezdičku, keď som to nikdy v živote snáď nedopozeral. Znôška mozog vyplachujúcich kydov v prospech práve panujúcej obrazovo-slovnej fámy. Zmyslom tejto schémy je zakryť práve prebiehajúce iné deje, ktoré majú ostať viac-menej utajené. Pričom na celom svete je to približne rovnaké. To, že sa Události ČT a na ne nadväzujúce Události, komentáře tvária serióznejšie, ako akási protiváha výplachu súkromných tv kanálov, nemení nič na skutočnosti, že ide o rovnako dôveryhodné slová a obrazy ako česko-slovenské novinové spravodajstvo z päťdesiatych rokov dvadsiateho storočia. Len je to všetko (vďaka navonok prezentovanému informačnému veku, ktorý je však v skutočnosti vekom dezinformačno infantilným) oveľa sofistikovanejšie podávané, navonok sa dokonca mnohým zdá, že sa naozaj čosi podstatné z tohto odpadu o svete aj dozvedia. A tu sa dostávam k dôvodu tej hviezdičky: aj keď ide v prípade tohto typu spravodajstva o svete o naozajstný hnoj a smetie, ktorý v skutočnosti o tom, čo ľudí trápi a teší nepojednáva, ale vyvoláva umelo vytvorené a presne dávkované stavy trápenia, bolesti, strachu, či radosti, netreba to vôbec odcudzovať, treba predsa netriedený odpad uvážlivo recyklovať, no nie? Šak keď sme už tak všetci dneska tuná zrazu v kríze morálgy a za tú potrebu morálnej obrody a revolúcie v nás (hehehe - ďalší z mediálnych žvástvov a grgov dneška), tak k tomu prihodíme aj eko a bio a hlavne všetko konzumovať v zdraví a primerane športovo zaťažený. Priatelia, nie je to na hovno, je to hlavne na zdravíčko!(26.4.2012)

• pakobylka

Jednooký král mezi slepými - aneb nejkomplexnější a nejobjektivnější televizní zpravodajství z těch, které máme ... to jsem si kdysi myslela. Jenomže se píše rok 2014 ... abych to upřesnila, je právě 17. března - a bohužel musím konstatovat, že o profesionalitě a nestrannosti si ČT může nechat akorát tak zdát. S bulvárem žije v dokonalé symbióze - a to, co v současné době předvádí v souvislosti s událostmi na Ukrajině, nelze nazvat jinak nežli jednostrannou štvavou propagandou ... v duchu hesla "Koho chleba jíš, toho píseň zpívej". Jako bych zase slyšela plamenné fráze z dob studené války ... žádný pokrok nenastal, změnil se jenom cíl jejich útoků. 1* je až dost ... bez ohledu na to, co přinesou příští dny. P.S.: Malý dodatek ... z 19. 11. 2015. Nic pozitivního se nepřihodilo - alespoň co se zpravodajství ČT týká. A jelikož jsem nucena si mediální žumpu (oficiálně nazývanou "veřejnoprávní") platit z vlastní kapsy ve formě koncesionářského poplatku, rozhodla jsem se být přísnější nežli u soukromých televizních stanic - a odebírám jí i poslední, slabě poblikávající hvězdu. Jestliže i nadále hodlá hrát roli manipulátora ... bez ohledu na možné následky pro mě, pro mé blízké, pro mou zemi a pro celou Evropu - ať si poslouží. Není mým náboženstvím, abych ji musela slepě následovat ... nikdy nebyla.(17.3.2014)

• duklak2

Nudné zprávy. Sice hodnotím celkem "vysoko", ale více dát nemohu. Nevím, jak jsou sledované, když lidé chtějí jen bulvár, který jim nabízí NOVA. Všechny generace čtou blesk, mě se každé ráno otevírá kudla v kapse, když si jdu do trafiky pro cigára a přede mnou důchodce říká trafikantovi. "Prosím Blesk a Aha". Jednou jsem řekl. "Ještě si kupte Super, ten je fakt super":-) Trafikant se zasmál a stará babka na mě nevěřícně koukala.(20.6.2010)

• KASUGI

Vítejte v totalitě. Opět. Když onehdá čt1 označila tisícovku důchodců a rodičů s dětma ve Vansdorfu jako pár stovek neonacistů, byl to slabý čajíček proti tomu, co se v čt dějě od "uprchlické" (a ukrajinské) krize. Má cenu rozepisovat? Rozumný člověk si pravdu najde sám, muslomrdi a pražskokavárenská verbež dá pět hvězd.(29.11.2015)

• dablju

Nikdy v životě jsem neviděl jiné zprávy, než události na jedničce. Nova ani Prima mě nikdy nepřiměla k tomu, abych byť jen na okamžik spočinul okem na jejich Borhyových či Korantenzích. Vždy byly zprávy (resp. Události) mým jediným zpravodajským pořadem v hlavním čase. Nyní sleduji jen sporadicka. Bohužel po nástupu pana Dvořáka do funkce generálního ředitele ĆT se zde hodně změnilo - k horšímu. Pomiňme, že polovina redaktorů má vadu řeči (Václavek, Hynek, Drtinová a další). Vadí mi hlavně "akčnost" - zřejmě pokyn pro moderátory. Takže v duchu akčnosti se pořád chodí, přechází, či jinak pohybuje. Zapomeňte na rozhovor v klidu. Navíc prohlásí li moderátor, že "..smluvu může britský premiér roztrhat..", doplní to skutečně roztržením jakéhosi papíro. "..a ve vedrech schovejte potraviny do lednice." říká redaktorka, vycházející z mrazáku. Při reportáži o čtyřkolkách se s námi loučí redaktor s helmou, odjíždějící na čtyřkolce. O povodních po kolena ve vodě, neodmyslitelné jsou dveře (parlamentu, ministerstva...) do kterých redaktoři vcházejí nebo jimi vycházejí. Při reportáži u zubaře sedí redaktorka v zubařském křesle.... nemohu se dočkat reportáže z gynekologie (a ať je to radši Savarová, než Železný).(4.8.2013)