• Wheelcrusher

Celej svět se zbláznil, jenom já ne:) Jako osvícenec už neshledávám rozdíl mezi seriózním a bulvárním šířením falešných skutečností! Žurnalistika je v dnešní době internetu iluzorní droga, přiživující názory a provokace zavostalý generace, který už fakt nevydejchávám, protože brání přirozenýmu mentálnímu vývoji lidstva i pochopení jediný správný skutečnosti. Každej kdo se tomu věnuje je v podstatě dementní retard a kdyby měla psychologická inkvizice fakt něco dosebe, bude i na začátku Událostí varování, že jejich sledování způsobuje civilizační šílenství. Žádnej kompromis, ani před branou Armagedonu!;)(21.8.2014)

• pakobylka

Jednooký král mezi slepými - aneb nejkomplexnější a nejobjektivnější televizní zpravodajství z těch, které máme ... to jsem si kdysi myslela. Jenomže se píše rok 2014 ... abych to upřesnila, je právě 17. března - a bohužel musím konstatovat, že o profesionalitě a nestrannosti si ČT může nechat akorát tak zdát. S bulvárem žije v dokonalé symbióze - a to, co v současné době předvádí v souvislosti s událostmi na Ukrajině, nelze nazvat jinak nežli jednostrannou štvavou propagandou ... v duchu hesla "Koho chleba jíš, toho píseň zpívej". Jako bych zase slyšela plamenné fráze z dob studené války ... žádný pokrok nenastal, změnil se jenom cíl jejich útoků. 1* je až dost ... bez ohledu na to, co přinesou příští dny. P.S.: Malý dodatek ... z 19. 11. 2015. Nic pozitivního se nepřihodilo - alespoň co se zpravodajství ČT týká. A jelikož jsem nucena si mediální žumpu (oficiálně nazývanou "veřejnoprávní") platit z vlastní kapsy ve formě koncesionářského poplatku, rozhodla jsem se být přísnější nežli u soukromých televizních stanic - a odebírám jí i poslední, slabě poblikávající hvězdu. Jestliže i nadále hodlá hrát roli manipulátora ... bez ohledu na možné následky pro mě, pro mé blízké, pro mou zemi a pro celou Evropu - ať si poslouží. Není mým náboženstvím, abych ji musela slepě následovat ... nikdy nebyla.(17.3.2014)

• pokoutnice

Nový formát Událostí mi tak neuvěřitelně leze na nervy, že jsem je přestala sledovat téměř úplně. Kolotočářské oblečení moderátorů, pětiminutové reportáže o ničem (zprávy nejsou magazín!), předpověď počasí v investigativním stylu aneb v noci bude tma a bacha na to - na Kvildě zmrznete! A když slyším "policisti a turisti", dělají se mi osypky. Aspoň, že Události přestaly být jasné a spolehlivé.(25.9.2012)

• flanker.27

O tom, jak je to na ČT s nezávislostí a objektivností jsem se mohl přesvědčit na vlastní kůži, oči, uši, nos a hlasivky a každýmu, kdo dokáže internet používat na něco jinýho, než na čumendu u kámošů z xichtbůku doporučuju, aby tu a tam požil mozek a kouknul, jak stejnou událost prezentujou jinde. Že to tady vůbec existuje jsem si všimnul jenom díky Enšpíglovi a stejně jako on si myslim, že to tu nemá co dělat, ale když už, tak už. Jen by mě zajímalo, jestlipak si Marcela Augustová při dnešních zprávách (a jejich ideologickému zabarvení) ještě někdy vzpomene na časy v Pionýrskej Lastovičke (kterou má eufemicky v profilu přejmenovanou na Vlaštovku)? Odpad nedávám jen proto, že pak by mi nezbyl stupínek na zpravodajství z výročního sjezdu TOP 09 potvrzujícího vedoucí úlohu šlechty v zemi, který se tu jistě taky časem objeví. Jen malý příklad, co je to reportáž (a kupodivu zrovna na téma úpadek žurnalismu). Kromě toho není od věci upozornit na způsob práce dnešních médií, jako stálé zvyšování paranoidního strachu vůči (skoro) všemu. Dámy a pánové, Adam Curtis.(30.9.2010)

Jednooký mezi slepými, kvalita spíše stagnuje. Nová podoba se mi příliš nelíbí, jeden zpravodajce ve studiu je málo, jak se prochází vždy po cestičce v interview je okatě umělé a rozšíření času znamená pouze rozbřednutí. Chvílemi to na mě působí jako vzdělávací pořad, což je dobrý když má člověk dost času, naopak špatný když ho moc nemá a chce se akorát dozvědět co se stalo.(4.7.2012)

• - Během Událostí vysílaných 18. 11. 2011 přestalo fungovat spouštění obrazových příspěvků. Události tak musely být ukončeny po 19 minutách. Branky, body, vteřiny (od r. 1956) byly ale odvysílány bez technických problémů. (David7)

• - Během Událostí vysílaných 18. 8. 2012 nastal technický problém – šlo o selhání pultu ve zvukové režii. Na konci Událostí (byly ukončeny předčasně) bylo slyšet, jak Jakub Železný říká: „Ty k*ávo, už jsem zažil ledacos.Branky, body, vteřiny (od r. 1956) byly odvysílány z Velína namísto virtuálního studia. (David7)