• Drom

O ždibec lepší, než zpravodajství televize N@VA a Prima (jejichž rozdíly jsou pod moji rozlišovací schopnost), především ve formátu a úpravě. Ale se spisovnou češtinou už si nikdo hlavu neláme ani tady, mnoho uváděných zpráv by patřilo do jiného pořadu, než do hlavního zpravodajství (ale do kterého, když ČT všechny schopný programy likviduje) a taky se tu už rozmáhá senzacechtivost (zatím opatrně) a ten debilní zvyk hlásit vše odevšad živě, ať je to sebevetší konina. Je bezva mít živej vstup z hradu, když to setkání šašků, o kterým to je, se koná za pár hodin. Živé vstupy také vyžadují nabrání nových moderátorů a mezi těmi je to bída. Když mají mluvit do kamery, sotva se umí ...ehm... vymáčknout, ehm ehm, ale na štěstí mají připravenou vždy nějakou tu ukázkovou reportáž dle šablony, bez invence s klasickými slovními spojeními. V ní je pak nejlépe představit příběh nějakého toho pana Jardy nebo paní Aleny, jací jsou to chudáci. O již bežné praxi vkládání reklamních zpráv na vlastní nebo spřátelené produkty mezi reportáže psát nebudu.(2.10.2013)

Takhle ja si predstavuju seriozni zpravodajstvi. Hlavni moderatorky(i): vsechny decentne oblecene (hezky, ale aniz by to odpoutavalo pozornost), navic jsou sympaticke. Reporteri v terenu: z celeho sveta, kazdemu je dobre rozumet, komentare maji hlavu a patu. A hlavne, fura zpravodajstvi ze sveta (coz se o takove Nove neda rict ani ve srande) - samozrejme i z CR, ale je to tak pul na pul, a tak to ma byt. Kdyz novou formu Udalosti zavedli, trochu mi vadila relativni zdlouhavost (zpravy trvaji nejakych 50min), ale casem jsem si na klidnejsi, ale dukladnejsi tempo zvykl...navic to hlavni se dovite behem prvni pul hodiny, pak uz jsou spis temata s komentari, nebo nejaka kultura, cili jakysi fakultativni "bonus". A v neposledni rade, protoze se jedna o verejnopravni kanal, si muzete kdykoliv pustit "prosvihle" zpravy zpetne na webu zdarma (samozrejme kdyz nepocitam koncesionarsky poplatek). Pet hvezdicek nedavam zadnemu TV poradu z principu, ale fakt je, ze Udalostem neni prilis co vytknout, osobne mi prijdou objektivni (i kdyz se lehke kiksy najdou).(16.9.2013)

• Mo.

Mezi Televizními novinami TV Nova a Událostmi České televize je sice rozdíl přímo nebetyčný, ale i tohle je pořád jen nechutný publicistický mainstream s politicky korektními kecy a ještě k tomu ne zrovna kvalitní (možná tak na ty malé české poměry). Jako všechny takzvaně seriózní média, hraje si i ČT na to, že přináší divákovi stoprocentně nezaujatý pohled a ryzí fakta (což by mělo být hlavní rolí jakékoliv žurnalistiky) a přitom je to ve skutečnosti jen systémový bullshit, který má stále menší výpovědní hodnotu (protože na kvalitní novinářskou práci nejsou prachy). Výsledkem je pouze to, že se ten bulvár, na rozdíl od Blesku, tváří vážně - a o to je to někdy horší, protože lidi jim to žerou. Jediným řešením je na to prostě nekoukat.(22.8.2011)

Ano, Události jsou oproti kecům na Nově přímo úžasné, ale... ALE po shlédnutí těch dnešních, jsem nucena napsat, že kdysivá to teda bylo dalece lepší. Já chápu, že jsou Vánoce a moc se toho neděje, ale aby Železný dvě minuty popisoval divákům, co je to petarda a kolik stojí rachejtle, kde všechnu pyrotechniku sehnat a kdy byl nad Prahou nejbarevnější ohňostroj... no to snad ne. Nové Události připomínají spíš Toulavou kameru s reklamními přestávkami, modrátoři se na stupínku nakrucují jak na přehlídkovém mole a trapné rozhovory při "jakoby spontánních procházkách" jsou úplně zbytečné. Jenže pořád jsou Události jednookým králem mezi slepými...(26.12.2012)

• kubilov

Tak těmhle to už vůbec nežeru, už jsem si zvykl, že se v televizi k pravdivým a nezaujatým zprávám nedostanu, jen docela překvapilo, že tady zdejší samozvaní odborníci a mentálně postižení uživatelé střílejí hvězdy o 106. Přitom je jediný rozdíl mezi zprávami na ČT1 a Nově nebo Primě pouze to, že jsou to jiný moderátoři, zde zvláště nesympatičtí. Augustová, Voldánová a ani žádná jiná nebo jinej ničím nazaujmou.(16.10.2013)