Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Mozaika příběhů o různých podobách homosexuální lásky a nenávisti, které musí homosexuálové stále ještě čelit. Jakkoliv se společnost tváří tolerantně, pod touto maskou se ještě skrývá hodně předsudků a odsouzení. Od prvního zamilování do souseda, přes registrovaný svazek až po léta zakrývanou homosexualitu se každý z aktérů musí po svém vyrovnat s tím, že je prostě jiný. (rikitiki)

(více)

Recenze (10)

sona123 

všechny recenze uživatele

Clapham Junction je mozaikový film s gay tématikou. Týká se jednoho večera a osudu několika gayů (ať už těch, kteří se to nestydí o sobě dát vědět, nebo těch, kteří se skrývají - v manželství, bytech...) a jak to u těchto (mozaikových) filmů bývá, ty osudy se různě prolínají, běží paralelně, lehce se minou...Je tu řada témat: nenávist, netolerance gayů (ale i jiných odlišností a specifik), pedofilie, láska, sex - a abych nezapomněla, 2x je tu bez obalu a zahalení ukázán penis (2 penisy) v celé své kráse, to je ve filmu rarita. Je to britské, s hudbou na pozadí a kromě toho, s čím film přichází, je to naprosto neoriginální a bez nápadu. Filmy tohoto typu umí točit třeba Jarmusch, u toho to hltám a můžu v různých obměnách. Clapham Junction mi toho příliš nedal. A teď si to možná poseru u gayů, ale vybrat si jako námět nějak výjimečné, případně ošemetné, žhavé téma, ještě nedělá film fimem, nebo dokonce uměním. ()

Arsenal83 odpad!

všechny recenze uživatele

Clapham Junction som mal rád ešte z mojich čias života v Londýne. Je to príjemná stanica, mnoho milých ľudí rôznej kultúry (okrem bradatých ľudí výbušnej povahy). Avšak nikdy som sa tam nestretol s tým, že by niekto prenasledoval buzíkov. To by som sa pripojil. Film je lživou sondou do života skazených perverzákov. ()

Reklama

rikitiki 

všechny recenze uživatele

Během jedné horké noci se v několika vzájemně se prolínajících příbězích setkávají homosexuálové. Žádné z těchto setkání nekončí jednoznačným happyendem, naopak, mnohá odhalí, kolik předsudků a skryté frustrace ovlivňuje život queer komunity. Kvalitní herecké výkony a dobře napsané příběhy dělají z filmu velmi slušné drama, které ale - i přes (dejme tomu) kontroverzní téma - nijak zvlášť nevybočuje a neohromuje. ___KOUSEK DĚJE Pro mě hodně zajímavé zjištění bylo, jak - kupodivu, může být bolestivá ztráta panictví, aneb příběh o tom, že když vám na dveře zaklepe rozdychtěný koloušek, není i přes původně očividné očekávání jasné, kdo je lovec a kdo je lovnou zvěří. ___ Čtvrtou hvězdu přidávám za odvahu některých intimních scén (někdy až za hranou) a hlavně za perfektní filmařský vtípek pro znalce tématiky. Po letech se tu totiž spolu opět setkávají Alec a Maurice. Narozdíl od staršího snímku Maurice ale tentokrát už zdaleka nejsou tak romantickou dvojicí. /23. 4. 14./ ()

Stanislaus 

všechny recenze uživatele

Clapham Junction je s(u/y)rová mozaika z několika na první pohled nesouvisejících příběhů, při jejichž sledování člověka zamrazí ještě víc, vezme-li v potaz, že to bylo celé inspirováno skutečným zločinem z nenávisti. Zpočátku jsem měl trochu problém se dostat do děje, nicméně poslední třetina to celé vynahradila. Každý dílek mozaiky mě svým způsobem zaujal, nejvíce pak ten s mladým Treadawayem. Je nepochopitelné a děsivé, k jak moc strašlivým věcem může z nenávisti dojít. ()

Adiemus 

všechny recenze uživatele

Přišlo mi zvláštní, že se po Mauriceovi v tomto příběhu znovu setkali Rupert Graves a James Wilby v rolích gayů, skoro jako by bylo záměrem režiséra tento film připomenout. Od dob Maurice se leccos změnilo, ale popravdě řečeno zas ne tolik, jak by se dalo od bezmála stovky let očekávat; přijetí zákonů ještě neznamená jejich respektování., ačkoliv si to v úvodu myslí člověk, který odmítá Robinův text (scénář?) na téma homosexuality, protože "všeho už bylo v této věci dosaženo". Zbytek filmu ovšem jeho názor vyvrací. ()

Galerie (23)

Zajímavosti (4)

  • Film bol čiastočne inšpirovaný skutočnou udalosťou, brutálnou vraždou 24-ročného Jodyho Dobrowski, ktorá sa stala v októbri 2005 v Clapham Common v južnom Londýne. Jody bol ubitý k smrti dvomi mužmi, ktorí verili, že je gay. Toto bol významný prípad v Británii a bol pri ňom využitý zákon, ktorý umožňuje súdom uložiť prísnejšie tresty za trestné činy motivované sexuálnou orientáciou. (lareinna)
  • Film bol inšpirovaný vraždou Jodyho Dobrowski, ktorého v roku 2005 zabili dvaja homofóbovia. (dwdb)
  • Dráma bola uvedená ako súčasť krátkej sezóny britskej verejnoprávnej televízie Channel 4 pri príležitosti 40. výročia dekriminalizácie homosexuality v Anglicku a Walese. (lareinna)

Reklama

Reklama