Reklama

Reklama

Mambo už dospěl. S životní partnerkou Glorií mu to bezchybně klape, a dokonce se z něho stal starostlivý otec. Malý Erik je co do vzhledu celý táta, jen ty nožky ho ne a ne poslouchat. Eric si nevěří, neraduje se s ostatními v hejnu a drží se dál od jejich tanců a zpěvů na arktických zasněžených pláních. Zahledí se do létajícího tučňáka Svena. Takovému borci je těžké v očích dospívajícího tučňáka konkurovat, jenže jsou tu i další starosti. Ledovce v důsledku globálního oteplování tají a mění se tak podmínky pro život. Je na Mambovi, aby sjednotil všechna místní zvířata a podnikl záchrannou expedici. (TV Nova)

(více)

Videa (3)

Trailer 2

Recenze (142)

Bednobuch 

všechny recenze uživatele

Oproti prvnímu dílu tento nemá žádný pořádný příběh. Přišlo mi to pouze jako několik scén slepených dohromady, tak aby se v nich mohlo zpívat a hlavně samozřejmě tančit. No a co se týče zpěvu, není ani z poloviny tak pěkný, jako v prvním díle. Takže celkový pohled, hrůza. Tohle pokračování se "prozměnu" nepodařilo. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $135miliónovTržby USA $64,006,466Tržby Celosvetovo $157,956,466Tržby za predaj Blu-ray v USA $6,071,760 //počet predaných kusov 216,542Tržby za predaj DVD v USA $19,754,189 //počet predaných kusov 1,191,070║ Priznávam že som čakal rapidný úpadok po prvom diely(videl 3x v kine), ktorý som zbaštil ako malinu a v mojej rodine sme si s ním svojho času(niekoľko stoviek DVD projekcii) užili svoje. A nakoniec sa toto pokračovanie nesie v únosnej norme, kde príbeh zbytočne neprekombinovali a je priamočiarejší a až na pár praštených vecí(rozoberanie orientácie homárov, ....) a troška rozťahanejších etáp znesiteľný. Čo sa týka muzikálnosti tak sme svedkami žánrovej rôznorodosti, dokonca aj na operný výkon prišlo, piesne sú prevažne fajn, príde aj na akciu, napätie, ekologický motív a dobrú odľahčenú zábavu, animačne samozrejme opäť skvelá práca, slušná roztomilá oddychovka. Prvý diel sa stal slušným hitom, pokračovanie pri danom rozpočte zažilo komerčné fiasko. /videl v kine: 60%/ ()

Reklama

Marys 

všechny recenze uživatele

Jednotku som videl len veľmi okrajovo ako podmaz k nejakej inej aktivite, no dvojku som si náhodou pozrel celú a, hm. Je to určitá alternatíva k tým bežným animákom, ktoré sú v posledných 15-tich rokoch chŕlené ako cez kopirák na bežiacom páse, no nie zrovna alternatíva, ktorú by som vyhľadával. Párkrát som sa zasmial, vo všeobecnosti ma ale Happy Feet nebavil, postavy si moje srdce nezískali. ()

Pythonator 

všechny recenze uživatele

O dost lepší než jednička. Proč? Protože se tu trochu méně zpívá a část té hudební složky tvoří Queen. No a především je tu více humoru. Někdo se tady zjevně opičil po veverce z Doby ledové a doplnil film o vedlejší dějovou linii s krevetkami, či co to bylo za kryl (v české verzi skvělí Suchánek a Geňa). Místy to postrádá logiku a film je plný nesmyslů, jako když Rypouš tvrdí, že se stane masožravcem a sežere tučňáka. Oni tvůrci jsou asi trochu vylízaní, pokud nepovažují dravého rybožravce za masožravce. Celkově mi přijde, že jsou ryby ve filmu značně diskriminovanou zvířecí třídou. Každý tam má právo mít tvář, dokonce i miniaturní korýši, ale ryby jsou tam jen jako žrádlo pro tučňáky. Klasický problém dětských animáků. Jak udělat hrdinu z někoho, kdo požírá jiné hrdiny??? Celé je to nedomyšlené, ale když vypnete mozek, je to zábava. Výchovná hodnota téměř nulová. A já se ptám, jak k tomu přijdou ty ryby a děti??? ()

predators 

všechny recenze uživatele

Jak se mi první díl líbil, tak ten druhý je jeho přesný opak. Tučňáci jsou udělaní fešně, ale tahle černobílá animace brzo omrzí a zbyde jenom doufat, že se z té šlamastiky, do které se né vlastní vinou dostali, vymaní. No a samozřejmě se jim to podaří, jak jinak, když je celý příběh jasně nalajnován a nepřináší žádné překvapení. Jako zpívánky pro piškoty ale dobré. 40% ()

Galerie (76)

Zajímavosti (3)

  • Film bol do kín distribuovaný pod krycím názvom Cold Package. (MikaelSVK)
  • Ústřední píseň „Mosty světla“, která ve filmu zní z úst Glorie (Pink) a Erika (Ava Acres), v české verzi nazpívaly Tereza Černochová a Jana Zenáhlíková. (funhouse)
  • Filmári a animátori na filme pracovali v štúdiách Fox v austrálskom meste Sydney. (MikaelSVK)

Související novinky

Proyasův ráj ztracený?

Proyasův ráj ztracený?

14.12.2011

Studiu Warner Bros. se v posledních týdnech moc nedařilo. Zaručené „hity“ jako Happy Feet 2 a Šťastný Nový rok tvrdě narazily na nezájem publika i nepřízeň kritiků. A přestože Sherlock Holmes: Hra… (více)

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

31.12.2010

Další kalendářní rok se chýlí do finále a nechává v nás několik výjimečných filmových zážitků. Nebylo jich zas tolik, ale byly o to silnější. To na rok 2011 nám Hollywood (a nejenom ten) chystá… (více)

Pátá Past, čtvrtý Blade, nové Prcičky...

Pátá Past, čtvrtý Blade, nové Prcičky...

25.02.2010

...a spousta dalších pokračování v dnešní novince. Neztrácejme čas: Bruce Willis po fiasku s Náhradníky ví, že jeho kariéru už zachrání jen návrat k nejslavnější postavě a tak si představuje, že by… (více)

Reklama

Reklama