• predators

Jak se mi první díl líbil, tak ten druhý je jeho přesný opak. Tučňáci jsou udělaní fešně, ale tahle černobílá animace brzo omrzí a zbyde jenom doufat, že se z té šlamastiky, do které se né vlastní vinou dostali, vymaní. No a samozřejmě se jim to podaří, jak jinak, když je celý příběh jasně nalajnován a nepřináší žádné překvapení. Jako zpívánky pro piškoty ale dobré. 40%(29.2.2012)

Další skvost v kategorii pro malé a i pro některé dospělé. Pro mě je už jen pár animovaných filmů, které bych řadil nad Happy Feet 2. V originále jsem si to samozřejmě užil víc, ale jelikož moje děti nezvládájí angličtinu a ani tak rychlé čtení titulků, tak na to koukáme s dabingem, který je taky perfektní.(13.10.2012)

Tento animák potvrzuje pravidlo o tom, že první díl je vždycky lepší než ten druhý. Vizuální stránka filmu je sice na dobré úrovni, ale příběh je slabší a spíše je tento díl určen pro menší děti než dospělé. Viděno v originále, což má také vliv na mé hodnocení, jinak bych určitě šla s hvězdičkou dolů. Potěšil také skvělý soundrack. Jinak je to ale opravdu taková ekologická jednohubka.(20.8.2014)

• Likan7

Nejdříve pozitiva, nebo spíš pozitivum, protože je ve skutečnosti jen jedno. Animace je nádherná. Ten malej je fakt úžasně roztomilej a pokaždý, když je na něj záběr, vidíte tu práci s tím. Jenže to tak po 40 minutách přestanete vnímat a sledujete naprosto bezduchou a bezcharakterní podívanou, ve který se řeší samozřejmě nic menšího, než záchrana tučňáků který se dostali do kaše. K tomu ještě sledujete počínání dvou...co to bylo...krevet? Který už nechtěj být krevetami a snaží se být na vrcholu pokrevního řetězce...tady někdo zkoušel udělat obdobu Scrata, jenže se to hrubě nepovedlo. K tomu co chvilku posloucháte nějakou pitomou písničku, protože tučňáci zpívaj nebo stepujou. Sice pro potěšení zpívaj a stepujou HODNĚ známý melodie, který jsou naštěstí celkem poživatelný. Z obou dílů je nejlepší trailer na první díl, kde vidíme jen trsajícího tučňáčka..trochu málo na 2 filmy..(25.7.2016)

Začátek trochu nuda, písničky příšerné, ale animace je krásná, a děj docela graduje. Není to úplně můj šálek kafe. Ale rozhodně nepatřím do té skupiny tupců, které uráží když má film ekologické poslání, a nebo si dovoluje o něčem poučovat. proč ne? Ale je na tomhle filmu něco, co mne naprosto umrtvilo. Závěrečná operní písnička malého Erika, zpívaná ženským hlasem zkresleným nějakým chipmunkovským efektem, to je neuvěřitelná síla!(5.1.2013)

• - Filmári a animátori na filme pracovali v štúdiách Fox v austrálskom meste Sydney. (MikaelSVK)

• - Ústřední píseň „Mosty světla“, která ve filmu zní z úst Glorie (Pink) a Erika (Ava Acres), v české verzi nazpívaly Tereza Černochová a Jana Zenáhlíková. (funhouse)

• - Film bol do kín distribuovaný pod krycím názvom Cold Package. (MikaelSVK)