• Payushka

Je to až zvrácené, když jste ochotni poslouchat zparchantělou árii z Toscy, kterou zpívá malý chlupatý tučňák hlasem šmouly. Ještě zvrácenější, když se vám to líbí. Jenže i když jsem ochotná uznat jednu písničku a zasmát se pár vtipům dvou krevet (výborní Genzer a Suchánek), nemůžu přejít fakt, že tady se akorát rejžovaly peníze. Navíc by si měli tvůrci uvědomit, že už nikdo neví, co to je Dragostea Din Tei.(30.5.2012)

• kaylin

George Miller se podle všeho na stará kolena dal na ekologii a rozhodl se, že bude upozorňovat na to, co se děje s naší planetou. Už jeho série o "Šíleném Maxovi" měla něco ekologického v sobě. Kam se naše planeta může dostat? Je ropa a benzín to nejdůležitější? Podle všeho si ještě zásadnější otázky položil, když se rozhodl, že natočí animák "Happy Feet", protože je přece nutné upozornit na to, že ani tučňáci nemají příliš jednoduchý život. Druhý díl se zabývá ještě závažnějším tématem, kterým je globální oteplování, jež je dokonce prezentováno jako děsivé monstrum. Budiž, co se dá dělit. Děti to nepochopí, dospělí nad tím zívnou, ale jedno procento diváků to přece jen možná zasáhne. Na druhou stranu se film skvěle hodí jako materiál, který se může dětem promítat na konferencích o životním prostředí, kde jejich rodiče budou řečnit o tom, jak je důležité nemít televize, apod. Pozitivum filmu "Happy Feet 2" je skutečnost, že jsou zde příjemné písničky, trocha tance jako v minulosti, a docela dobrá animace, která je u tučňáků naprosto vyžadována. Hraje se tu hodně na roztomilost, kterou dodává malým tučňákům jejich první peří. Na děti to asi zafunguje, ale nebýt Pink, člověk by si asi ani ty písničky pořádně neužil. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/07/happy-feet-2-bobr-cislo-4-musketyri.html(23.2.2013)

Toľko trápnych okamžikov, klišé a pátosu, že až aj to začne byť vtipné, film aj pobavil (tie dve krevety sú fakt vynikajúce), deti ho určite ocenia a dospelí - ak sa nebudú hrať na to, že aký vycibrený majú vkus majú - možno tiež. Alebo som presne ten typ konzumného diváka, pre ktoré sa točia také filmy a teda ten low level od väčšiny čsfd uživateľov, a ak hej, tak som zato aj rád, keďže sa dokážem potešiť aj z maličkostí.(3.3.2012)

Další skvost v kategorii pro malé a i pro některé dospělé. Pro mě je už jen pár animovaných filmů, které bych řadil nad Happy Feet 2. V originále jsem si to samozřejmě užil víc, ale jelikož moje děti nezvládájí angličtinu a ani tak rychlé čtení titulků, tak na to koukáme s dabingem, který je taky perfektní.(13.10.2012)

• predators

Jak se mi první díl líbil, tak ten druhý je jeho přesný opak. Tučňáci jsou udělaní fešně, ale tahle černobílá animace brzo omrzí a zbyde jenom doufat, že se z té šlamastiky, do které se né vlastní vinou dostali, vymaní. No a samozřejmě se jim to podaří, jak jinak, když je celý příběh jasně nalajnován a nepřináší žádné překvapení. Jako zpívánky pro piškoty ale dobré. 40%(29.2.2012)

• - Filmári a animátori na filme pracovali v štúdiách Fox v austrálskom meste Sydney. (MikaelSVK)

• - Film bol do kín distribuovaný pod krycím názvom Cold Package. (MikaelSVK)

• - Ústřední píseň „Mosty světla“, která ve filmu zní z úst Glorie (Pink) a Erika (Ava Acres), v české verzi nazpívaly Tereza Černochová a Jana Zenáhlíková. (funhouse)