Rozpočet $135miliónovTržby USA $64,006,466Tržby Celosvetovo $157,956,466Tržby za predaj Blu-ray v USA $6,071,760 //počet predaných kusov 216,542Tržby za predaj DVD v USA $19,754,189 //počet predaných kusov 1,191,070║ Priznávam že som čakal rapidný úpadok po prvom diely(videl 3x v kine), ktorý som zbaštil ako malinu a v mojej rodine sme si s ním svojho času(niekoľko stoviek DVD projekcii) užili svoje. A nakoniec sa toto pokračovanie nesie v únosnej norme, kde príbeh zbytočne neprekombinovali a je priamočiarejší a až na pár praštených vecí(rozoberanie orientácie homárov, ....) a troška rozťahanejších etáp znesiteľný. Čo sa týka muzikálnosti tak sme svedkami žánrovej rôznorodosti, dokonca aj na operný výkon prišlo, piesne sú prevažne fajn, príde aj na akciu, napätie, ekologický motív a dobrú odľahčenú zábavu, animačne samozrejme opäť skvelá práca, slušná roztomilá oddychovka. Prvý diel sa stal slušným hitom, pokračovanie pri danom rozpočte zažilo komerčné fiasko. /videl v kine: 60%/(11.3.2012)

Toľko trápnych okamžikov, klišé a pátosu, že až aj to začne byť vtipné, film aj pobavil (tie dve krevety sú fakt vynikajúce), deti ho určite ocenia a dospelí - ak sa nebudú hrať na to, že aký vycibrený majú vkus majú - možno tiež. Alebo som presne ten typ konzumného diváka, pre ktoré sa točia také filmy a teda ten low level od väčšiny čsfd uživateľov, a ak hej, tak som zato aj rád, keďže sa dokážem potešiť aj z maličkostí.(3.3.2012)

• Kryton

Horší než první díl. Tady se opravdu vůbec nic neděje. - Pár písní (těch písní je spíše po celou dobu až moc). Tučnáků mraky a výsledek byl takový, že jsem usnul 20 minut před koncem. Animace je celkem pěkná, ale už jsem opravdu čekal, že pozvou i velryby, aby jim pomohly vytáhnout tu velkou mrkev, tedy ehm ledovec.(2.4.2012)

Ano opět těmto roztomilým tučňákům šupnu víc hvězdiček než většina. Na 5* jako jednička už to není, ale 4* si stále zaslouží. Mě se to prostě líbí, zima, sníh, tučňáci, tentokrát obohacení o krevety v podání Genzera a Suchánka - ty byly perfektní, a skvělé písničky (nejvíce mě dojalo Dragostea din tei, ten song jsem od doby, kdy byl hitem neslyšela ani jednou, takže mě to dost pobavilo, a vzpomněla jsem si, jak jsem kdysi O-zony žrala:D) a taneční čísla, co víc si od hezkého animáku pro děti přát?(3.7.2012)

• Fiftis

Neviem či je horšie toto alebo jednotka. Ani Pittov dabing to nevylepšil. Všimol som si, že si tu aspoň dali tvorcovia veľa záležať na detailoch, napr. vločky snehu alebo postavičky - s nimi si tvorcovia vyložene pohrali. Príbeh už ma zas tak nebral. Na druhej strane je tam nejaké to poučenie, nejaká tá láska, nejaké to tajomstvo, nejaká tá katastrofa, trocha zúfalstva a veľa priateľskosti. Ale zaraďujem to medzi tie animáky pre deti. Pretože nie všetky animáky sú určené len pre deti (viď Shrek). Ale úplne tento animák určite nezatracujem.(10.12.2012)

• - Ústřední píseň „Mosty světla“, která ve filmu zní z úst Glorie (Pink) a Erika (Ava Acres), v české verzi nazpívaly Tereza Černochová a Jana Zenáhlíková. (funhouse)

• - Filmári a animátori na filme pracovali v štúdiách Fox v austrálskom meste Sydney. (MikaelSVK)

• - Film bol do kín distribuovaný pod krycím názvom Cold Package. (MikaelSVK)