• kaylin

George Miller se podle všeho na stará kolena dal na ekologii a rozhodl se, že bude upozorňovat na to, co se děje s naší planetou. Už jeho série o "Šíleném Maxovi" měla něco ekologického v sobě. Kam se naše planeta může dostat? Je ropa a benzín to nejdůležitější? Podle všeho si ještě zásadnější otázky položil, když se rozhodl, že natočí animák "Happy Feet", protože je přece nutné upozornit na to, že ani tučňáci nemají příliš jednoduchý život. Druhý díl se zabývá ještě závažnějším tématem, kterým je globální oteplování, jež je dokonce prezentováno jako děsivé monstrum. Budiž, co se dá dělit. Děti to nepochopí, dospělí nad tím zívnou, ale jedno procento diváků to přece jen možná zasáhne. Na druhou stranu se film skvěle hodí jako materiál, který se může dětem promítat na konferencích o životním prostředí, kde jejich rodiče budou řečnit o tom, jak je důležité nemít televize, apod. Pozitivum filmu "Happy Feet 2" je skutečnost, že jsou zde příjemné písničky, trocha tance jako v minulosti, a docela dobrá animace, která je u tučňáků naprosto vyžadována. Hraje se tu hodně na roztomilost, kterou dodává malým tučňákům jejich první peří. Na děti to asi zafunguje, ale nebýt Pink, člověk by si asi ani ty písničky pořádně neužil. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/07/happy-feet-2-bobr-cislo-4-musketyri.html(23.2.2013)

• Fiftis

Neviem či je horšie toto alebo jednotka. Ani Pittov dabing to nevylepšil. Všimol som si, že si tu aspoň dali tvorcovia veľa záležať na detailoch, napr. vločky snehu alebo postavičky - s nimi si tvorcovia vyložene pohrali. Príbeh už ma zas tak nebral. Na druhej strane je tam nejaké to poučenie, nejaká tá láska, nejaké to tajomstvo, nejaká tá katastrofa, trocha zúfalstva a veľa priateľskosti. Ale zaraďujem to medzi tie animáky pre deti. Pretože nie všetky animáky sú určené len pre deti (viď Shrek). Ale úplne tento animák určite nezatracujem.(10.12.2012)

• Godhaj

,,Když něco chceš, tak věř, že to dostaneš, a víra tvá ti to dá!“ Pokračování filmu o zpívajících a tancujících tučňácích je ještě horší, než první díl. Naprosto zde chybí nějaký nosný příběh, do půlky filmu se jedná o scénky, které na sebe nenavazují a nedávají vůbec žádný smysl. Postavy mi byli všechny tak nesympatické, že jsem neměl komu držet palce. Vůbec nechápu, proč tvůrci cpali do filmu dvě krevety, které nemají na příběh žádný vliv. Ani muzikálová čísla mi náladu nezvedla. Většinou se totiž jednalo o vážně míněné sborové písně silně připomínající nějaká gospelová čísla. Podezřelé je rovněž, proč nám divákům tučňáci z obrazovky neustále cpou, že je nutné věřit. Prostě podprahové ovlivňování nejhrubšího zrna. Kdyby byla alespoň tato pseudonáboženská a pseudoekologická agitka vtipná, ale ani toho se divák nedočká. Zkrátka odpadový film se vším všudy.(11.7.2013)

Začátek trochu nuda, písničky příšerné, ale animace je krásná, a děj docela graduje. Není to úplně můj šálek kafe. Ale rozhodně nepatřím do té skupiny tupců, které uráží když má film ekologické poslání, a nebo si dovoluje o něčem poučovat. proč ne? Ale je na tomhle filmu něco, co mne naprosto umrtvilo. Závěrečná operní písnička malého Erika, zpívaná ženským hlasem zkresleným nějakým chipmunkovským efektem, to je neuvěřitelná síla!(5.1.2013)

Pokračování tučňáků je opět monumentální vizuální dílo, provedené v duchu hyper-reálné vizáže antarktických zvířecích obyvatel. Úchvatné scény dojetí, muzikálové variace, skvělé aranže známých hudebních hitů, příběh o pomoci nejen mezi tučňáky. Perfektní hlasy (original voices), detailní textury, které vyniknou ve full HD rozlišení, geniální symfonický soundtrack Johna Powella a neskutečně okouzlující tučňáci, rypouši a korýši. George Miller se svým nestandardním rukopisem ve mě jako nestandardním divákovi zanechává překrásný zážitek. Jak se, ale zdá, nás tučňáků na ČSFD moc není. Že by za to mohly razantní změny klimatu?(8.4.2012)

• - Ústřední píseň „Mosty světla“, která ve filmu zní z úst Glorie (Pink) a Erika (Ava Acres), v české verzi nazpívaly Tereza Černochová a Jana Zenáhlíková. (funhouse)

• - Filmári a animátori na filme pracovali v štúdiách Fox v austrálskom meste Sydney. (MikaelSVK)

• - Film bol do kín distribuovaný pod krycím názvom Cold Package. (MikaelSVK)