Reklama

Reklama

Mambo už dospěl. S životní partnerkou Glorií mu to bezchybně klape, a dokonce se z něho stal starostlivý otec. Malý Erik je co do vzhledu celý táta, jen ty nožky ho ne a ne poslouchat. Eric si nevěří, neraduje se s ostatními v hejnu a drží se dál od jejich tanců a zpěvů na arktických zasněžených pláních. Zahledí se do létajícího tučňáka Svena. Takovému borci je těžké v očích dospívajícího tučňáka konkurovat, jenže jsou tu i další starosti. Ledovce v důsledku globálního oteplování tají a mění se tak podmínky pro život. Je na Mambovi, aby sjednotil všechna místní zvířata a podnikl záchrannou expedici. (TV Nova)

(více)

Videa (3)

Trailer 3

Recenze (142)

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $135miliónovTržby USA $64,006,466Tržby Celosvetovo $157,956,466Tržby za predaj Blu-ray v USA $6,071,760 //počet predaných kusov 216,542Tržby za predaj DVD v USA $19,754,189 //počet predaných kusov 1,191,070║ Priznávam že som čakal rapidný úpadok po prvom diely(videl 3x v kine), ktorý som zbaštil ako malinu a v mojej rodine sme si s ním svojho času(niekoľko stoviek DVD projekcii) užili svoje. A nakoniec sa toto pokračovanie nesie v únosnej norme, kde príbeh zbytočne neprekombinovali a je priamočiarejší a až na pár praštených vecí(rozoberanie orientácie homárov, ....) a troška rozťahanejších etáp znesiteľný. Čo sa týka muzikálnosti tak sme svedkami žánrovej rôznorodosti, dokonca aj na operný výkon prišlo, piesne sú prevažne fajn, príde aj na akciu, napätie, ekologický motív a dobrú odľahčenú zábavu, animačne samozrejme opäť skvelá práca, slušná roztomilá oddychovka. Prvý diel sa stal slušným hitom, pokračovanie pri danom rozpočte zažilo komerčné fiasko. /videl v kine: 60%/ ()

Marys 

všechny recenze uživatele

Jednotku som videl len veľmi okrajovo ako podmaz k nejakej inej aktivite, no dvojku som si náhodou pozrel celú a, hm. Je to určitá alternatíva k tým bežným animákom, ktoré sú v posledných 15-tich rokoch chŕlené ako cez kopirák na bežiacom páse, no nie zrovna alternatíva, ktorú by som vyhľadával. Párkrát som sa zasmial, vo všeobecnosti ma ale Happy Feet nebavil, postavy si moje srdce nezískali. ()

Reklama

Dejvi21 

všechny recenze uživatele

Tento díl se mi líbil mnohem více než ten předchozí. Výtku mám k příběhu, ten se mi zdál vhodný spíše pro epizodu seriálu než na celý film. Jinak byly ale celkové dojmy na 5* Proč? Taky to ve srovnání se zdejšími komentáři nechápu, ale mám určitou rovnici: nízká očekávání + vánoční nálada = překvapení a spokojenost. ()

LencaN 

všechny recenze uživatele

Klidně budu za exota, ale to hodnocení dávám a jsem plně při smyslech. Zírala jsem. Celé to hezky gradovalo. Nejednou mě to rozbrečelo... a zase až tak naměkko jsem si před puštěním filmu nepřipadala. Jednou to byl song Under Pressure od Queenů, to byla bomba. Co mě naopak pobavilo byla píseň Dragostea din tei od O-Zone. Celkově byly ty songy dobře vybrané, od každého žánru tak trochu. Grafika se mi líbila moc, zvlášt detaily částeček ledu vynikaly a celkově nemám co bych vytknula. Děj měl několik zvratů, zápletek, bylo tu hodně poslání o přátelství, pomoci a víře. No prostě mě to samotnou překvapilo, jak mě to dostalo. Jediné co bych mohla namítnout, že v jedničce už měl Mumble to prachové peří pod krkem skoro dole a tady se zase opět nějak nechal zpětně zarůst? :D ale což, to byl detail, který převážila ještě větší rozkošnost Erica než ve stejném věku byl Mumble. A díky za obohacení o příběh dvou korýších kamarádů Billa a Willa (v českém podání Suchoše a Geni), protože ukázali, že i jeden korýšek může změnit svět. ()

Fiftis 

všechny recenze uživatele

Neviem či je horšie toto alebo jednotka. Ani Pittov dabing to nevylepšil. Všimol som si, že si tu aspoň dali tvorcovia veľa záležať na detailoch, napr. vločky snehu alebo postavičky - s nimi si tvorcovia vyložene pohrali. Príbeh už ma zas tak nebral. Na druhej strane je tam nejaké to poučenie, nejaká tá láska, nejaké to tajomstvo, nejaká tá katastrofa, trocha zúfalstva a veľa priateľskosti. Ale zaraďujem to medzi tie animáky pre deti. Pretože nie všetky animáky sú určené len pre deti (viď Shrek). Ale úplne tento animák určite nezatracujem. ()

Galerie (76)

Zajímavosti (3)

  • Film bol do kín distribuovaný pod krycím názvom Cold Package. (MikaelSVK)
  • Filmári a animátori na filme pracovali v štúdiách Fox v austrálskom meste Sydney. (MikaelSVK)
  • Ústřední píseň „Mosty světla“, která ve filmu zní z úst Glorie (Pink) a Erika (Ava Acres), v české verzi nazpívaly Tereza Černochová a Jana Zenáhlíková. (funhouse)

Související novinky

Proyasův ráj ztracený?

Proyasův ráj ztracený?

14.12.2011

Studiu Warner Bros. se v posledních týdnech moc nedařilo. Zaručené „hity“ jako Happy Feet 2 a Šťastný Nový rok tvrdě narazily na nezájem publika i nepřízeň kritiků. A přestože Sherlock Holmes: Hra… (více)

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

31.12.2010

Další kalendářní rok se chýlí do finále a nechává v nás několik výjimečných filmových zážitků. Nebylo jich zas tolik, ale byly o to silnější. To na rok 2011 nám Hollywood (a nejenom ten) chystá… (více)

Pátá Past, čtvrtý Blade, nové Prcičky...

Pátá Past, čtvrtý Blade, nové Prcičky...

25.02.2010

...a spousta dalších pokračování v dnešní novince. Neztrácejme čas: Bruce Willis po fiasku s Náhradníky ví, že jeho kariéru už zachrání jen návrat k nejslavnější postavě a tak si představuje, že by… (více)

Reklama

Reklama