Rozdílnost povah a životního stylu je jádrem úsměvné komedie Zdeňka Svěráka. Příběh dvou starších pánů začíná v nemocnici, kde jsou oba hospitalizováni. Bývalého tramvajáka, melancholika Havlíka (Vlastimil Brodský), fascinuje životní síla a nezdolný temperament nového známého Chouně (Miloš Kopecký). A když zjistí, že jeho nový přítel nemá kde bydlet, sám mu nabídne dočasný pobyt u sebe. Chouň s radostí přijímá nabídku a brzy obrátí Havlíkův spořádaný život vdovce naruby. Starý průvodčí poznává, že také může žít jinak: vesele a bezstarostně. Idyla se pokazí, když Chouň Havlíka okrade… (Česká televize)

Stružák

Velice milej film, kterej má výbornou hudbu a pár skvělejch hlášek (ta Rosůlková je skvělá!). Není to úplně komedie v pravým smyslu slova, ale hodně příjemnej film rozhodně jo. ()

ondrula

Nádhernej příběh se skvělými herci a vynikajícím scénářem. Trošku mi přišlo, že Bróďa byl nějakej přitroublej, když mu Bohdalka odkrývala Mildovo minulost, ale nevadí. Konec byl vpravdě dojemnej a já cítil zadostiučinění, že Stellinka ostrouhá. Tak trošku jsem se při tom filmu tetelil blahem, protože mám stále podezření, že chlap by měl být sám sebou a užívat si života místo toho, aby se deformovat pod útlakem ženy. ()

dawe787

Krásný majstrštyk dle scénaře Zdeňka Svěráka. Výborné herecké obsazení a mnoho krásných scének. Taková Zázvorková v okně nebo Bohdalka hrající hospodskou flamendru nemají chybu! Hřejivý bakalářský příběh s dobrou minutáži. ()

zahadum

Nádherný herecký koncert pánov Brodského a Kopeckého ..... radosť sledovať ich výkony a veľká radosť počúvať skvelé trefné a veľmi vtipné dialógy od pána Svěráka. Nenápadný snímok televízneho spracovania je priam nabitý krásou filmového umenia....skvelá hudba ktorá sa presne triafa do scény....krásny ľudský príbeh ktorý opisuje dvoch starých mužov ktorý sú tak odlišný a predsa si k sebe nájdu cestu....nezabudnuteľná scéna je výmena postelí .... a hláška filmu je určite tá o Vinohradskej ulici ... kto videl vie svoje o tom,že aj ulica sa môže vydávať :))) naozaj ! a dokonca asi 8 krát :) ()

tranquill

Televizní komediální drama o naivitě, kterou ale předčí touha po přátelství. Výborní Vlastimil Brodský i Miloš Kopecký. ()

DarkoCohen

Výborná konverzační komedie, u které mě napadá jediné. Sledovat důchodce na plátně je mnohem snazší, než s nimi vyjít v reálném životě. Což by asi nebyl takový problém, kdyby každý měl takového bezva parťáka, jakým je tu Miloš Kopecký Vlastimilu Brodskému a naopak. Ono se to nakonec sice celý zvrtne, ale přesto je tu nádherně cejtit taková ta všeobecně známá pravda, že ve dvou se to lépe táhne. Mimochodem pátá hvězda je za Stellu Zázvorkovou. Nenapadá mě nikdo jiný, kdo by uměl takhle skvěle zahrát otravnou ale přesto milou sousedku. ()

Hraboshka

Zpočátku trochu zdlouhavý, ale ke konci paráda. Je to dojemný. Představitele obou hlavních rolí mám moc ráda, stejně tak scénáristu, takže nakonec 5* ()

TSZ

Úžasný herecký koncert několika nejlepších herců své doby. Hluboký a lidský příběh o stáří a o lidech z naprosto odlišného prostředí, kteří se potkají díky náhodě a prožijí spolu krásný kamarádský vztah, o kterém by většina lidí byla přesvědčena, že nemůže vůbec vzniknout. ()

topi80

No vida, vsadil bych několik výplat, že to napsal Hubač, a on zatím Svěrák. Stačí se podívat na námět, obsazení, režiséra a zdejší hodnocení a dalších slov asi není potřeba. V hlavě mi už asi navždy utkvěla hláška, která zněla nějak takto: "Co bys dělal s takovou bábou? Vždyť by to mohla být tvoje spolužačka!!" ()

subic

To, co už dnes Česká televize moc nedělá, tj. oslava herectví, Vlastimil Brodský, Miloš Kopecký, Stella Zázvorková, Jiřina Bohdalová a také třeba Bohumil Švarc st., to je jistota. Dále zpracování scénáře Zdenka Svěráka pod taktovkou František Filip, to je také jistota. ()

hepi_

Mám Svěrákovu tvorbu rád, ale toto mi vôbec nesadlo. Priateľstvo, staroba, odpustenie – všetko ako má byť, ale príbeh by sa dal vopchať aj do 40 minút_skvelé obsadenie, námet, posolstvo 40% ()

ostravak30

Zdeněk Svěrák napsal dost věcí a většinou se jednalo o výborné věci. Tentokrát se zaměřil na téma přátelství. Konkrétně, že samota je někdy víc než kdejaká křivda. Vlastimil Brodský a Miloš Kopecký pak předvádějí herecký koncert. ()

Zemřel režisér František Filip

Zemřel režisér František Filip