Rozdílnost povah a životního stylu je jádrem úsměvné komedie Zdeňka Svěráka. Příběh dvou starších pánů začíná v nemocnici, kde jsou oba hospitalizováni. Bývalého tramvajáka, melancholika Havlíka (Vlastimil Brodský), fascinuje životní síla a nezdolný temperament nového známého Chouně (Miloš Kopecký). A když zjistí, že jeho nový přítel nemá kde bydlet, sám mu nabídne dočasný pobyt u sebe. Chouň s radostí přijímá nabídku a brzy obrátí Havlíkův spořádaný život vdovce naruby. Starý průvodčí poznává, že také může žít jinak: vesele a bezstarostně. Idyla se pokazí, když Chouň Havlíka okrade… (Česká televize)

otík

Příjemná komedie o stáří, přátelství a lidské naivitě i hlouposti. Tradičně lidský příběh Zdeňka Svěráka s výtečnými Brodským a Kopeckým za zvuků hudby Jaroslava Uhlíře. ()

Mylouch

Zdánlivé patálie po obdržení rozhodnutí Kváčkové Boženy z penzijního. Herecky a režijně živý příběh, předjímající další Svěrákovy příběhy i Babí léto. Soulad pestrého tvůrčího týmu, zábavička v podání staré gardy (kdo se dneska vyrovná miniatuře Rosůlkové ?!), vzorově rozepsané i zahrané životné herecké role dávají dramatu důchodového věku sílu. ()

dr.fish

Možná je ten začátek takový nemastný neslaný, ale konec za to určitě stojí. Stáří není žádná sranda a Kopecký i Brodský to v té době už velmi dobře věděli i zahráli. 80% ()

HonzaBez

"To byste se divil, jak dokážou být dneska lidi krutý..." A jiní zas "dobří moulové"...:D  Herecké kreace Miloše Kopeckého s Vlastimilem Brodským šmrncnuté krátkým, ale herecky výživným výstupem Jiřiny Bohdalové nemají chybu. Samotný scénář Zdeňka Svěráka už ale jisté "mouchy" má. Laskavý humor a lidskost, tyhle typické ingradience svěrákovských scénářů, tu určitě jsou. Ale ten příběh je celkově dost kostrbatej a ten konec ne zcela věrohorný. Už onen zlom ve vyprávění, ve chvíli kdy se pan Havlík ocitá na policii, je dost divný. Jako by to najednou byl jiný příběh a jiný fim. I samotný Brodský jako by se najednou na krátko začal chovat úplně jinak než doposud. Ono tedy "když kamarád okrade kamaráda, který toho sám moc nemá, a který mu důvěřuje jako vlastnímu bratru," to je vskutku dost silná káva. Pro pana Havlíka, onoho "měkotu", který přemyšlí nad smutkem Komenského, když přišel v Polsku o vlastní knihovnu, který si před spaním přeříkává zastávky jednotlivých linek tramvají a rozčiluje se přitom, že osmičku přesměrovali na Bílou horu, však ta káva asi ještě nebyla dost silná... ()

LadyPupu

Viděla jsem znovu nedávno a opět mě pobavil herecký koncert pánů Kopeckého a Brodského, Bohdalová jako prostitutka Jarmilka a samozřejmě Zázvorková jako paní Uriášová: "Zajímavý přednášky byly... vo houbách....dvě... byly.... první vo jedlejch... A druhá byla vo jedovatejch... No, tak to mě mrzí, že jsem o to přišel, zvlášť ty jedlý by mě zajímaly." ()

noriaki

Nenáročná hořká komedie na téma mužského přátelství. Nebýt slušného obsazení, tak by zapadla do průměru. Ani s ním nečekejte žádné československé Intouchables konce 80. let. Příběh je natočený bez jakékoliv invence a bohužel ani Svěrákův scénář nedokáže zázraky. Závěrečná plánovaně silná scéna tak vyzněla poněkud do ztracena. Oceňuji alespoň skvělou hlášku Marie Rosůlkové. Tak poeticky a přitom syrově jsem to ještě nikdy neslyšel. ()

jitrnic

Bravurní herecké výkony Vlastimila Brodského a Miloše Kopeckého a na první pohled krásný příběh, na jehož konci jsem se nacházel přesně v tom stavu, v jakém jsem se nacházeti měl. S mírným časovým odstupem se cítím tak trochu podveden, vyznění mi přijde dost levé. Nesnáším bezohledné noční řvaní a ještě víc nesnáším ramenaté historky o ženských, což je nám zde obé prezentováno ve stylu "oslava života", zatímco klid a moudrost stáří jako cosi co je hodno posměchu. Krásné ale falešné jako kráva! ()

Autogram

Oslava mužského priateľstva napriek všetkému, a vlastne priateľstva ako takého. Alebo sa na film dá pozerať aj ako na výstrahu pred dôverčivosťou seniorov, o ktorej počúvame v správach stále veľmi často. Konflikt medzi usporiadaným životom podľa susedy Uriášovej a veselým životom po hospodách podľa kamaráta Chouňa vystihol Zdeněk Svěrák výborne a pri filme určite nemôžem ísť pod štyri hviezdy. A nie je to kvôli hereckým hviezdam ani režisérskemu menu, jednoducho ten príbeh a hlavne jeho záver má v sebe tú silu. –––– To je lahůdka, když si může člověk sám bez cizí pomoci bafnout. –––– Pane vrchní, já vám řeknu, tohle není žádná hospoda, to jsou Lurdy! ()

Philoun1

Pěkný český citlivý film, ale na Svěráka trošku slabší. Možná kdyby tady nebylo v popisku napsáno komedie tak bych od snímku tolik nečekal. ()

insurgentes

Taková klasická Svěrákova č-č-člověčinka. Výborná Bohdalka v roli starý štětky. Taky hezká momentka ze socialistickýho soudnictví, kdy moh člověk u soudu říct cokoliv, a ty kurvy si stejně daly do zápisu to, co chtěly slyšet samy. ()

vitekpe

Bohdalka jako prostitutka. :) Takova uknourana komedie, Kopecky, jako bonvivan a kriminalnik, podvede duveriveho Brodskeho...jak jinak. 3+ ()

klúčik

Tento film som si pozrel na nete. Zaujal ma už autorom scenára. Pán Svěrák nesklamal, napísal zaujímavú a príjemnú predlohu , ktorú pod vedením veľmi skúseného režiséra famózne zahrala dvojica hlavných predstaviteľov. Televízny film hodnotím 75%. ()

Lukoboss

Chlapi sobě. Jo jo, přátelství dvou frajerů je vždycky "něco víc", dali by za to všechno a vždycky se za sebe postaví. Ovšem když to přejde v přechytračení jednoho druhým, aby ho ojebal, je to vždycky špatně. A někdy tyhle věci člověk radši přehlíží, než aby si přiznal, že byl zrazen. Tak takovej je tenhle film a vlastně super dialog V. Brodského a M. Kopeckého. Ti snímek naprosto táhnou, většina filmu se odehrává v pokoji, kde si prostě povídají. A tohle pokud nenudí, tak je to umění. ()

patrikus

Krásná hudba Jaroslava Uhlíře, skvělý scénář Zdeňka Svěráka a mistrovské výkony obou hlavních představitelů, co víc si přát?? Takový je základ na dobrý televizní film... ()

Paity

Vcelku příjemné setkání dvou hereckých legend Vlastimila Brodského a Miloše Kopeckého. A přestože už bylo pánům pár let, zábavu film rozhodně přináší. ()

Zemřel režisér František Filip

Zemřel režisér František Filip