Rozdílnost povah a životního stylu je jádrem úsměvné komedie Zdeňka Svěráka. Příběh dvou starších pánů začíná v nemocnici, kde jsou oba hospitalizováni. Bývalého tramvajáka, melancholika Havlíka (Vlastimil Brodský), fascinuje životní síla a nezdolný temperament nového známého Chouně (Miloš Kopecký). A když zjistí, že jeho nový přítel nemá kde bydlet, sám mu nabídne dočasný pobyt u sebe. Chouň s radostí přijímá nabídku a brzy obrátí Havlíkův spořádaný život vdovce naruby. Starý průvodčí poznává, že také může žít jinak: vesele a bezstarostně. Idyla se pokazí, když Chouň Havlíka okrade… (Česká televize)

Terva

příjemná komedie. Za dobrotu na žebrotu, by se dalo napsat, ale naštěstí je to sranda. Brodský vs. Kopecký je povedené duo. Těžko říci, jak by příběh vypadal, kdyby si ho pan Svěrák natočil sám. ()

Blofeld

Film jsem bohužel ještě neviděl, takže nehodnotím, ale četl jsem scénář Zdeňka Svěráka, který je jedním slovem brilantní. ()

Padme_Anakin

Chtěla jsem dát bezprostředně po odkoukání tři hvězdičky, ale po krátké úvaze a malém odstupu dávám čtyři.. Cením si hereckých kreací obou pánů, jak Vlastimila Brodského, tak Miloše Kopeckého, oba byli lehce uvěřitelní a působiví.. Příběh je sice trochu kostrbatý a má své drobné mouchy, přesto na mě dýchla taková ta krásná člověčina, přátelství dvou starších mužů proti osudu a všem protivenstvím.. Možná je to i tím, že já asi také věřím na zázraky v podobě dobrých skutků.. ()

ivishka

Pardon ale po shlédnutí tohoto filmu se půjdu asi utopit já... Mno je sice krásné mít na stárnutí kámoše, ale jako film mi to přijde NEZÁŽIVNÉ a nudné dlouhatánské rozhovory o životě atd mezi dvěma dědkama...Nudilo mě to a skoro jsem u toho usnula. ()

Pierre

Zdeněk Svěrák po Případu Platfus opět napsal Františku Filipovi scénář k filmu s Vlastimilem Brodským v hlavní roli. A opět ten scénař nějak zapadl. Není moc nikde zmiňován a asi to bude tím že je zase takový ,,Nesvěrákovský.´´ Místrův rukopis bych sám nepoznal ale musím říct že se opět neutnul. Sledovat vzájemné soužití dvou dědku je radost, pokud ty dědky hrají panové Brodský a Kopecky co se vzájemně skvěle doplňujou, celé je to tak milé i s tou televizní režií pana Filipa a skvělými vedlejšími roličkami paní Zázvrokové, Rosůlkové a Bohdalové. Ono sledovat už samotného Brodského má své kouzlo, stačí mu málo k tomu aby zaujmul, byl to nesmírně příjemný a dojemný člověk. Když se dozví že (Pozor Spoiler!) jeho nový spolubydlící je několiktrát trestaný zloděj a vykradl mu všechny úspory krom peněz na pohřeb (Konec Spoileru!) tak to je fakt síla a já mu to trapení děsně věřil. Závěr v soudní síni je jen třešničkou na dortu, možná zamrzí akorát otevřený a podivně useklý konec. ()

blackrain

Vlastimil Brodský se s Milošem Kopeckým moc hezky doplňovali. Marie Rosůlková pronesla parádní životní moudro na opravdu skvělém místě. Od Miloše Kopeckého jsem ani jiné vyprávění než o ženách neočekávala. To k němu vždycky patřilo. Hezká ukázka mužského přátelství. ()

topi

Dvojici zcela odlišných starých pánů absolutně s přehledem zahráli Vlastimil Brodský a Miloš Kopecký. Mohl bych stále dokola opakovat, že takové herce už nikdy mít nebudeme, ale je to prostě fakt! Hluboce lidský příběh z pera Zdeňka Svěráka. Veškeré situace nádherně doplněny hudbou Jaroslava Uhlíře. František Filip opět dokázal, že je v režírování televizní tvorby naprostá jednička. Perfektní scény, když se opilý pan Havlík (Bróďa) rozčílí na paní domovnici (skvělá Stella Zázvorková) a z okna jí povídá (no spíše huláká a přitom se na ni ani nedívá), že konečně žije, do toho mísí svoje útrapy jako bývalý tramvaják - zkrátka příběh ze života. Nebo scéna na hřbitově a paní Růžičková (Marie Rosůlková, která postavě dodala perfektní šťávu) vykládá Chouňovi (Kopecký) o podstatě smrti a cigaretách, že předbíhá ostatní, kteří stojí v řadě na smrt, a do toho výborná hudba - to je prostě neskutečná krása. A poslední scéna v soudní síni je odrovnávající (v dobrém slova smyslu). Ještě nesmím opomenout postavu Jiřiny Bohdalové, která ztvárnila prostitutku Jarmilku. ()

slunicko2

Tolik skvělých lidí okolo...a taková nuda. 1) Příběh napsal 53letý Zdeněk Svěrák. Režíroval 59letý František Filip. Hudba je od 44letého Jaroslava Uhlíře. Hrají tu 69letý Vlastimil Brodský, 67letý Miloš Kopecký, 67letá Stella Zázvorková (sousedka), 58letá Jiřina Bohdalová (šlapka se ctí v těle) a další skvělí herci. Jak se mohlo stát, že film je tak nudný?_____ 2) Možná 50minutová verze by byla zajímavější._____ 3) Pobavil mě typicky svěrákovský vtípek. Při jednání na Veřejné bezpečnosti ukáže bývalý tramvaják (Brodský) výstřižek z novin, kde se o něm píše, jak jako člen strany (!) vrátil nalezené peníze. Příslušník VB zvedne obočí: Člen strany?, zacituje s lehkým tehdy ovšem velmi čitelným náznakem. Na to poctivý tramvaják odpoví: To je Svobodné slovo. Příslušník pokývne hlavou a výslech pokračuje._____ Pro dnešního diváka je asi třeba doplnit, že Svobodné slovo byl deník, který patřil Československé straně socialistické (vedle komunistů jedné ze čtyř povolených politických stran za socialismu) a zmínka o členovi strany tedy znamenala stranu socialistickou. Inu, už se psal rok 1989... ()

Aiax

Další scénáristický klenot Zdeňka Svěráka. Čím víc televizních, filmových nebo divadelních scénářů pan Svěrák napíše, tím méně jich je. ()

Skip

Film stojí a padá s hereckými výkony Vlastimila Brodského a Miloše Kopeckého a tihle dva ho rozhodně neneachali padnout. ()

dyfur

...v podstate tomuto nič nechýbalo-vyborný režisér,herci,scenárista....ale v konečnom dôsledku len priemerná bakalárska poviedka - žiaľ ....chýbala tomu "šťava",pousmiať sa môžete,ale len to.... ()

easaque

+3* milý televizní film ze seniorského prostředí, který s lidským pohledem a s humorem rozvádí téma přátelství, důvěřivosti i osamocení. Svými slušnými hereckými výkony potěšili známí herci. Duo Brodský - Zázvorková mi připomněli pozdější film Babí léto, který mi přišel podobně laděný. I Jiřinka Bohdalová jako by se v roli starší štětky našla ;-) [ PŘÍBĚH: 2 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

rakovnik

Četl jsem v knižní podobě a byl jsem velmi spokojen. Ale to, co dokáží Vlastimil Brodský, Miloš Kopecký, podporování dalšími Mistry herci je vpravdě skvost. Krásná Svěrákovina. ()

roorybacky

To, že tam je pár úsměvných scén, ještě ani zdaleka neznamená, že to je komedie (a taky že není). Popravdě jsem se velmi divil tomu, že autorem je Zdeněk Svěrák, kterého jsem měl až doteď zaškatulkovaného jako téměř ryze komediálního autora. Neuvěřitelný herecký koncert obou protagonistů ukazuje jedno neobvyklé přátelství dvou stárnoucích mužů s odzbrojující přesvědčivostí. Brodského gesto lásky a dobroty vůči kamarádovi, který jej zradil, představuje jeden z vůbec nejsilnějších a nejdojemnějších okamžiků, který jsem kdy ve filmu viděl. ()

Martin741

Vyborny fim z kuchyne Frantiska Filip, pricom scenar napisal Z. Sverak. Herecke koncerty Brodskeho, Kopeckeho a Zazvorkovej zarucuju filmu odo mna 87 % ()

cariada

Smutná komedie o starém muži ,který se v nemocnici seznámý s jiným mužem Kopecký ,který se ale nemá kam vrátit jelikož ho nepustili domů a tak se ho ujme a ubytuje u sebe doma jenže on se mu odvděčí sebráním úspor. ()

zette

Hodne povedeny televizni film s vybornym hereckym obsazenim a s dobre napsanymi postavami. Vyborny zaver u soudu, kdy Brodsky rika Kopeckemu, ze po odpykani trestu se muze k nemu vratit a zaber na stydiciho se a dojateho Kopeckeho. Za zminku stoji i Rosulkova v male roli na hrbitove. ()

Zemřel režisér František Filip

Zemřel režisér František Filip