Novinářka Marie téměř přijde o život, když ji na dovolené v Thajsku smete tsunami a z klinické smrti jí pomohou dva náhodní rybáři. Od okamžiku, kdy se probere z bezvědomí, ji trápí otázka posmrtného života. Hodlá napsat knihu o tom, co prožila, ale její vydavatel a přítel v jedné osobě odmítá její dílo a nakonec i ji samotnou. Brzy se jí však ozve vydavatel z Londýna, který má o její dílo zájem. V Londýně prožívá osobní drama Marcus, který nešťastnou náhodou přišel o své dvojče. Zdrcený se od matky alkoholičky ocitá u pěstounů a touží navázat kontakt se zemřelým bratrem. Při jedné události mu jde o život, ale šťastnou náhodou vyvázne. Je přesvědčen, že ho zachránil bratr, a jeho touha spojit se s ním zesílí. Hrdinou třetího příběhu je George, který má schopnost mluvit s mrtvými. Je to pro něj však velmi vyčerpávající a navíc je nucen svým bratrem poskytovat tato spojení za peníze. Odjíždí do Londýna za odpočinkem a na knižním veletrhu se seznamuje se sympatickou Melanií. V ten samý okamžik jej zahlédne mladý Marcus, který pozná jeho tvář z internetu a věří, že mu právě George může pomoci. (TV Nova)

Trener83

Začátek měl dobrý koule, ale pak se to nějak propdalo do nudy...za jedno podívání to ale stojí, ikdyž je to nejhorší Klinťák podle mého. ()

Wargoo

Mnohé snímky, ktoré sme doposiaľ mohli vidieť boli inšpirované skutočnými udalosťami, a tie boli buď komplet inšpiráciou pre daný film, alebo film z nich len čerpal... Hereafter nepatrí ani do jednej skupiny, ale na nešťastie, časti z filmu boli až príliš reálne a čerstvé. Príbeh o smrti, o odpovediach na otázky, ktoré od nepamäti trápia mnohých z nás - čo nastane potom ako zomrieme. Koniec ? Drevená búdka pár metrov pod zemou je ozaj to posledné, v čom sa vyspíme ? Ja sám tomu neverím, ale stále nemám absolútnu predstavu o tom, ako to asi po poslednom vydýchnutí môže vyzerať. Tento film mi nedal uspokojivé odpovede, ale dal mi nepatrný dôkaz, že tam na nás ozaj možno ešte niečo čaká, a nemusí to byť vôbec zlé. Matt Damon je od Bourna u mňa v škatulke (tej najkrajšej s veľkou mašlou) ale nepohrdnem aj jeho inými postavami. Nádherná Bryce Dallas a jemným erotičnom nabitá scénka so zaviazanými očami, Matt Damon ako médium medzi dvoma svetmi, Hereafter je pre mňa príjemný zážitok, aj keď, prijal by som ho aj o 20-30 minút kratší. Práve na stopáži trošku uviazla správna nálada filmu, ale ako celok som si tento film pozrel rád. 4**** a 74,922 % ()

Faila

Filmy Clinta Eastwooda pro mě mají své zvláštní kouzlo, ojedinělou atmosféru. Díky ní jsou i různě klišoidní scény tak trochu jiné - přesto stále klišoidní. Princip příběhů, které se v určitém bodě protnou a téma posmrtného života je pro mě ale skvělá kombinace, navíc jsem v poslední době přišla Mattu Damonovi silně na chuť, takže tenhle film u mě zabodoval. Možná vyloženě neohromí, ale pocity z něj nějakou chvilku nevyčpí. ()

Rockerman

Tento film se mi nehodnotí dobře, protože nemohu být úplně objektivní. Téma mě totiž hodně zajímá a já jsem se na film moc těšil. Navíc Clint Eastwood je zárukou kvality. Nezklamal mě! Ano, mnozí na tomto fóru vytýkají zdlouhavost, pomalu ubíhající děj a chvílemi i nudu. A mají určitě pravdu. Já však film hodnotím především tak, jaký jsem měl z něj pocit, protože nejsem filmovým kritikem, ale jen se snažím napsat dojmy z tohoto filmu. Jde podle mě o silný citový zážitek, který je určen hlavně těm lidem, kteří doufají, že po naší pouti po tomto světě je ještě něco i potom. Ten film je zdlouhavý proto, aby nás připravil na emocionální závěr, který pak skutečně přichází. Čili film není určen pro ty, kteří čekají nějaké záhrobní, hororové scény. Nic takového tu není! Za to je tady špetka naděje. Smrtí naše bytí nekončí? Na tuto otázku vám film nedá odpověď, to ani nemůže, ale zážitek a dojetí z tohoto snímku stojí za to!!! ()

agassi68

Po úvode ako od M.Baya sa dej naťahoval a ja som stále čakal nejakú zápletku, či riešenie a nič neprichádzalo. Dialógy boli miestami dosť trápne, najmä keď Marcus našiel Damona a vykrikoval po ňom, že ho pozná. Tiež si myslím, že sa režisér mal radšej zamerať na jednu dejovú líniu a nie papagájovať po iných. To, že to bol Clint Eastwood ma nemilo prekvapilo až v záverečných titulkoch. Žeby to aj s ním už išlo z kopca? ()

Wolvie

Obrovské tvůrčí selhání,které si pořád nedovedu tak úplně vysvětlit.Nevěřím,že tohle produkoval Spielberg,nevěřím,že režíroval Clint,že hlavní roli hrál Matt Damon.Nevěřím,že tento film vůbec existuje a jestli ano,bude nejlepší na něj bleskově zapomenout. ()

aslavey

Vážně nevím. Jsem prostě na půli cesty k jasnému světlu a odpovědi, co je po životě a co je vlastně Život po životě. V jednu chvíli se bavím, věřím tomu, co vidím a slyším a najednou "prásk" a nudím se, unavují mě nesmyslné dialogy, zdlouhavost a předvídatelnost. 2 hodiny jsou asi zkrátka moc dlouhá doba a přitom chápu, že pro tohle téma zase ohromně krátká. Jenže ani po filozofické stránce mě film nepřesvědčil - mám holt jinej názor na věc :-) Navíc příliš mnoho "náhod" a přemrštěnosti v kombinaci s oooobrovsky uspávajícím soundtrackem (a to nemluvím o nepříjemně vypadajícím a hrajícím prckovi) mi přivodilo nejednu otázku, proč se do tohoto Clint vůbec pouštěl. A přitom on tak umí točit. Spielberg ví, co produkuje, ale toto.. Nemůžu ani moc kritizovat, ani jásat. Nicméně předhodím tento snímek ve škole na filmové vědě a důkladně jej zanalyzujeme :-) ()

FilmWave

Příběhově nic extra originálního, ani k hlubokému zamyšlení. Ale má to naprosto hypnotické pomalé tempo se skvělou hudbou. ()

sadlokan

Se mi líbí víc ten hudební doprovod.Který ale udělal taky Eastwood.Zdá se,že sonduje,jestli se dá natočit nějakej biják i posmrtně. ()

BOURQUE

Tri nezávislé príbehy, ktoré sa na konci filmu spoja. Nebudem tajiť, že som veľkým fanúšikom C. Eastwooda, jak herca a režiséra. Myslím si, že s týmto filmom dokázal, že sa nebojí ani takých tém, ako život po smrti. Vďaka skvelým charakterom postáv a ich predstaviteľom na filmovej plátne si možno aj my budeme mať otvorenejší prístup k životu po živote. Osobné hodnotenie: 81% (****) ()

Adm.Nelson

Toto musím spomenúť - tesne po tom, ako som dopozeral tento film, zbadal som na nete informáciu, že zomrel jeden známy slovenský divadelný režisér. Čo sa týka tohto snímku, ide opäť o jeden z prípadov, kedy nechápem tunajšie hodnotenie. Pri niektorých scénach sa dokonca prichytil, že mám zimomriavky po celom tele. Je veľká škoda, že filmov na túto tému sa netočí viac, ja vlastne iný ani nepoznám. Už len za odvahu pustiť sa do niečoho takého si Eastwood, Morgan, a spol. zaslúžia uznanie. Predsa si ale myslím, že do týchto vôd sa mohlo zabrúsiť trochu viac, ako to spravil taký Raymond Moody vo svojej fantastickej knihe Život po živote. Na záver taká menšia asociácia - pred dvoma dňami som videl Dickensovu Vianočnú koledu (Zemeckisova verzia), a celkom ma prekvapilo, keď sa o tomto spisovateľovi a jeho diele rozprávalo aj tu. 8/10 ()

MickeyStuma

Působivý snímek o tom , co se vlastně děje v době umírání. Představují se tu tři příběhy na základě skutečných situací. Hned ten první šokuje svou ryzostí a reálností. Tsunami. Silné, nečekané, smrtící. Klobouk dolů nejen za vizuální efekty, ale i za práci s kamerou. Hodně se tu filozofuje a tak se pro někoho může zdát vyprávění dosti těžkopádný. Styl je však jemný, nikam nespěchající. Dvouhodinová stopáž také může připadat moc, ale pro tento typ snímků je naopak potřebný. Není to žádná fofr akce a tak veškeré myšlenky mají prostor se plně rozvinout. Téma bylo probráno uspokojivě a divák zajímající se o tuto problematiku si může vytvořit názor svůj. Clint Eastwood udělal na režijní stoličce opět kus poctivé práce. ()

owwidius

Tema dobra, ale film je dost nuda. Zacne to pekne zhurta, ani rozne dejove linie mi nevadili. Ale ono sa to nie a nie rozbehnut a to spojenie 3 pribehov tiez slabota. Skoda, mozno by to chcelo aby sa toho chopil daky schopny reziser :D Oh wait, sak to je sam Clint Eastwood. No, jeden z jeho slabsich filmov, ale pozeram ze nie vsetko co zreziroval mi aj sadlo. Tak snad nabuduce.. [#47/2014] ()

helloween93

Clint si jako režisér vybral slabší chvilku, protože ač námět zní slibně, film je především drama o třech lidech, já čekal něco jako Flatliners, a to jsem se tedy nedočkal. Film je dlouhý a třičtvrtě času sledujeme vnitřní problémy 3 osob ve třech dějových linkách a až v poslední třetině se film zvedne z nadprůměru. Nicméně po emoční stránce je Hereafter jalové, závěr hrozně zkratkovitý. Za co si Clint ale zaslouží pochvalu, je práce se CGI, úvodní tsunami scéna je natočena velmi naturalisticky a je vidět, že Eastwood umí točit nejen emocionální konverzačky, ale i akci. Celkově komerční i obsahové zklamání. 3* ()

brumbrum

Výborný film. Žiaden chudák tu nemôže tvrdiť že "náboženská agitka", a i tak, hromada sprostých hodnotení a film otaggovaný ako "fantasy" a "dráma". A pritom je to tá jediná realita a bezpečnosť, ktorú máme pred sebou, aj ty, aj ja, že sa odtiaľto čoskoro poberieme na onen svet. Naša degenerovaná materialistická dekadentná spoločnosť to počuť nechce a tvári sa, že sme tu naveky, resp. že sa dakomu občas stane "hrozne nepravdepodobné nešťastie", keď mu "sviečka zhasne". Človek má okrem psychiky a tela i ducha, čuduj sa svete, a netreba chodiť na Ďaleký východ za touto jednoduchou pravdou, že život nevznikol hrkotaním kameňov v láve: aj homo simplex si musí úprimne uznať, že ani len blbú fotosyntézu nedokážeme napodobniť v labáku, s celým našim intelektom a výpočtovou technikou. Tak jaké to šumenie lávy.. - nehovoriac o tom, že odkiaľ tá energia a láva pochádza, všakáno. Pripomína mi to ten vtip, keď za Bohom prídu vedci, že už tiež vedia spraviť život, a Boh sa usmeje, že tak sa ukážte, deti moje, a vedci vezmú hlinu a chcú začať ukazovať - a Boh ich zastaví a rečie: no no no, to si ale vezmite z _vlastnej_ hliny!.. A tak ľudský duch tisícročia v hĺbke svojej existencie veľmi citlivo vníma, že ani matéria ani intelekt ho uspokojiť nemôžu, že nesmierny rozmer duše naplní len Ten, z ktorého ruky sme vyšli a kam sa zasa vraciame. A tak za mňa 4* - a bolo by ich aj 5, keby sa pán Clint Eastwood nebol bál holivudského harakiri, žeby bol jasnejšie pomenoval Toho, kam medzičasom sám veľmi zreteľne cíti, že sa už tiež neodvolateľne vracia. ()

foundation

Mix všemožného klišé, nudy a lacného hrania na city diváka. Teda že niečo takéto poviem o filme čo točil Eastwood by som vážne nepovedal hoci už Invictus bol nejaké podozrivé znamenie že niečo nie je v poriadku. A zrejme už nebude. Clint jednoducho starne, tak ako všetci a v jeho veku už má právo na trochu senility, ktorá je v tomto prípade roztiahnutá do dvoch hodín absolútne nič nehovoriaceho deja. No a je vidieť že si uvedomuje, že téma život po živote sa pre neho stáva takisto tak trochu aktuálnou. Nie že by so chcel niečo privolávať, skrátka je to tak. Ak má J. Edgar za niečo stáť a byť lepší ako jeho posledné dva filmy, mal by prestať rozmýšlať nad nesmrteľnostou chrústa a pokúsiť sa ešte raz a možno naposledy poriadne preraziť. Toto bola veľká slabota a zbytočný a chabý pokus vykradnúť Inarritu. ()

..Anya

Zamířeno dobře, ale ten dopad byl opravdu daleko ode mě. Zajímavá jen první katastrofa a pak když už víte, o co ve filmu půjde, je to čím dál tím víc o ničem. ()

Oscar 2011 - výsledky

Oscar 2011 - výsledky