• Mulosz
  ****

  Sympaticky debut, lec mozna trochu prekombinovany, mene postav a propracovani vice hloubky by neskodilo. Avsak proti cemu se musim durazne ohradit, je srovnani filmu se stylem uzitym v Kieslowskeho Nahode, ty dva filmy maji spolu pramalo spolecneho. Predpokladam, ze takto film neprezentuje sam autor, nybrz to pouze nekdo nepatricne uvedl v katalogu Febiofestu.(6.4.2010)

 • Tanner
  ***

  Takový styl á la Iñárritu po polsku. Mozaika zdánlivě nesouvisejícíh příběhů, které se navzájem ovlivňují tu letmým dotykem, tu pořádným nárazem. Svižný filmík se zajímavým hudebním motivem, nicméně zmíněná mozaika byla poskládána z až příliš malých kousků a postrádala nějakou celkovou myšlenku či výraznější poentu. Celé to vyznívá tak trochu do ztracena.. Už to tu bylo mockrát - a lépe.(1.4.2010)

 • marvan
  ***

  Film použil narativní prvek známý z Buñuelových filmů (Přízrak svobody, Nenápadný půvab buržoazie), kdy se ve sledu kratičkých epizod stává vedlejší postava jedné epizody hlavní postavou té následující. Veškeré kouzlo snímku spočívá ve schopnosti tvůrců, s jakým vtipem přemostí jednu epizodu do druhé. Odhlédnuto od těchto narativních taškařic, se pak snímek snaží zařadit po bok módních koláží lidských příběhů, jako jsou Crash, Amorres Perros nebo Short Cuts. Smysl takovýchto koláží zdánlivě banalních příběhů spočívá v jejich vzájemném kontrastu, který má přinést divákovi prozření kvalitativně vyššího druhu. Což se v tomto případě nestalo a příběh končí bez kýženého rozuzlení, jakoby se možnosti tvůrců vyčerpali jen tím narativním experimentem. V kontextu výše zmíněných filmových koláží je tento snímek nepříliš povedeným pokusem o beztak poněkud vyčpělý žánr.(1.4.2010)

 • Niktorius
  ****

  Vpodstatě bezobsažná hrátka vezoucí se na módě střípkovitého vyprávění, v němž si jednotlivé postavy vzájemně ovlivňují své životy, aniž by si to uvědomovaly (a že tady těch postav tedy je!). Ale kdyby někdy náhodou takový řemeslně poctivý film vznikl v ČR, tak se o něm mluví ještě 10 let. 70% ___ LFŠ 2010(1.8.2010)

 • bassator
  ****

  36. LETNÍ FILMOVÁ ŠKOLA UHERSKÉ HRADIŠTĚ 2010 - VISEGRÁDSKÝ HORIZONT - Polský horizont (Zero / ZERO / Nula) - Kdosi, který uváděl tento film řekl, že to je taková Magnolia po polsku... Přesně se trefil... - 28. 7. 2010 - kino Reduta - Velký sál - Uherské Hradiště - 80%(6.8.2010)