The Loved Ones

• Slovensko Milovaní (festivalový název)

Příběh mapuje osud mladého středoškoláka Brenta (Xavier Samuel). Brent se díky rodinné katastrofě a neustálé konfrontaci z matčiny strany uzavírá do sebe. Nemůže se zbavit pocitu viny z tátovy smrti, zažívá emoční kolapsy a pomáhá si marihuanou a metalovou hudbou. Jeho dívka Holly se mu snaží co nejvíce pomáhat. Je to milá starostlivá slečna nohama pevně na zemi a právě ona je důvodem, proč je Brent surově unesen. Když se probudí z bezvědomí, čeká ho pohled na zrcadlovou disko kouli, injekční stříkačky, elektrickou vrtačku a jeho ctitelku, která neskousla, že jeho přítelkyně není ona. Brenta čeká noc hrůzy plná mučení a beznaděje. (Zeck)

Vaklaf

Poměrně solidní horor/exploitation, který by se ale spíš hodil třeba do Masters of Horror. Tam by totiž přesně pasoval i časově, pokud by se odstranila vedlejší dějová linie o kamarádovi a gotičce. U té jsem totiž vůbec nepochopil, k čemu měla - kromě prodloužení stopáže - sloužit. Jestli tu má být kvůli odlehčení, jako třeba linie dementních policajtů v Untold story, pak NE, díky. No, každopádně se dozvíte, že z poslouchání debilní "hudby pro holky" vám tak akorát rupne v bedně. Ale to není nic novýho. ()

kery-

Hodnocení nechápu, nic mi to neřeklo. Vedlejší dějové linie byli ve filmu naprosto k ničemu, jen k prodloužení délky. Co se týče zombies ve sklepě, kdy, jak, proč? Nikdo nic neřekne. A tak je to celý film. Nesmysly v každé minutě ale asi nikomu nevadili jak tak koukám..Opravdu samé otázky, ale stejně neni o čem mluvit..Takže ve finále je jediné co se dá na filmu hodnotit nadlidský výkon australského Pepkulesa, který dokáže vylézt po hromadě mrtvol ze sklepa, jet autem a kupodivu i mluvit, po 2 dírách v lebce způsobených vrtačkou. A ten hodnotím jako celý film - no děs... ()

MareT.

Tak jsem chtěl dát tu čtvrtou hvězdu, ale režisér a scénář nás nenechali se zavrtat hlouběji pod kůži, aby jsme aspoň s jednou postavou sympatizovali. Bez vysvětlení a motivu se tak díváme na týrání kluka (je to nervy drasající), kterého ani pořádně neznáme a mezitím se díváme na jeho losera kamaráda, který se snaží zaskórovat s holkou. Celá tato linie pak vyšumí do prázdna a nemá ani smysl. Ale pro fanoušky doporučuju. ()

666Carnage

Jakmile jsem zjistil, že mě ta princeznička bude sr** celej film, tak jsem zjistil, že film bude pecka. U mě to funguje tak že pokud mam pocit, že bych někoho musel v tom filmu praštit vim, že se budu náramně bavit :D Násilý nebylo přehnaný a lobotomie vrtačkou + mozkový vývar mě pobavily. 4* protože si to opravdu zaslouží. ()

HonzysKISS

Koukalo se na to docela dobře, jenomže všechna mučení jsou bohužel zakrytá. Tady si to musíte sami představit. Naštěstí se to dá, protože rozvařenej mozek by mít nikdo nechtěl. Příběh je dost dobrý. Prostě rozmazlená holka a její tatík co pro ni udělá cokoliv. No jo, ale kolikrát jsme to už někde viděli, že? Aspoň tu atmosféru to má fajn, pěkně krvelačnou. Nechtěl bych být mezi nimi. Ovšem musím hlavně pochválit tu metalistku, to byla fakt rošťanda. I když její děj v tom byl úplně zbytečný. Každopádně by tenhle snímek byl výborný, kdyby to mučení prostě nebylo za kamerou. 7.5/10 ()

iampatrik

70% V rámci hororu se jedná o povedenější kousek, kde pro někoho bylo málo brutálních scén a kratší hrací doba. To však vidím jako plus a film pěkně plynul a určitě i mučení a útěk patří mezi ty více realistické (jelikož v ostatních filmech lidé přežijou hodinové mučení a pak ještě dokáži všechny zabít a utéct..). PS: POZOR na to, jakou slečnu budete odmítat! :) ()

Abiosis

*LOLA SA PLAZÍ O ŽIVOT* Zo začiatku to pôsobí ako kvalitná dráma o dospievajúcich ľuďoch, no po únose chlapca sa charakter filmu mení. Dierka do hlavičky, dierka do nožičky, dierka do kŕčiku a ten parketový lev nám stále akosi zabúda vykrvácať. Šialená Lola, ktorá za aktívnej účasti svojho otecka všetky tieto dierky robí, pripravila chlapcovi skutočne netypickú dámsku volenku. Je to značne bláznivý film so šialenými postavami, len trošku mrzí, že všetky tie náznaky perverzného správania (otec s túžbou pozerajúci na svoju polonahú dcéru, ich blížiaci sa bozk, takmer felácia chlapca pred zrakmi rodičov) neboli uskutočnené a zostalo len pri náznakoch. Neodpustiteľným negatívom filmu je dejová línia dvoch iných mladých ľudí, ktorí do zápletky ničím neprispievajú, ničím ju neobohacujú a jej neprítomnosť vo filme, resp. jej nahradenie by bolo vítaným krokom. Verdikt v 1 vete: Krvavé a miestami úchylné experimentovanie urazenej dievčiny na mladom chlapcovi. 02.03.11 ()

Teabag

The Loved Ones mě nějak nepřesvědčil. Působil na mě moc prvoplánově a Lola (Robin McLeavy) byla spíš než cokoli jiného neskutečně otravná. Námět byl určitě zajímavý, ale zpracování se prostě tak nějak neprotnulo s mým vkusem... ()

sona123

Jsem v rozpacích - 3 nebo 4****? Dobře, nakonec 4, protože je to australské a protože mí oblíbení uživatelé se nebáli jít s hodnocením vysoko. Předně - čekala jsem romantiku (nepodívala jsem se, co to je za film). A ano, asi tedy ne romantika, ale drama, chlapec bez otce, škola končí, ok, hlavní hrdina sympaťák....no co přišlo potom, to byla silná káva. Překvapivé je, že to vůbec nebylo trapné. Někdy se až sama stydím za to, na jakou kravinu se to dívám, herecké výkony, hlášky, horory ani ne béčkové....a tohle bylo ujeté až běda, a přitom vůbec ne zlé. Asi tím, že si to rozhodně nehraje na víc, než je. Výtečný komentář: verbal. ()

Gumrice

Baví mě horory, mám ráda tu atmosféru, ale na některých mi vadí ta brutalita.. jako třeba tady. I když bych ho neřadila mezi nějaký masakry, prostě průměrnej horor. ()

Kejf.

Váhala jsem mezi třema nebo čtyřma hvězdama, ale abych dala vyšší hodnocení, musela by to bejt ještě kapku větší řežba a klidně i delší stopáž... Ale i tak mě to hodně bavilo :) ()

LBsmoke

amatérština skrz naskrz a né ta dobrá ale ta co ještě víc ubírá na autenticitě nudného naprd scénáře.. odporní herci(opět nemyšleno v dobrém) možná až na tu Lolu.. ()

aLPaC

Tak jednak vůbec nechápu tu dějovou linku mezi Brentovým kamarádem a tou Emo holkou. Je tam absolutně navíc a kdyby se s nimi všechny scény vystřihly, vůbec nic by se na ději nezměnilo. Ale alespoň jsme viděli sex, i když ne kozy. Na druhou stranu je třeba podotknout, že kdyby byla celá tato dějová linka vystřižena, měl by film tak 50 minut. A to by nebyl film. Takže odpověď máme. Teď ten hlavní příběh. Zajímavý, ale opět mě štval hlavní hrdina, kterej měl už jednou situaci ve svých rukou a svým stupidním chováním se připravil o výhodu. Navíc něco podobného udělal dvakrát. Místo, aby dokončil práci a mohl v klidu odkráčet, udělá tu největší blbost a kvůli tomu se ocitne opět v rejži. Už kvůli těmto pochybením jsem měl problémy mu fandit, navíc když přihlédnu k tomu, že ten herec není vůbec sympatickej. Na druhou stranu hlavní (jak je to slovo v ženském rodě) padouška? No podtrhává mi to, takže asi ne, ale nic jiného mě teď posíleného alkoholem nenapadá, takže budu prostě říkat padouška. Ta padouška je stejně tak nesympatická, navíc hnusná a totálně ujetá píča, takže vlastně nevíte, komu máte fandit. Na konci se dočkáme i mini ženského fightu a úplný konec je jasný, za ten palec nahoru, ale zkrátka mých výtek je moc, a tak nemůžu dát více než tři hvězdy. Australské prostředí je ale pro horory jak dělané. ()

Illy

Tak to bylo hustý. Austrálie zase jede. Velice povedeně natočený snímek, který není pro slabé nátury. Pár opravdu slušných nápadů (lobotomie pomocí akuvrtačky a rychlovarné konvice), dcerka jebnutá víc než naše zpěvačka Iveta B., taťulda co by pro ni udělal cokoliv, atmosféra houstne... Super! Dávám plný počet. ()

wampire23

Je to taký priemer. Nie je tu nič, čo by sme ešte nevideli, aj rodinky tu už boli úchylnejšie ako je táto. Niektoré postavy tam boli úplne zbytočné, keďže nijako nezasiahli do deja. 50% ()

bolan

Teenagerský komedie jsou mými úhlavními nepřáteli a podobný vztah jsem si vybudoval i k teenagerským hororům, takže tenhle u mě neměl absolutně šanci. Jediné plus - místo debilních amerických cool písní typu Teenage Dirtbag tam hraje metal. Mohlo by se líbit: Storm Warning a Wolf Creek ()

cskomando

Jo kluci dávejte si bacha co komu odřeknete mohla by se Vám z toho stát noční můra, zvlášť u děvčat pozor na tohle !! :D ()

Ronaldo79

Zajímavý kousek od protinožců, kteří opět prokazují, že horory točit umí. Vynikající zvrácená atmosféra vztahu otce a dcery. Co mě překvapilo?Mutanti schovaní pod podlahou, vím, že tam byli jen účelově podstrčeni, ale i tak potěšili. Jediná věc, která brání plnému hodnocení a jsem z ní celkově trochu zklamán, upřesním, hlavní hrdina musel být něčím víc, když přežil vrtačku a podobné ''malichernosti'' a ještě si v klidu odkráčel. Jinak ohromná spokojenost. 8/10* ()