tomkat

Chcete se bát nebo se "jen" cítit napjatě stísněně, v celkem originálním stylu? Pak tu máte vhodnou příležitost, herecky průměrnou, ovšem s dobře vystavěnou atmosférou a scénáristickým nápadem. A že se tu i trochu moralizuje - no a? Vnímat těch pár záběrů nemusíte, celkově příběh neshazují - a ona trocha moralizování občas nezaškodí, že? ()

ala777

Ten film má možná skvělou kameru, ale není to trošku málo? Víte, trošku mi to připomíná mého kamaráda, který s oblibou hodnotil filmy následovně: Sice to byla sračka, ale efekty super. Bohužel se domnívám, že film nedělají pouze efekty, kamera, střih atd. Takže asi proto je moje hodnocení jaké je. V životě se mi snad ještě nestalo, aby u filmu, který má stopáž nějakých cca 75 min, jsem třikrát kontroloval čas. ()

Liya

Námět zajímavý a originální, bohužel tvůrci z něj zdaleka nevytěžili tolik, kolik by se dalo. Zpracování se jim totiž zas až tak nepovedlo. Film nepůsobil moc strašidelně (i když napětí tam bylo, ale strach se alespoň v případě mé osoby nedostavil), atmosféra mohla být o dost hutnější, potenciál to mělo. Když si třeba vzpomenu, jakou děsivou atmosféru měl takový Omen, tak bohužel Ďábel z ní má jen velmi slabý odvar. Některé věci (postupné odhalování ďáblových záměrů a jak to do sebe vše zapadalo) mi zde přišly až moc na sílu ten závěr, kdy detektiv odpouští vinu - to už vážně přepískli... happy end za každou cenu. Ale celkově vzato - čas strávený zhlédnutím tohoto filmu není zbytečně promarněný. ()

jakuzza

Film Ďábel mě velice zaujal v úvodu, ale po úvodu byl film lehce zdlouhavý.Později mě film opět vtáhnul do dějě. Který postupně gradoval až do závěru kterej se podle mě podařil. Když jsem se na film díval přemýšlel jsem jak bych se zachoval kdyby jsem ve výtahu uvíznul já. +povedená hudba +zajímavý úvod Hodnocení 3 lepší hvězdy ;) ()

mic2.cz

Nemůžu si pomoct, ale vidim v tom Nezvratný osud kříženej s S čerty nejsou žerty :D Pár mrtvejch padouchů a náhodných kolemjdoucích a toť vše... Čekal jsem nějakou zajímavou kenverzačku, dostal jsem nic moc horor... Nevim, jesli to bylo dobře ukrýté nebo to bude tím, že jsem na to koukal pod vlivem, ale Ďábla jsem nepoznal, takže za to 1* navíc a jinak dobrá kamera a zvuk... Na čtvrteční večer, proč ne :D ()

Pattrick

Příjemná podívána, pár postav, výtah .... všechno uteče strasně rychle a také se ten film strašně rychle zapomene.. průměr ()

Abigail odpad!

Čekala jsem něco nápaditějšího než prachobyčejnou vyvražďovačku nevinných náhodných "kolemjedoucích". Kde zůstal Shymalan? Že by zaseknutej v jiným výtahu?? ()

webino

Dávam 5*,pretože až ku koncu roku ma konečne prekvapil film od ktorého som toľko nečakal.Atmosféra bola pekne po poriadku stavaná,herci neznámy no sympatický a mali každý svoju charizmu.Strih ušiel,kamera miestami perfektná.Hudbe sa nedá nič vytknúť.Záverečná pointa prebehla časovo úplne vyrovnane,ani nie rýchlo ani nie pomaly(Tak to má biť)!!!Určite sa oplatí pozrieť,RAZ určite. ()

in flames

Na tento film som dlho čakal od chvíle keď sa Shyamalan začal venovať iným žánrom a upustil od svojich atmosferických komorných horov. Film ponúka presne tento tip napätia aký potešil v Znameniach, všetko najdôležitejšie sa odohráva len symbolicky a v dialógoch. Nehviezdne herecké obsadenie a drobné logické chybičky v deji kompenzuje výborný atmosférupodtrhujúci soundtrack a hlavne dokonalé kamerové spracovanie. Záver bol trochu moralistický, ale nie úplne predvídateľný a pekne doplnil mozaiku deja. ()

peppe

Je to sic béčko, ale atmoška je dokonalá - nemám totiž rád výtahy :)) a tak to pro mě byl masakr. Naštěstí to bylo docela krátký a tak to svižně utíkalo do konce. Tipoval jsem od začátku - netrefil jsem se. ()

madline24

Kdyby tvůrci neblbli a pustili tenhle film do světa tak, jak se tváří většinu času, byla by z toho oddychová klaustrofobní vyvražďovačka, která má spád a navíc nemá ani zbytečně přehnanou stopáž. Anebo z toho tedy měli vytvořit poctivý horor, podle mě se z tématu dalo vytěžit mnohem víc. Bohužel výsledek je spíš akčňák, do kterého naroubovali pseudopravdy jako "nebojte se, pokud existuje Satan, Bůh musí taky". 3 hvězdy jsou za to, že jsem se po celou dobu docela dobře bavila, konec radši nebudu komentovat. Satan se asi úplně zbláznil...:o) ()

wairau

Pět lidí ve výtahu, jeden z nich je ďábel, no to asi bude trosku ptákovina,ne? To mi problesklo hlavou. Jenže ono je všechno jinak. Začaly to už úvodní titulky, které jsou prostě naprosto dokonalé a už jsem tušil, že jsem se ve své skepsi možná mýlil. A film mě dokázal udržet v napětí až do konce. Samozřejmě i díky stopáži, která byla prostě přesně akorát. Příběh graduje, naštěstí se ho minimálně půlka odehrává i mimo výtah, což také potěšilo. Záverečná pointa je dobrá a mě nezbývá než obrazně řečeno zatleskat, protože z filmu, který jsem předem "odepsal", na téma (ďábel), které taky moc nemusím, se vyklubalo něco, co mě víc než potěšilo. ()

Devils_PIMP

Nenazval bych to ani snad hororem. Spise slo o detektivni hru "Najdete dabla". Od nastupu do vytahu vas tato otazka nepusti. Tipujete si a hadate, a vlastne to odvadi pozornost od mirne lacnejsiho zpracovani, z nedobrymi lekackami a asi jen 3 misty, kde se aspon trosku mozna bojite. Psychologicky tento film na divaka pusobi velmi slusne, lec az moc americky. Mozna trosku lepsi zpracovani. Mozna trosku vice temnejsi stranky a mame docela dobry horor. Celkem dobre az vynikajici bylo rozuzleni a vlastni zaver, ktery mi pripomina moment, kdyz o narozeninach vsichni zakriceji "prekvapeni" - muzu rici, ze pachatele jsem odhalil spatne a ze uzel ktery scenarista vymyslel jsem nepretal - Priste se na to mrknu s Alexandtem Makedonskym ;). Kazdopadne se na to podivejte, ale strach moc necekejte. ()

ronin zabak

POMO: zcela souhlasím. Očekával jsem více, předvídal jsem konec filmu,tím pádem mě nic nepřekvapilo, obsazení rovno nule. Dvě hvězdy za: atmosféru a napětí. ()

Shyamalanovy filmy bez Shyamalana

Shyamalanovy filmy bez Shyamalana