Začněme v Egyptě před dvěma tisíci lety, kde se velmi ambiciózní princezna Ahmanet (Sofia Boutella) chystala na převzetí vlády v zemi po svém otci a pro naplnění svého cíle se neváhala spojit s temnými sílami a provádět věci, z nichž tuhla krev v žilách. Potrestali ji mumifikací zaživa a pohřbili tak, aby ji nikdo nenašel. Jenže našel. O dva tisíce let později se v místě jejího věčného odpočinku ocitli dobrodruh Nick Morton (Tom Cruise) a archeoložka Jenny Halsey (Annabell Wallis). Ti nešťastnou náhodou objevili Ahmanetin sarkofág, který nechala Jenny urychleně převézt do Londýna k dalšímu zkoumání. Jenny totiž pracuje pro tajnou organizaci Prodigium, jejímž posláním je pronásledování a odchyt těch nejnebezpečnějších monster. Ředitel Prodigia Dr. Jekyll (Russell Crowe) má v tomto směru poměrně bohaté zkušenosti. Jenže letadlo převážející mumii prokleté princezny až na místo určení nedoletí, ale zřítí se k zemi krátce před přistáním. Nickovi se jako zázrakem podaří katastrofu přežít, brzy ale zjistí, že smrt v troskách letadla by pro něj byla mnohem lepším řešením. Princezna Ahmanet se totiž díky jeho neuváženým činům probudila a touží po nadvládě nad světem. K tomu ale potřebuje i svého domnělého osvoboditele – Nicka. (CinemArt)

JimWalker007

Nejako podobne chutí guláš, keď ho varia a dochucujú traja kuchári po inšpirácii nejakými tými borovičkami. Po spolupráci troch scénaristov vznikla pikantná všehochuť, ktorá zasýti, a rozhodne si nezaslúži kategóriu odpad a podobne. Trochu mystický , trochu zombistický akčák s ľakačkami, ktorý konečne nie je naplánovaný pre rodinky s päťročnými deťmi. A ani tie triky neboli také špatné, ako sa tu hovorí... Špatne mi prišlo skôr od upútavky pred filmom, ked som videl, koľko talentu a peňazí sa premrhalo na efektné triky, aby vznikla instantná nablýskaná zlátanina o plecháčoch pre malé deti zvaná Transformers. ()

AmunRa

Nuda. V mizerně napsaném scénáři přeplácaném zbytečnými vedlejšími motivy a rádobyvtipnými odkazy na komediální Mumii (1999) se potácí herci, kteří už se chtějí zjevně zbavit té hlouposti, ke které se búhvíproč upsali. Tom Cruise umí hrát, ale tentokrát svou roli vyloženě odfláknul. Nudná Annabelle Wallis se doufejme vrátí k seriálům. Naštěstí film zachraňuje před ještě větší pohromou exotická Sofia Boutella, která zazářila již jako záporačka v Kingsmen a roli Mumie si vyloženě užívá. Čekal bych alespoň prvotřídní triky, ale ani těch jsem se nedočkal. Mumii skvěle svědčí viktoriánská anglie. Přesun do současnosti dokonale zabil slaboduchý scénář a bídné herecké výkony. Jestli je tohle začátek série, tak se pánové z Universal Pictures budou muset hodně snažit! ()

zipS

Silnejsie tri hviezdy. Film celkom sklamal. Postava jekyla/hida mi prisla uplne mimo misu. Celkovo to bolo od polovice velmi divne. Skoda Tome, film co ti moc nevysiel ()

TOPmoovie

3 hviezdy za nejaky ten vizual, ale rezisersky to bolo slabucke. americky trapne prazdne dost casto. a cele to bolo uponahlane, nervozne. hruby scenar nebol vobec zly. no mali to urobit francuzi. hollywood je strasne plytky. ()

Methew

Prosím? Takéto podhotnotenia som vážne nečakal. Samozrejme pri tomto filme treba mať otvorenú myseľ a nežiť v utkvelej predstave, že Tom Cruise je naozaj nejaký super agent. Je to hlavne herec, ktorý si tentokrát zahral vojenského zlodejského rebela s jednoduchšími povahovými vlastnosťami, ale s charakterom a šlo mu to naozaj super. Z filmu vyplýva niekoľko ponaučení. Dej je prevažne paralelný, čo zjavne mnoho ľudí nechápe. Čo je hlavný dôvod prečo je film podhodnotený. Je to skvelá kombinácia čierneho humoru, fantasy hororu a mystiky. Film si však udržiava kultivovanú atmosféru a pôsobí veľmi nečakane. Je nepredvídateľný a núti Vás rozmýšľať, čo asi nie je obľúbená činnosť väčšiny. Svojskou híbkou filmu je sebapoznanie, ktorým musí náhle Nick prejsť, a ktoré sa v ňom zloží ako zdanlivo nesúvisiace dielce puzzle. Skvostný puzzle-efekt ho tak spraví odolným a silnejším aby mohol čeliť Sethovi v sebe. ()

CheeseFigure

Tom Cruise je náš hrdina. Okrem toho, že je to tiež agent, ktorý sa zúčastňuje len nemožných misií, je to tiež jediný človek dosť schopný na to, aby tento náš nádherný svet zachránil pred Sofiou Boutellou v obväzoch, ktorá chce...no ovládnuť svet, čo iné? Žánre celkom sedia. Je to akčné, dobrodružné, fantastické a priznám sa, že som sa občas ľaknutím trhol (ale i to vďaka hudbe, ktorá z ničoho nič zadunela). A samozrejme aj vtipné. No za mňa sa rozjazd Universalskeho Dark Universe celkom dobre podaril a už sa teším na ďalšie prírastky do tohto univerza. ()

HScy

Promiň Tome, ale čím jsi starší, tím ty filmy stojí za prd. Zatím asi nejhorší film, který jsem letos viděla :-/ Slabý příběh, trapné vtípky, o herectví se asi nemá cenu bavit.....je však otázka, zdali se s takovým to scénařem dalo něco zahrát. Thriller filmu byl upřímně mnohem zajímavější. A ten odkaz s knihou mrtvých na předchozí filmy Mumie si mohli tvůrci odpustit, nedá se to totiž vůbec s tímhle srovnat. ()

Mejkby

Ani Marvel, ani DC. Na tomhle jako chtěj stavět "Dark Universe" ? Bylo to teda dost slabý, od všeho jen ochutnávka( třeba jeckyll a hyde) a dohromady nic. Čekal sem trochu víc, když na to běžej ukázky v kinech už asi půl roku... ()

commit

Mám podnět pro kina a pojišťovny. Což mít možnost se připojistit pro případ, kdy člověk vynaloží finanční prostředky na shlédnutí filmu, který ovšem nenaplní jeho představy? Vím, naskýtá se tím spousta prostoru pro všeobecné obchodní podmínky a v nich uvedené obezličky, jak takové plnění neuznat ..... muselo by se to vyladit. Třeba v případě Mumie s Tomem Cruisem by to stálo za to, je to hrozná sračka! ()

xwerm

Film bol strašne zlátaný a vôbec ma nebavil dej filmu. Dve hviezdy dávam len za tých prvých pár scén, ako napr. Rozhovor na babských záchodoch. Ináč nuda a pre Cruisa sa táto rola absolútne nehodí. V poslednej dobe si začínam myslieť, že im to vo filmovom priemysle pekne začína jeb...ť na hlavu. Vyzerá to, akoby im dochádzali herečky, čo aspon trochu vedia hrať a dá sa aj na ne pozerať. Všetky mi prídu ako strašne špatné, oproti herečkám napr. z pred 15. rokov. A nejde len o tento film , ale o skoro všetky nové filmy. Dnes ma aj poriadne nakrklo, keď som videl nového doctora so seríalu doctor who. Ako môžu z role, ktorú cez pätdesiat rokov hral vždy muž, spraviť ženu mi proste nejde do hlavy. S týmto mojim najoblúbenejším serialom som bohužial musel skončiť. Dúfam, že uvidím tento rok aspon jeden film, ktorému budem môcť dať bez výčitiek päť hviezd. ()

jerdnok

Herecké výkony -podprůměrné. Příběh - těžká nuda. Takže maximálně dvě hvězdy, a to jen za Toma a jeho občas vtipné hlášky. ()

kaller

Bez zajímavých postav a charismatu předchozí Mumie, je to prostě celé takové mdlé a nevýrazné, až by se dalo říci skoro i zbytečné filmové představení. ()

gatuso

Vahal jsem, ctyri hvezdy s odrenyma usima. Realne 3,5. Shodl jsem se na tom i s manzelkou..Tomik nestarne, nebo spis nechce aby to bylo videt, coz je skoda, protoze Vas tato domnenka hned napadane jakmile ho na platne uvidite, coz je trosku iritujici na zacatku filmu. Jeden z mala filmu posledni doby, na ktery bych kouknul v kratkem casovem horizontu i podruhe. Ale pak uz asi ne. ()

zpek

Zo začiatku by som nepovedal, že sa ku koncu budem dožadovať pokračovania s postavou Toma Cruisa. Pre mňa príjemné prekvapenie. Dark Universe? Len smelo do toho. ()

Fritaaa odpad!

Neskutečná blbost a přitom stačilo učinit jen pár změn, aby to byl koukatelný zábavný film. Důležité je, že protivník musí být pro hlavního hrdinu výzvou, kdežto tady je mumie první půl hodinu v bedně, potom si udělá dva zombíky, potom je hodinu na řetězech a pak zabije čtyři strážné než ji Nick vysaje :D Zápletka by neměla být o zničení světa nebo oživení boha smrti, protože sakra všichni víme, že se to nestane :D hlavní hrdinové by měli mít vliv na děj. Tady jejich vliv na děj končí, když zastřelí toho blbečka v letadle a vliv na děj má jen Nick až na samém konci filmu, jinak by se vše stalo i bez nich. A to je špatně. Ta blonďatá archeoložka by taky mohla zvládat víc než celý film pobíhat sem a tam a řvát Nicku, Nicku, Nicku, Nicku, Nicku... Tom Cruise by k tomu nemusel hrát takovýho blbečka a celkově se měl film zbavit těch trapných pokusů o komedii. Možná by taky bylo fajn netahat nebezpečný příšery do centra nejlidnatějšího města Anglie a pokud vím, že jsem bez léků agresivní idiot, tak bych je možná mohl nosit neustále s sebou, ne? A taky, když je film točený pro publikum mladší 17ti let, tak by tomu mladšímu publiku mohl film vysvětlit, kdo to Dr. Jekyll je, protože o něm asi nikdy neslyšeli. No, jasný odpad a snad mi další film, co mám nachystaný ke shlédnutí, spraví náladu. ()

jarmil8

Ani ryba ani rak a nelze nesrovnávat se Sommersovou mumií, když k předloze film sám odkazuje. Bylo by fajn, kdyby se tvůrci rozhodli, co vlastně od filmu chtějí. Díky drsnému akčnímu podání se ztrácí humor, o který se pokouší hlavní pár, hororové scény jsou možná efektní, ale vůbec ne děsivé, zde už se dostavuje nuda a otázky k nesmyslům ve scénáři. V Sommersově vizuálně přeplácané Mumii leccos fungovalo lépe. A ten vykradený moment s Amerického vlkodlaka v Paříži je spíše trapný. ()

Tom Cruise se vrací k Warnerům

Tom Cruise se vrací k Warnerům

10.01.2024

Netflix chystá remake Frankensteinovy nevěsty

Netflix chystá remake Frankensteinovy nevěsty

04.08.2023

Po několika poměrně nedávných pokusech studia Universal Pictures oživit sérii jejich klasických monster se snímky jako Mumie, Renfield nebo s nadcházejícím dosud nepojmenovaným projektem od režijního… (více)

Brendan Fraser by se nebránil nové Mumii

Brendan Fraser by se nebránil nové Mumii

13.10.2022

Čeká nás v budoucnu Frasernasance? Díky potenciálně oscarovému želízku v ohni The Whale od režiséra Darrena Aronofskyho (matka!, Fontána) se herec nyní pomalu ale jistě vrací do velkého Hollywoodu, a… (více)

Vlkodlak s Goslingem našel režiséra

Vlkodlak s Goslingem našel režiséra

28.10.2021

Herec Ryan Gosling (Blade Runner 2049) opět spojí síly s režisérem Derekem Cianfrancem (Za borovicovým hájem), tentokrát u remaku slavného hororu Vlkodlak. Studio Universal Pictures totiž nadále… (více)