Začněme v Egyptě před dvěma tisíci lety, kde se velmi ambiciózní princezna Ahmanet (Sofia Boutella) chystala na převzetí vlády v zemi po svém otci a pro naplnění svého cíle se neváhala spojit s temnými sílami a provádět věci, z nichž tuhla krev v žilách. Potrestali ji mumifikací zaživa a pohřbili tak, aby ji nikdo nenašel. Jenže našel. O dva tisíce let později se v místě jejího věčného odpočinku ocitli dobrodruh Nick Morton (Tom Cruise) a archeoložka Jenny Halsey (Annabell Wallis). Ti nešťastnou náhodou objevili Ahmanetin sarkofág, který nechala Jenny urychleně převézt do Londýna k dalšímu zkoumání. Jenny totiž pracuje pro tajnou organizaci Prodigium, jejímž posláním je pronásledování a odchyt těch nejnebezpečnějších monster. Ředitel Prodigia Dr. Jekyll (Russell Crowe) má v tomto směru poměrně bohaté zkušenosti. Jenže letadlo převážející mumii prokleté princezny až na místo určení nedoletí, ale zřítí se k zemi krátce před přistáním. Nickovi se jako zázrakem podaří katastrofu přežít, brzy ale zjistí, že smrt v troskách letadla by pro něj byla mnohem lepším řešením. Princezna Ahmanet se totiž díky jeho neuváženým činům probudila a touží po nadvládě nad světem. K tomu ale potřebuje i svého domnělého osvoboditele – Nicka. (CinemArt)

chelseaman22 odpad!

Druhou noc ve Funchalu jsem se těšil na to, až si pustím letní blockbuster, který mě uspokojí. Namísto toho jsem vydržel třicet minut, u kterých jsem nepochopil, co že to za slátaninu mající okopírovat Emerichův počin někdo štědře zadotoval. Je úplně jedno, jestli v hlavní roli je Cruise či vrstevník Hanks. Tohle je paskvil, který za poslední rok nemá obdoby. odpad! ()

Triple H

Takmer prúser. Úvod vykrádačka Uncharted, vrátane Cruisea štylizovaného ako Nathana Drakea a odtiaľ to už ide len z kopca, samá nuda, šeď, s občasnou podarenou scénou (lietadlo, prebudenie múmie, beh londýnskymi ulicami). Evidentne neboli prachy na to, aby sa efektmi zaplácal celý film, lebo sa nimi na pomery hollywoodskeho blockbusteru pomerne šetrí. To mi nevadí, ale v takom prípade by fakt pomohlo aby fungovali postavy. A tu je najväčší problém. Cruise je makačenko, všetka česť, že v 55-ich má stále veľmi akčné a aktívne nasadenie. Ale čas sa holt úplne oklamať nedá, ako prvá tvár nového monster univerza je zúfalo okukaný a toho akčného machra čo láme ženám srdce dáva už len s fakt privretými očami. Chémia s blondínkou a parťákom nulová. Romantická linka, ktorá má produkovať emócie nefunguje ale že vôbec. Vtipy nefungujú absolutne, pričom pokusom o ne dominujú Cruiseove rádoby vtipné hlášky a spomenutý parťák, ktorý je vtipný asi ako Peter Marcin v ženských šatoch. Crowe sa sem nehodí, úloha je pod jeho úroveň a neviem čo za zvláštny plán je stavať novú sériu na obstarožnýh skoro 60-nikoch. Jedinou trefou je Sofia Boutella, ktorej to sekne a jej múmia má aj celkom šmrncovný a cool design. Tú by som napríklad do pokračovania rozhodne uvítal aj na hlavnom poste, určite skôr ako Cruisea, ktorý sa snaží pôsobiť ako žoviálny záletník, čo celú noc uspokojuje sexi mladé blondíny (zaznie priamo vo filme) a ktorý si naordinuje niekoľko scén kde ho Sofia Boutella oblizuje, či sa po ňom sápe. Možno by fungoval aj on lepšie v lepšom filme, neviem, ale casting IMHO mohol byť nápaditejší. Výborne funguje hororová scéna zobudenia múmie po páde z lietadla, touto cestou sa mohli uberať viac ako sa snažiť o štandardný, polotovarový blockbuster. Ako začiatok niečoho väčšieho to kríva na obe nohy, ako oddychová jednohubka OK. ()

Script

Začátek děje byl docela zajímavý do momentu, kdy mumifikovali Sofiu Boutellu. Potom, kdy už se do děje přimotal Tom Cruise začal být děj jen divný a po nějaké chvíli i hrozně nudný. Trailer nalákal lidi, aby se na film podívali, ale ve finále to bylo jediné nejzajímavější na filmu. Závěr filmu mi přišel stejně trapný jak závěr nového Hellboye. Měli tam stejně příšerné dialogy a efekty. Kdybych na tohle zašel do kina, tak bych usnul nudou hned po pádu letadla. Napětí bylo nulové. Za mě nic moc. ()

Motinski

Tu poriadne ani neviete či má ísť o horor, dobrodružný film alebo fantasy s nádychom Ligy výnimočných. Tak či tak, veľké sklamanie kde som po dlhej dobe videl Cruisa aj Crowea šliapnuť vedľa. Múmia nefunguje ani ako popcornovka a vlastne mi skoro všetko prišlo na smiech. Nato aké veľké plány s tým mali tak myslím že to môžu rovno zabaliť. ()

Jizni Tlapa

Opravdu veliká depka z téhle podívané se mi hrné do hlavy. Efekty žádný šlágr, příběhově jednoduché a tuctové. Výpravou obyčejné a Tomík Cruisovka je adept na postavu Král Jeliman. Je to pouho pouhý průměr, který zachraňuje scénář, nabízející sem tam vtipný moment..... a jestli je někdo Mumie...je to Russel Crowe! ()

LadyPupu

Jako zásadní nedostatek vidím obsazení princezny Ahmanet, protože koukat se skoro dvě hodiny na frajerku, která má míň sexeapelu než můj soused (účinkující v travestie show), mě teda nebaví. Jinak je to taková žánrová spatlanina, která má výbornou první polovinu, ale pak se to nějak podělá a mě to najednou přestalo bavit. Na zaplácnutí dlouhé chvíle to ovšem funguje. ()

Mrkvič

Ten Tom je ale nadsamec předurčený být Bohem. Jak ho moc nemusí, tak zde je tím jediným, co slušně drží pár pěkně natočených akcí plných kotrmelců a hopsání. Záporačka je taková bezcharakterní mudla a dost podobně vnímám i hrdinovu milou. Stejěn tak dopadá "temná" polovička postavy Russella Crowea. To jsem čekal něco jó pořádnýho, ale on si jen tak pobledl, víc chrčel a nejspíš trochu zesílil. Takže nápad na start univerza to špatný nebyl, ale chyběla tomu pompéznost, kterou by si uvedená monstra zasloužila. ()

Johnny.ARN

Úplne priemerny, trošku mysteriózny, s prvkami hororu obohatený akčňák. Tomík zase nesmrtelný, herečky fajn. Páčili sa mi efekty, digitál, prechody, masky. To bolo miestami pekne vymazlené. Celé to ale bolo poňaté trochu inak ako Fraserovky, bez zbytočných trápnych vtípkov. Dvojka by ale mohla prinieť taký zlatý stred, kde by sa tak netlaťilo na pílu alebo bolo by to aj trochu viac family friendly. Rozhodne ale sklamaný nie som. 3 z 5 ()

filmmovier

Tahle Mumie je ze všech verzí jednoznačně nejhorší. Crusie to táhne parádně, děj slušně odsejpá, akce není kdovíjak špatná a i ten Crowe jako dr. Jekyll tam našel svoje uplatnění, ale nakonec je možná dobře, že to s Dark Universe dopadlo tak, jak to dopadlo, protože jestli by všechny filmy byli podobného ražení jako Mumie, tak by stejně dlouho nevydržel. Rozhodně to není špatné, ale je to zcela, absolutně a naprosto zbytečné a nenabízí to nic, kvůli čemu byste si tenhle film měli pamatovat. Jsou tam sice dobré momenty, ale na druhou stranu tam jsou i trapné momenty a herecky ani režijně to také není žádné veledílo. Prostě fajn akční oddechovka, která má velké ambice (ale zcela nenaplněné), neurazí, ale na kterou se víckrát asi podívá opravdu málokdo. Je to lepší průměr, ale nic víc - Hrob dračího císaře je horší, ale protože je tohle úplně nová série, tak je to úplně fuk mě a úplně stejně fuk to může být i vám. 65% za rychlé tempo, Crowa, Cruise a sem tam nějaký vtípek. ()

Lachtaan

Nu, tohle bylo zkrátka divné a se zpětným ohledem vážně nechtěné. Asi nikdo z nás není takový blázen, aby se dalo překonat kouzlo původní Mumie s Brendanem Fraserem, i když je mi jasné, že k ní je film připojován spíše neprávem. Jenže abych mohl posoudit skutečnou snahu či odbytí rebootu, musel bych zabrousit do filmů ze 30. let. Každopádně vedle pěkné Annabelle Wallis mi místy nesedl sám Cruise a nebýt sympaťáka Crowea a hodně zajímavé Boutelly, byl by z novodobé The Mummy nejen propadák finanční, ale i propadák v mých očích. Takhle jsem se po celý film utěšoval tím, že poskytuje prosperující náběh na celé zamýšlené Dark Universe. Nyní už je nám všem jasné, že místo toho, aby Mumie vše nastartovala, tak to pro jistotu již předem pohřbila. ()

Ryuuhei

Mumijka povedená, moc dobře se na ni koukalo i přes zdvojené zorničky! Ale zbytek? Marný pokus nejen restartovat Mumii jako takovou, ale vůbec načít zbrusu nové Dark univerzum. Pokus o humor naprosto nemístný a trapný, dobrodružná vložka slátanina všeho možného a nakonec protagonista, kterému šplouchá ve věži a doprovází ho imaginární, zombifikovaný kámoš. Vůbec nevím, co to mělo být? Komedie? Horor? Ani jedno pořádně nefungovalo a společně nesouznělo. Hrozný paskvil! Krátký záběr na knihu mrtvých pomrkávající na Mumii s Fraserem potěšil, ale jinak to byla strašná blbost! Zlatá starší série, ta to aspoň dělala všechno správně. 2 hvězdy za to, že jsem u toho neumíral nudou a až fetišisticky si užíval scénky se zombijkou (a že uměla pěkně sát!). Jinak bych klidně ubral. ()

Phietros

Pokud se clovek odprostí od mumie z roku 1999 z imhotepem, pak je to skvela podivana. Sice se tam trosku primichava nadprirozeno i z jinych soudku, ale pokud budou dalsi dily, vime na co se tesit. Mumie odkryva davnou legendu princezny ahmanet, ktera byla vymazana s dejin, zacina historicky, pekne s vysvetlenim, a pokracuje dobrodruzne ve stylu indiana jonese, az sjede do hororovych koleji, kde poodkryva zlo a boj s nim. Sofia Boutella naprosto dokonale převtělena do role princezny! 80% ()

oveckaoa

Největší problém této Mumie je v tom,že strašně rychlo odsype. Člověk si pak nemá šanci něco z toho zapamatovat. Od ženské záporačky jsem též čekal více, ale na moc se nezmohla. ()

venison

Přiznám se, že jsem si nějak neuměla představit Toma Cruise jako druhého Indiana Jonese.. Podle mě má Tom Cruise charisma maximálně na akčního hezounkovského polopitoma.. A jelikož se z něj tvůrci nesnažili dělat někoho jiného a naopak ušili mu roli tzv. na tělo, tak mě casting nakonec spíš bavil než odpuzoval.. Film „Mumie“ je v podstatě klasická cruisovská akčárna šmrncnutá Egyptem a prošpikovaná frajírkovským humorem.. Potěšilo mě obsazení „Nicka“ Jaka Johnsona, i když jeho role nebyla nejsilnější.. Hlavním charismatickým tahounem byl pro mě každopádně vynikající Russel Crowe.. Perfektní výběr sexy mumie Sofie Boutella.. Naopak zklamáním pro mě byla Annabelle Wallis, která se do celého konceptu za mě moc nehodila.. Snímek „Mumie“ je opravdu akční a opravdu se za necelé dvě hodiny nestačím nudit.. Některé scény by mohly být „silnější“, ale jako slušně postavená odlehčená popíková akčárna na chvíle oddychu, to více spíš než méně ujde.. ()

noriaki

Čekal jsem horor, ale nová mumie jen nesměle přešlapuje na okraji žánru. Mnohem jistěji se cítí v akčních a komických scénách. Kupodivu se dojem netluče. Tom Cruise všechny tři polohy zvládá skvěle a Annabelle Wallis za ním vůbec nezaostává. A protože na efekty si žádný současný velkofilm stěžovat nemůže, a scénář nijak neruší, nemám co bych vytkl. Zábavný film bez ambicí se špatně kritizuje. Snad jen, kdybych na to šel do kina, asi bych si nadával, že jsem ty peníze radši nevyměnil za čtyři piva. Zas takový zázrak to totiž není. ()

majxik

Neni to spatne, jen to chce trosku promyslet priste chemii (odpary rtuti jsou jedovate, ne?) a nastudovat si trosku pohrbivani, protoze omotat cloveka gazou a hodit ho do sarkofagu fakt neni mumifikace, ale proste pohrbeni za ziva... no ale budiz :D ()

ivan bohatyr

Moc logiky to nepobralo, dějově nic extra, ale slušná akce, nenudí to. Čekal jsem co bude s Jekyll/Hide, jakou to bude hrát roli a nebylo vůbec nic, jen takový slepý výstřel do tmy. Po klasice Imhotepovi zde máme ženu v roli mumie, proč ne, ale škoda - je to kočka a přitom skoro celý film nastrojená jak zombie. ()

Tom Cruise se vrací k Warnerům

Tom Cruise se vrací k Warnerům

10.01.2024

Netflix chystá remake Frankensteinovy nevěsty

Netflix chystá remake Frankensteinovy nevěsty

04.08.2023

Po několika poměrně nedávných pokusech studia Universal Pictures oživit sérii jejich klasických monster se snímky jako Mumie, Renfield nebo s nadcházejícím dosud nepojmenovaným projektem od režijního… (více)

Brendan Fraser by se nebránil nové Mumii

Brendan Fraser by se nebránil nové Mumii

13.10.2022

Čeká nás v budoucnu Frasernasance? Díky potenciálně oscarovému želízku v ohni The Whale od režiséra Darrena Aronofskyho (matka!, Fontána) se herec nyní pomalu ale jistě vrací do velkého Hollywoodu, a… (více)

Vlkodlak s Goslingem našel režiséra

Vlkodlak s Goslingem našel režiséra

28.10.2021

Herec Ryan Gosling (Blade Runner 2049) opět spojí síly s režisérem Derekem Cianfrancem (Za borovicovým hájem), tentokrát u remaku slavného hororu Vlkodlak. Studio Universal Pictures totiž nadále… (více)