Zrodila se hvězda

• USA A Star Is Born (více)

Hlavní roli v dechberoucím romantickém dramatu Zrodila se hvězda hrají Bradley Cooper a Stefani Germanotta, kterou ovšem celý svět lépe zná pod jejím uměleckým pseudonymem jako hudební superstar Lady Gaga. Pro čtyřnásobného držitele nominace na Oscara Bradleyho Coopera je tento film jeho režijním debutem. Cooper ve filmu zároveň hraje hvězdu country Jacksona Mainea, který objeví neznámou talentovanou zpěvačku Ally (Lady Gaga). Když se oba vrhnou do vášnivého milostného vztahu, Jack přiměje Ally k vystupování v záři reflektorů a katapultuje ji tak ke slávě. Ale když Allyin raketový start zastíní jeho vlastní kariéru, Jack stále obtížněji nese svůj ústup z velkých pódií a o to více se potýká se svými vnitřními démony. (Vertical Entertainment)

Jandiczek

Zbožňuju Coopera a teď i miluju Lady Gaga. Absolutně nechápu, proč má tahle jedinečná žena potřebu vystupovat vyparáděná jako kravka.. Když je přirozeně svá, tak je skvělá !Pribeh možná pro ženy.. Klasickej Emerickej rodidlatrhač, ale bylo to skvělý.. Bůh jim požehnej :-D ()

Reyer

Moc mě to nechytilo.... kombinace těchto dvou. Bylo to od začátku jasné. Dej nula a hudba taky nic moc.... škoda. Čekal jsem.vic... ()

albyyy

Klasické americké romantické drama s nepřekvapivým koncem. Viděl jsem mnoho hudebních filmů a tento byl jeden z nejlepších. O hereckých kvalitách Bradleyho Coopera není pochyb, ale velmi pozitivně na mě zapůsobila i Lady Gaga. Za mě super film a doufám, že bude více podobných. ()

MRParis

Po hóóódně dlouhé době zase jeden naprosto úžasný romantický film s úžasnou hudbou, skvělými herci a smutným koncem přesně jak to u lovestory má být. Úžasná je hlavně Lady Gaga která to zahrála úplně dokonale a moc jí to slušelo jako obyčejné holce , celé to jiskření mezi hlavními představitely naprosto skvěle funguje. Po letech film který mi úplně vyrazil dech a snil jsem tenhle krásný příběh až do hořkého konce. SKVĚLÉ. ()

Aleksak

Režijní debut Bradleyho Coopera se vydařil. Zároveň jako hlavní protagonista dokázal, že na to opravdu má, pěvecky skvěle doplňuje známou popovou zpěvačku Lady Gaga, která v tomto filmu exceluje a podotýkám, že přirozený look ji zde opravdu sekne. Možná to na první pohled vypadá, že jde o romaňťárnu č.1, ale omyl... drogy, alkohol a deprese zde opravdu nechybí. Proto neváhejte a pusťte si tenhle film... zaručuji, že neprohloupíte. ()

Guadeloupe

Musím vyzdvihnúť najmä scenár. Dialógy boli miestami úplne zbytočné, priam absurdné, no práve tým dodávali deju punc reálnosti. Šikovná kamera, chytľavá hudba, aj nutný tlaky na slzičky. Jednoznačne nejde o nič originálne ani šokujúce, svoj účel ale plní. Lapač Oscarov ako sa patrí. ()

Suzzie

Na to, jaka to mela byt pecka, tak je to pribeh plytky, predvidatelny hlavne nudny. Po hodine a pul nevim, zda-li zvladnu dokoukat. Pisnicky jsou nicmeme pekne, Gaga holt umi zpivat, o tom zadna. ()

DserCom

Dobře natočený, silný pár, fungovalo to skvěle! Sice trochu melodrama, ale fungovalo. Lady gaga absolutně skvělá! Vnímám ji teď z trochu jiné perspektivy. Věřila jsem jim každou scénu. Herecky je to takřka dokonalý! Hrozně dobře film sleduje vývoj postav, jak se mění a svůj vzájemný vliv. O hudbě snad není třeba mluvit... Shallow je nádherná. Snímek si řadím do top 10 filmů 2018. ()

McGuffin

Zrodila se hvězda, A Star Is Born je příběh o práci v showbyznysu, o muzikantech, který dala do kupy kupa scénáristů Eric Roth, Bradley Cooper, Will Fetters, Moss Hart, John Gregory Dunne, Joan Didion a Frank Pierson. Úkolem je, že nejdřív to jednomu muzikantovi nejde a pak pohádkově jde, protože mu pomůže druhý muzikant, kterému už to pohádkově jde, aby mu to nakonec nešlo. Ke splnění úkolu tak kromě scénarístů výrazně přispěje náhoda. To se občas stává. Takže tak. https://www.macguffin.cz/ ()

swn

Drsný príbeh o alkohole a alkoholizme. V druhej rovine tiež príbeh o špine hudobných producentov a o zrode popovej hviezdy. Sláva niečo stojí, vždy zožerie časť duše toho kto túži byť hviezda. ()

Mable

Přidala bych ještě jednu hvězdu, kdyby tam nebyla Lady Gaga, neseděla mi tam. Její popová proměna byla nepříjemná, na začátku mi seděla víc a její vzhled také. ()

EternalS

Ta chemie mezi hlavními protagonisty je neskutečná! Strašně se mi líbilo, jak se Ally ani po všech těch útrapách na Jacksona nevykašlala a neustále při něm stála i v těch nejtěžších chvílích. Strašně mě to dojalo. Takhle si představuji skutečnou, hlubokou lásku. Stejně si myslím, že se k sobě tihle dva jednou vrátí i ve skutečném životě a budou tvořit pár. ()

Miba1

Strašně průhledné a předvídatelné. Ty tři hvězdy dávám víceméně za tu hudbu, která byla fakt skvěle udělaná. Musím říct, že jsem se k tomuhle filmu dostal až v době, kdy už nebyl tak masově propagovaný, což ale dělám často, protože mě vždy tyhle mega promo hrozně naserou a trochu rejpavě hledám chyby (teď si tak říkám, kolik bych asi filmu dal, kdybych ho viděl v kině :D). Upřímně, jsem zklamaný. Pan zpěvák vytáhne neznámou holku, dostane ji nahoru, sám spadne a začne chlastat a pak se zabije. Hmm. ()

hami

Konečně B. Cooper vystoupil z těch svých připitomělých komediálních rolí a donutil i Lady Gaga, odhodit na chvíli ty otřesný performace, šminky a plasty na těle a chovat se trošku dospěle. Oba dva jsem doteď totálně ignoroval a víceméně se jejich umění vyhýbal, ale tady jim to zatraceně seklo. Cooperovi delší háro a vousy perfektně sedly, měl by si to nechat, bez něj vypadá najednou hodně divně. Lady Gaga má ve filmu ohromný ženský kouzlo a moc se mi líbila. Příběh klasika, ale pořád to funguje. I po stránce hudební je to povedený dílko. Oba dva budou dělit jednou kariéry před a po filmu. ()

alesandro2

Tak jako dobrý, hlavně po hudební stránce. Pro mne asi největší překvapení po hereckém výkonu Lady Gaga je zjištění, že v civilním projevu a nezmalovaná je to docela pěkná ženská. ()

tehol

skvele herecke vykony, vyborne songy (shallow bych s klidem oznacil za pisen roku), proto je docela velka skoda, ze ten film je dohromady strasne spatny. zpusob jak na sebe navazuji jednotlive sceny, je podle me uplne nestastny vzhledem k deravemu scenari. nerikam, ze je to cele spatne to fakt ne, jsou tam silne sceny, ale dohromady to nefunguje a po nejake dobe zacne nudit. pak zas na chvili zaujme (treba zaver filmu), ale pak jsou tam nelogicke sceny, skoky nebo jako by uplne vlozene sceny out of nowhere, mozna to bylo i tim, ze jsem videl dabovanou verzi, ale stejne.... no nic, hodne jsem tomu filmu chtel fandit, pral stefani oscara, ale zase to vse prebila brad leeho prilisna snaha. uz mu koecne dejte nejakou trofej at prestane tak tlacit na pilu. ()

tba4u

Dlouho jsem se tomu filmu vyhýbal, protože Bradleyho Coopera mám jako herce v úctě, a tady jsem se vzhledem ke kombinaci tématu, obsazení Lady Gaga a Cooperova režijního debutu dost obával o výsledek. Výsledek ale moje očekávání předčil...takovej průšvih jsem vážně nečekal. Fakt netuším, co by se mi na tom filmu mělo líbit. Nemá to tempo, nemá to příběh. Každou scénu dokážete odvyprávět ještě předtím, než začala. A jako perlička emoce...natočit melodrama absolutně emocí prosté, to je vážně majstrštyk. Patřím mezi filmové plačky. Ale tady jsem fakt ani na vteřinu nepocítil nic. Vzhledem k tomu, že ještě ke všemu v tomhle filmu Bradley Cooper předvedl svůj asi nejhorší výkon, byl bych napříště mnohem radši, kdyby zůstal před kamerou, a nelezl za ni. Jedna hvězdička za Lady Gaga, která překvapivě nebyla tak špatná, a jedna hvězdička za muziku. Víc nemůžu. ()

Oscarové nominace 2019

Oscarové nominace 2019

22.01.2019

Po Českých lvech tu máme konečně také nominace na 91. ročník Oscarů. Těm pro změnu vévodí osobní výpověď režiséra Alfonso Cuaróna Roma a pak kostýmní dobové drama Favoritka od Yorgose Lanthimose, oba… (více)

Favoritka vede seznam nominací BAFTA

Favoritka vede seznam nominací BAFTA

10.01.2019

Nominace na britské filmové ceny jsou již od včerejška známy a do čela se dostal film, který s Velkou Británií úzce souvisí. Snímek Favoritka režiséra Yorgose Lanthimose (Humr), vyprávějící o… (více)

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz