Zrodila se hvězda

• USA A Star Is Born (více)

Hlavní roli v dechberoucím romantickém dramatu Zrodila se hvězda hrají Bradley Cooper a Stefani Germanotta, kterou ovšem celý svět lépe zná pod jejím uměleckým pseudonymem jako hudební superstar Lady Gaga. Pro čtyřnásobného držitele nominace na Oscara Bradleyho Coopera je tento film jeho režijním debutem. Cooper ve filmu zároveň hraje hvězdu country Jacksona Mainea, který objeví neznámou talentovanou zpěvačku Ally (Lady Gaga). Když se oba vrhnou do vášnivého milostného vztahu, Jack přiměje Ally k vystupování v záři reflektorů a katapultuje ji tak ke slávě. Ale když Allyin raketový start zastíní jeho vlastní kariéru, Jack stále obtížněji nese svůj ústup z velkých pódií a o to více se potýká se svými vnitřními démony. (Vertical Entertainment)

george82

Nevim no. Asi na mě tyhle muzikální sračky nikdy zabírat nebudou. GaGa tu vypadá fakt odporně a zachraňuje jí jen zpěv. Bradley je tu skvělej, ale to k celému filmu nestačí. ()

Sharleen

Bradley Cooper úžasný a vôbec nie zlý aj ako režisér. Lady Gaga herecky celkom drží krok + v civile vyzerá ako normálna žena a určite lepšie ako pod tonami make-up(u) a ten neskutočný hlas... láska, úžasná hudba, príbeh.. Na 5 hviezdičiek to nebolo, ale zabrnkalo mi to presne na tie struny, na ktoré malo. ()

Luciee113

Tak nevím, zda jsem udělala dobře nebo ne, ale včera jsem si pustila tento film z roku 1976 a dnes tento z roku 2018. Děj mají totožný a já musím neustále srovnávat. Tento film mi více seděl na chování hlavního hrdiny Jacksona co se týče "všechno je mi u prd...." a co mi zase chybělo, byla citová stránka... Ten první film byl citově a láskou prosáknutý daleko daleko více... Jinak filmeček uběhl hezky, byl teda dlouhý, ale vadilo mi to méně než u toho prvního. Bradley i Lady Gaga byli úžasní... tak jako vždy 💗 ()

HEED

První zhruba hodinka je výborná, závěrečná půl hodinka taky paráda. To co bylo mezi tím, obzvláště odvykačka.... nuda. V tomhle exceluje náš film úsměvy smutných mužů. Asi tak dva songy výborný. Možná jsem byl ve špatném rozpoložení, možná jsem byl unavený. Jinak herecké výkony byly v pohodě. Jen jsem asi očekával něco více v tzv. indie style. Ale takhle to asi opravdu v showbyznysu chodí. ()

boombang

Mírně podprůměrné remake remake, v němž ryze průměrný herec a podprůměrný zpěvák velmi průměrně režíruje sebe a nadprůměrnou zpěvačku, toho času podprůměrnou herečku. Jejich postavy mi byly úplně ukradené. ()

Jeyninka

Říkala jsem si, proč s tím filmem všichni tolik nadělají! No a ejhle, slzy si koulely jako hrachy. Jo, jsem ženská a ano, pobrečím si u filmů, ale nemyslela jsem si, že tento mě tak dostane. Nedoufala jsem, že Gaga umí tak dobře zahrát (tímto se ji v duchu omlouvám, protože tu šilenou monster mám fakt ráda) a Bradley to zahrál a zazpíval výtečně. Prostě hudební filmy jsou mé gusto a tento mi sedl velmi. Tak ještě jednou, aaach... ()

miki68cz

Plochá romantika, příběh uspěchaný, postavy nedopilované, byla tam snaha o cit a dojetí, ale narazila na mělčinu. Pěkný zpěv chabou režii nezachrání. Doporučuji srovnat s Love song. Tento film vám i přesto doporučuji pro skvělou Lady Gaga, v které je obrovský potenciál. ()

Oto10

Nevím jestli to bylo stopáží nebo scénářem, ale film je vážně velmi moc dlouhý. Příběh celkem fajn. Taková romantická slaďárna, kterou zabijí drogy a alkohol. Ten alkohol, tam vůbec neměl být. A mělo to skončit svatbou. Filmu bych pak přidal hvězdičku navíc. Ale abych nebyl jenom kritický. Co je úžasné na tomto filmu, tak je výkon Gagy. Netušil jsem, že je i herečkou - hrála dobře. Shallow a prakticky všechny písně jsou velikým tahounem filmu, kdyby tam nebyly tak z filmu nemám prakticky žádný zážitek, proto 3*. :) ()

Freza77

Film mě velmi potěšil, bavil mě od začátku až do konce, akorát mě naštvalo podle mě že si hodil Jackson mašlu, a myslím si žě to bylo kvuli tomu agentovi Ally, kdyby se tam něukázal žil, ale bohužel takový je děj. ()

vipeerr

díval jsem se převážně kvůli přítelkyni která miluje Gagu..ve finále poutavý a dojemný příběh který mi způsobil 48 hodinovou depresi byl pro mě milým překvapením ()

ratpile

Cooper je skvely, Gaga civilni, pisnicky obstoji i bez filmu a je to vcelku sveze odvypravene, takovym tim indie "mam kameru az v nose" stylem nasnimane dilko. Presto, pocity mam spise ambivalentni. Jakoby snimek prave v tom svem nezavislem poletovani kolem obliceju postav nedostatecne napnul dramaticky oblouk, a ac se tim vyhnul davce zanroveho klise, pusobil na me tak nejak nevypointovane . Jo a trochu mi vadil nijak nekomentovany prerod Gagy v nemastnout neslanou "popovou princeznu. Myslel jsem, ze je jeji postava o necem trochu jinem. ()

PlayEasy

Pro nás hrubé zklamání. My jsme se za celý film těšili jen na skvěle natočené koncerty, výborné písničky v čele s vynikající Shallow, což dává dohromady něco přes 30 minut a to nemůže stačit. Nicméně nám do své role absolutně sedl Bradley Cooper - připadal nám celý film v lihu a to byl vlastně jeho úkol, opěvovaný herecký výkon Gagy nám toho moc neřekl (prostě film a zpěv je úplně něco jiného a jediné, co by měli interpreti ve filmech dělat, skládat písně). Také nás zklamala hrubě nedoceněná Cooperova režie, která byla skvělá a navíc to byl jeho debut!! Ale jinak s Akademiky souhlasíme, jinou cenu, než za píseň bychom tomuto filmu nedali. Prostě slepenec drsňárny, kde o "fucky" není nouze (dle nás nadbytek) a holčičího melodramatu. 60% ()

adamix

Osobne si myslím, že to Bradley zvládol celkom slušne. Či už po režíjnej alebo hereckej stránke. Rovnako tak aj jeho partnerka Lady Gaga, ktorá to po svojej nehereckej stránke zahrala super. Na to, že svoju začínajúcu kariéru zažila dávnejšie, dokázala sa do Allynej trémy krásne vžiť. Scéna, v ktorej ide Ally prvýkrát vystupovať pred väčším publikom, vyvolala vo mne rovnaký pocit trémy, akým si hlavná protagonistka prechádzala počas celých dvoch minút. Film mi príde ako doslovný opak slávneho WALK THE LINE, odkiaľ si pamätáme kariérny rast nesmrteľnej country legendy. Z dramatickej stránky tiež fajn. Záver je smutný a dojemný, a tak to má byť. Happyendom by si ma to moc nezískalo. Niežeby som nemal rád happyendy ale v tomto prípade som radšej za tragickejší záver. Dej je však klišoidný. Nepriniesol nám nič nového, čo by nám iné snímky nepredviedli. Čo už. Spoločne s BOHEMIAN RHAPSODY názorný príklad toho, že filmy o hudobníkoch budú u ľudí vždy viesť pred ošarpanými muzikálmi. Za mňa 75%. ()

Petule3

Čekala jsem úplně jiný film. Žila jsem v domnění, že to bude klasický romantický příběh o obyčejné holce, kterou úplně náhodou objeví slavnej zpěvák. Tohle drama, s dobře rozehranou psychologií postav jsem fakt nečekala. Bradley s mastnýma spocenýma vlasama jako by zase herecky povyrostl o level výš i přesto, že jinak bych si o něj neopřela ani kolo, kdyby vypadal takhle. No a miss Gaga, tleskám, moc hezký. Přesto, na 5 hvězd to není, i když musím říct, že když poprvé zpívali Shallow, měla jsem na krajíčku. Bohužel myslím, že kdyby nehráli v rádiu tuhle písničku 5x denně, na film bych do měsíce zapomněla. ()

Mire

Pekný film. Gaga celkom ušla na to že je to jej filmový debut. A síce nie som jej fanúšik, ale talent na spev jej nikto uprieť nemôže. Aj Bradley bol fajn :) Takže za mňa palec hore. ()

Sasulka3

Tak za me bohuzel prumerna sladarna, ktera pro me postrada zajimavy dej. Alkoholicky zpevak potka zpivajici divku v baru, kdy se do sebe zamiluji, on ji proslavi....tecka. Pisnicky jsou nektere pekne, maji krasny text, pribehu dodavaji silu.... Pro me ovsem ztrata 2,5 hodiny zivota :) ()

Renie42

Líbilo se mi to, Lady Gaga vypadala konečně normálně, taková holka od vedle, že si ji ani venku nevšimnete a i když není extra krásná, furt líp vypadá než v jejích šílených outfitech, bláznivých botách nebo šatů z masa. Je to taková romantika a líbili se mi písničky. Nemělo to na mě nějaký ten wow efekt, ale film není špatný. ()

pridala

Proč to bylo tak dlouhýýý.....? A proč tu vypadá fešák Bradley jak starej hnusnej dědek, co smrdí, že to člověk cítí přes obrazovku? ()

Oscarové nominace 2019

Oscarové nominace 2019

22.01.2019

Po Českých lvech tu máme konečně také nominace na 91. ročník Oscarů. Těm pro změnu vévodí osobní výpověď režiséra Alfonso Cuaróna Roma a pak kostýmní dobové drama Favoritka od Yorgose Lanthimose, oba… (více)

Favoritka vede seznam nominací BAFTA

Favoritka vede seznam nominací BAFTA

10.01.2019

Nominace na britské filmové ceny jsou již od včerejška známy a do čela se dostal film, který s Velkou Británií úzce souvisí. Snímek Favoritka režiséra Yorgose Lanthimose (Humr), vyprávějící o… (více)

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz