Charley (Anton Yelchin) je středoškolák před maturitou, který si užívá života plnými doušky – je oblíbený a chodí s Amy (Imogen Poots), nejžádanější dívkou na škole. Vlastně je tak sebevědomý, že se dokonce posmívá i svému nejlepšímu kamarádovi Edovi (Christopher Mintz-Plasse). Problémy ale nastanou ve chvíli, kdy se do vedlejšího domu nastěhuje Jerry (Colin Farrell). Nejprve působí jako sympatický člověk. Ale něco na něm není tak docela v pořádku a nikdo jiný, ani Charleyho matka (Toni Collette) to podle všeho nevidí! Poté, co je svědkem Jerryho velice podivného chování, dospěje Charley k jednoznačnému závěru: Jerry je upír, který tu loví své oběti. Protože není schopen o tom nikoho přesvědčit, rozhodne se Charley vyhledat pomoc a rady populárního lasvegaského iluzionisty a samozvaného odborníka na upíry Petera Vincenta (David Tennant), než vezme věci do vlastních rukou, aby se monstra zbavil. (oficiální text distributora)

denyel

Vzrušujúci pocit z rozprávkového úvodu pominul tam, kde skončila jeho znelka, čiže asi ani nie po minúte, a začala sa prvá scéna, pričom som nevedel, ktorý z dvoch prívlastkov jej mam prisúdiť, či horor alebo komédiu. Fright night stavia na peknom základe a to na atmosfére sálajúcej z dedinky (alebo ako to vlastne nazvať), ktorá leží neďaleko mestského obra Las Vegas, a ďalej na kombinácií hororového a komedialného žánru, kde bol ten komediálny, žiaľ bohu, značne zanedbaný. Filmu by sa podľa mňa zišlo odstrániť nelogické momenty, zopár skutočne hlúpych scén, viac sa sústrediť na tú zábavu a všeobecne na život ako taký v onej síce menšej, no o to sympatickejšej "diere". Colin Farrel bol ako upír veľmi sympatický, hlavne pokiaľ flirtoval s Charlieho mamou, zvyšné obsadenie bolo tak isto dobré, rovnako sympatické, akurát v porovnaní s Colinom tam cítiť absenciu hereckých skúseností. Film však hodnotím kladne - nenudil som, a rozhodne nie počas scény v klube :-) ()

JerryPilsen

Těžko říct co tím chtěl básník říci.Rádoby vtipné momenty těžko vyváží dějovou nemohoucnost a nelogiku příběhu.a to včetně ubohého konce.Takže rozpaky... ()

Budha35

Ano, je to film, dle mě hodný na 4 hvězdy a to z pár důvodů. Film se snaží tvářit jako horor i jako komedie zároveň, nevím jestli chtěná, či ne, ale klape to. Colin hraje přesvědčivého upíra a Imogen Poots nehoráznou kočku, kterou jsem dlouho neviděl. Užíval jsem si napětí i scény, které k upírským filmům patří a v HD to nemá vskutku chybu. ()

DeeTeeCee

Kvalitatívnu stránku filmu nebudem rozoberať lebo som to kvôli tomu nepozeral. Chcel som sa pobavit po tazkom dni v praci a vcelku som sa pobavil. Film sa neberie vážne a to mi vyhovuje. Takze za tri hviezdy , ale .... za Imogen na ktoru sa fakt dalo pozerat hviezda navyse. ()

Bleis

Podarený remake výbornej hororovej komédie z osemdesiatych rokov. Sympatické herecké obsadenie na čele s charizmatickým Colinom Farrellom a moderné audiovizuálne spracovanie, ktoré uspokojí každého. Ako celok to na mňa pôsobí ako podarená odychovka do letného autokina, kde má človek jednu ruku v škatuli s popcornom a druhú pod sukňou svojej priateľky :). ()

Eclipsis___

No je to takých 2 a pol hviezdy. Ani komédia, ani horor, niekde na polceste. Dej celkom ušiel, herecké výkony zachraňoval Farrell a prsia ženského osadenstva a takmer som tomu strhol ďalšiu hviezdu za hrozný happyend na záver typu zabi zlú postavu a všetko zlé sa vráti späť. Najhorší možný záver. Aspoň, že krv nevyzerala ako kečup... ()

Petrikuss

Dávám tři hvězdičky a to za herecké obsazení a občasný lepší humor, Efekty a příběh u mě moc neuspěli. Asi nejvíc jsem umíral když ve městě zmizela tuna lidí včetně dětí a nikomu ani rodičům to nepřišlo vůbec divný :D ()

Yelush

Originál Fright Night si pamätám pod názvom "noc čiernych vrán" a chodili sme sa na tento film pozerať ku kamošovi na videu Funai každý deň celé jarné prázdniny a bolo to asi pred sto rokmi. Bol som z tohoto filmu tak hotový, že ho zaraďujem medzi svoju osobnú klasiku a vždy si naňho rád spomeniem. Toto je ale prúser jak sviňa. Absolútne nezvládnutý výborný námet bez kúska atmosféry, invencie či vtipu a absolútne premrhanie potenciálu talentovaného Farrella. Veľká škoda. Ale samozrejme, pozrieť sa tom jeden krát dá. ()

panter666

Colina Farrella mám celkem rád, po Gangstrovi asi ještě víc, ale co by upír, totálně pohořel. Dokonce ani téma hororové komedie šlo do kytek. Přiznávám, že původní film sem neviděl (možná jo, ale jako malej a už si ho nepamatuju), ale navnadit komedii jedním přiblbím upírem kamarádem, kterej totálně přehrává, já nevim. Odpad tomu nedám až tak špatný to nebylo, ale víc jak jednu hvězdu si to nezaslouží. ()

Korra

Není to ani horor, ani komedie, ale každopádně dobrý film to je. Díkybohu za film, ve kterém upíři nejsou trudnomyslní intelektuálové, hrdinové z červené knihovny nebo přestylizovaní manekýni. Tady máme upíra radost pohledět: je násilnický, silný, chytrý a na lidi se dívá optikou tygra pozorujícího stádo ovcí. Hlavní hrdina, jeho matka i přítelkyně jsou sympatičtí a jejich počáteční nedůvěra logická. Třešničkou na dortu je David Tennant, jehož postava vnáší do děje humor. Člověk jen čeká, kdy řekne Allonsy... To sice neřekne, ale vyvažuje to jistá scéna, ve které hraje roli kožený plášť, kožené kalhoty a paruka:-) Dámy pochopí... ()

Dexies

Lehká komedie u které jsem se zasmál, nepřemýšlel na příběhem a prostě odpočinul si ... lehčí průměr ... ()

Keiniku

Tohle není žádný suprčupr megaintelektuální počin, to je snad jasné už z titulu. A pokud to nepoberete z titulu, věta "Nerad ti to říkám, ale tvůj soused je upír." vás přesvědčit musí. Scénář můžete celou dobu naprosto ignorovat, protože se z něj v podstatě nedozvíte nic, co byste už předem nevěděli. Na celým filmu mě překvapila jedna jediná věc a tu vám nepovím, páč by to byl velkej tlustej spoiler! Teda, možná ne velkej a tlustej, ale ani tak vám to nepovím. Budu plně upřímná - jediná věc, kvůli které jsem se na tohle veledílo podívala, je David Tennant v kožených kalhotách. A upřímně ten stál za to, celou dobu byl prudce šukézní a legrační. Farrell jako upír mě opravdu překvapil. Místy...opravdu jenom místy, jsem v něm trošililinku viděla Louise z Interview s upírem. Byl takovej...hm, málo farrellovskej. Možná to dělaly ty vlasy. Každopádně po všech těch romanťyckých upířích zápletkách jsem si jeho nestvůrku fakt užila. Vcelku fajnový byl i Christopher Mintz-Plasse, z jehož obličeje sice dostávám vyrážku, ale pošuky hrát umí. Zvlášť, když mají brýle. ()

roman4794

Nejako nemám rád a nepozerávam filmy o upíroch. Ale tak raz za čas neuškodí.A veruže neuškodilo.Celkom ma to bavilo. :-) ()

vendy1993

Tenhle film mě hodně pobavil. Na nic si tam nikdo nehraje,je to velice uvolněné a poměrně vtipné. Navíc Colin Farrell je v roli upíra Jerryho hodně sexy ;) ale přece jen to není žádný zázrak takže jen *** ()

handz

Tuhle novou Fright Night jsem viděl jako první ze všech a hned mě celkem dostala. Vtipný, svižný, Farell hraje, Tennant je Tennant a prostě celkově tyhle horrorový příběhy o strašidlech od vedle s nádechem komedie mám rád a tady to funguje perfektně. PS: Po tom co jsem si dal i předchůdce u mě tenhle remake ještě stoupnul. PSS: Ten film je klidně koukatelnej s celou rodinnou až do momentu než se tam dva hlavní hrdinové začnou bavit o podvazování koulí gumovou figurkou... awkward atmosféra v pokoji by se pak asi dala i kájet. ()

macherano

Okrem hercov nič moc to je jediné čo záujme A krásna imogen ináč takých filmov je mrte sa čudujem že do toho išli ti herci aj keď efekty boli dobre ()

sun.eagle

Puvodní film z 80 let jsem svého času sjížděl donekonečna na VHS a znal ho celý nazpamět. Tahle předělávka mě zoufale nebavila a zapomenu na ni asi tak sekundu po tom co skončí titulky. ()

Dočká se kultovní Noc hrůzy pokračování?

Dočká se kultovní Noc hrůzy pokračování?

17.11.2020