Reklama

Reklama

Rick se připravuje na bitvu s Neganem, který ale o jejich vzpouře ví a chystá se ji brzy ukončit. Neganovi pomáhají Eugene a Sasha. Kdo nakonec tuto bitvu vyhraje...? V tomto díle vidíme, jak se Sasha ve vzpomínkách vrací k poslednímu dni s Abrahamem. Šlo o ten den, kdy jeli s Maggie do Hilltopu a po cestě je přepadli Zachránci, kteří pak Abrahama zabili. Sasha tehdy Abrahama přemlouvala, aby do Hilltopu nejeli, ale on nemohl dopustit, aby jela Maggie bez ochrany. A stejně tak to nemohla dopustit Sasha, ale tentokrát se o Abrahama bála, protože se jí zdálo, že zemřel. Sasha měla pravdu, že neměli jezdit, Abraham by totiž ještě žil. Kromě vzpomínek vidíme, jak Negan vymyslel první úkol pro Sashu. Negan se chystá do Alexandrie, aby tam potlačil Rickovo povstání. Sasha ho má doprovodit a jedná s ním o tom, kolik lidí tam Negan zabije. Sashe se podaří umluvit Negana jen k jednomu mrtvému. Sasha má od Eugena jed v prášku, ale evidentně si ho nevzala. Sasha se do Alexandrie přemístí v rakvi, která je součástí divadla, které tam Negan hodlá předvést. Neganovi přijde padlé na hlavu, aby v ní jela celou cestu, on chtěl, aby si do ní vlezla až před Alexandrií, ale Sasha si do rakve lehne už na základně. Chce jen láhev vody. Sasha dostala do rakve přehrávač hudby a láhev vody. Cestou si vzala jed od Eugena a v Alexandrii z ní už byl mrtvák. Sasha svojí proměnou a útokem na Negana pomohla Alexandrii vyhrát zdánlivě nemožnou bitvu.
Alexandrie se sice na vzpouru připravila dobře, ale jejich spojenci ze skládky se obrátili proti nim a spolupracovali se Zachránci. Negan si díky svým spojencům myslel, že má výhru v kapse, takže chtěl Rickovi a ostatním ukázat, že má u sebe Sashu, kterou zabije, když ho Rick neposlechne. Když ale Negan otevřel rakev, zaútočila na něj mrtvákovitá Sasha, a tím dala Alexandrii šanci na útok proti Zachráncům a lidem ze skládky. Mnoho lidí bylo postřeleno či dokonce zastřeleno a Zachránci nakonec situaci ovládli, ale Sasha málem Negana zabila. Negan se chystal potrestat Ricka zabitím Carla, ale v tu pravou chvíli na něj zaútočila tygřice Ezekiela. Do Alexandrie totiž přišli na pomoc lidé z Hilltopu a Království. Společnými silami z Alexandrie vyhnali Zachránce a lidi ze skládky. Negan bohužel přežil a doma ohlásil, že začala válka. V Alexandrii je mnoho zraněných, mezi nimi i Rosita s Michonne. Tuto bitvu lidé y Alexandrie vyhráli, ale kdo je vyhraje válku? Daryl během uklízení Alexandrie našel u brány sošku od Dwighta, kde bylo napsáno, že o útoku nic nevěděl. Dwight je tedy skutečně spojencem Alexandrie. (TV Prima)

(více)

Recenze (19)

classic 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Väčšinou, keď režíruje výkonný producent GREG NICOTERO, tak epizódy nekončiaceho seriálu ( TELENOVELY ) ? , majú čosi do seba... Inak, môže sa pochváliť tým, že zatiaľ má na svojom konte 20 častí pod svojim palcom, ktoré si absolútne neberú pred seba servítku ! Bohužiaľ, tentokrát, nie som extra nadšený, síce uznávam, že je 16. epizóda, siedmej série, lišiacky spracovaná, napríklad, dumal som nad tým, čo znamená Sasha so slúchadlami v ušiach, t. j. - , kde sa nachádza a prečo ?, až v následných sekvenciách, som na to prišiel, či trebárs flashbacky, s Abeom, čo predznamenáva, že sa blíži niečo naprosto neodkladné, de - facto, po spojení všetkých týchto súvislostí, to dáva jasný a zreteľný zmysel. Zdalo sa mi, že sa Greg inšpiroval fantazijným Pánom Prsteňov, a jeho veľkolepými bitkami, konkrétne vo Dvoch vežiach, s prechodom na Návrat Kráľa... Do finále si prichystali dve pozoruhodné prekvapenia, ktoré potenciálneho diváka nemusia, až tak šokovať, ak pozorne sleduje, čo sa deje. Trochu mi príde smutné, po scenáristickej stránke, že RICK naivne dôveruje tým ľuďom, ktorí ho môžu ľahko sklamať, či poriadne zradiť, že zase príde na „psí tridsiatok” ... Skrátka, aj taký maličký škôlkar, ho opije rožkom, aspoň takto si to ja vysvetľujem, scenárista / i, by už mal / i začať riešiť konečne niečo iné, nielen konflikty, brutálne masakre, nechutné vyvražďovanie = toto sa týka, samozrejme HOMO SAPIENS..., ale, ako sa popasovať s otázkou, ktorá rozpútala celo - svetový CHAOS, v podobe dlhočiznej NÁKAZY, kde sa už totálne vysrali na to, ako vyriešiť tento oriešok ? Na to sa kompletne pozabudlo, teraz lúskajú atypické skutočnosti... Mám tu tzv. „sťahovanie národov” , kde postretám starých - známych, ktorí mieria do EPICENTRA, kde sa budú diať, „teda veľké KAUZY” . HM... Akoby som vtedy videl typické béčko, ktoré ma čoraz viac utvrdzuje v tom, čo si dlhý čas o tomto všetkom myslím... Ôsma séria už nebude mať absolútne nič spoločné, s tou úplne prvou, ktorú mal pod čepcom Frank Darabont, to bola trochu iná káva... ()

bart_ 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Čekal jsem od finále víc, mnohem víc, protože vím, že TWD dokáže z finálních epizod vytáhnout úplné maximum - to se zde bohužel nestalo. Ale kvůli tomu, že mám tento seroš fakt rád, kvůli tomu, že jsem se ani jedinou chvíli nenudil, kvůli tomu, že jsem u této epizody pociťoval neskutečnou nostalgii, a za to, že jsme konečně dočkali štastnějšího konce neboli happyendu (finaly!) musím hodnocení 5* zanechat. Vše podstatné zde napsali ostatní uživatelé. PS: Proslov Maggie byl hodně dobrý, "zrekapituloval" nám celý seriál, a připomněl nám, že Glenn byl v příběhu velmi důležitý, protože kdyby nenalezl Ricka, nebyli by jsme tam, kde jsme... PPS: Sám Andrew Lincoln říkal, že tohle bude nejvíce akční díl seriálu, takže nevím, jestli chtěl jenom touhle malou lží navnadit na sledování, anebo se mu 15 minut akce zdá jako dostatečný nářez na nejakčnější epizodu. Na rozdíl zase epizoda No Sanctuary je plná akce a JE nejlepší epizodou seriálu. PPPS: Eugean u mě klesl na úplný dno. PPPPS: Doufám, že 8. série bude mnohem lepší... PPPPPS: Hm, tak 8. série byl velký sešup kvality. ()

Reklama

Norfice 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Sakra to toho podělanýho Negana nemůže už někdo odprásknout?? Celé 2 série tady neustále řešíme stejné problémy. Sbíráme patronu za patronou, hledáme spojence pro válku s Neganem a když už tohle všechno máme a odpověď je jasná, tak se zase něco "nečekaně" posere a místo finálního zúčtování tady máme další ohrané pokračování nekonečně trapné kovbojky. ()

-bad-mad-wolf- 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Fajnový tygří krmeníčko alias "Alexandria will not fall!" Sashiny flashbacky totální vycpávka, bez níž by epizoda měla tradiční čtyřicetiminutovou stopáž, jinak krásný uzavření první fáze s Neganem, vracející se obloukem k prvnímu dílu série (SPOILER: prakticky identická situace, v níž se ovšem z Ricka zlomenýho stává opět Rick nezlomný). Moc nerozumím volání některých po okamžité smrti Negana - ten je rozhodně nejvýznamnějším záporákem původního komiksu a od začátku se dalo očekávat, že s ním i seriál poběží hodně dlouhou trať. Skýtá rozhodně mnohem víc potenciálu než "pořádný díly se zombíkama", který - ehm - v seriálu vlastně nikdy nebyly. Respektive - davy nemrtvých tu tvoří pouze kulisu, formu apokalypsy; těžko od ní můžeme požadovat roli tahouna příběhu. Série výjimečně končí poměrně tradičním způsobem, nikoliv brutálním cliffhangerem (a nastává viditelný přeřazení z fáze útlaku do fáze války). Pokud nenastane v budoucnu nějakej omyl, bude tahle série doceněna až zpětně. ()

Necrotongue 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

I přes utahané mezihry se Sashou jsem nakonec epizodu ohodnotil jako nadprůměr a rozhodně mě o tom nepřesvědčila digi Shiva, přestože se mi všemi pixely snažila dokázat, že ty lidi opravdu trhá. Mohl za to hrdinný vůdce Rick, který si po vzoru americké vlády vyzbrojil vlastní Al- Káidu, a tak mě kvalitně pobavil. ()

Galerie (14)

Zajímavosti (1)

  • Epizoda je věnována Berniemu Wrightsonovi, americkému komiksovému výtvarníkovi. (MATADOR)

Reklama

Reklama