Reklama

Reklama

Rick se připravuje na bitvu s Neganem, který ale o jejich vzpouře ví a chystá se ji brzy ukončit. Neganovi pomáhají Eugene a Sasha. Kdo nakonec tuto bitvu vyhraje...? V tomto díle vidíme, jak se Sasha ve vzpomínkách vrací k poslednímu dni s Abrahamem. Šlo o ten den, kdy jeli s Maggie do Hilltopu a po cestě je přepadli Zachránci, kteří pak Abrahama zabili. Sasha tehdy Abrahama přemlouvala, aby do Hilltopu nejeli, ale on nemohl dopustit, aby jela Maggie bez ochrany. A stejně tak to nemohla dopustit Sasha, ale tentokrát se o Abrahama bála, protože se jí zdálo, že zemřel. Sasha měla pravdu, že neměli jezdit, Abraham by totiž ještě žil. Kromě vzpomínek vidíme, jak Negan vymyslel první úkol pro Sashu. Negan se chystá do Alexandrie, aby tam potlačil Rickovo povstání. Sasha ho má doprovodit a jedná s ním o tom, kolik lidí tam Negan zabije. Sashe se podaří umluvit Negana jen k jednomu mrtvému. Sasha má od Eugena jed v prášku, ale evidentně si ho nevzala. Sasha se do Alexandrie přemístí v rakvi, která je součástí divadla, které tam Negan hodlá předvést. Neganovi přijde padlé na hlavu, aby v ní jela celou cestu, on chtěl, aby si do ní vlezla až před Alexandrií, ale Sasha si do rakve lehne už na základně. Chce jen láhev vody. Sasha dostala do rakve přehrávač hudby a láhev vody. Cestou si vzala jed od Eugena a v Alexandrii z ní už byl mrtvák. Sasha svojí proměnou a útokem na Negana pomohla Alexandrii vyhrát zdánlivě nemožnou bitvu.
Alexandrie se sice na vzpouru připravila dobře, ale jejich spojenci ze skládky se obrátili proti nim a spolupracovali se Zachránci. Negan si díky svým spojencům myslel, že má výhru v kapse, takže chtěl Rickovi a ostatním ukázat, že má u sebe Sashu, kterou zabije, když ho Rick neposlechne. Když ale Negan otevřel rakev, zaútočila na něj mrtvákovitá Sasha, a tím dala Alexandrii šanci na útok proti Zachráncům a lidem ze skládky. Mnoho lidí bylo postřeleno či dokonce zastřeleno a Zachránci nakonec situaci ovládli, ale Sasha málem Negana zabila. Negan se chystal potrestat Ricka zabitím Carla, ale v tu pravou chvíli na něj zaútočila tygřice Ezekiela. Do Alexandrie totiž přišli na pomoc lidé z Hilltopu a Království. Společnými silami z Alexandrie vyhnali Zachránce a lidi ze skládky. Negan bohužel přežil a doma ohlásil, že začala válka. V Alexandrii je mnoho zraněných, mezi nimi i Rosita s Michonne. Tuto bitvu lidé y Alexandrie vyhráli, ale kdo je vyhraje válku? Daryl během uklízení Alexandrie našel u brány sošku od Dwighta, kde bylo napsáno, že o útoku nic nevěděl. Dwight je tedy skutečně spojencem Alexandrie. (TV Prima)

(více)

Recenze (21)

Necrotongue 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

I přes utahané mezihry se Sashou jsem nakonec epizodu ohodnotil jako nadprůměr a rozhodně mě o tom nepřesvědčila digi Shiva, přestože se mi všemi pixely snažila dokázat, že ty lidi opravdu trhá. Mohl za to hrdinný vůdce Rick, který si po vzoru americké vlády vyzbrojil vlastní Al- Káidu, a tak mě kvalitně pobavil. ()

adelina8 

všechny recenze uživatele

Už se z toho pomalu stává telenovela, kde je trilion postav a člověk se v těch flashbacích a odbočkách od hlavního děje hodně těžko orientuje. Spoiler! Konec dost slabý, žádná pořádná řežba, zase jen pár bezzubých pokusů. Z Ricka se stal neschopný blbeček, takže nelze nefandit Neganovi. A ten tygr? To už je pořádný wtf...:/ ()

Reklama

Kenji 

všechny recenze uživatele

Toto malo byť finále sezóny? Dve série sa serieme s Neganom ( ktorý mi lezie na nervy a neviem, prečo ho niekto neodbachol už desať častí dozadu, á viem, scenáristi nechceli, ) celú siedmu sa pripravujeme na veľké zúčtovanie, hľadáme spojencov, zbierame zbrane, 3/4 série bola čistá nuda a pozerám to už len, lebo to pozerám, a vo finále sa vytasia s týmto? WTF?! Od série ako museli opustiť väznicu to ide už len dolu vodou... Na stránke Funny or die to vystihol chlapík. Rick kľačí na kolenách, všade Neganovi chlapi, pištoľ pri hlave a Rick spsutí to svoje: “I’m going to kill you. Maybe not this season. Maybe not next season. But nothing will change the fact that I’ll kill you by, maybe, like, the 38th season. As soon as the executive producers of this show have enough liquid cash to buy a private island, and call it the Margarita Safe Zone, then I’ll kill you. Mark my words. I’m super duper serious, my guy.” ()

venca 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Nej epičtější , nej napínavější a nej očekávanější a nejlepší díl celého serialu.(POZOR SPOILER) posledních 20 minut bylo tak napínaví že by napětí ani mischonina katana nepřesekla. čekal jsem asi delší bitku a taky to že negan nevezme roha a postaví se závěrečnému bossfightu s rickem i kdyby to nemelo skončit hned ale mohl aspon dostat nakládačku aby v 8 serii mohl svuj bossfight dokončit ale to je snad jedina vítka kterou mám ()

SEVILIA 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Spoilery! Tak a máme tu konec další série...alá Negan séria. Posledný díl síce dobrý, vadilo mi však, že mohli urobiť radšej dva díly alebo o pul hodky delši, lebo bolo málo akcie. Dúfam, že další séria bude pokračovat v duchu ,,starého,, TWD a vráta sa do scén stáda zombie co mi zas v tejto sérii chýbalo, aj ked uznávam, že pár dobrých scén stálo za to /napadení Hilltopu, Mischone + Rick v zabavnem parku). Nekedy mňa samotný dej TWD v teto serii docela vytačal ale asi to byl zamer serialu, kedze tu umrelo hodne oblibenych postav jako Glenn, Abraham, Sasha, Denise, ...to isté robili aj s mojimi oblúbenými postavami ako Carol, Magie, Morgan, ktorí účinkovali len málo a pevne verím, že v dalších diloch sa budu silno realizovat :) Zo silnych postav urobili slabe ako (Daryl), z dobrych postav sa stali zlé (Eugen) a zo zlých zas dobré (Dwight) :D dufam ze sa serial vrati do normalu aj keď musim priznat ze mna to bavilo a davam za zveracenost plných 5 hvezd :D :D :D ()

Galerie (14)

Zajímavosti (1)

  • Epizoda je věnována Berniemu Wrightsonovi, americkému komiksovému výtvarníkovi. (MATADOR)

Reklama

Reklama