SPOILERY: Za mě nejlepší díl TWD, a zároveň nejemocionálnější. Chtěl jsem to říct až na konci série ale řeknu to teď. Starý dobrý TWD je zpět! Rickovi halucinace mě naprosto odrovnaly. Shane, Hershel a Sasha, bylo skvělý je zase vidět. Scéna s Maggie a Neganem byla taková jako v komiksu, a za to dávám velký plus. Závěr kdy všichni běžely odlákat mrtváky, a kdy Rick následně odpálí most, byla výborně vygradovaná, se skvělou hudbou. Ve chvíli kdy Daryl začal brečet, tak jsem se neubránil slz. A přiznávám se, nikdy jsem u TWD nebrečel. Myslím že každý po téhle epizodě bude mít rád Jadis. A ještě jedna věc k tehle scéně. Ve chvíli kdy začala ta hudba tak mi to přišlo jako by tvůrci říkaly: haha nachytali jste se co?! U toho jsem měl úsměv na tváří. Ricka se už nejspíš v seriálu nedočkáme, ale četl jsem že se chystá filmová trilogie a tam bude příběh pokračovat poté co vrtulník odvezl Ricka, jsem na to moc zvědavý. V seriálu je teď časový skok 5 let, takže to jen potvrzuje že se už nevrátí. Velká Judith se mi moc líbí těším se na ni. Jde vidět že tvůrci myslí na diváky, a tak nám naservírovaly hned po celé epizodě upoutávku na zbylý 3 epizody než bude opět pauza. Šeptači jsou konečně tady!!!(5.11.2018)

"Come on Rick, it's time to wake up." ... Dojemná, stylová a slzy nahánějící rozlučka s jednou konkrétní postavou, která vás skrze záblesky z minulosti a napínavým děním jednoduše strhne a na konci (s)prostě vyflusne takovým ohavným způsobem, že nevíte, jestli vám z toho následující dny bude jebat v palici, anebo ne. Emocionální bomba. Prozatím dosavadní nejlepší epizoda série. Těším se na nadcházející "restart".... Goodbye Rick, our beloved friend. Hope we'll see you soon again.(5.11.2018)

Epizódu hodnotím bez záverečnej scény, ku ktorej sa o chvíľu dostanem. Jedna z najlepších častí TWD. Emócie, atmosféra, kamera boli vyburcované natoľko, že miestami som sa pristihol ako to všetko sledujem s pootvorenou sánkou. Od začiatku tohto seriálu som dokonca po prvýkrát aj nechcene aktivoval svoje slzné kanáliky, ktoré vyprodukovali jednu-dve kvapky. Masterpiece na tretiu - až sa pýtam, či scenáristi písali materiál k 7. a 8. sérii pod vplyvom iného materiálu. A k tej záverečnej scéne. Bol to šok. Bol som zmätený ako kilo cukru v polkilovom sáčku a nemám ani len najmenší odhad či v ďalších častiach sa presunieme o pár rokov dopredu alebo bol to len nevinný teaser, ktorý mal naznačiť čo sa bude diať o pár častí/sezón (?). Každopádne to vyzerá, že tvorcovia si pre divákov pripravili snáď najväčší zlom v histórii The Walking Dead a dá sa očakávať "tvrdý reštart" seriálu.(5.11.2018)

Cely dil bylo vesmes rozlouceni s Rickem, jinak v nem nic nebylo, a tudiz to bylo docela pribehove nudne, ale ty ukazky na konci wtf. Na jednu stranu to vypada extremne drsne a suprově nadupaně akční, ale moc nechapu jenom tak posun v case. No jsem zvedav, co bude dal, ale tenhle dil se mi az tak nelibil, 4.hvezdu davam za ukazky na konci. A rick to ocividne prezil, kdyz byla koncova scena ve vrtulniku, takze si myslim, ze dalsi serie se nejspis propoji svet “lidi z vrtulniku” a alexandrie,hilltopu atd..(6.11.2018)

• kenkaku

Brutálně schizofrenní a nevyvážené. Samozřejmě se scénáristé chytli šance zabít epizodu "velkolepou záchranou" a jak je zvykem tak si nespočet krát musíme vytrpět halucinogenní žvatlací flashbacky. Nebýt hordy, nechal bych to na odpadu. Co pomohlo (paradoxně) byla také závěrečná scéna. Nemyslím ta "neboj přežiješ", ta mě spíš vytočila, ale ta s Judith, která naznačuje, že poskočíme o hezkých pár let (6 odhaduji) dopředu. Navíc mě opravdu rozesmála.(30.12.2018)