Lise se zhroutil svět. Po letech dřiny a tvrdého tréninku neprošla výběrem a byla vyřazena z národního softballového týmu. Schází se s profesionálním baseballistou Mattym a není si jistá, kam jejich vztah směřuje. Lisa má pocit, že by si měla najít partnera mimo sportovní okruh. Tak jí kamarádka domluví schůzku naslepo s obchodníkem Georgem, jehož složitý vztah s otcem se ještě více zkomplikuje poté, co je obviněn z finančního zločinu, přestože nic neudělal. Rande Lisy a George probíhá v neveselé náladě, on je z obvinění vystresovaný a ona je zdrcená náhlým koncem své sportovní kariéry. George ví, že neudělal nejlepší dojem, a zdráhá se ji pozvat na další schůzku. Lisa zase nepředpokládá, že by se jejich setkání mělo dál rozvíjet, a raději hledá útěchu u Mattyho. Když pak Matty navrhne, aby se k němu nastěhovala, souhlasí. Jednoho dne se George s Lisou potkají ve výtahu a on se omlouvá za své chování na jejich nedávné schůzce. Pomůže jí s nákupem domů, když dorazí Matty, tak udělá scénu, že Lisa pozvala George bez jeho svolení do bytu. Dívka si uvědomí, že se v něm spletla a okamžitě odchází... (TV Nova)

barteca

Nedejte se odradit ! Je to klasická romantika, skvělé výkony hlavní trojky Reese Witherspoon- Paul Rudd- Owen Wilson i stále svěžího šarméra J. Nicholsona. Dialogy nejsou tupé a prázdné, naopak , kdo má rád brilantní vtipné konverzačky, příjde si na své. Souhlas Pump. I já se těším na nové shlédnutí. ()

Monisek

Mám z toho takové rozporuplné pocity. Postavy by si zasloužily mnohem víc propracovat, film aspoň o 20 minut zkrátit a u dialogů by to chtělo trochu zapřemýšlet. Jinak je film vcelku snesitelný, ústřední dvojici to spolu sekne a to je vlastně to jediné, co mě nutilo to dokoukat. 45% ()

kaze

ten scénar bol roszekaný, ako keby ste začali vetu a nedokončili ju..Paul Rudd bol strašne roztomilý a aj Reese má niečo do seba, ale ako keby sa celý film nevedeli dohodnúť:) ()

Erinien

Královsky jsem se bavila. O hvězdu lepší než většina romantických komedií. A ti herci. Možná jsem na to jen koukala ve správný den, byl to pro mě balzám na duši. ()

Chundys

Kdyby závěrečná půlhodinka neměla takový drajv a kdyby nefungovala chemie mezi Reese a Paulem, tak se opravdu uzívám. Závěr a hudba od Zimmera plus i herci to oživují! ()

Judas

James L. Brookse mám rád i jeho styl. Film je sice slabší, nežli jeho předešlé počiny, ale stále je zajímavou romantickou sondou do zamilovaného trojúhelníku. ()

atmen

Zase jeden film, který je zde podhodnocen. Slušelo by mu minimálně 60 %. Chemie mezi herci funguje, příběh nás pozvolně dostává do děje a nijak netláčí na pilu lacinýmy vtípky (někdo někam padá, lascivnímy dvojsmysly) .Naopak vtípky přicházejí vždy na odhlehčení ve vypjatějších scénách, na uvolnění atmosféry a působí přirozeně, jak se říká - ze života. Je mi smutno, že u nás se takové typy filmových příběhů netočí. V porovnání s českýma komerčníma násilnostma typu Román pro ženy, Líbáš jako bůh nebo z opačného spektra Zoufalci je tohle klenot. Za tím si stojím :-). ()

texa

Celou dobu jsem čekala jestli se něco stane. Jestli se ten Owen konečně vyhrabe z té jeho blbosti nebo snad z role psychicky slabšího člověka?! Ani nevím proč měl působit tak tupě, kdyby se vyspal s každou přítelkyní Reese ve filmu, taky by ho mohla posléze poslat k vodě. Ale tohle se nedalo skoro unést. Navíc mi přišlo, že Reese ani nechtěla skončit s ňoumou Ruddem. Jediná lepší postava byla Kathryn Hahn. Ta mě aspoň potěšila a tím jsem vydržela - ač s pauzami - do konce. ()

Olík

Tak v prvé řadě si ulevím - „proč tak nízké hodnocení????????????“ - fajn, už je mi lépe. Čas od času člověk narazí na snímek, po kterém si řekne „ano, takhle by se měly točit romantické komedie“. A je celkem jedno, zda se tvůrci vykročí ostrovní cestou jako při Jak se zbavit přátel a zůstat úplně sám (r.2008), dobře mířeného gagu jako u Sandlerova 50x a stále poprvé (r.2004), civilní inteligence jako Lítám v tom (r.2009) nebo nezávislosti jako Robert Downey senior a jeho Hugo Pool (r.1997). Poznáš, až to přijde? na mne zapůsobila přesně takovým dojmem jako její zmiňovaní předchůdci, jen si nejsem stoprocentně jist, jak pojmenovat cestu po, které se její autoři vydali. Podivná, krkolomná, rafinovaná, netradiční,??? Opravdu fakt nevím! Originální dialogy z úst Owena Wilsona, věcné herectví Paula Rudda (mám toho kluka čím dál tím víc rád), Reese Witherspoon jako chodící sympatičnost, stará škola v podání Jacka Nicholsona (i když Jack umí i lépe), chemie, lstivá komplikovanost, neuniformovanost, podařený casting, odlehčující humor a i když je Vám hned od začátku jasné jak vše dopadne, tak túra k závěrečnému happy endu vede opravdu atraktivní cestou. Přišlo to a já to poznal :) ()

Rokle

A proč se ta naivka vlastně tak dlouho rozhodovala? Upřímně, on ten výběr nápadníků nebyl moc dobrej... Postava Paula Rudda totiž řeší nemalé problémy se svým budoucím životem a tak moc času na romantiku ani není. Vlastně se to trápí celé dvě hodiny, aby to dobelhalo na cílovou pásku a skončilo to tak, jak všichni očekávají. U romantiky je podstatou věci, že většinou (resp. skoro vždy) končí láskyplně, jenže je potřeba vymyslet, jak umíchat a rozproudit ten vnitřek, srdce o které tu jde. Když už se zdá, že k tomu dochází, scénárista hodí klacek pod nohy a začínáme od nuly. Opakované natáčení žádosti o ruku bylo příšerné a hlavně zbytečné. ()

Wolvie

Smutná Brooksova kasovní i kvalitativní prohra,která odzvonila definitivní umíráček star-power systému.Protože dát sto milionů dolarů do nepovedené komedie a pak sledovat její totální vyhoření v kinech není pro producenty nic příjemného a myslím,že si příště dají větší pozor,do čeho že to ty prachy vlastně cpou. ()

Rathalos

Herecke obsadenie ako je Reese Witherspoon,Paul Ruud a Owen Wilson sa rovna komedialna romantika,ktora sa mi moc lubila,velmi podarene a usmevne...:-) ()

Katie88 odpad!

Pokud jste si naivně mysleli, jako já, že Reese Whitherspoon, Paul Rudd a Jack Nicholson jsou záruka nějaké aspoň trochu kvality, jste na velkém omylu. Trapárna, u které se ani jednou člověk nezasměje, se dá natočit i s takovým obsazením. Dvouhodinové utrapení jsem přežila, jen díky rozkouskování na "zábavu" při jídle. Asi by to vyšlo na stejno, jako čučet do zdi... ()

Harts odpad!

Co to bylo, ty dialogy tedy úplně divné, kdyby tam tak nemluvili úplné nesmysly, tak se na to dá dívat a netrpět, od komedie bych čekal, že se trochu zasměji, tady vůbec. ()

guri

Cistokrvna nuda so zaujimavym obsadenim a s par (rozumej s dvomi) usmevnymi scenami. Nic extra a na druhy den si z neho nebudete pamatat takmer nic. ()

Eilean Donan

No áno, je to dosť klišovité, klasické, nič nové neponúkajúce a spol. Ale, film obsahuje nesporne aj momenty, pre ktoré by som si tie "perličky" pozerala opäť. Hlavne, ak by sa na scéne objavil Paul Rudd... ()

Z Jacka Nicholsona bude Toni Erdmann

Z Jacka Nicholsona bude Toni Erdmann

08.02.2017

Snad žádná festivalovka se letos neřešila tolik jako Toni Erdmann. Německo-rakouská dramedie sice vydělala jen půl milionu dolarů, málem ale vyhrála Zlatý glóbus pro nejlepší cizojazyčný film (v… (více)