Lise se zhroutil svět. Po letech dřiny a tvrdého tréninku neprošla výběrem a byla vyřazena z národního softballového týmu. Schází se s profesionálním baseballistou Mattym a není si jistá, kam jejich vztah směřuje. Lisa má pocit, že by si měla najít partnera mimo sportovní okruh. Tak jí kamarádka domluví schůzku naslepo s obchodníkem Georgem, jehož složitý vztah s otcem se ještě více zkomplikuje poté, co je obviněn z finančního zločinu, přestože nic neudělal. Rande Lisy a George probíhá v neveselé náladě, on je z obvinění vystresovaný a ona je zdrcená náhlým koncem své sportovní kariéry. George ví, že neudělal nejlepší dojem, a zdráhá se ji pozvat na další schůzku. Lisa zase nepředpokládá, že by se jejich setkání mělo dál rozvíjet, a raději hledá útěchu u Mattyho. Když pak Matty navrhne, aby se k němu nastěhovala, souhlasí. Jednoho dne se George s Lisou potkají ve výtahu a on se omlouvá za své chování na jejich nedávné schůzce. Pomůže jí s nákupem domů, když dorazí Matty, tak udělá scénu, že Lisa pozvala George bez jeho svolení do bytu. Dívka si uvědomí, že se v něm spletla a okamžitě odchází... (TV Nova)

Michelle75

Ono je to tak hezky zahráno, že nemůžu hodnotit jinak. ...a navíc Owen Wilson je vážně neuvěřitelný týpek,nutno dodat,že mu to sedlo. Znám o mnoho horších slátanin a u téhle se velmi příjemně žehlí,zkuste to taky a ono vám uteče obojí. Reese je tady kočka,...jen bych řekla,že trochu více komediálna by neuškodilo. No jo. ()

MareT.

Nuda a šeď se táhla celým filmem. Všichni zúčastnění se celkem snažili a nikdo nebyl extra pozadu, ale vybrali si k tomu opravdu zlý scénář. Dvě linie, ale ani jedna není výrazná nebo něčím zajímavá (a už vůbec ne, když se vyřeší). ()

Shakeus

Mezi filmy tohoto žánru podle mě nadprůměr a to hlavně díky Owenu Wilsonovi, které mi přijde jindy nesnesitelný, zde je ale nositel humoru. Ostatní jsou více méně sympatičtí a film je díky nim poměrně milý. Jen Jack Nicholson je nejslabší článek, který nehraje ale šaškuje. A jaký to býval pan herec. ()

tom.nosek

Film má oproti mnohým podobným větší myšlenku, bohužel děj je nedotažený a stopáž je na romantickou komedii úplně strašná. Herci sice podle mě hrají dobře, ale postavy nebyly moc promyšlené. Především Matty mohl být více hloupý a větší prostor mohl dostat i Jack Nicholson. Na druhou stranu docela dobrá oddychovka, a proto hodnotím nadprůměrně. ()

joshula

Bohužel dlouhodobé hodnocení plně souhlasí s kvalitou tohodle filmu. A nezachrání jej ani komediální vstupy Owena Wilsona. ()

dopita

Bohužel pouze průměrnej film. Je vidět že režisér není žádnej žabař, dokáže příběh odvyprávět s jistou dávkou elegance a to i přes to, že je příliš dlouhej a ničím zajímavej. Film se pořád plácá od ničeho k ničemu. Vypadá to, že James L. Brooks přecenil svoje síly podobně jako kdysi Martin Brest s filmem Láska s rizikem (i když to byl vlastně mnohem větší průser). ()

lucijelucije

Nic moc se v How Do You Know neděje. Příběh vlastně nikam nesměřuje, prostě se najednou stane, že se stane. Není ani komediální, ale na druhou stranu je Reese v tomhle filmu hrozně roztomilá a tak nějak vám tahle romantika nenásilně uteče, že si možná ani nevšimnete. Není to tak škodlivé, jak ukazuje hodnocení. Prostě americká klasika s dobrým koncem. ()

peetriss

Takové příjemné romantické nic. Brooks si zbytečně nedělá násilí a nechává svůj trojúhelník pohodově plynout, a přitom se nevyhýbá zajímavým situacím, občas i úsměvným. U filmu, jako celku, však skřípe schopnost chytit za srdce, vtáhnout a vyburcovat diváka k tomu, aby hrdinům fandil. Hlavními hereckými taháky pro mě byli Reese Witherspoon a Jack Nicholson, naopak Owen Wilson, kterému jsem nepřišel na chuť ani tentokrát, byl velikým antitahákem. Paul Rudd je sympaticky snaživý, Kathryn Hahn ve vedlejší roli nepřehlédnutelná. 50% ()

feeme

Nečekala jsem hodnocení pod 50%. Je to určitě film mnohem vyšších kvalit než jen polovičních, ač se to na první pohled nemusí zdát, už jen kvůli tomu "americká romantická komedie", navíc blyštivý obal, ale bavilo mě to. ()

lareinna

Neviem čo k tomu povedať okrem toho, že je to veľké sklamanie. Ten scenár je trápny, chvíľami naozaj úplne o ničom. Škoda. ()

H4ku11

Nerozumiem, že niekto mohol dopustiť, aby takéto niečo vzniklo. Vôbec to nemalo iskru a myslím, že všetci zúčastnení radi zabudnú na svoju rolu v tomto filme. ()

Eva_D666

Milá a přirozená Reese sehrála roli úspěšné sportovkyně, kterou po třicítce bezostyšně vyšachuje vedení jejího týmu. Musí se postavit na vlastní nohy a do toho se rozhodnout pro svého životního partnera. Od oscarového Jamese Brookse bych čekala něco přesvědčivějšího než obvykle průhledný milostný trojúhelník. ()

Domec

Tsss, tak co no, je to trosku naivni, ale zase to neni tak debilni jako ostatni rom/kom co ted posledni dobou Hollywood striha jak na bezicim pase. Me to bavilo, jsou tam sympaticky herci, obcas se clovek zasmal a podival se na par lidi s ruznejma problemama a jejich zpusobama reseni. ()

IvcaSammet

Neuvěřitelné překvapení ... Od filmu jsem čekala další trapnou nudnou americkou romantickou komedii, takže když se z filmu vyklubala opravdu velmi vtipná komedie s romantickým námětem, film jsem si okamžitě zamilovala. Je sice pravda, že se tu objevují části, které mě osobně přišly trapné a zbytečné, jako například scéna v porodnici, kdy George nezapl kameru, ale já si prostě nemůžu pomoct a nedokážu dát nižší hodnocení než to nejvyšší, protože kolikrát nejsou tak vtipné ani komedie, které jsou tu od toho, aby nás pouze bavily a nerozptylovaly nás nějakou romantikou. I herecké výkony byly opravdu věrohodné, i když mi Owen ze začátku připadal, jako kdyby si na něčem ujížděl. Opravdu pěkná romantická komedie, na kterou se moc ráda dívám. ()

waits

Během filmu, i po něm jsem, měl trochu zádumčivou náladu, což by mi, podle mého, romantický film neměl přivodit. Zápletka v podstatě nijaká (co se tam celou dobu vlastně dělo?), Whiterspoon měla na výběr mezi dvěma docela ucházejícími chlapci, ale kromě toho, že je samozřejmě kočka, působila poměrně povrchně a toho lepšího jsem ji ani dvakrát nepřál. A vedlejší linie s Nicholsenem jako by byla z jiného filmu.. ()

Z Jacka Nicholsona bude Toni Erdmann

Z Jacka Nicholsona bude Toni Erdmann

08.02.2017

Snad žádná festivalovka se letos neřešila tolik jako Toni Erdmann. Německo-rakouská dramedie sice vydělala jen půl milionu dolarů, málem ale vyhrála Zlatý glóbus pro nejlepší cizojazyčný film (v… (více)