Lise se zhroutil svět. Po letech dřiny a tvrdého tréninku neprošla výběrem a byla vyřazena z národního softballového týmu. Schází se s profesionálním baseballistou Mattym a není si jistá, kam jejich vztah směřuje. Lisa má pocit, že by si měla najít partnera mimo sportovní okruh. Tak jí kamarádka domluví schůzku naslepo s obchodníkem Georgem, jehož složitý vztah s otcem se ještě více zkomplikuje poté, co je obviněn z finančního zločinu, přestože nic neudělal. Rande Lisy a George probíhá v neveselé náladě, on je z obvinění vystresovaný a ona je zdrcená náhlým koncem své sportovní kariéry. George ví, že neudělal nejlepší dojem, a zdráhá se ji pozvat na další schůzku. Lisa zase nepředpokládá, že by se jejich setkání mělo dál rozvíjet, a raději hledá útěchu u Mattyho. Když pak Matty navrhne, aby se k němu nastěhovala, souhlasí. Jednoho dne se George s Lisou potkají ve výtahu a on se omlouvá za své chování na jejich nedávné schůzce. Pomůže jí s nákupem domů, když dorazí Matty, tak udělá scénu, že Lisa pozvala George bez jeho svolení do bytu. Dívka si uvědomí, že se v něm spletla a okamžitě odchází... (TV Nova)

Mishqo

what the hell was that? ...nemastné, neslané...humor sa tu akosi vytráca, všetky emócie sú tiež fuč, celé je to neuveriteľné a neprirodzené...a v konečnom dôsledku ani neviem prečo dávam 2/10 ()

Brain-D

Přidávám se ke kleopatře. Tohle i přes extrémně naivní děj bylo tak úžasně romantické. Jaksi jsem z toho cítil takovou krásnou atmosféru. Mrkl jsem na to kvůli Jacku Nicholsonovi a nakonec tu byla nejdůležitější Reese Witherspoon. Reese a její chování by odradilo snad i bezdomovce, který neměl léta ženskou. Paul Rudd to ale překousnul a s Owenem Wilsonem se o ní teda hodně poklidu přetahovali. 48% je hlavně díky hodně jednoduchému scénáři, ale já prostě vypl a poslouchal ty různé myšlenky, podle kterých se naši herci zde řídili. ()

zdenny

Celkem jalová romantická komedie s Reese Witherspoon, na kterou jsem se podíval jen kvůli Reese Witherspoon a které uděluji tři hvězdy právě kvůli účasti Reese Witherspoon. ()

L_A_D_A_S

Mám rád romantické komedie, mám rád Owena Wilsona a hlavně Paula Rudda a o to víc jsem byl překvapenej, jak celá tahle herecká sestava mohla splodit takovou blbost. Dlouho jsem horší romantickou komedii neviděl, nesmyslné scény, děj ve kterém se tak zamotáte že než abyste se rozmotávali, radši vypnete televizi. Mimochodem, vypl jsem ji asi 10 minut před koncem filmu, abych se šel dívat na televizní noviny na Tv Nova, které jsou nesčetněkrát zajimavější než celý tenhle film. A jak že to skončí ? To je mi úplně jedno. Každejch 10 minut dobrejch. Pokud chcete perfektní romantickou komedii zkuste Forgetting Sarah Marshall, nebo I Love You, Man ve kterých obou hraje Paul Rudd, ale tohle vynechte. ()

zajda404

Dlouho jsme sváděla vnitřní boj, jestli dát filmu dvě nebo tři hvězdičky. Nakonec jsem se přiklonila k té první variantě. Co je vlastně osudovou chybou How Do You Know? Herci jsou výborný, režie dobrá a hudba vás rozhodně neurazí... všechna vina tedy padá na špatný scénář. Pokud bych měla film popsat jedním slovem, řeknu ukecaný. Celé se to točí kolem pocitů hlavní hrdinky a jejích osudových rozhodnutí, co dál se životem. Děj není zajímavý a tak si po dvou hodinách říkáte, že byly naprosto promrhané. Celý film je postavený na zdlouhavých dialozích a jemném humoru, který se občas ocitne na hranici trapnosti. Většina romantických komedií má alespoň nějakou zápletku, How Do You Know ji vlastně postrádá. Škoda, já se na tento film dlouho těšila. ()

Evandulik

Nepoznala som kedy to prišlo ani po zhliadnutí a preklikaní po nejakom čase. Nemastne, neslane si chce George usporiadať nudný život, Lisa sa tiež blíži ku dnu, ale všetko to chce zachrániť Matty v podaní Owena, ktorý si chce vo filme vykecať mozog. Po čase ma jeho životné myšlienky/rady/ výplody rozumu začali nudiť a nevedela som sa rozhodnúť čo tým chceli tvorci dosiahnuť. Jedným t mála svetlých momentov bolo Georgove miešanie mne neznámeho drinku.:) ()

strelenaL

Milá, zábavná komedie od režiséra James L. Brookse (rež.Lepší už to nebude). Úžasně střeštěný Owen Wilson, který coby baseballový nadhazovač nemá chybu. Chyběla mi chemie mezi Reese a Paulem. Nebyla z nich cítit. Maximálně jejich dialogy byli po většinu času vtipné, ale nějaká ta chemie zamilovanosti nebyla viditelná. ()

blackJag

Dlouhé a nudné romanticky neurčité cosi, které místo příležitosti herecky vyniknout dává prostor jak se znemožnit. Opravdu. Nevím čím to je, ale většina ze zkušených hereckých tváří tohoto filmu měla potřebu přehrávat své role stylem, který divácky irituje, i když není divadelně divoký a úplně ochotnicky nesnesitelný. Netýká se to celé délky filmu, snášet tyto momenty přesto vysiluje. Film navíc ani není dobře napsaný, takže není velice čím svou pozornost rozptylovat. Plácá se v nezajímavých cancech, není vtipný a často působí jen a pouze trapně... A už jsem říkal, že je to hrozně dlouhé? Bože, jak tohle mohlo stát 120 USD mega?? Tvůrčí i finanční propadák jak vyšitý z filmového žurnálu (výdělek v USA, držte se, pouhých 30 USD mega – film by ovšem nezasloužil ani polovinu této částky). 40% ()

D28

Odpad pre etických mutantov, nuda pre úšpešných podnikateľov a športovcov, trapas pre neromantikov a fanúšikov primitívneho humoru. No a my ostatní sme si užili v príjemnej spoločnosti pohodový romantický príbeh, málo originálny, ale mne osobne veľmi sympatický. A nevadí mi, že neviem, či za to môže len výber hercov či slušný scenár. ()

dragon94

Průměrná romantická komedie s docela dobrými herci a zajímavým rozhodnutím ohledně otce hlavního hrdiny. Které však nakonec bohužel vyšumí tak nějak do ztracena. Příjemná romantická komedie na nedělní odpoledne nic víc od toho nečekejte. 2* 44%. ()

mkubalikova

Není mi jasné, kde skončilo těch 120 míčů a kam se poděl potenciál hvězdného castingu. Průměrná love story bez překvapení. 50% ()

rudess

Dlho som rozmýšľal, ako hodnotiť túto snímku... nakoniec som sa rozhodol na základe slušných hereckých výkonov a môjho celkového pocitu z filmu... Páčili sa mi (aj keď čiernobiele) postavy, na rande s Reese by ma veru nebolo nutné dvakrát prehovárať... Objavili sa tu i malé snahy o inovácie vrámci žánru, no mám pocit, že mali skôr defektný účinok; na druhej strane však sú celkom šikovne postavené a tak film nepôsobí umelo alebo prehnane sladko... Musím tiež povedať, že som sa pár krát od srdca zasmial, no toho humoru sa tam žiadalo predsa len viac... Čo ma však mrzelo, bolo to, že som sa nedokázal fakt poriadne citovo zaangažovať ani do jednej z postáv (možno najviac ma presvedčil starý Nicholson). Akoby im chýbali lepšie motivácie či väčší punc ich jedinečnosti. Asi preto som pri záverečných titulkoch už myslel na to, že meškám do práce... ()

Hruzi

Obyčejné téma, trojúhelník Reese, Paul, Owen. Ze snadno vymyšlené zápletky udělán, díky výkonům, vtipný film. I když nemám rád Owena Wilsona, v tomto filmu mi tolik nevadil. Paul Rudd, jediný může konkurovat Reese o nejlepší výkon ve filmu. Tito dva dodávají filmu vše co potřebuje. ()

jefff

Zvláštní film. Chvílema jsem vůbec nechápal co chce režisér říct a sledoval podivné nesrozumitelné scény a chvílemi zase výborné komediální scény u kterých jsem se opravdu nasmál. Hodně nevyrovnaný film, který zachraňují hlavně mužští herci. Reese je takovýšedošedý průměr snad ve všech filmech, takže žádné zklamání. Kdyby se více nakoncentrovaly ty dobré scény a nebyly střídány tak často těmi doopravdy divnými, tak by to byla výborná komedie, takto to je na půl cesty... ()

Liqid

Totální nuda, z takle tragického scénáře se prostě dá jen horko těžko něco vytřískat. Pár scén se sice povedlo, ale nic světoborného to nebylo. ()

alexaa

Skutočne si už presne nepamätám, čo ma prinútilo si pozrieť tento film :-o, veľmi priemerná romantická komédia, priemerná iba vďaka hereckému obsadeniu (Owen, Jack, Reese), inak by tento film nebol viac ako podpriemer, na komédiu dosť málo humoru a celkovo asi aj málo romantiky, predvídateľný happy end a skutočné klišé. 2 hviezdičky sú tak akurát optimálne za snahu.. ()

Autenticita

Celou dobu sledování filmu se mi vkrádala na mysl otázka, jak vycházejí dlouhodobější vztahy lidem, kterým se takové filmy líběj? Mě ten rozpaky přehrávající diblík v hlavní roli byl z duše protivnej. Syn mi udělal radost, že na to koukat nevydržel. Tak se snad nemusím bát, že si něco takového přivede domů. ()

Pavlík

05. 06. 2011 (197.); tatínek George Madisona se bude muset na dvacet let odstěhovat do nějakého státu, který nevrací zločince ()

Pollock

Nechápu tak nízké hodnocení, protože se jedná o velmi dobře plynoucí, uvěřitelnou romantickou komedii, skvěle zahranou (Wilson a Nicholson se do svých rolí opravdu vžili), navíc místy okořeněnou životními moudry. Scéna v poporodním pokoji neměla chybu, stejně jako když Paul Rudd zapíjel rozchod. To jsem se fakt bavil. ()

velkyvezir

Přidávám se k ostatním, kteří zmiňují, že je tu film velmi podhodnocen. A to se tentokrát krotím a nedávám hvězdu za Reese, která je neuvěřitelnej mazel. ()

Z Jacka Nicholsona bude Toni Erdmann

Z Jacka Nicholsona bude Toni Erdmann

08.02.2017

Snad žádná festivalovka se letos neřešila tolik jako Toni Erdmann. Německo-rakouská dramedie sice vydělala jen půl milionu dolarů, málem ale vyhrála Zlatý glóbus pro nejlepší cizojazyčný film (v… (více)