The Divide

• Německo The Divide – Die Hölle sind die anderen (více)

New York City, obyčejný den. Ovšem jen do chvíle, kdy je celé město paralyzováno nekonečnou sérií výbuchů. Skupinka několika rozdílných lidí nachází útočiště v suterénu obytného domu, kde byl (zásluhou paranoidního správce) vybudován provizorní protiatomový kryt. Jídla a vody je dostatek, strach, naprostá absence informací a sílící ponorková nemoc si však začínají vybírat svou daň a z bezpečného útočiště se tak velmi brzy stává klaustrofobická past. A venku zatím vyčkává "zlo", které předčí i ty nejhorší představy. Dokážou se naši hrdinové spojit proti společnému nepříteli a přežít? (Allien.9)

Frajer42

Blbost. Ano blbost je to správné slovo, které vystihuje podstatu filmu. Já v tomto případě nezvládnu překousnout debilitu některých pasáží, které jsou zrovna tak debilní pouze proto, že se to v daný okamžik hodí. Nerozumím ani žánrovému zařazení horor, což ovšem moje hodnocení nijak neovlivní, takže to nemá ani větší význam sem psát. Ale co nadělám. Stalo se. Celý film je prakticky o tom, že parta hrozně moc nesympatických dementů společně sdílí velmi příjemné prostředí snad ?protiatomového? krytu. Nedovedu si představit, že by takový kryt někoho někdy před něčím ochránil. Přichází správný čas na jeden slepý výkřik do tmy. Pěkná hudba. Film by se dal odbornou propracovanou kritikou shrnout asi takto. Nuda, nuda, nuda, nuda, nuda, nuda ,nuda, nuda a na zavér maximálně 20-ti minutová akce, která svojí debilitou a nesmyslností dost vybučuje z nudné stereotypnosti. Dávám * a připadám si přitom, že jsem více než mírný. ()

Socrates

Olala! Očekával jsem úplně něco jinýho. Očekával jsem hlavně sci-fi. Rozhodně jsem nečekal takovou hnusárnu plnou nechutnejch, zmagořenejch maniků. Slušný psycho. ()

AppleCore

Nechápu jak tohle mohlo projít kinem bez povšimnutí (pokud to v kinech vůbec bylo)! Úvod se sice netváří kdovíjak mistrně a první půl hodinku se utápí v rutinní kaši, ovšem to, co přichází záhy nemá v rámci žánru moc konkurence. Filmů kde se banda přeživších zamkne v místnosti, či baráku tu bylo už nespočet a téměř v každym byl minimálně jeden charakter, kterej vás od počátku sral, tady ale tokový otravný bytosti nevystupujou. Naopak se v otravný bytosti postupem mění a v samotnym závěru (cca půl hodiny před koncem) neváhají šokovat (mnozí namítají, že proměna postav je moc rychlá. Ono se to tak zdá proto, že film si neláme hlavu s časovými skoky vpřed a divákovi nic zbytečně nevysvětluje. Docela mě zaráží, jak všichni všechno chtěj mít na zlatym podnose). Po psychologický stránce a po stránce jednání postav je tohle prostě bezkonkurenční záležitost s výbornym hudebnim doprovodem (opakující se hudební téma neni vůbec na obtíž), skvělou kamerou a dokonce i herecký výkony vážně stojí za zmínku. První půlku jsem uvažoval o čtyřech hvězdách, polovina druhá ale nabízí absolutní psycho výlev, kterej všechno vynáší na zaslouženejch pět hvězd, a to i navzdory tomu, že film má asi tolik chyb, jako člověk, kterej tohle nepochopí. (for LIVINGDEAD: Příště by to chtělo nečíst časák a sledovat film, když už nic jinýho, alespoň by si věděl proč v tom sklepě byli, proč ten sklep je tak odolnej, proč v něm je tolik žrádla a možná by si pochytil pár spekulativních zmínek o tom, co se tam venku vůbec děje a proč. Ale aby si to nepochopil zle, nic proti tvýmu hodnocení, ale tvoje obhajoba je k pláči) ()

Dzeyna

Ty kráso! Naprosto famózní snímek! Totálně mě pohltil, že jsem z něj nemohla strhnout oči. Výborní herci, atmosféra, děj a příhody. Už jsem si myslela, že je se mnou něco špatně, když jsem delší dobu neohodnotila film 5ti hvězdami, ale není, tenhle je totiž opravdu brutálně skvostný! Thriller se špetkou sci-fi a psycha, který ukazuje na chování lidí v krizové situaci a na sebezachování. Navíc Lauren German, která je nádherná to opravdu obohatila a předvedla výborný herecký výkon, stejně jako Milo Ventimiglia, který nejenom předvedl úchvatný výkon, ale má obrovské charizma. Za zmíňku stojí také výkon Michaela Eklunda. Tento snímek musím zařadit do své sbírky i kdybych nechtěla, jelikož je opravdu maximální, ještě když jsem ho shlédla ve velké bluray kvalitě. Navíc se poslední dobou nevidí téměř nikde, že by byli ukázány "zakázané až nechutné" záběry, které zde opravdu nechybí a také konec všech aktérů. Mohu opět pochválit pana režiséra a říct: "Jen tak dál!" ()

Kothy

Hodně zvláštní film. Po jaderném útoku na New York se pár lidí dostane do protiatomového krytu. Netrvá dlouho, než jim začne hrabat a přijde ponorka. Ději se tam fakt divné věci, místy je to nechutné. A to jsem na tyhle věci celkem zvyklý. Je to sice boj o přežití, ale s ne moc dobrými vyhlídkami. Pro násilí se nechodí daleko. Konec je celkem drsný. Filmu trochu přidává pohledná Lauren German, kterou znám ze seriálu Lucifer. "Dej mu tu zbraň!" ()

teutates

Bohužel jsem se neposral nadšením a taky jsem se neposral tady z toho hodnocení, které vyloženě tahá za nos. Hezké plakáty, to v skutku, no sci-fi skončilo prvně asi v 5 min a pak následně cca. v 30 min. Co vyplnilo další hod. a pul.? Snažím se jaksi slušně, jebat… Xavier je sadista a uchyl, nezapřel se ani tady. Nejenom, že zavřel lidi do pivnice a nechal je lepit lepící paskou dveře aby se tam náhodou nedostal radioaktivní prach, hloupý Francouz, dejme tomu, ale taky začal uvažovat nad tím, jaký ve skutečnosti lidi jsou, ach jo. Roztahaná sračka, kde jediný psychopat je Xavier a polovina masturbantu tady mu to sežrala. 2/10 za ty 2 pohledy na to o čem mněl byt cely film. ()

Okara

Absolutně povedená psychotická scifárna o tom, jak málo stačí k projevu pravé lidské povahy. Pravda, první hodinu jsem se nudil, příliš se to nikam neposouvalo, ale od půlky jsem hltal každou vteřinu a na konci jsem si přál, aby to byl snad seriál a film nekončil. Herci hrají úžasně, věřil jsem jim úplně všechno, dramatický konec mě odrovnal, takže těch pár nelogičností co tam bylo a zpočátku upadající scénář mi dojem z filmu v žádném případě nevzali. 90% ()

DwayneJohnson

The Divide na mě působil velmi podezřele už od první minuty a tohoto dojmu jsem se nezbavil ani po závěrečných, zhruba dvou hodinách. Hodně slabý a bezduchý příběh, který nezachrání ani druhá, rádo by akčnější polovina. Co mi vadilo ale úplně nejvíc, to byli naprosto příšerní herci, kterým bych snad pozastavil činnost. V případě Rosanny určitě, až do konce života, nic tak šíleného jsem už teda hodně dlouho neviděl. Hodně slabá dvojka. ()

Campbell

Hodně dobrý film. Hitman se mi líbil sice o něco více, ale tenhle film mě dokázal udržet do konce. Sice je pravdou že film by mohl být aspoň o 20 minut kratší. Ale když opominu sem tam dost nudné pasáže tak říkám že je to povedené. Možný spoiler celou dobu jsem čekal že Beihn bude svině ale nakonec se tak nestalo, Beihnův výkon je výborný, a i Ventimiglia je výborný což jsem nečekal že nikdy řeknu. Herci jsou tedy hodně fajn, a ta jejich psychologie je výborná. Co musím dále pochválit je hudba která je něco prostě neuvěřitelného. Dobrý film. ()

predators

Atmosféra a ponurost, s jakou na mě Divide působil, se jen tak nevidí. Zvláště u takových případů, kdy zavřete skupinku lidí do sklepa (nebo bunkru, chcete-li) a budete čekat, co s nimi nějaký ten čas v uzavřeném prostoru udělá. No, nečekejte žádné pozlátka, tady se řeže do živého! Pár otazníků sice vyvstane, ale ta syrovost, s jakou se oni jedinci a tedy i divák potýkají, je až neuvěřitelně děsivá! 75% ()

Slartibarkfast

Inu, co dodat? Film o partě, která se ukryla před jaderným grilováním do protiatomového krytu jednoho paranoidního blázna, který "to věděl". Atmosféra beznadějná, herci nepříjemní a to vše na 50 metrech čtverečních. Postupem času se mění osobnosti účastníků zájezdu a odpadají zábrany. Jak už to tak bývá, pes žere psa a zbylí přeživší si diktují pravidla po svém. Nechci říct, že je to úplný nesmysl, ale tak hloupý dvouhodinový survival thriller jsem už dlouho neviděl. Povětšinou se nic nedělo a jen žvanilo. Celá ta stopáž šla zkrátit na dvacet minut. Velmi průměrné dílo. 45% ()

PetrPan

Psychologická lahůdka, které by slušely ještě o fous tvrdší lokty a alespoň malá špetka vysvětlení, co to bylo kurva za zmrdy v těch oblecích ?!! ()

cukorek

Keď som v úvodných titulkoch zbadal tvorcov s francúzskymi menami tak ma napadlo " to zas bude koloniálny nepodarok", ale opak bol pravdou. Tvorcovia ponúkli vcelku dobré a úspešné búšenie na katastrofickú bránu, pri ktorom sa otriasali psychické základy ľudského myslenia a zdravej morálky, niekedy až do takej miery, že ma to prekvapilo, len škoda, že to búchanie nebolo dosť intenzívne, miestami nepresné a tak sa pocit napätia občas ponoril pod okraj bežného hororu či thrilleru. Tento kolísavý priebeh bol z môjho pohľadu ešte deformovaný občasným vložením hudby do scén, v ktorých by som uvítal skôr tichý priebeh, aby došlo k silnejšiemu prežitiu napätých situácii. Musím povedať, že práca s kamerou ma potešila a aj herci ktorých mi mená nič nehovoria, sa tiež dobre zakúsili do svojej pracovnej náplne z ktorej vznikol strhujúci, ale dejovo kulhajúci "plnokrvník".60% ()

Rocky62

Minimalisticky pojatý snímek, který efektně vykresluje psychologickou přeměnu osobností a v němž slouží apokalypsa pro změnu jako pozadí příběhu. Nosnými pilíři filmu se v tomto případě stávají jednoznačně naturalistické prvky, důmyslně vybudované napětí mezi hrstkou přeživších a brilantní soundtrack. Nulová šance na záchranu společně s neznalostí situace značně umocňují bezvýchodnost a pro atmosféru to znamená jedině plus. Několik nelogických kiksů a hluchých míst se najde, ovšem celkově se stále v rámci žánru jedná o nadprůměr. ()

eLeR

Celkom extrém .. ale zase povedzme si na rovinu, že v tej pivnici sa sústredili asi najväčší týpkovia z toho baráku. Teda aspoň dvaja boli dosť cez čiaru. A miestami ma chovanie všetkých prítomných parádne vytáčalo. A tí stormtrooperi? .. to boli nejakí chlapíci z vedľajšieho vchodu, či ako to mám chápať ... ale bolo to fakt nepríjemné, beznádejné a vďaka tomu farebnému filtru strašne špinavé. 3,5* ()

iamek

Syrové, brutální, nelidské a ukázka co z člověka udělá bezmoc, beznaděj a zoufalost. Stane se z něj zvíře. The Divide je atmosférická bomba a jeden z mála postapokaliptických snímku, které vypadají reálně a na nic si nehrají. Všechno je postupem času vyobrazeno, tak jak si představuji. A to hlavně ve změně chování lidí. ()

SeBig

This is a fucking shit-hole! Tak jsem jednou dostal chuť se podívat na nějaký post apokaliptický snímek. Konec konců tenhle film se celou dobu odehrává v podzemním bunkru, kde se začnou dít opravdu strašné věci. Něco jako originální verze filmu Experiment, a atmosféra jako v Den mrtvých, kde jsou v podzemí a čekají na záchranu a začnou se ničit mezilidské vztahy, vytvoří se skupiny. Zde se mi líbilo, že každá z těch postav měla charakter a byla něčim vždy zajímavá, nečekané zvraty a hlavně herecké výkony Milo Ventimiglia a Micheala Biehna. Taky ta ženská stím dítětem. No prostě nechutácký psycho film, který určitě doporučuji. Nejlepší na tom je, že jsem chtěl dát tři hvězdy, ale ted si uvědomuji že jsem byl celý film napjatý, a že jsem se ani nekoukal na čas kdy to skončí jako u některých filmu..film, který opravdu upoutá pozornost svým příběhem. Tady to je prostě mezi 4-5 hvězdami, a to nepřehánim! ()

korbitch22

Ještě před půl rokem,bych byl z filmu hodně zklamanej.Čekal jsem totiž temnou postapokalyptickou jízdu,plnou efektů a deprese,něco ve stylu Fallouta.Jenže film dlouho nevycházel a já si samozřejmě bez spoilerů zjistil,že jde o psychologický thriller věstavěný na základní otázce lidskosti a apokalypsa je jen startující a vedlejší faktor.No k filmu samotnému....Gens točil až do 40. minuty geniální film a kdyby neudělal pár chyb a trochu změnil celkovou podstatu,mohlo z toho být 5* kultovní dílo,takhle je to jen zajímavý film.Prvních 40 minut je totiž naprosto skvělých,od úvodních detonací po vstup do krytu...kdy se z něj během pár minut dostává někdo dovnitř,někdo ven a zase dovnitř,tudíž se děj docela hýbe a i místa se točí,i když v malém okruhu a vy tudíž nemáte tu filmovou ponorku z jednoho fleku.Vše co během 40 minut stane,je skvěle natočené,zahrané,dává to plno otázek a dlouho sem nebyl tak u filmu napjatej,co bude dál.Jenže po jednom ze scénáristických zvratů žačne klišovitá a šílená jízda,kdy se bezcharakterní lidé stávají charakterními a naopak.Psychologická šílenost,s několika neuvěřitelně depresivními a nechutnými záběry,až sem si řekl že to Gens přehání,protože i přes všechny slabosti lidské povahy,nejsem schopen plně věřit takovému šílenemů chování postav.Od 40 minuty se tedy jen šuká,seká,řve,cáká atd. Co se týče hereckých výkonů je film naprosto bezchybný.Bieh se vrátil do první herecké ligy a z hereckého výkonu Ventimiglii sem šel do kolen.No to nemění nic na tom,že vám od 50. minuty začně film připadat ne nudný,ale zbytečně roztahaný,kdyby Gens utvořil psychologické změny postav během hodiny a na posledních 20 minut roztáhl to,co bylo ve filmu minut posledních 5....a trochu nám přiblížil ( jasnou nukleární ) katastrofu a trochu dal ději ke konci oddych z toho psychologického zla,v podobě menší akce a pár vysvětlení,určitě by se film ve výsledku sledoval lépe.To vše nemění stále nic na tom,že uznávám Gensovu práci s herci a vůbec všechny aspekty filmařiny jako takové,bavil sem se,kroutil hlavou,skoro zvracel a občas nedýchal,ale taky sem se místy zanudil a povzdechl si,proč to není trošku víc akčnější,nebo aspoň obsáhlejší co se lokací týče.Mohlo to být mistrovské dílo ve svém žánru,ale je to jen slušná sonda do duše člověka,při čekání na smrt během nukleární katastrofy...škoda..nebo ne? 70% ()

Chrustyn

Ve své podstatě chytrý, atmosférický, drsný a slušně zahraný ale naproti tomu zdlouhavý a velice nudný pokus o postapokaliptický horor. Největším plusem tak zůstává výborná hudba. ()

heyda

Dá se říct, že souhlasím s JASM. Kdybych chtěl, tak by se dalo filmu vytknout ledacos. Co mě osobně zklamalo asi nejvíc, je nevyužitý příběhový potenciál a nereálný scénář. Co mě naopak hodně uchvátilo bylo technické provedení, výborná hudba, skvělá kamera a neskutečně husté napětí. I po exploatační stránce to byla parádní podívaná. Líbil se mi tam odkaz v novinách na 11. září jako na nový Pearl Harbor, a že atomovky nehážou Arabáši ale samotní Amíci. Film chce jen ukázat, jaký psychický teror by nastal mezi lidmi, pokud by se měla hrozba atomové války vyplnit. Jen je fakt obrovská škoda nevyužitého potenciálu filmu jak v psychologii, tak v příběhu. Jsou to slabší 4 hvězdy, ale ještě je dám. 70% ()

Hororoví machři a další strašidelný dům

Hororoví machři a další strašidelný dům

28.11.2011

Půjde po vás Hitman 2

Půjde po vás Hitman 2

26.05.2010

Přestože jednička nenadchla ani fanoušky hry firmy Eidos, ani „běžné diváky“, s rozpočtem 30 milionů vydělala jen v kinech rovnou stovku, takže zabiják s kódovým označením 47 se vrátí. Scénář Kylea… (více)