Bitevní loď

V roce 2005 vysílá NASA do vesmíru každých 24 hodin signály s cílem nalézt inteligentní život. V té době je Alex Hopper beznadějným ztroskotancem, jehož posledním průšvihem se stane krádež kuřecího burrita pro svou novou dívku Samanthu. Jeho starší bratr Stone s ním ztratí trpělivost a přinutí ho, aby s ním sloužil v námořnictvu. Alex po pár letech sice zastává prestižní důstojnické místo na letadlové lodi, ale má pořád horkou hlavu. Problém je, že cesta ke svatbě se Samanthou vede přes jejího otce, admirála Shanea. Poté, co se popere s japonským kapitánem Nagatou, který připlul na námořní utkání, to vypadá, že má Alex po dívce i kariéře. Mezitím vědci na Havaji zjistí, že se k zemi blíží pět neidentifikovaných předmětů obrovské velikosti. Je vyhlášen poplach a NASA a vojáci sledují, jak se jeden z nich srazí s družicí a v troskách dopadá na Hong Kong. Zbylé čtyři lodě přistanou v Pacifiku uprostřed probíhajícího mezinárodního námořního cvičení, které si vyhodnotí po svém a začnou se ihned bránit. Kolem své flotily a na části pobřeží utvoří neprodyšný ochranný štít, pod kterým uvízne i pár torpédoborců, ale hlavně Alex Hooper. I Samantha se ocitá v nebezpečí, krátce nato je vetřelci zajata. Alexovi nezbývá nic jiného, než se chopit zbraně. Naštěstí v tom není úplně sám, po boku má řadu odvážných námořníků. (TV Nova)

RyanRainheart

Okopírovaní Transformeři jak blázen, akorát odehrávající se na moři. V tomto filmu je všechno, co jsme zvyklí vídat u Baye - bombastické efekty, hudbu od Steva Jablonského (ta se mi ve flimu láíbila a hezky jej podkreslovala), modelky ve vedlejší roli, morální ponaučení, jo a k tomu ještě Rhianna, aby se popřípadně přidali i její fanoušci. Scénář není vůbec ničím vyjímečný, nabízí typickou a v mnoha jiných filmů stokrát viděnou proměnu nedisciplovaného floutka ve válečného hrdinu, který těm mimozensťanům nakonec nakope prdel a zkamarádí se i s japonským kapitánem (kterého předtím nemohl vystát). Je to sice megakravina, ale jelikož jsem se u ní docela slušně bavila dám aspoň ty tři hvězdičky. ()

Brmbolec

Fuuuuuuu. Po zhliadnutí tohoto filmu som sa cítil akosi divne. Akoby som pozeral film pre divácku skupinu pod IQ70. Efekty samozrejme super a teda aj celkovo technická stránka. Ale tá tuposť, to bolo na mňa veľa. Ešte do záveru sa to ako tak dalo, ale potom som cítil fakt ako debil. 2* ()

Cashville

Sci-fi vojnová ,,pecka“ , ktorá disponuje kvalitnými efektami... a to je tak všetko. Začiatok naznačoval aký-taký dej. Ten ale začal aj skončil zamilovaním sa hlavného hrdinu, takže podľa mňa sa to dejom ani nazvať nedá. Bolo to len naťahovanie času kým príde to veľké BOOM, ktoré sa najviac očakávalo. Všade sa strieľa, všetko vybuchuje atď. Akciu som si celkom aj užíval, len keď to všetko trvá cez 2 hodiny, tak sa človek už len pozerá každú chvíľu na hodiny, že koľko ešte ostáva do konca toho prázdneho veľkofilmu. ()

kaapaa

..wtf?..Peter Berg se mi naposledy nejvíc líbil v Californication, kde mu Hank rozbil h..u..., asi věděl proč :) ()

Havala

Efekty nadupaná akční řežba, které nechybí dávka "romantiky" nebo trapných a neuvěřitelných seků. Víc bych uvěřil tomu, že přistanou mimozěmšťané na zemi, než tomu aby 70 let starou bitevní loď nastartovalo a pár starých vysloužilých vojáků. víme, že se ději musí trošku pomoct aby to všechno zapadlo tak jak má, ale toto už je vrchol, hrstka vystrašených ubožáků dokáže za pomoci důvtipu a značné odvahy nemožné, a zachrání lidstvo. Jen chudák Liam Neeson si moc nevystřelil :-) Po stránce akční to ovšem nemá chybu, audio - vizuální zážitek jistě na vysoké úrovni - zkrátka takový svižný Titanic. ()

HEED

Zato já jsem byl velmi spokojen. Je to sice co se herců týká - mladší, ale nepřemýšlel jsem u filmu, Je to minimálně stejně tak zábavné a více podobné, jako Den nezávislosti. Zelené plátno se muselo set sakra zavařit, aby z toho vznikl tak drahý výplach. Jo a ten fight emzák vs. us NAVY (ten polo kyborg), byl to sice krátký zápas, ale protože v poslední době jsou od fast five bitky tělo na tělo dost cool a popularní, tak to bylo takové zpestření. Podle mě, .......I výplach se musí umět dobře natočit........PS, Rihanna jako bonus? - hvězda plus..... :) ()

miki68cz

Jako když se všichni bojí dát víc, já nikoli. Pěkná podívaná a co na tom, že je prošpikovaná klišé dotýkajícím se nebes a americké nadutosti a závislosti na zbraních a válčení vůbec. V tomhle filmu jsme na to byli připraveni jako Taliban na útok spojenců. Čekali jsme akci a pohádku bez obsahu a dostali jsme to i s nášupem. Nehledejme herecké výkony, je to jak animák. Dobrý, mně se to líbilo, já se bavil, i když se k tomu už asi nikdy nevrátím. I přesto všechno doporučuji. ()

DooM94

75% dejme tomu, že jsem tam občas zaslechl zvuk z "Transformers" ale i tak.... neni to fuk Hasbro na to má právo :D ale jinak je to klasický blockbuster :D ale mě sedl a líbilo se mi i zpracování ( na oko to fungovalo hezky), ale příběh byl předvídatelný a je lepší se v něm nešťourat a neuvažovat nad ním :D ()

HuGOtrOniQ

Vizuálně to vypadá tak nádherně a přitom je to tak tupý! Hloupý dialogy a stupidní hlášky to hrozně shazujou. Skvělej příklad promrhanýho potenciálu. Mimozemšťani nemaj KOULE! ()

skalicky

Potencial naprosto nevyužitý.super vizualní efekty ale to je tak všechno!Za výběr hlavního hrdiny,ke zdi a kulku do hlavy!(stejně špatny jako v John Carter) Film naprosto bez emocí,špatné herecké výkony!Jednou a dost. ()

jprmusic

Chápu všechny připomínky zde publikujících expertů, ale promiňte - já jsem se prostě 2 hodiny královsky bavil :-) ()

Scelleton

Tak toto bylo zklamání. Rozpočet jako kráva a smysl žádný. Doufejme, že si Hasbro dohrálo a nyní se bude věnovat jen svému písečku. Celé je to dementní a naprosto to ztrácí logiku. Několik scén absolutně nedává smysl a to jen kvůli většímu efektu. Scénáristé si z toho dělají opravdovou srandu a já doufám, že to bylo to poslední, co jsem musel přetrpět. ()

intro

Další podobný film už prosím radši ne. Nesnáším tyhle propagačně náborový snímky o tom jak jsou za mořem největší borci. Velebnosti jdu blejt. ()

jafuska

Další sci- fi film, netušila jsem že to bude právě tento žánr, většinou si čtu o čem děj bude, abych byla v obraze a podle toho se rozhodla, jestli je to pro mě zajímavé nebo ne, ale tady jsem to neudělala a měla jsem, naprosto zbytečně dlouhý, ano opět triky byly velkolepé, ale dějově spíše slabé, pořád jsem čekala co se bude dít,až v dalších minutách se to konečně rozjelo, a mělo to aspon trochu nápaditosti, neznámé bytosti z vesmíru, kteří masakrují město a vše živé, to už jsem ale podobné filmy viděla, takže pro mě nic nového, co bych očekávala, pro mě rozhodně velké zklamání, takto si nepředstavuji dobře strávený čas u filmu ()

Pochtli

Další pohádka na téma "Kterak se looser hrdinou stal". Jak se takový pako dopracuje na poručíka je mi záhadou (leda "tati, nemohl bys mému milému přihodit nějakou tu frčku?").. A okamžitý zprovoznění muzejního kousku, několik desetiletí stojícího, včetně nějakou náhodou naloženého paliva a munice, to už chce oči spíš pevně zavřený než jen přimhouřený. Pokud ale člověk vypne mozek a jen čučí na hezký obrázky, pak si to i docela užije. ()

gicous

Peter Berg umí dát akčním scénám drive a pořádný švih. V podstatě se děje pořád jedno a to stejné, ale ani chvíli jsem se nenudil. Nebudu tady řešit děj a postavy, protože s tím si film hlavu neláme. Je to prostě letní zábava, která nemá žádné velké cíle. Tvůrci do Bitevní lodě narvali všechno, co mohli. Po skončení jsem neměl pocit, že zůstalo něco nevyužite, tak jak to u některých blockbusterů bývá. Konec je kapitola sama pro sebe. Staří pardálové se dají dohromady s mladými zobáky, nakopnou stařičkou Missouri a pořádně emzákům nakopou prdel. Všude vlajou americké vlajky, námořníci cedí krev a na konci se blýskají bílé námořní uniformy. Už tam chyběl jenom Steven Seagal. Prostě když se chcete na tyhle filmy dívat, musíte se nad to povznést. Jo a ještě jedna věc. Bay by měl mít Bitevní loď jako povinnou lekci. Napodobenina totiž tentokrát překonává originál. ()

kirmakX6on

Ocenění zasluhují dvě věci: 1. místo, aby byl divák násilím donucen přijmout nějakou absolutní hovadinu ohledně motivů (útočících??) mimozemšťanů, která by díky své nehorázné stupiditě celý film naprosto zkazila, scénáristi sice naznačili, naservírovali, ale nikoho nenutili - nechali zde prostor pro vlastní interpretaci a za tento prostor patří scénáristům mé dík; 2. pašáci US Army tentokrát nebojují proti cíleně vedenému útoku, ale snaží se "pouze" sabotovat snahu hrstky zaneprázdněných "ufo-výsadkářů", kteří sledují jasný a logický cíl. Pro tyto dvě "silné stránky" nakonec zvedám na tři hvězdičky. 51% ()

Aethain

Já se náramě bavil a kdo v tomhle filmu hledá krom akce čtení z filosofických knih, nebo poezii tak je to blb. ()

Wahlberg a spol. prchají z Afghánistánu

Wahlberg a spol. prchají z Afghánistánu

25.07.2012

Akční drama Lone Survivor není nový projekt, ale až teď se vyrýsoval konkrétněji. Peter Berg se po popcornové Bitevní lodi opět pustí do něčeho vážnějšího. Konkrétně to bude adaptace non-fiction… (více)

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest

05.05.2012

Zapomeňte na Chucka, je tady Liam

Zapomeňte na Chucka, je tady Liam

06.04.2012

Každým dalším filmem potvrzuje, že je momentálně nejdrsnějším frajerem na filmových plátnech. Ať už mučí imigranty v pařížských doupatech, zabíjí vlky holýma rukama nebo krágluje digitální starořecké… (více)

Wahlberg se prostřílí z Afghánistánu

Wahlberg se prostřílí z Afghánistánu