Bitevní loď

V roce 2005 vysílá NASA do vesmíru každých 24 hodin signály s cílem nalézt inteligentní život. V té době je Alex Hopper beznadějným ztroskotancem, jehož posledním průšvihem se stane krádež kuřecího burrita pro svou novou dívku Samanthu. Jeho starší bratr Stone s ním ztratí trpělivost a přinutí ho, aby s ním sloužil v námořnictvu. Alex po pár letech sice zastává prestižní důstojnické místo na letadlové lodi, ale má pořád horkou hlavu. Problém je, že cesta ke svatbě se Samanthou vede přes jejího otce, admirála Shanea. Poté, co se popere s japonským kapitánem Nagatou, který připlul na námořní utkání, to vypadá, že má Alex po dívce i kariéře. Mezitím vědci na Havaji zjistí, že se k zemi blíží pět neidentifikovaných předmětů obrovské velikosti. Je vyhlášen poplach a NASA a vojáci sledují, jak se jeden z nich srazí s družicí a v troskách dopadá na Hong Kong. Zbylé čtyři lodě přistanou v Pacifiku uprostřed probíhajícího mezinárodního námořního cvičení, které si vyhodnotí po svém a začnou se ihned bránit. Kolem své flotily a na části pobřeží utvoří neprodyšný ochranný štít, pod kterým uvízne i pár torpédoborců, ale hlavně Alex Hooper. I Samantha se ocitá v nebezpečí, krátce nato je vetřelci zajata. Alexovi nezbývá nic jiného, než se chopit zbraně. Naštěstí v tom není úplně sám, po boku má řadu odvážných námořníků. (TV Nova)

Pulper

Stačilo mi asi 20 minut. Piece of shit. Úžasní američtí vojáci samozřejmě víceméně bez problémů zlikvidují mnohem vyspělejší civilizaci, která sem cestovala x světelných let. Jak blbé. ()

ShiShinka

Hvězda za krásný vizuál, jinak je to neskutečná hňupovina od scénáře přes soundtrack až po moje tak "oblíbené" zpomalené záběry, které by měly být trestné. Nechápu, že se tomuto počinu upsalo tolik skvělých herců. Po dlouhé době souhlasím s komentářem Tsunami_X. ()

wege

Byl by to skvělý film, kdyby měl lepší obsazení. Jako Petera Berga zejména za Světla páteční noci (seriál) mám moc rád, ale tady Taylor Kitsch oproti seriálu nefunguje, přijde mi jako by na svou roli nestačil. Vedle toho Rihanna, proč v tom sakra musela hrát? Co naopak stojí za to jsou bojové scény a skvěle nabušená technika u těch mimozemšťanů. Jako lepší zbraň, než jsou ty rotující spojené ozubené kotouče, nebo jak to popsat, jsem fakt nikde neviděl. ()

BFG2000

Tenhle film je pecka! Totální. Když se nad ním člověk více zamýšlí, těžko říct, proč? Je v něm spousta wtf momentů, možná nějaká ta nelogičnost, klišé, jak tu mnozí v recenzích vzpomínají.  Ale co? Podstatné je, že výsledek je neskutečně našlapaná porce zábavy. 131 min jen sedíte, zíráte a hltáte jednu nabušenou akční scénu za druhou. Navíc alieni jsou tu opravdu cool. Jde z nich respekt a ta myšlenka, že lidi a jejich techniku prakticky nepovažují za hrozbu, je také zajímavá. Když se k tomu přidá velký sympaťák Kitsch, perfektní soundtrack a úžasný vizuál, tak není prakticky co vytknout.  Za mě to chtělo více epičnosti a otevřená vrátka pro dvojku. Jinak bomba! A závěrečné AC/DC - wow, to musel být v kině opravdu mazec! ()

Alois88

Beze sporu je to blbost. Ale zábavná. V lecčem mi připomíná Den nezávislosti, ale rozhodně je lepší než její druhý díl. ()

Shitonit

Emzáckej film, vo emzákách. Z anormálních vokolností bych to zjebal, páč Emzáci jsou  v normálním případě dost nenormální, a jedinej jejich cíl je zničit mi náladu, pojebat lidstvo a vyčorovat nám planetu. Kromě Ítýho a Paula. páč E.T. byl boží, a Paul je frajer. Jinak jsou Emzáci mezihvězdný intergalaktický zmrdi, který by zasloužili vykouřit z mezihvězdnýho prostoru někam do prdele, úplně stejně, jako voni chtěj vykouřit nás. Mezi náma, já bych vod emzáka vykouřit nechtěl. jedině snad Paul... mmm? No k věci. Bitevní loď je film vo tom, jak mezihvězdný sráči žuchnou do moře, a fakt parádní technikou likvidujou US NAVI. Jo a taky uměj udělat z vody nebo z čeho zeď z moře až do nebe. Děj jak kráva, řežba neskutečná, spád jak na tobogánu, a nakonec ty sráče  našihlavní hrdinové dojebou takovou starou velikou loďkou, a to je ta Bitevní loď, která je v názvu filmu Bitevní loď. Tak. ()

LukeSharp

Velká spokojenost. Vedle mě sedící 13-letý capart v kině občas vyjekl nadšením a já měl chvilkama pocit, že budu jásat s ním. Až tak mě některé záběry dostaly do tranzu. Přitom se nejedná o nic extra nového (srovnání s Transformery je na místě). Berg ale dokázal vše elegantně skloubit a výsledkem je dvouhodinová zábava plná nařachané akce a vtipu. Stupidní patriotismus k podobným filmům neodmyslitelně patří a kdo se přes to nedokáže přenést, vypnout mozek a kochat se téměř bezchybným vizuálem, nemá v kině na podobném snímku co dělat a takovým lidem doporučuju navštívit tak maximálně knihovnu a oddělení filozofie! Ani účast Rihanny nebyla nakonec rušivým elementem jak jsem se z počátku bál a možná právě i naopak mě její postava celkem bavila. Tohle vše podkresleno parádním soundtrackem a máme tady podívanou za krásných 80% P.S. pod pojmem Lodě si člověk představí čtverečkovaný papír a neodmyslitelné ''pálím na A3'' tak jsem byl zvědav jestli se podobná věc objeví i zde. Přece jenom se jedná o adaptaci této hry. Řeknu jenom, že jsem byl nakonec více než spokojen :-) ()

kiros179

Po pravdě řečeno dopadlo to lépe než jsem čekal. Ano je to hloupoučké, prvních dvacet minut naprosto o ničem, ale když se začnou konečně věci hýbat, je to radost pohledět. Výborné efetky, trocha ironie společně s klasickým americkým slintajícím patosem oslavující americkou armádu a příběhem nad kterým lépe moc nepřemýšlet. Proč ne? I přes vcelku přemrštělou stopáž, jsem od tohoto filmu dostal maximum co dostat šlo - přepnout můj stárnoucí mozek do stand-by režimu a sledovat efektní řežbu. Ještě bych dodal, že pro mě překvapivě Rihanna nebyla nejslabší co se týká obsazení, žádný zárak, ale určitě ne propadák (Rosie Huntington-Whiteley v Transformers 3 si o něčem takovém může nechat zdát). O poznání lepší než Světová invaze (s těží na dvě hvězdy z mého pohledu). Solidně za 3 s pocitem že si můj mozek na 131 min odpočinul ale naopak oči se nemohly vynadívat. 60% ()

N3O

Akční scény jsou koulervoucí. Pod Bayem se asi musela při premiéře kejvat židle. Rihanna v uniformě střílející z kanónů je hrozně roztomilá. ()

tohl

Keby sa tento film dostal na plátna pred Transformerskou sériou bol by to hit. On to hit je aj teraz ale Berg sa nevyhne porovnávaniu s Bayom. Ale mňa ako značného odporcu pretechnizovaných transformerov , ktorí nemajú logiku, minimum charakteru, a takmer žiadny vtip, je Battleship presným opakom. Stále je to Hollywoodsky blockbuster, ale má aspoň trochu sebairónie a vtipu. A hlavne Battleship šlape ako namazané hodinky, nenudil som sa ani chviľu, aj keď musím povedať, že niektoré scény sa mi priečili (ten americký patriotizmus je až smiešny). Ťažké rozhodovanie medzi 3* a 4* , no nakoniec som sa priklonil k 4* , hlavne preto že tento film má Atmosféru. ()

RINGOCZ

Pro mě celkem překvápko. Film si na nic nehraje, dělá si srandu sám ze sebe a místy i z trháků M. Baye. Tempo je slušné, akce výživná a když už si říkáte, že vás nemůže nic překvapit, Kitsch na vás vytáhne plovoucí muzeum s nabuzenými veterány. Popcornově jsem se bavil, za AC/DC dávám 4*. ()

Vykuk

Scifárna jak bič! Celý film jsem se maximálně bavil, doslova si užíval přestřelky lidí a mimoušů, spousta napětí, kupodivu i vtipu, báječná odreagovávačka. Přes všechna klišé, spoustu okatých nesmyslů a americký happy end, ten film má koule a o to jde (alespoň mně:-)). Mimozemšťani v těch svých skafandrech neměli chybu. Nějaké polemiky, proč nezničili lidské lodě v první chvíli, jak mohlo pár dědečků ovládat bitevní loď, sloužící jako muzeum, která náhodou měla 600 tun paliva, náhodou stále fungovala a zcela přirozeně byla plná munice atd atd.. jsou pro mne zbytečné, protože naservírováno to bylo báječně a jsem rád, že jsem to viděl v kině, což můj zážitek ještě umocnilo :-). ()

vieriX

Pokud jste chtěli bitvu lodí s emzakáma tak přesně to jste dostali,pokud jste chtěli si na 130 minut oddechnout vidět námořníky akci to nám Peter Berg jasně nabídl. Karty byli předem jasně rozdány. Peter Berg není Bay, ale tentokrát k němu neměl zas tak daleko. Co říct závěrem rád se na to mrknu kdykoliv znova. ()

george82

Sice jasný blockbuster, ale mě pobavil. Sice tam bylo několik scén, které mě fakt pobavilo a trochu to film shodilo, ale celkově dobrá podívaná a naprosto skvělé rockové pecky. ()

Mykhaluu

Těšil jsem se na film, který bude blýskavý a hlučný, pokud možno ne úplně blbý! Dostalo se mi! Úvod zaváněl trapnou romantikou osmdesátých let jako třicet let staré otrhané jeansy, docela mě poděsilo logo HASBRO, ale dal jsem to a neutekl! Vojenská propaganda šlapala jak hodinky, mariňáci museli teď mít spoustu nových rekrutů a co se týče logiky, tak jsem měl pocit, že klopýtá ještě trochu více než v http://www.csfd.cz/film/261881-kovbojove-a-vetrelci/ , ale pro trvale udržované napětí a šlapající děj jsem mozkové buňky přimhouřil! :) Potřebná dávka sebeironie a bestiálně užitá klišé s nádherně kýčovitým nástupem veteránů v čele!!! :) Nu abych nezapoměl pirátský fígl "přes kotvu na levobok" s bitevní lodí mě hóóódně dostal! :D :) Cítil jsem z filmu poctivou zábavu i zápal tvůrců pro věc... Nemám rád AC/DC, ale musím říct, že se k tomu mariňáckému rozjezdu se Thunder hodil naprosto skvěle!!! ()

Koulle

Tak na tento film je potřeba opravdu vypnout, protože jinak vám ty wtf momenty budou dost kazit zážitek s jinak jiste efektivně natočeného filmu. Nicméně já jsem nevypnul a ... možná jsem jen pozemský konzervativec a očekávám od emzáků co přeletí půl galaxie něco víc. Ale třeba bude druhý díl a tám nám ty zvláštní motivace někdo vysvětlí. Rozhodně pak nechápu jak tento film může mít větší hodnocení než Světová invaze, která neobsahuje tolik blbosti, patosu a prvoplánových ideí a rozhodně má i lepší a zábavnější akci...mno. ()

čolek

Béčkový film, třebaže za 200 mil. dolarů... Logika z filmu utekla, za to amerického patosu tam je na rozdávání, ale já se u toho bavil... ()

Wahlberg a spol. prchají z Afghánistánu

Wahlberg a spol. prchají z Afghánistánu

25.07.2012

Akční drama Lone Survivor není nový projekt, ale až teď se vyrýsoval konkrétněji. Peter Berg se po popcornové Bitevní lodi opět pustí do něčeho vážnějšího. Konkrétně to bude adaptace non-fiction… (více)

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest

05.05.2012

Zapomeňte na Chucka, je tady Liam

Zapomeňte na Chucka, je tady Liam

06.04.2012

Každým dalším filmem potvrzuje, že je momentálně nejdrsnějším frajerem na filmových plátnech. Ať už mučí imigranty v pařížských doupatech, zabíjí vlky holýma rukama nebo krágluje digitální starořecké… (více)

Wahlberg se prostřílí z Afghánistánu

Wahlberg se prostřílí z Afghánistánu