tomeš

Annette Bening a Julianne Moore jsou naprosto fantasticke ve sve promene, kdo si myslel, ze tyhle dve zensky hrajou porad to samy, tady je dukaz, ze tomu tak neni. A ostatni, vcetne deti, velmi zdatne sekunduji (neni Mia nova Gwyneth?). A film jako takovy velmi vitam, je o vyzralych zenach, vyzralem vztahu, vyzrale lasce. Ale na pet hvezdicek to neni, prece jen tam byly veci, co me nejak vytacely. ()

villon17

Bylo vidět, že za tím stojí ženská ruka. Tím neshazuju ani nechválím. Jenom konstatování faktu. Je z toho cítit přirozenost, ať už hereckými výkony nebo situací, která se rodince přihodila. Jako komedie mi to vůbec nepřišlo, takže pokud hledáte něco pro zasmání, u tohohle se spíš "jen" odreagujete. Velmi příjemný film s jednoduchým dějem. ()

jahol

Málokterý film mě v poslední době tak dožral. Způsob, jakým paní režisérka, zřejmě dominantní lesbička vyfackovala z filmu nejsympatičtější postavu, ve mně vyvařil krev na sto stupňů Celsia. Možná jsem to nepochopil a pak by byl film skorem na maximální hodnocení, ale je přece zcela přirozené, že v podobných filmech se na konci bilancuje a každý dostane, co si zaslouží... Ještě, že se Paulovi sborem nevymočili na hlavu, protože vlastně dopadl mnohem hůř než ten grázl, který podobné věci s chutí dělal během filmu. Samozřejmě, bráno čistě filmově, je to na velmi dobré hodnocení, všichni hlavní i vedlejší hrdinové hrají jako z partesu a scénář je opravdu vtipný a přiléhavý. ()

joehot

V mnoha směrech by si Děcka zasloužila i čtvrtou hvězdu (herecké výkony, první polovina je skvělá), ale pokrytectví, k jakému film sklouzne, mi v tom ještě silněji brání. ()

khedy

Nejen děcka, ale celý tento film je hodně v pohodě. Film na mě působil velmi uvěřitelně a příjemně. Ta pohoda jaká z filmu vyzařuje je až neuvěřitelná vzhledem k tomu, jak jsou vzájemné vztahy všech postav napnuté. Jen mi bylo trochu líto "bio-táty", že byl na konci filmu trochu zapomenut. ()

Ajinka126

Páni! To byl ale scénář. Skutečně zajímavá zápletka hetero-gay. kKlidně bych vydržela o pár minut déle, chudák Mark Ruffalo rychle nabyl, rychle pozbyl. Příjemný film, jen nebýt toho slovenského dabingu.. :( ()

Marsik

Palace Cinemas Anděl - Pohodový nenáročný film, který potěší. Mark, Julianne a Annette hráli pěkně. Správná vyváženost humoru a dramatu, zkrátka nic přehnaného. 75% (with J.) ()

F.man

Cholodenková si vybírá zvláštní tématiku a ráda divákovy ukazuje jinou společnost než tu kterou zná z každodenního života. Bohužel to s sebou nese problém v podobě představování, vysvětlování a celkově jednoduše hodně času zabere než divák jiné prostředí akceptuje. I proto mě Laurel Canyon zaujal až na podruhé (prostože se jedná dějově o hodně plochý příběh). V tohmle případě jí tato povinnost ale odpadla, protože gay domácnosti s vychovávající děti jsou už dnes podstatě normálkou (alespň v západní kultuře). No a vida jak funguje na veřejnost - nominace na Oskara to už není jen tak. Každopádně Děcka jsou v pohodě jsou dobře napsanou záležitostí, která s Cholodenkovou lehce-indie režií krásně ladí. Navíc se vytáhli i herci a alespoň za mě teda docela velká spokojenost. Jasně že to na toho Oscara není a jedná se o lehce zapomenutelný příběh, ale svou lehkostí, pohodovostí a lidskostí mě bavilo. Jen škoda, že jde v kinech v zimě, tohle je příjemná lehká komedie / drama, kterou bych si daleko radši dal v létě. ...marriage is hard... Just two people slogging through the shit, year after year, getting older, changing. It's a fucking marathon, okay? ()

prkalil

"Jaké je skóre? - Celkem vyrovnané. - Jo? - 20:3, mečbol." *** "Mámám by to mohlo ublížit." *** Kdyby nedaroval, tam tu nejsme, takže - trochu úcty!" *** "Umoříme ho vlídností." *** "Neměly byste se rozcházet. - Proč? - Jste už moc starý." ... Jenom mi bylo (!!! SPOILER !!!) líto, že jich na konci nezbylo pět... ()

LINKIN

Kdybych neměl takovej hroznej hlad a oni v každym druhym záběru tolik nežrali, tak jdu snad i do plnejch. Ale i tak velmi milé překvapení. ()

Defaultovna

Tak málo chýbalo aby bol tento film viac než len dobrým. Počas celej stopáže som sa nenudila, naopak, nevnímala som čas...a zrazu: 15 minút dokonca a zápletka absolútne nedotiahnutá. Veď chudáčisko Ruffalo z toho vyšiel ako najväčší idiot a chudák. Večná škoda. 3,5 * ()

baribal

Na film jsem se koukal jako na komedii, takže dramatické chvilky pro mě nebyly tak příjemné. Nic jiného však vytknout nemohu, každá postava byla výborně zahraná i napsaná. Příjemné překvapení. ()

Krt.Ek

Ne impérium, ale moderní rodina (myšleno dvě matky či dva otcové), to ta vrací úder. Není vůbec náhoda, že ČT Art odvysílalo "Kids Are All Right, The" toho dne, kdy se v hlavním městě konal pochod hrdosti, nebo Pochod hrdosti, popřípadě Pochod Hrdosti - promiňte, nevím, co je psáno velkým, co malým; dny, kdy jsem byl hrd na svou orientaci v jazyku českém jsou tatam. Na každý pád: děcka mající dvě maminy jsou v pohodě, stejně jako mnoho dítek majících dva tatíky, tak nač otce, nač matku, nač tradiční rodinu, modlu všech konzervativců? Naoko to vypadá, že to důležité se odehrává mezi Nic, Jules a Paulem, leč tak tomu není, to je jen rozbuška, vata pro obyčejného diváka, pro intelektuála, jakým bezpochyby jsem, je mnohem zajímavější sledovat proměny a reakce postaviček, jež ztvárnili Mia Wasikowska a Josh Hutcherson. Děcek, které byly v pohodě, i když to možná ani sami netušili... 75% P.S. Život není černobílý, ke konci mně bylo Paula nesmírně líto ()

RasputincZ

Zajímavý film. Rodinné drama, které nám prezentuje civilní příběh lesbické, americké rodiny, která si prochází krizí středního věku a do cesty se jim nemile připlete dárce spermatu Paul ( M. Ruffalo). Děcka jsou v pohodě by zapadly do průměru nebýt skvěle napsaných a hlavně ZAHRANÝCH postav. Trio Ruffalo, Julianne Moore a Annette Bening jsou prostě výteční a Wasikowska s Hutchersonem jim dobře sekundují. Ruffalo měl opravdu dobrý rok a věřím, že aspon nominaci na Oscara za vedlejší, herecký výkon urve. ()

frashmaker

Netradiční rodinný film s netradiční zápletkou a spoustou situací, které se v běžných rodinách nikdy neřeší. Ale jako první film v roce 2011 jsem si vybral dobře. Těšil jsem se na mojí oblíbenou Julianne Moore, ale už je bohužel přecijen trochu stará. Neměl jsem jí vidět naposled v Magnolii. Ale na druhou stranu mě mile překvapila Mia. V "Alence" to bylo ještě takové nevýrazné pískle, ale tady to opravdu stálo za to. Asi si to budu chtět pustit za pár let znovu. ()

zlabus

Mám rád tahle malá dramata (víceméně) běžného života. Navíc když se v nich sejdou skvělí herci. Palce nahoru nejen za hlavní trojici, ale i za jejich adolescentní kolegy. 80% ()

SaNcHeZ_cz

Žánrová klišé postavená na skvělých hereckých výkonech a indie stylizaci. Pro někoho film Oscarových kvalit, pro někoho jen další vydařená ničím zajímavá komedie. Za mě tak někde mezi. ()

Greg

"I don't think you guys should break up. - No? Why's that? - I think you're too old. - Thanks, Laser." Pohodová a trochu netradiční komedie, která pro mě nebyla až tak komedií, ale spíše dramatem k zamyšlením, který ale měl dost humorných okamžiků. Táhnou ho ale hlavně velmi dobré herecké výkony. Upřednostnit jednoho herce nebo herečku by ale bylo nespravedlivé - opravdu hrají dobře všichni. Scénář je zajímavý, ale už od začátku směřuje k očekávanému konci. Ani hudba není špatná, ale mně se moc do paměti nezapsala. Je to určitě slušný (myslím kvalitou) film, ale jedno podívání mi zatím stačilo. ()