Vančura

Nečekaně skvělý film - minimálně pro mě byl velmi příjemným překvapením. Maximálně mě bavil a pošetile jsem při jeho sledování toužil po tom, aby nikdy neskončil. Tahle inteligentní podívaná je natolik plná chytrých a zábavných dialogů, výtečných hereckých výkonů (famózní Julianne Moore) a nápaditých dějových zvratů, že nemohu nedat plné hodnocení. Tenhle film si ho zaslouží třeba už jen proto, že inspiruje k celé řadě zajímavých otázek. Co definuje otcovství, či obecně rodičovství? Je to jen genetický vklad v podobě předané DNA, nebo dlouhá léta výchovy? Jak se liší homosexuální a heterosexuální vztahy? Skutečně jsou natolik stejné, že řeší i podobné problémy? Jaká je psychologie dárců spermatu? Jak se změnil model rodiny od tradičních časů mamky s taťkou? Jak se liší ženská a mužská sexualita? Skutečně koukají lesbické páry na gay porno? Podobných otázek mi po zhlédnutí tohoto filmu víří hlavou tolik, že mám skoro až chuť si ho pustit znovu. Nejen děcka - i tenhle film je v pohodě. ()

Anarvin

Děcka nepřináší z hlediska příběhu a sdělení nic, co už bychom neviděli tisíckrát nikde jinde: Štastná rodinka nechává pod povrchem kvasit drobné křivdy, ty s narušením rovnováhy (katalizátor Mark Ruffalo) vyplavou na povrch a dochází k dramatickým konfliktům. Výsledkem dramatické linie je pak banální poselství o tom, že i když je soužití někdy obtížné, je rodina (nebo vztahy) nenahraditelná. Že tuhle famílii řídí dvě lesbické matky, to už je jen takový detail. V jádru totiž stejně stojí trefně napsané postřehy a dialogy, které jakoby vypadly z našeho každodenního života. Herci si navíc dobře napsané výměný náramně užívají a tak jde i přes značnou neoriginalitu, a závěrečné sklouznutí k omšelému moralizování, o neskutečně příjemnou konverzační komedii (s příležitostnými ostny dramatu). 7/10 ()

sochoking

Júlia NočnáMora, čo sa opaľuje cez sytko, vypadala nenormálne sexy v tomto filme. Postavu Paula, ktorú hral Mark Zúfalo, bola jeho druhou, ktorá sa mi páčila ( prvá bola v Zodiacu ), pretože ja tohto herca nejak obzvlášť nemusím, ale hovorím, tuna bol fantastický. A kedˇ už sme u toho, tak Paul mal Nic tresknúť po papuli, ako správny chlap chlapovi! Výborný film do každého počasia, či na každú náladu! ()

Payushka

Mark Ruffalo?! On umi hrat??? Jezisi kriste, jeho vykon mi proste navodil husinu, nekontrolovatelny plac a neprijemny pocit na hrudniku. Vyborne! ()

gilmore_girl

Pribeh jedne netradicni rodiny... zenske duo je skvele napsane a Annette Bening s Julianne Moore ho zahraly s lehkosti a prirozenosti. Syn danou situaci zvladal lip, nez bych cekala. Nejsem totiz zrovna zastancem vychovy deti v homosexualnim svazku, ale tady mi to prislo fakt v pohode. Cool tatka Mark Ruffalo se taky predvedl a s Julianne jim to prekvapive sedlo. Jen s koncem moc nesouhlasim, ale jelikoz se da chapat jako vcelku otevreny, neni to zadny problem. ()

Šakal

Na nějaký trvalejší p(r)ožitek je snímek málo konfliktní (tj. klouže po povrchu, pravda s občasnými „světlějšími hlubšími sondami do černého“ ), balancuje mezi dvěma žánry (polohami), tu brnká na dramatičtější notu, tu na tu odlehčenější, přičemž právě to, jakoby se nedokázal rozhodnout, na jakou stranu se přiklonit (jakým směrem se vydat), mu v mých očích body resp. na věrohodnosti ubírá. Navíc (jak již trefně poznamenal uživ. O*R*I*N) jedná se o určitý (podivný) mix středoproudu a nezávisláku, který nad obyčejný průměr povyšuje příjemně (jak jen to v mezích možností jde) přirozeně civilní trojlístek A. Bening-J. Moore- M. Ruffalo. Děcka jsou (ne)typickou ukázkou toho, jak to dopadá, když se američané rozhodnou natočit svůj vlastní („ten pravý“) pohled na (ne)tradiční nezávislou vztahovku. A argumenty typu: „jedná se rozhodně o tu povedenější mainstreamovou (americkou)“ neberu. To má být pádný argument?! Když mám chuť se dobře najíst a pochutnat si, taky (v drtivém počtu případů) dám přednost pravé před falešnou svíčkovou popř. (komu je milejší) pravé čokoládě před náhražkou v podobě levného přepáleného tuku obaleného do kakaa a nepomůže tomu ani honosně a lákavě znějící název: „pochoutka“. Přesto všechno, co jsem doposud napsal, ještě nutně nemusí (a také neznamená), že by snímek nudil popř. neměl divákovi co nabídnout, přičemž to, jak si jej každý užije, je značně odvislé od toho, jak k němu dotyčný přistoupí. Pokud jako k oddechovce „ze života“ pro ukrácení volné chvíle, šance rapidně stoupají, pokud jako ke skutečnému dramatu, doplňte si sami..... Osobně bych svůj zážitek ze snímku popsal a snad bych si (i) vypomohl příměrem, v podobě rande, kdy jste se sice nenudili, jisté (oboustranné) sympatie proběhly, společná témata nalezena, nicméně (opodstatněný) důvod vidět (se) podruhé, jste (si) nenašli. The kids are all right jsou jednoduše nenáročným, nenudícím, rychle uběhnuvším, zároveň však rychle (nejpozději do pár dnů) do ztracena vyšumivším tj. bez zpětné rezonance snímkem a vy se neubráníte dojmu, že výsledek (stejně jako samotné ambice tvůrců) mohly být a zcela jistě i byly, větší. Možná se ale pletu. Občas (né často) se mi to i stává :-) 70% ()

IQ Tiqe

Julianne milá, hezká a říkejte si co chcete, ale stále vypadá mladě, Annette otravná a ne-hezká. Film popisuje život dvou lesbiček s dětmi, které chtějí poznat svého biologického otce (1 osoba) a o tom, jak se život celé rodiny trochu zvrtne. Jak žánr napovídá, jde o vážnější komedii, která je ale zároveň uvolněná a lehce koukatelná. 70% ()

Tsuki

Nebýt nedořešeného vztahu s otcem, zasloužilo by si to možná ještě vyšší hodnocení. Na filmu Děcka jsou v pohodě je samozřejmě nejlepší zobrazení vztahů v rodině, které působí velmi opravdově. Celé podání tohoto snímku se mi velmi líbilo. Tedy až na ten konec. Otce mi bylo zkrátka líto, jelikož mu na konci už nebyl dán žádný prostor. Do rodiny byl natolik zatažen, že by si to jako důležitá postava filmu podle mého názoru zasloužil. ~(4,1)~ ()

Anderton

Decká sú v pohode, Julianne je v pohode, Anette je v pohode, Mark je v pohode, Režisérka je v pohode. Z toho vyplýva, že aj film je v pohode. Možno trochu precenený, ale to je v pohode. Relatívne prekvapivý záver je síce tiež v pohode, ale ako pre koho, jedna postava z toho v pohode rozhodne nebude. Príjemný liberálny nezávislý film, ktorý poteší aj širšie vrstvy. ()

DwayneJohnson

Vlastně ani pořádně nevím, proč jsem dal nakonec za pět? Asi za příběh za herce, za tu přirozenost, fakt už si nevzpomínám Jedno vím ale na beton. Díky filmu a jedné zazpívané písničce jsem se čirou náhodou dostal k album od Joni Mitchell Blue. Tak asi proto ta pětka, jo, to bude tím. ()

Ant

Hodně solidní rodinné drama s příjemným retro feelingem jako měl režisérčin dřívější Laurel Canyon. Od začátku je skvěle budovaný příběh, který ani náhodou nenudí, jen ke konci se začne na můj vkus až příliš moralizovat. Kdo každopádně táhne film nahoru, je Mark Ruffalo, který by pomrkával po Oscarovi, kdyby ho nelimitoval scénář. Celkově ale příjemná záležitost. ()

nash.

Klasické rodinné drama jedné ne zrovna klasické rodiny. Nenápadný ale povedený film, který vtáhne civilním pojetím s přirozeně jednajícími postavami, jedním dvěma nečekanými zvraty, slušně gradovanými situacemi a uvěřitelnými emocemi, které se podařilo velmi dobře předložit ke sdílení. A především vynikajícími hereckými výkony. Tak jak nemám příliv oblibě Annette Beningovou, tady mě dostala. V několika scénách byla naprosot neuvěřitelná. Úsměvné momenty střídají vážnější situace v příjemně vyváženém poměru. Některé momenty jsou tak ze života, až to bolí a současně rozesmějí (Miláčku můžeš nám říct cokoli, nebudeme se zlobit). Zkrátka líbilo se mi to a byl jsem v pohodě přestože některé momenty mě mrzely. Třeba postava Paula, která to neprávem odskáče za všechny. I když možná i to je jako ze života a proto to vyznělo tak hořce. ()

Marthos

Film, který vás nejprve ohromí a zároveň lehce pobaví, pak malinko naštve, aby vás v závěru nesentimentálně dojal úplně neobyčejně obyčejným koncem. Přínosné zejména z hlediska recepce lesbického manželství s dvěma dětmi, které je ve filmu prezentováno jako zcela automatická fungující věc. Kéž by se něco podobného událo i v českých vodách. Ale buďme realisté, že. Annette Bening si svou nominaci na Oscara plně zaslouží. ()

Slarque

Film, který se dlouho tváří jako lehkonohá komedie, aby pak zvážněl a všechen humor z něj vyprchal. Nějak si nejsem jistý ohledně oscarové nominace za nejlepší scénář. Také je tu všechno až zbytečně alternativní. Nebylo by lepší, kdyby se kromě sexuální orientace hlavní hrdinky chovaly jako normální lidé? Herecké výkony jsou ovšem opravdu výborné, zejména u pětice hlavních postav. (70%) ()

iamek

Takřka dokonalé komediálná drama. Výběr herců nemohl dopadnou snad lépe. Už popis filmu mě hodně zaujal a nemohl jsem se dočkat až film uvidím. Hlavní lesbická dvojice v podání Annete Bening a Julianne Moore podala takřka dokonalý herecký výkon a hlavně působili strašně sympaticky. Hlavně Julianne. K výkonu jejich děcek taky není co vytknout a Mark Ruffalo taky potvrdil, že je skvělý herec, který si roli vybrat umí. Tenhle snímek si zaslouží pár nominací na Oscara. ()