claudel

Můj osobní oscarový favorit, hlavně Annette Bening by si ho po Americké kráse už opravdu zasloužila, tehdy proti ní stála neporazitelná soupeřka Hillary Swank, nyní je to porazitelná Nathalie Portman. Snímek Děcka jsou v pohodě na diváka vysílá dobrou, odlehčenou náladu, herci se všichni náramně snaží, k tomu dobrá hudba a systém lokálního zemědělství. Film, který je opravdu v pohodě i poté, když zvážní. ()

Sofia

Ani jedna z lesbických mamin mi nebyla moc sympatická (jedna zapšklá a přechytralá, druhá praštěná a nevyspělá), ale jejich příběh byl rozhodně zajímavý a originální. Nejsympatičtější mi přišla postava dcery Joni, ta by si možná zasloužila ještě více prostoru. Výběr herců na jedničku, dokonce i Mark Ruffalo mi tentokrát vůbec nevadil. Jen ta scéna s gay pornem se mi zdála fakt neuvěřitelná - nějak si neumím představit, že dvě lesbické ženy se tím můžou opravdu vzrušit. ()

evapetra

Určitě je lepší mít dvě matky než žádnou, to je jasné. Ale nevěřím, že by dospívající děti takhle odvrhly nalezeného otce, alespoň pokud by to byl takový člověk, jakého předváděl Mark Ruffalo. Zvláště kluk by ho určitě potřeboval. Pro mě byl tedy tento příběh nevěrohodný. Herecké výkony naproti tomu ano, obou ženských i dětí. ()

becki_tu

Jako čisté drama by to bylo určitě zajímavější. Bohužel mi chyběl i výraznější moment překvapení a odvaha scénáristky například zpochybnit neměnnost sexualní orientace nebo naopak lépe obhájit netradiční model rodiny. PS.: Úplně stejné pocity z filmu jako celku jsem měl i u snímku Laurel Caynon, taktéž od Lisy Cholodenko. 70% ()

Mikah

Tento film se většinou řadí spíše mezi komedie než drama, ale mně přišel mnohem víc jako drama, protože jsem z něj cítila hodně bolesti a humoru jsem tam našla poskrovnu, o smíchu nemůže být ani řeč. Celý film vyznívá opravdově a i přestože se tam vyskytují americké hvězdy, tak to působí jako malý snímek a herci nepřehrávají a chovají se naprosto přirozeně. Téma je určitě zajímavé a jeho ztvárnění velmi podařené. Stejně jako většině lidí mi bylo sympatické zobrazení lesbického páru jako něčeho naprosto normálního, na co by se nemělo nijak zvlášť poukazovat a zbytečně to řešit. Jak jsem už napsala, atmosféru filmu vnímám spíše jako smutnou a bolestnou, i když občas zpestřenou milými scénami a emoce se podařilo zobrazit věrohodně a přitom silně. Asi se mi film v hlavě neusadí nadlouho, ale i přesto jsem spokojená. ()

Beastmaster4

Dobře natočené drama, které nám nabízí různé pohledy na život dvou lesbických žen a výchovu dětí v takové rodině. Svět, v němž, už tak cosi nepopsatelného a nehmatatelného neustále chybí, je nahlodáván pochybnostmi a nestálostí, když děti nalézají muže, který v minulosti daroval sperma, svého biologického otce. Film nebojuje za práva homosexuálů a tím je mi sympatický. Takové ty snímky, kde jsou homosexuálové bráni jako utiskovaná menšina, která má přeci právo na vše jako mi "normální" mi už lezou na nervy. Film na tuhle problematiku poukazuje z jiné stránky, z té únosnější, méně vtíravé a méně propagační. Řeší otázky výchovy, touhy a poznání. Neřeší homosexualitu jako ukázku menšinového komplexu. Julianne Moore mne opět nezklamala a její "nenalíčený" výkon byl vynikající. ()

mm13

!!! ---- SPOILER ---- !!! Chudák Paul, zvlášť, že ho ťažký sympaťák Mark Ruffalo tak skvele zahral. Toto si nezaslúžil. Nebol to predsa žiaden hajzel (len bol aký bol) a v konečnom dôsledku ústrednému vzťahu a celej netradičnej rodinke vlastne pomohol. Nuž ale zatiaľ čo jemu by som prial iný koniec, filmu ako celku ani náhodou. Pretože tak to chodí a ak si postavy mali zachovať vážnosť a dôveryhodnosť, inak reagovať nemohli. Ani jedna z nich. Pani Lisa, váš ďalší počin budem netrpezlivo vyzerať. Mám takéto malé filmové pozastavenia rád a na príjemnejšie si teraz narýchlo ani nedokážem spomenúť. ()

Morholt

Jeden dům, dvě lesbičky a dvě děti,. které jednoho krásného dne přitáhnou svého biologického otce, který obrátí zdánlivě fungující rodinu naruby. Slušně napsané, ačkoliv chvílemi až příli rozvláčné, ale to vyrovnává trojice Bening-Moore-Ruffalo, která zhrála neskutečným způsobem. 70% ()

Handle

Děcka jsou v pohodě je OPRAVDU upřímný, civilní, přirozený, nezávislý a originální snímek, kde jsem hercům uvěřil úplně všechno a kde je homosexualita ukázaná úplně jiným pohledem a nepřipadáte si jak sto let za opicema. Ale stejně se jedná "jen" o lehce nadprůměrný snímek. Rozhodně né tak dobrý, jak jsem po shlédnutí traileru předpokládal. Něco mi v tom prostě chybělo. Něco víc "silnějšího". Občas jsem se totiž nudil, i když dávám plus za ty komediální prvky, které byly opravdu vkusné, vzhledem k tomu, že jde o vážný film. 3,5*. ()

seale

Tak jsem si při sledování filmu říkala, že to je celkem pěkný film, ale díky závěru se z toho vyklubal celkem pěkný bullshit. :) ()

jhrasko

Rozporuplné v detailoch, zaujímavé v celku, resp. v tom, aké pocity v ľudoch zanecháva, k akým otázkam a diskusiám vedie. Scenár plný modelových situácií a dialógov z príručky AKO VYCHOVÁVAŤ plne kontrastuje s individuálnym sebapozávaním (sa) najbadateľnejším v postave Nic, ktorá je vďaka herečkinmu umu (AB) najkomplexnejšou a tým i najzaujímavejšou postavou Cholodenkovej mozaiky (napriek vďačnému označeniu "independent" slušne mainstreamovskej). ALE: zvidititeľnila Marka Ruffala, ktorý hrá proste všade rovnako a tým pre mňa jedinečne (ambivalentnosť a lá William Hurt), zaradila Annette do súkromnej TOP ligy a pripomenula jednu z najväčších, Joni Mitchell. ()

Lacike

Skvela drama a Mark Ruffalo zas a znova dokazuje, ze je spickovy herec. Nejakeho Oscara by si uz konecne zasluzil. 8/10. ()

maseer2

po zhlédnutí tohoto milého, humorně laděného dramatu o vztazích a rodině ty jeho oscarové nominace naprosto chápu :)) ()

Litsarch

Po dobře vypadajícím traileru jsem očekával daleko více... Vcelku dobrá zápletka, nicméně však ne dostatečně rozvinutá až místy nudná... Čekal jsem prostě od toho daleko více, daleko větší drama... A nezachránili to ani místy dobré herecké výkony (ale ty byly opravdu jen místy)... Zklamalo, bohužel... 2+ ()

Dale

Nevedel som, že kríza stredného veku lesbičky sa prejavuje tak, že začne kopulovať s opačným pohlavím. :-) Vcelku milý a príjemný film, v ktorom sa vpodstate nič nedeje, čo však neznamená, že by herci nemali čo hrať. A hrajú skvele. ()

moviesfan

Zase jsem čekal něco jiného a zase špatně. Nevadí. Film je zajímavý, občas pobaví, někdy se dostane do vážnější oblasti, ale někdy to prostě nevychází. Bening a Moore jsou však perfektní. Třeba dám někdy o hvězdu víc, teď zatím ale ne. ()

Terez.S

Pro mě příjemné překvapení. Líbil se mi fakt, že mě neštvalo, jak se jednotlivé postavy chovali, přišlo mi to uvěřitelné a "v pohodě". Důvod, proč nedávám plný počet je konec, ten mi naopak přišel celkem nedořešený .. ale možná si ho jen máme domyslet. ()