V jihočeském městečku žijí v malé vilce sestry Fany a Andělka. Všichni je považují za poněkud bláznivé, ale mají pro jejich svérázné nápady shovívavé pochopení. Toho dne, kdy přijíždí na nečekanou návštěvu jejich neteř Hermínka, aby jim představila svého snoubence, číšníka Michala, se však Fany stane očitou svědkyní loupežného přepadení místní spořitelny. Shodou okolností a nešťastných náhod však považuje za pachatele chudáka Michala. Situaci ještě zhorší rozhodnutí obou tet zahájit vlastní vyšetřování s cílem pomoci dopadnout pachatele. Sice kapitánu Jedličkovi občas pomohou, ale každá pomoc se nejprve musí prodrat jejich roztržitostí a svéráznými názory. Vyděšená Hermínka, která sleduje, jak tety neomylně vedou vyšetřovatele na Michalovu stopu, vyplašeného přítele raději "uklidí" zpět do Budějovic. I když se situace vyjasní a Michal je přijat jako snoubenec, tety se nevzdávají lákavé myšlenky, že by přece jen mohl být lupičem ze spořitelny. Zejména když se ukáže, že nerudný soused Tomeček, další vyhlédnutý pachatel, není ten pravý. (TV Nova)

Zeek

Vcelku ztřeštěná komedie s Jiřím Hrzánem, ve které zazářila Nataša Gollová. Film lehce upadne v zapomnění, ale má šťávu a slušné tempo, já jsem si ho oblíbil. ()

Brtniik

Film jsem viděl v TV. Má smůlu, že ho hodnotím 40let po jeho vzniku. I když jsem tehdy již koukal po holkách, až s odstupem doby a po jistém zmoudření mi dochází, že se tehdy točily daleko horší (režimu poplatná) díla. Hodnotíme-li film nynějším pohledem a dle mého vkusu, nedopadá moc dobře. Paní Janžurová se sice hihňá a šklíbí méně než jindy a jinde, ale stejně dost. Pan Hrzán užívá klasických prostředků, které mi připomínají němý film přesto, že dostal prostor zapět pozměněné šlágry (umění anebo švanda?). Nedávno jsem o něm shlédl dokumentární film a tak se jednak nemohu ubránit dojmu, že působí jak dostihový kůň (ti se také musí brzdit, aby nekontrolovaně nevyrazili vpřed) – aby někam nelezl, druhak mne popouzí jeho vztah k ženám... Všichni pak na můj vkus moc padají, aby bylo veselo. Tomuto režisérskému prostředku infantilně říkám „hapala!“... Děkuji tvůrcům, že se opanovali a nakonec přece jen nedošlo k „dortové bitvě“ i když to bylo jen tak tak - materiál na place byl! V záhlaví ČSFD je psáno Komedie/Krimi/Hudební... Nebylo by vhodné připojit i „Akční“? Vzpomeňte na zběsilé jízdy Škodou 110! Filmařům bych auto nepůjčil za nic na světě! Je zarážející, že se tou dobou k lizu dostali pí. N. Gollová i p. S. Beneš. Pravda jedna v roli praštěné stařenky, druhý jako maskovaný, rafinovaný škůdce střádajícího lidu, k tomu oděn v pracovním plášti, ne jak jsme zvyklí, čili obsazení do role bylo asi za trest. Kouzelná ovšem je dvojrole pejska... Nu což, pěkné, leč přežilé. ()

zdeny99

Klasická československá komedie ze 70. let, která mi velice připomíná filmy Petra Schulhoffa jako Zítra to roztočíme, drahoušku, Co je doma, to se počítá, pánové, Příště budeme chytřejší, staroušku. I zde vidíme reálný socialismus a především s posledně jmenovaným filmem i nějakou tu kriminálku. Ve spořitelně je přepadení a po lupiči se rozhodnou pátrat dvě svérázné důchodkyně. Mimojiné jedna z nich Nataša Gollová, pro kterou to byla podle mého nejlepší role od Císařovýho pekaře. A jak se dívala skrz přepážku, hodně mi to připomínalo scény z Eva tropí hlouposti. Nakonec obviní roztržitého Herzána ala Pierra Richarda s hlasem Waldemara Matušky nebo kdo to vlastně zpíval. [8497. hodnocení, 167. komentář, 66%] ()

Kadena

Milé, pohodové a bláznivé. Musím dát ale o hvězdičku méně, protože Gollovou v tomto filmu těžko snáším. ()

Lyžař

Natašu Gollovou mám rád. Její rozpustilost a hlas, který by člověk poznal na míle daleko. Drahé tety a já je film nabitý (dle mého názoru) hvězdami. Nikdo ale nestačí na Jiřího Hrzána. Na toho zde prostě nemá nikdo. Jeho přirozené charisma, pohybové nadání, sebedůvěra...on dokáže utáhnout film úplně sám:-) Co se týče scénáře, jsem lehce na rozpacích z urychleného konce. Celý příběh plyne pěkně pomaloučku, vyšetřování se blíží ke konci a je proplétáno nehoráznou spoustou vtipných scén, ale onen zatraceně rychlý a uspěchaný konec nechápu. Kdyby z posledních 10 minut udělali tvůrci další půlhodinu, rád bych se bavil dál. Scénář: ****; Režie: ****; Herci: *****; Hudbu tentokrát hodnotit nebudu. ()

Rathalos

Nahodou,je to velmi podarena ceska komedia,mne sa to pacilo,vyborne herecke obsadenie,samotny pribeh bol fajn,prevedenie i prostredie sympaticke a hlavne to bolo vtipne...:-) ()

Denny

Jeden z posledních filmů N.Gollové, která spolu s E.Svobodovou hraje tetičku a obě jsou svědky krádeže na poště. ()

ex.it

"Dvacet halířů... Sto padesát tisíc..." Miluju tento film! Miluju roli Jiřího Hrzána. JEMU právem patří přízvisko "pan herec". ()

kamil0606 odpad!

Pre boha veď sa na to nedalo pozerať. Toto že bola komédia?! Tak strašne trápne, zbytočné a nezaujímavé. Nechápem za čo také vysoké hodnotenia. No a tie pesničky ... hrozné čosi ()

Biopler

Stará tetka Svobodová a kedysi hviezda Gollová sa strápňujú a Hrzánov spev mi normálne nerobil dobre, tobôž ma nerozosmial. Janžurová je v tomto kúsku nenamaľovaná a vlastne tak škaredá, že neviem prečo ju Podskalský vôbec vybral. Túto "komédiu" od blamáže zachraňuje umne vymyslená zápletka. ()

P. J. D.

Docela fajn příběh, jaký je lehce ztřeštěný, ale není hloupý. Zápletka uměla zaujmout, takže člověk leckdy netušil, kam se děj stočí. Za mě příjemná oddechovka, kde to hereckému duu Nataša Gollová Eva Svobodová dobře sedlo. 3/5 ()

Allan

Nejsem schopen objektivně zhodnotit proč, ale i po několikerém zhlédnutí na mě tenhle film působí vysloveně nepříjemně. Není zde jediný herec, ke kterému bych cítil sympatie - obě tety jsou na zabití a Hrzán i Janžurová jen opakují role, které už hráli desetkrát před tím. Vím, že Drahým tetám nikdy na chuť nepřijdu. ()

zapalik

Jedna z mých nejoblíbenějších komedií z předrevoluční éry. Podskalský risknul absurdní spojení řehtandy s kriminální zápletkou a částečně s muzikáem a podle mě do sebe všechny tyhle ingredience skvěle zapadly. Herecký koncert předvádějí všechny hlavní postavy. Může být pro film větší pocta, než že si ho člověk s chutí pustí několikrát ročně? ()

anela.sydarap

Hezká krimi komedie s Jiřím Hrzánem a Ivou Janžurovou. Dobrá zápletka, hezké písničky a komediální stvárnění již zmíněných interpretů slibují odpočinkovou podívanou. ()