V jihočeském městečku žijí v malé vilce sestry Fany a Andělka. Všichni je považují za poněkud bláznivé, ale mají pro jejich svérázné nápady shovívavé pochopení. Toho dne, kdy přijíždí na nečekanou návštěvu jejich neteř Hermínka, aby jim představila svého snoubence, číšníka Michala, se však Fany stane očitou svědkyní loupežného přepadení místní spořitelny. Shodou okolností a nešťastných náhod však považuje za pachatele chudáka Michala. Situaci ještě zhorší rozhodnutí obou tet zahájit vlastní vyšetřování s cílem pomoci dopadnout pachatele. Sice kapitánu Jedličkovi občas pomohou, ale každá pomoc se nejprve musí prodrat jejich roztržitostí a svéráznými názory. Vyděšená Hermínka, která sleduje, jak tety neomylně vedou vyšetřovatele na Michalovu stopu, vyplašeného přítele raději "uklidí" zpět do Budějovic. I když se situace vyjasní a Michal je přijat jako snoubenec, tety se nevzdávají lákavé myšlenky, že by přece jen mohl být lupičem ze spořitelny. Zejména když se ukáže, že nerudný soused Tomeček, další vyhlédnutý pachatel, není ten pravý. (TV Nova)

Miroslav.Zac

Tento film si už přes dvacet let spojuju s mým odjezdem na přijímač, kdy jsem se na něj díval večer před nástupem na vojnu, cpal se plněným řízkem a modlil se, abych tu vojnu přežil. Film mám rád hlavně kvůli sympatickému zpívajícímu Hrzánovi, kterému krásně přizvukuje vyplašená Janžurka a nedůvěřivá Gollová. ()

corax8

Nemůžu jinak než 5 hvězd. Film se natáčel ve Vlachově Březí a to mám spojené s dětstvím. To jen že nejsem úplně objektivní. Ale i přes to mám pocit, že tempo ve kterém se film odehrává a vtipnost scén je na vynikající úrovni. Myslím, si že to je trochu opomíjený film, který patří do zlaté kolekce českých komedií. ()

Jasnicka

Výborná komedie, hlavně díky dvěma babčám, které to roztomile a komicky zamotávají. Navíc je zážitek vidět Natašu Gollovou hrát v pokročilém věku. Pro mě komedie, která dokáže potěšit. ()

JARDAHONDA

"Do poklidného života dvou tet, hlavních hrdinek kriminální veselohry, zasáhne nečekaná událost. Jedna z nich se stane očitou svědkyní loupežného přepadení místní spořitelny. Rozhodnutí obou tet, vypátrat pachatele, se stane zdrojem řady komických i dramatických situací ".. To jen ke krátkému úvodu, této české klasiky, kterou osobně řadím, jako povedenou. ()

Dixicz

Je hrozná škoda, že nás Jirka Hrzán opustil tak brzy. I v Drahé tety je úžasný a dohromady s Janžurovou, Gollovou a Svobodovou úžasně baví. Zbytek herecké sestavy a výkonů je slabší, ale naštěstí to tyhle čtyři v pohodě utáhnou. Texty krátkých mezipísní jsou úderné a některé hlášky jdou nesmrtelné (Hrzán: Půlka dortu stačí, ne? Říkalas, že jedna teta má cukrovku…). Super film, na který se vždycky rád znovu podívám… ()

len.tilka

Tam jsou všichni tak nehorázně prdlí, že to snad ani nejde. Ta detektivní zápletka je spíš taková okrajová, hlavní je rozmotat ten nekonečnej pletenec omylů a náhod a taky přece najít Bobině frajera :D ()

milous11

Když si vzpomenu na tenhle film tak mě hned napadne hlaška: tety, tety, tety ... :-D suprový film který pobaví i po letech od natáčení a je pořád sympatický ... ()

Zbygniev

Člověk si řekne, co to je za blbost. Nebo co je na tom tak zvláštního? Mě nejvíce tady fascinuje ta obyčejnost tehdejšího života. Jiří Hrzán, i když mu občas to zpívání nejde, působí tady velice přirozeně a chová se tak,jak se zrovna cítí. Projíždí vesnicemi, kde se silnicí procházejí husy a slepice. Nebo veze sebou pejska, který mu sežere dort. Žádné stresy, žádná věda. Nataša Gollová s Evou Svobodovou hrají tady správné vesnické tetky, které si vystačí s tím co mají a řeší problémy po svém. Zkrátka takový obyčejný odpočinkový film vhodný na nedělní odpoledne. Iva Janžurová s Natašou Gollovou jasně nejlepší... ()

PORTER44

Průměrná komedie s krimi vložkou,bláznivé tety které všechno popletli a byli docela vtipné,pak J.Hrzán taky docela vtipný až na ty pěvecké vložky. ()

Jirkacek

Snímek Drahé tety a já dnes již patří dlouhá léta mezi zlaté české komedie, i když podle hodnocení zde na ČSFD patří spíše do druhé galerie. Podle mne je to škoda, protože podle mne názoru svou kvalitu určitě stále má, ale chápu, že není třeba až tak známý jako jiné komedie z tohoto období. Rozhodně se dá ale zařadit mezi ty nejvíce ulítlé a to zejména kvůli skvělému komediálnímu výkonu Jiřího Hrzána, který si zde zahrál mládence milované neteře Hermínky, kterou ztvárnila Iva Janžurová. Hlavními postavami se nicméně staly dvě dámy v letech Andělka a Fany, jež si zahrály zasloužilé herečky Nataša Gollová a Eva Svobodová. Dvě potrhlé sestry z jihočeského městečka, jedna vdova a druhá neprovdaná slečna, byly na svůj věk stále velmi vitální, což ovšem ne každému z dalších obyvatel vyhovovalo. Jejich poklidný dosavadní život v domečku na okraji města změnil nejen příjezd snoubence Hrzána, ale také přepadení pošty, které se jedna z nich nechtěně zúčastnila. Vyšetřování zločinu, pak přineslo mnoho úsměvných situací, zmatků a snah o nápravu. Při tom se projevil komediální talent Jiřího Hrzána, který bohužel o šest let později tragicky zemřel. V dalších rolích se mi líbil vyšetřovatel Ota Sklenčka, který měl veliké pochopení pro staré dámy a výraznější stopu zde zanechala Iva Janžurová a Svatopluk Beneš v roli vedoucího prodejny a zároveň zločince. Než však k tomuto zjištění došlo, mnohokrát jsme se zasmáli - třeba i u písniček, které ve filmu Hrzán zazpíval. Jeho rakvičky pro milé tetičky pro mne patří k nezapomenutelným songům, které zde zazněly. Škoda jen velmi krátké stopáže, protože těch 75 minut docela uteklo a myslím že režisér Zdeněk Podskalský mohl tenkrát ještě něco vymyslet. Nevadí, i tam mne Drahé tety a já hodně pobavily a tak pro naše tetičky velice rád dávám tři hvězdičky ***. ()

zuzam

Označení komedie-krimi-hudební plně označuje, co je film zač . Ke Zdeňku Podskalskému prostě zpěvohry patřily "duet" hlavního hrdiny se zpěvačkou v baru byl velmi vtipný. Nataša Golová má v sobě i přes vysoký věk trochu rozpustilosti Evy, co troila hlouposti a Eva Svobodová jí coby roztomilá babča dobře sekundovala. Hrzán přehrával, ale i tak byl k sežrání. Všimli jste si muže vedoucího krávu přes náměstí?:-) ()

PavelKral

Podskalského rukopis je nuda. Volovina jako Karásci. A už vůbec nepochopím, kde su tohoto díla vzal Miroslav Ondříček... ()

GrooteLulu

Asi poslední známá role už zestárlé Nataši Gollové.. oproti Ivě Janžurové v letech, která role Nataši představovala, tak například Janžurová není až tak podle mě stařecky staropanenská. Něco jako sestry Grosbyovy v Dobrodružství kriminalistiky - Rekonstrukce. Proto se mě Drahé tety a já nelíbí a ani role Gollové. Možná, že ve svých očích ji mám rád jen v černobílích filmech, nebo jako Kateřinu po boku pekaře Kotrby. No a nic na tom nemění ani mladá Janžurová, nebo nešikovnej a trapnej Hrzán. Ale stejně kvůli Gollové alespoň 3 hvězdy. ()