• Koryntos
  ***

  Na sledování filmu Drahé tety a já, musím mít dobrou náladu, pokud ji mám, mám i tento film velmi ráda. Tety mi pak přijdou, jako krásně bláznivé poplety , jejich neteř mile naivní a nápadník Míša, jako roztomilý zmatkář. Pokud ovšem nemám dobrou náladu, ouvej je zle. Má láska, se pak mění v čistou nenávist. Tety mi poté přijdou, jako vlezlé a protivné báby, jejich neteř jako přehnaně hloupoučká slepička a na Míšu pak dostávám úplnou alergii, protože na mě působí, jako afektovaný ufňukaný cíťa. Nemůžu si pomoci, ale Iva Janžurová mi v tomto filmu přišla nejméně výrazná ze všech svých rolí, ještě k tomu, jako taková horší a nepovedená kopie Jany Brejchové. Musím se přiznat, že hodně dlouhou dobu jsem nevěděla, že jednu z tetiček hrála Nataša Gollová, ale občas se jí, tak krásně zalesknou oči a pak je teprve poznat, že je to skutečně ona. Největší uznání, ale zaslouží Jiří Hrzán, byl to opravdu showman, každým coulem.(16.4.2012)

 • Nocturno culto
  ***

  skvělá show Jiřího Hrzána, jeho mimika a gesta jsou nezapomenutelná..Samozřejmě nelze opomenout vynikající Natašu Gollovou, která i přes své zdravotní trápení měla stále mladistvou jiskru v oku a charakteristický štěbetavý hlas..Díky těmhle postavám měl film spád a humor, jež jemně doplňovaly ještě Janžurová se Svobodovou ..(10.2.2016)

 • WANDRWALL
  ***

  Herecké koncerty prakticky všech protagonistů. Zajímavé mi přijde, že zde hraje ve vyšším věku N.Gollová, která se ale pár let poté odmítala už nechávat fotografovat s vysvětlením, že chce, aby si ji diváci pamatovali z filmů v první republiky a za vlády nacismu. Pro J. Hrzáně jeden z posledních filmů. Výborný je i S. Beneš v roli vedoucího prodejny, a lupiče v jedné osobě. Na jeho obhajobu je třeba říct, že potřeboval peníze, víc než ostatní, tak se uchýlil ke zločinu. Ale díky dobré práci postavy vyšetřovatele, kterou hraje O. Sklenčka a titěrné práci všetečných starších žen je zločin odhalen a taky si postupně oblíbí nastávajícího manžela jejich drahé neteře (I Janžurová).(4.9.2010)

 • Billie777
  ****

  Náhodou já jsem tuhle komedii měla vždycky ráda a podle mě by si zasloužila i o kapku vyšší hodnocení. Není to nic světového ale je to milé a na nedělní odpoledne ideální podívaná. A navíc s milými herci. "Michale, co to děláš?! - "U-utrh jsem si jablko" - "Prosim tě, Michale, co tě to napadlo, to je strašně vzácná jabloň, má každej rok jenom pět jablek a to si piš, že teta to má spočítaný". ... A navíc je hezké vidět po tolika letech zase spolu Natašu Gollovou a Svatopluka Beneše.(15.4.2012)

 • D.Moore
  ****

  Velice poutavě a vtipně napsaný a především skvěle zahraný "detektivní" příběh. Pachatele sice není problém odhalit, ale přiznejme si, že o něj tady vůbec nejde. Jde o tety, o postupně o rozum přicházejícího, ale stále si prozpěvujícího Jiřího Hrzána, o Ivu Janžurovou, o spoustu herců, kteří ve vedlejších rolích rozhodně potěší, o nápadité tetičkovské parodie známých písní, o (bez nadsázky) vtipnou hudbu Václava Hybše... Zkrátka o to, že se bavíme a bavíme.__P.S. Několikavteřinová, ale přesto nezapomenutelná role Jana Krause stojí za víc než za povšimnutí!(19.2.2012)

 • - Vyloupená spořitelna se nachází ve Vlachově Březí (na náměstí Svobody). Dále se natáčelo v Českých Budějovicích (scéna, kdy teta prochází okolo kašny, nacházela se tu i vinárna) a na Strakonicku. (blackrain)

 • - „Drahé tety“ Nataša Gollová a Eva Svobodová se setkaly již za války v komedii Roztomilý člověk (1941). Společně také působily v Městských divadlech pražských a pojilo je celoživotní přátelství. (Olík)

 • - Jan Faltýnek si zde zahrál strážmistra VB, později ve filmu Dým bramborové natě (1976) ztvárnil už podporučíka VB. (Ganglion)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace