VOD (1)

V jihočeském městečku žijí v malé vilce sestry Fany a Andělka. Všichni je považují za poněkud bláznivé, ale mají pro jejich svérázné nápady shovívavé pochopení. Toho dne, kdy přijíždí na nečekanou návštěvu jejich neteř Hermínka, aby jim představila svého snoubence, číšníka Michala, se však Fany stane očitou svědkyní loupežného přepadení místní spořitelny. Shodou okolností a nešťastných náhod však považuje za pachatele chudáka Michala. Situaci ještě zhorší rozhodnutí obou tet zahájit vlastní vyšetřování s cílem pomoci dopadnout pachatele. Sice kapitánu Jedličkovi občas pomohou, ale každá pomoc se nejprve musí prodrat jejich roztržitostí a svéráznými názory. Vyděšená Hermínka, která sleduje, jak tety neomylně vedou vyšetřovatele na Michalovu stopu, vyplašeného přítele raději "uklidí" zpět do Budějovic. I když se situace vyjasní a Michal je přijat jako snoubenec, tety se nevzdávají lákavé myšlenky, že by přece jen mohl být lupičem ze spořitelny. Zejména když se ukáže, že nerudný soused Tomeček, další vyhlédnutý pachatel, není ten pravý. (TV Nova)

MM11

Polovina sedmdesátých let byla ideově zatížená zcela neomluvitelně, a přece se s té nejtěžší mlhy doby aspoň na čas vynořily dvě dámy prvorepublikového pozlátka. Věra Ferbasová v "Jáchymovi" i Nataša Gollová zde se tak rozloučily důstojně. I když pravdou je, že tahle krimi komedie je v některých pasážích křečovitá a úsměvná i s jiných důvodů než se původně čekalo (přehrávání všech herců), tak patří k tomu lepšímu, co tehdy vzniklo. ()

Rattlehead

Na ohodnocení docela tvrdý oříšek. Na jednu stranu je to taková blbůstka s přehrávajícím Hrzánem a nadbytkem písniček, na druhou stranu celkem milá bláznivá krimi komedie. Třeba scéna v hospodě, kdy díky pohledům herců a kamery odhalíme nevěru bez slůvka nápovědy, to je hotová hitchcockárna! Nebo scéna s policejním portrétem, ta mě vždycky rozesměje. Ale zase jen 75 minut stopáže, a to je ještě znát, jak film nuceně nastavovali písničkama. Asi by bylo lepší natočit to jako hodinový televizní krimi příběh, nebo to dějově nějak rozvést a zahustit, těžko říct. Taková milá blbůstka. Silné tři hvězdičky. ()

WANDRWALL

Herecké koncerty prakticky všech protagonistů. Zajímavé mi přijde, že zde hraje ve vyšším věku N.Gollová, která se ale pár let poté odmítala už nechávat fotografovat s vysvětlením, že chce, aby si ji diváci pamatovali z filmů v první republiky a za vlády nacismu. Pro J. Hrzáně jeden z posledních filmů. Výborný je i S. Beneš v roli vedoucího prodejny, a lupiče v jedné osobě. Na jeho obhajobu je třeba říct, že potřeboval peníze, víc než ostatní, tak se uchýlil ke zločinu. Ale díky dobré práci postavy vyšetřovatele, kterou hraje O. Sklenčka a titěrné práci všetečných starších žen je zločin odhalen a taky si postupně oblíbí nastávajícího manžela jejich drahé neteře (I Janžurová). ()

sud

Film se natáčel ve Vlachově Březí, kam jsem jezdil jako kluk. Pochválen buď Zdeněk Podskalský za to, že jako jeden z mála režisérů ve svých filmech nezapomněl na Jižní Čechy. Tahle komedie je sice trochu průměrnější, ale i přes určité výtky (vždycky mě trochu štvaly ty Hrzánovy písničkové parodie, chvílemi jsou postavy až příliš praštěné) ji mám rád. 65%. ()

Allan

Nejsem schopen objektivně zhodnotit proč, ale i po několikerém zhlédnutí na mě tenhle film působí vysloveně nepříjemně. Není zde jediný herec, ke kterému bych cítil sympatie - obě tety jsou na zabití a Hrzán i Janžurová jen opakují role, které už hráli desetkrát před tím. Vím, že Drahým tetám nikdy na chuť nepřijdu. ()

• Přestože byly Nataša Gollová a Eva Svobodová kamarádkami na celý život, během natáčení této komedie spolu nemluvily. Gollová totiž nechtěla Svobodové napsat rodinný recept na svíčkovou. Usmířily se až na premiéře. [Zdroj: ahaonline.cz] (SONY_)
  • Během natáčení scénky, kdy Gollová se Svobodovou táhnou vozík, krásně svítilo sluníčko, nikde ani mráček. Jenže najednou se z ničeho nic spustily z nebe provazy vody. Paradoxně to bylo pouze na místě, kde se filmovalo. Herečky byly doslova „durch“. Okamžitě je štáb odvezl, osušil a muselo se čekat, až se zase udělá hezky. (SONY_)
  • Své si během natáčení užil Jan Skopeček, který ztvárnil postavu manžela záletné hostinské (Miriam Kantorková). Tu měl v jedné ze scén za úkol zfackovat. „Mlátit kolegyni, to je vždycky špatné. A ještě horší je, když po vás chtějí ten záběr opakovat. Takže jsem se jí snažil dát hned tu první facku pořádnou, aby se to nemuselo točit znovu. No, Miriam ji koupila tak, že se jí obrátila pusa kousadlem dozadu. Brečela. Pak mi ale poděkovala, že jsme to zvládli hned napoprvé,“ prozradil Skopeček. (SONY_)