• Helmutek

Za mě mezi 2 a 3*. Ten nápad vůbec špatnej neni, ale nějak to na mě prostě nefungovalo. Janžurovou i Hrzána mám rád jako málokoho, tak bych čekal, že spolu ve dvojici budou i tady sázkou na jistotu, ale ať se na mě nikdo nezlobí - to, jak tady ten Hrzán estrádně až groteskně přehrává, to prostě hezký neni. Písničky/popěvky a některý hlášky jsou jinak skvělý, jen je to na mě všechno příliš afektovaný. A ty dvě báby jsou tak nesnesitelný a otravný, až mi z toho místama teda bylo až nepříjemně - "mile potrhlé sestry" z popisu filmu si představuju rozhodně jinak; podobnej typ důchodkyň-drben ve mě vzbuzuje spíš odpor než cokoli pozitivního. Možná i proto jsem si ten film neužil víc.(12.8.2016)

Hrzán se svým ušlechtilým kouzlem zvláště pro staré dámy/panny nebo jak to říkal, byl ztělesněním rozkošně praštěnýho nápadníka. Janžurová byla jeho klidnějším protipólem a tetičky, ty byly místy na ránu. Mně už se tahle komedie líbila jako dítěti a líbí se mi pořád. I s těmi hity... "Lééto, tohleto lééto, budu s mou podobou zahrááádky ozdobou." ;-)(10.2.2016)

• ondrula

Další bezduchá normalizační taškařice, která sice má jen 75 minut, ale díky svý připitomělosti a prázdnosti se zdá být nekonečná. Komančský svazácký hrdina Hrzán se zase všelijak pitvoří a klátí a neumím si představit, že by někdo takovej mohl být dneska hvězdou... no ale když si na druhou stranu vezmu takovýho Mádla... no nic. Těžištěm filmu je loupežný přepadení spořitelny, ke kterýmu se nachomejtne babka a ta s druhou babkou mele svý senilní kecy v podstatě až do závěrečnejch titulků. V kombinaci s tím Hrzánem, kterej navíc celou dobu zpívá, je to vážně hodně otravný. Jedinej potenciál měl tenhle film v Janžurce, ale ta se tu objeví v podstatě jen na okraj a tak nedostane ani moc prostoru.(7.5.2013)

Člověk si řekne, co to je za blbost. Nebo co je na tom tak zvláštního? Mě nejvíce tady fascinuje ta obyčejnost tehdejšího života. Jiří Hrzán, i když mu občas to zpívání nejde, působí tady velice přirozeně a chová se tak,jak se zrovna cítí. Projíždí vesnicemi, kde se silnicí procházejí husy a slepice. Nebo veze sebou pejska, který mu sežere dort. Žádné stresy, žádná věda. Nataša Gollová s Evou Svobodovou hrají tady správné vesnické tetky, které si vystačí s tím co mají a řeší problémy po svém. Zkrátka takový obyčejný odpočinkový film vhodný na nedělní odpoledne. Iva Janžurová s Natašou Gollovou jasně nejlepší...(28.11.2015)

"Do poklidného života dvou tet, hlavních hrdinek kriminální veselohry, zasáhne nečekaná událost. Jedna z nich se stane očitou svědkyní loupežného přepadení místní spořitelny. Rozhodnutí obou tet, vypátrat pachatele, se stane zdrojem řady komických i dramatických situací ".. To jen ke krátkému úvodu, této české klasiky, kterou osobně řadím, jako povedenou.(3.10.2013)

• - V době natáčení byla Iva Janžurová v jiném stavu. (artcha)

• - „Drahé tety“ Nataša Gollová a Eva Svobodová se setkaly již za války v komedii Roztomilý člověk (1941). Společně také působily v Městských divadlech pražských a pojilo je celoživotní přátelství. (Olík)

• - Jan Faltýnek si zde zahrál strážmistra VB, později ve filmu Dým bramborové natě (1976) ztvárnil už podporučíka VB. (Ganglion)