Film jsem viděla dávno a dnešní názor píšu s pořádným odstupem, přesto si na něj a jeho zápletku jasně pamatuju. Bylo to pro mě především milé setkání s mou oblíbenou Natašou Gollovou, kterou má každý zafixovanou hlavně jako herečku z 30. a 40. let. Není to komedie z nejvtipnějších, přesto pobaví a kdo má zrovna čas a hledá mezi českými filmy něco nenáročného, ale přitom ne hloupého, může být spokojen.(15.4.2012)

Náhodou já jsem tuhle komedii měla vždycky ráda a podle mě by si zasloužila i o kapku vyšší hodnocení. Není to nic světového ale je to milé a na nedělní odpoledne ideální podívaná. A navíc s milými herci. "Michale, co to děláš?! - "U-utrh jsem si jablko" - "Prosim tě, Michale, co tě to napadlo, to je strašně vzácná jabloň, má každej rok jenom pět jablek a to si piš, že teta to má spočítaný". ... A navíc je hezké vidět po tolika letech zase spolu Natašu Gollovou a Svatopluka Beneše.(15.4.2012)

skvělá show Jiřího Hrzána, jeho mimika a gesta jsou nezapomenutelná..Samozřejmě nelze opomenout vynikající Natašu Gollovou, která i přes své zdravotní trápení měla stále mladistvou jiskru v oku a charakteristický štěbetavý hlas..Díky těmhle postavám měl film spád a humor, jež jemně doplňovaly ještě Janžurová se Svobodovou ..(10.2.2016)

"Do poklidného života dvou tet, hlavních hrdinek kriminální veselohry, zasáhne nečekaná událost. Jedna z nich se stane očitou svědkyní loupežného přepadení místní spořitelny. Rozhodnutí obou tet, vypátrat pachatele, se stane zdrojem řady komických i dramatických situací ".. To jen ke krátkému úvodu, této české klasiky, kterou osobně řadím, jako povedenou.(3.10.2013)

Nemůžu jinak než 5 hvězd. Film se natáčel ve Vlachově Březí a to mám spojené s dětstvím. To jen že nejsem úplně objektivní. Ale i přes to mám pocit, že tempo ve kterém se film odehrává a vtipnost scén je na vynikající úrovni. Myslím, si že to je trochu opomíjený film, který patří do zlaté kolekce českých komedií.(18.2.2009)