No vida, takovej program SETI na vyhledávání mimozemšťanů spolkl milióny dolarů, zaměstnal tisíce počítačů na celém světě, které by přitom svůj výkon mohly věnovat ušlechtilejším věcem, třeba těžení bitkojnů, a nenašel nic. A přitom stačilo, aby se vědci zaregistrovali na csfd a zjistili by, že se ufouni stahujou právě na tenhle web. Jednak se stačí podívat na úroveň zdejších diskuzí, jednak na hodnocení určitých filmů. Třeba tomuhle filmu by každý normální pozemšťan dal čtyři až pět hvězdiček, neb se jedná o snímek velmi vtipný, s kriminální zápletkou, že by i Columbo koukal, a v neposlední řadě s perfektními hereckými výkony. Ovšem zdejší mimozemšťané mají evidentně jiný vkus.(27.2.2018)

Komedie s detektivní zápletkou, ve které si naposled zahrála Nataša Gollová. Ve filmu se mi nejvíce líbily ty dvě "potrhlé tety", které se neustále pletly do vyšetřování. Dobrý byl také Jiří Hrzán, který ale podle mě malinko přehrával. Celkově je to ale slušná komedie, jenom ji vysílají až příliš často.(5.12.2009)

Člověk si řekne, co to je za blbost. Nebo co je na tom tak zvláštního? Mě nejvíce tady fascinuje ta obyčejnost tehdejšího života. Jiří Hrzán, i když mu občas to zpívání nejde, působí tady velice přirozeně a chová se tak,jak se zrovna cítí. Projíždí vesnicemi, kde se silnicí procházejí husy a slepice. Nebo veze sebou pejska, který mu sežere dort. Žádné stresy, žádná věda. Nataša Gollová s Evou Svobodovou hrají tady správné vesnické tetky, které si vystačí s tím co mají a řeší problémy po svém. Zkrátka takový obyčejný odpočinkový film vhodný na nedělní odpoledne. Iva Janžurová s Natašou Gollovou jasně nejlepší...(28.11.2015)

Snímek Drahé tety a já dnes již patří dlouhá léta mezi zlaté české komedie, i když podle hodnocení zde na ČSFD patří spíše do druhé galerie. Podle mne je to škoda, protože podle mne názoru svou kvalitu určitě stále má, ale chápu, že není třeba až tak známý jako jiné komedie z tohoto období. Rozhodně se dá ale zařadit mezi ty nejvíce ulítlé a to zejména kvůli skvělému komediálnímu výkonu Jiřího Hrzána, který si zde zahrál mládence milované neteře Hermínky, kterou ztvárnila Iva Janžurová. Hlavními postavami se nicméně staly dvě dámy v letech Andělka a Fany, jež si zahrály zasloužilé herečky Nataša Gollová a Eva Svobodová. Dvě potrhlé sestry z jihočeského městečka, jedna vdova a druhá neprovdaná slečna, byly na svůj věk stále velmi vitální, což ovšem ne každému z dalších obyvatel vyhovovalo. Jejich poklidný dosavadní život v domečku na okraji města změnil nejen příjezd snoubence Hrzána, ale také přepadení pošty, které se jedna z nich nechtěně zúčastnila. Vyšetřování zločinu, pak přineslo mnoho úsměvných situací, zmatků a snah o nápravu. Při tom se projevil komediální talent Jiřího Hrzána, který bohužel o šest let později tragicky zemřel. V dalších rolích se mi líbil vyšetřovatel Ota Sklenčka, který měl veliké pochopení pro staré dámy a výraznější stopu zde zanechala Iva Janžurová a Svatopluk Beneš v roli vedoucího prodejny a zároveň zločince. Než však k tomuto zjištění došlo, mnohokrát jsme se zasmáli - třeba i u písniček, které ve filmu Hrzán zazpíval. Jeho rakvičky pro milé tetičky pro mne patří k nezapomenutelným songům, které zde zazněly. Škoda jen velmi krátké stopáže, protože těch 75 minut docela uteklo a myslím že režisér Zdeněk Podskalský mohl tenkrát ještě něco vymyslet. Nevadí, i tam mne Drahé tety a já hodně pobavily a tak pro naše tetičky velice rád dávám tři hvězdičky ***.(19.1.2018)

Film jsem viděla dávno a dnešní názor píšu s pořádným odstupem, přesto si na něj a jeho zápletku jasně pamatuju. Bylo to pro mě především milé setkání s mou oblíbenou Natašou Gollovou, kterou má každý zafixovanou hlavně jako herečku z 30. a 40. let. Není to komedie z nejvtipnějších, přesto pobaví a kdo má zrovna čas a hledá mezi českými filmy něco nenáročného, ale přitom ne hloupého, může být spokojen.(15.4.2012)

• - Jan Faltýnek si zde zahrál strážmistra VB, později ve filmu Dým bramborové natě (1976) ztvárnil už podporučíka VB. (Ganglion)

• - Natáčelo se také v obcích Kakovice, Jiřetice a Koječín. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)

• - Vyloupená spořitelna se nachází ve Vlachově Březí (na náměstí Svobody). Dále se natáčelo v Českých Budějovicích (scéna, kdy teta prochází okolo kašny, nacházela se tu i vinárna) a na Strakonicku. (blackrain)