Já osobně to vidím jako vynikající komedii, která by si zasloužila mít vyšší hodnocení. Ostatně, Iva Janžurová či Jiří Hrzán, ale i obě tety jsou výborné. Stejně jako další herci a celá zápletka. K tomu všemu se povedla hudba. Perfektní komedie, která mě baví pořád dokola a vždycky si ji rád zopakuju.(5.3.2019)

Jedna z mých nejoblíbenějších komedií z předrevoluční éry. Podskalský risknul absurdní spojení řehtandy s kriminální zápletkou a částečně s muzikáem a podle mě do sebe všechny tyhle ingredience skvěle zapadly. Herecký koncert předvádějí všechny hlavní postavy. Může být pro film větší pocta, než že si ho člověk s chutí pustí několikrát ročně?(21.1.2008)

Velice poutavě a vtipně napsaný a především skvěle zahraný "detektivní" příběh. Pachatele sice není problém odhalit, ale přiznejme si, že o něj tady vůbec nejde. Jde o tety, o postupně o rozum přicházejícího, ale stále si prozpěvujícího Jiřího Hrzána, o Ivu Janžurovou, o spoustu herců, kteří ve vedlejších rolích rozhodně potěší, o nápadité tetičkovské parodie známých písní, o (bez nadsázky) vtipnou hudbu Václava Hybše... Zkrátka o to, že se bavíme a bavíme.__P.S. Několikavteřinová, ale přesto nezapomenutelná role Jana Krause stojí za víc než za povšimnutí!(19.2.2012)

Nemůžu jinak než 5 hvězd. Film se natáčel ve Vlachově Březí a to mám spojené s dětstvím. To jen že nejsem úplně objektivní. Ale i přes to mám pocit, že tempo ve kterém se film odehrává a vtipnost scén je na vynikající úrovni. Myslím, si že to je trochu opomíjený film, který patří do zlaté kolekce českých komedií.(18.2.2009)

skvělá show Jiřího Hrzána, jeho mimika a gesta jsou nezapomenutelná..Samozřejmě nelze opomenout vynikající Natašu Gollovou, která i přes své zdravotní trápení měla stále mladistvou jiskru v oku a charakteristický štěbetavý hlas..Díky těmhle postavám měl film spád a humor, jež jemně doplňovaly ještě Janžurová se Svobodovou ..(10.2.2016)

• - Natáčelo se také v obcích Kakovice, Jiřetice a Koječín. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)

• - Syn režiséra Podskalského Zdeněk Podskalský ml. popsal jednu příhodu z natáčení: „Při natáčení filmu potřebovali narychlo policejní vůz, který neměli. Přesvědčili proto kapitána na místní policejní stanici, ať jim půjčí jejich.  Nejen že kaskadér během hodiny auto zničil, ale když ho odváželi, byl tam propadlý poklop a auto spadlo do fekální jímky. Když ho vytáhl jeřáb, bylo nepojízdné a po strop plné fekálií. Průjezd vesnicí policejním autem se tak stal nejdražším záběrem celého filmu.“ [Zdroj: Teplický deník] (karlos_3)

• - V době natáčení byla Iva Janžurová v jiném stavu. (artcha)