"Sláva, nazdar výletu, usměju se na tetu, teta tam, teta tu, tetám hlavu popletu." Já tedy nejsem fandou filmů, ve kterých herci bez zjevného důvodu přecházejí do zpěvu, ale Hermínčin snoubenec Michal to je jiná. S ním už jsem si ty jeho kraviny několikrát zanotoval a hned mi bylo líp. A i když obvykle nesnáším vyšetřující důchodkyně, tak popletené Fany s Andělkou to zamotaly naprosto skvěle ("Ale pane kapitáne, my máme ještě jednoho pachatele doma v kůlničce.")(26.10.2016)

Tohle je prostě už pro mnohé klasika a pro mě taky. Sjedu ji pokaždý, když ji dávaj v bedně, dneska taky a pokaždý se bavím. Výborná komedie. Všechny postavy jsou v něčem komický, ve filmu je výborná hudba. Nataša Gollová a Eva Svobodová jsou roztomilé a roztomile otravné, Iva Janžurová krásná, Jiří Hrzán je výbornej, neznám ho v lepší roli. Jiří Koutný alias Tomeček, tahle postava je geniální. Toho je mi dycky nejvíc líto, ten chudák vodsere všechno. Oko drozda...Bravo, pane Podskalský.(23.10.2011)

Snímek Drahé tety a já dnes již patří dlouhá léta mezi zlaté české komedie, i když podle hodnocení zde na ČSFD patří spíše do druhé galerie. Podle mne je to škoda, protože podle mne názoru svou kvalitu určitě stále má, ale chápu, že není třeba až tak známý jako jiné komedie z tohoto období. Rozhodně se dá ale zařadit mezi ty nejvíce ulítlé a to zejména kvůli skvělému komediálnímu výkonu Jiřího Hrzána, který si zde zahrál mládence milované neteře Hermínky, kterou ztvárnila Iva Janžurová. Hlavními postavami se nicméně staly dvě dámy v letech Andělka a Fany, jež si zahrály zasloužilé herečky Nataša Gollová a Eva Svobodová. Dvě potrhlé sestry z jihočeského městečka, jedna vdova a druhá neprovdaná slečna, byly na svůj věk stále velmi vitální, což ovšem ne každému z dalších obyvatel vyhovovalo. Jejich poklidný dosavadní život v domečku na okraji města změnil nejen příjezd snoubence Hrzána, ale také přepadení pošty, které se jedna z nich nechtěně zúčastnila. Vyšetřování zločinu, pak přineslo mnoho úsměvných situací, zmatků a snah o nápravu. Při tom se projevil komediální talent Jiřího Hrzána, který bohužel o šest let později tragicky zemřel. V dalších rolích se mi líbil vyšetřovatel Ota Sklenčka, který měl veliké pochopení pro staré dámy a výraznější stopu zde zanechala Iva Janžurová a Svatopluk Beneš v roli vedoucího prodejny a zároveň zločince. Než však k tomuto zjištění došlo, mnohokrát jsme se zasmáli - třeba i u písniček, které ve filmu Hrzán zazpíval. Jeho rakvičky pro milé tetičky pro mne patří k nezapomenutelným songům, které zde zazněly. Škoda jen velmi krátké stopáže, protože těch 75 minut docela uteklo a myslím že režisér Zdeněk Podskalský mohl tenkrát ještě něco vymyslet. Nevadí, i tam mne Drahé tety a já hodně pobavily a tak pro naše tetičky velice rád dávám tři hvězdičky ***.(19.1.2018)

Velice poutavě a vtipně napsaný a především skvěle zahraný "detektivní" příběh. Pachatele sice není problém odhalit, ale přiznejme si, že o něj tady vůbec nejde. Jde o tety, o postupně o rozum přicházejícího, ale stále si prozpěvujícího Jiřího Hrzána, o Ivu Janžurovou, o spoustu herců, kteří ve vedlejších rolích rozhodně potěší, o nápadité tetičkovské parodie známých písní, o (bez nadsázky) vtipnou hudbu Václava Hybše... Zkrátka o to, že se bavíme a bavíme.__P.S. Několikavteřinová, ale přesto nezapomenutelná role Jana Krause stojí za víc než za povšimnutí!(19.2.2012)

Natašu Gollovou mám rád. Její rozpustilost a hlas, který by člověk poznal na míle daleko. Drahé tety a já je film nabitý (dle mého názoru) hvězdami. Nikdo ale nestačí na Jiřího Hrzána. Na toho zde prostě nemá nikdo. Jeho přirozené charisma, pohybové nadání, sebedůvěra...on dokáže utáhnout film úplně sám:-) Co se týče scénáře, jsem lehce na rozpacích z urychleného konce. Celý příběh plyne pěkně pomaloučku, vyšetřování se blíží ke konci a je proplétáno nehoráznou spoustou vtipných scén, ale onen zatraceně rychlý a uspěchaný konec nechápu. Kdyby z posledních 10 minut udělali tvůrci další půlhodinu, rád bych se bavil dál. Scénář: ****; Režie: ****; Herci: *****; Hudbu tentokrát hodnotit nebudu.(22.12.2011)

• - Syn režiséra Podskalského Zdeněk Podskalský ml. popsal jednu příhodu z natáčení: „Při natáčení filmu potřebovali narychlo policejní vůz, který neměli. Přesvědčili proto kapitána na místní policejní stanici, ať jim půjčí jejich.  Nejen že kaskadér během hodiny auto zničil, ale když ho odváželi, byl tam propadlý poklop a auto spadlo do fekální jímky. Když ho vytáhl jeřáb, bylo nepojízdné a po strop plné fekálií. Průjezd vesnicí policejním autem se tak stal nejdražším záběrem celého filmu.“ [Zdroj: Teplický deník] (karlos_3)

• - V době natáčení byla Iva Janžurová v jiném stavu. (artcha)

• - Natáčelo se také v obcích Kakovice, Jiřetice a Koječín. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)