Sledujte hluboký a inspirativní příběh o rodině, přátelích a především výzvách, kterým musíme během života v tomto neustále se měnícím a komplikovaném světě čelit. Tom (Martin Sheen) je americký doktor, který přijíždí do francouzského města St. Jean Pied de Port, aby převzal ostatky svého syna, který zemřel v bouři během cesty do Santiaga, poutě známé také jako Cesta svatého Jakuba. Tom se však rozhodne na počest svého syna tuto pouť za svého potomka dokončit. Netuší však, jaký to bude mít dopad na jeho typický kalifornský život, který spíš připomíná velmi těsnou bublinu. Nezkušený Tom také zjišťuje, že na této cestě rozhodně nebude sám, brzy se setkává s poutníky z celého světa, z nichž každý řeší své vlastní problémy a každý hledá ve svém životě nějaký vyšší smysl. (HBO Europe)

Sunwheel

Veľmi príjemný film s dobre vybranými hercami (ktorí ani nepôsobia ako herci) a prostredím, ktoré ako pravidelný vandrovník dokážem považovať za vierohodné. Martin Sheen potešil v skoro dokumentárnej úlohe. Určite nebudem ďaleko od pravdy ak to jeho syn napísal jemu na mieru. ()

tahir

800 kilometrov dlha put lekara z Kalifornie po Pyrenejach s pozostatkami jeho tragicky zosnuleho syna, ktore po ceste sype z urny. Par prihod, par vysinutych spoluputnikov po ceste, ktori mu ju spestruju. Neviem co robi slovo akcny v popise filmu. Pekna priroda a lokality, ale pre mna priemer. ()

nervana

Krása. Trošku mě sice mrzí, že ve filmu nebylo mnohem víc záběrů na okolní krajinu, ale to je asi to jediné, co bych tomu mohl vytknout. Pěkný příběh, hezká hudba... a po závěrečných titulkách ohromná chuť cestovat a třeba i zažít podobnou pouť. Doporučuji každému kdo má rád přírodu a cestování. ()

muliku

Film na jedničku, dokáže citově zaujmout a to hlavně prostřednictvím hlavního hrdiny v podání Martina Sheena. Jediná věc co mi na dílu vadila, byl na kytáru hraný soundtrack. ()

krijka

Civilní příběh, civilně natočený a civilně zahraný. Tomovi zemřel syn při Svatojakubské pouti do Santiaga de Compostela a on si jede do Francie vyzvednout jeho ostatky. Během života se ti dva moc nechápali, otec, úspěšný oftalmolog, byl pevně vrostlý do své losangeleské komunity, s golfem a pořád do kola se opakujícími žerty a rozhovory, syn se rozhodl poznat svět a tak opustil pohodlí a vydal se do něj. Vše charakterizuje jediná věta-„Život si nevybíráš, život žiješ.“ A teď najednou stojí otec nad synovou mrtvolou a vše se mění, rozhodne se dokončit cestu za něj, nebo spíš s ním, s krabičkou s jeho popelem. Tak to aspoň otec chápe, ač mu policejní důstojník říká „Camino prochází každý kvůli sobě.“ Nakonec to pochopí i Tom. Na své cestě střetává zajímavé, byť trošku učebnicové typy, ale ty vlastně nejsou důležití, důležitý je jen Tom který je vlastně jedinou skutečnou postavou a režisér to snad tak i zamýšlel. Martin Sheen svou roli pojal opravdu minimalisticky, ale skvěle. Zejména v úvodu filmu, když se dozví o synově smrti je na něm vidět obrovský smutek, který se nemusí projevovat velkými gesty, stačí jen to, co mu zračí ve tváří. A když, jednou jedinkrát, propukne v pláč, vyhrknou člověku také slzy do očí. Velice uvěřitelně zahrál i postupnou proměnu, kdy se najednou znovu umí smát. V tomto filmu nikdo nepřehrává a to je v dnešní době skutečně osvěžující. Během dvou hodin se divák vydává na cestu s postavami a pokud chce, může objevit i něco sám o sobě. ()

caniferus

Pre mna super, pretoze som hispanofilny a to aj v kulture, keby nebolo krizy, tak si celkom viem predstavit zmiznut zit sem - teda specialne do Galicie. Velakrat som prebrazdil kuty tejto krajiny. Hudbu som doverne poznal z vlastnych zbierok. Mozno je to troska komercne pojaty pohlad na Camino, ale neklamme si, dnesne Camino uz take je, kedze sa nan tiez v tejto trase chystam, tak rozhodne este raz pre mna super! ()

Insomnia.k

Otec a syn se namají rádi, syn později zemře cestou na jakésy pouti, a jeho otec neznámo proč vyrazí dokončit pouť za něj ačkoli je mu přes 70 a jak bylo řečeno ze synem se neměli rádi. i přes toto cliché americké pojetí mě tento film překvapil přesto že je převážně americký ličí skvěle evropské kultury, tradice, památky a přírodu to vše doplňuje skvělá muzika. Martin Sheen ačkoli sem o něm do shlédnutí filmu vůbec nic nevěděl mě přesvědčil že je skvělý herec, na druhou stranu až moc energický a kraviny plácající Holanďan Yorick van Wageningen o úplném opaku. ()

Tomiczekk

Taková dlouhá procházka, kdy se člověk potká s různou kulturou a novými lidmi...každej s nějakým problémem a posláním. Mělo to svoje kouzlo 80% ()

BlackVelvet

Stejna pout do Santiago de Compostela mne vzdy lakala (ES Camino de Santiago, EN The Way of Saint James). Namet tohoto filmu, kdy otec jde dokoncit pout misto sveho syna, ktery behem teto pouti zemrel, je rozhodne velmi zajimavy. Vidime hodne nejen z toho, jak tato pout realne vypada, takze je to docela zajimavy cestopisny dokument, ale krome toho se zde sejdou postavy z ruznych koutu sveta s osudama, ktere je v ten moment zivota zavaly na tuto pout ve stejnou dobu. To se mne hodne libilo, setkavani nahodnych cizincu, kteri se potkaji na pouti, ktera pro kazdeho vetsinou docela hodne znamena a neco si touto pouti resi (coz jak jsem videla v dokumentech o Camino vetsinou tak byva). A kazdy rad sdili proc na teto pouti je, jen Tom ne, coz nekteri nechapou a Tim je tedy tak trosicku zahadny prvek skupiny. V momente, kdy se to ostatni dozvi je samozrejme zapletka jakymsi milnikem filmu a je to bolestivy milnik. Druhym samozrejme je pak celkovy konec filmu. Nicmene jako cele je to krasny zadumcivy film, o hledani duse, o hledani sama sebe, o navazovani nahodnych pratelstvi a sdileni spolecneho cile. Nicmene rozhodne si nepredstavujte morousky film - ma to sve svetle stranky a usmevne momenty a dle mne Martin Sheen zahral Toma uplne uzasne, zhostil se role otce trpiciho stratou syna se cti bez nejakych "opicek" a klise. ()

jakup57

Film je celkom o ničom, len máličko zachytáva skutočný príbeh a život pútnika. Dve hviezdy za to, že som si celkom pripomenul miesta, cez ktoré som sám prešiel a videl. 40% ()

Mark1983

Celkem smutný příběh,na který se nedá dívat příliš často. Místy je film zajímavý,avšak celkové zpracování je v mých očích jen průměrně koukatelné. ()

ztracenyDen

Není hluboký ani inspirativní. Je předvídatelný a druhá polovina ztrácí tempo. Humorný je zřídka, ale humor to asi jako jediný táhne z jedné hvězdy na dvě. ()

ssarka

tento film mě hodně zasáhl,je nabitý emocemi a to myslím tvůrci chtěli...přenádherná krajina,krásná hudba...kdykoli tento film vidím,mám chuť hodit batoh na záda a vyrazit...moc krásné, vtipné a dojemné..za mě plnej počet,krásný zážitek ()

Smashed

Tak jak to napsat. Asi to není zas tak špatný, herci super (teda až na tu bloncku, co vypadala jak když si odskočila z travesti šou), dál tam byla moc hezká příroda. No a pak sem tam nějaký ftípek :-D, trochu smutný to taky bylo, ale to je vše. Je to prostě ten typ filmu, na kterej už když koukáte, tak nevíte o čem to pořádně je. Proto jsem se radši vrhla na napsání recenze hnedle, jinak bych ráno nemusela vědět, že jsem na něco vůbec koukala... ()

kodwin

Zklamání. Pouť nepřináší nic nového. Navíc Martin Sheen hraje nepříjemného obarveného dědka Toma, který by nejradši šel sám, ale z neznámých důvodů se k němu připojí další trojka, ve které má samozřejmě každý svůj problém, protože do Santiaga de Compostely nevyráží nikdo jen tak. Tom sype popel svého syna po cestě a zbytek hodí do moře, protože mu to poradil cikán. Fakt divný. Vyvrcholení je nijaké a tak upoutá snad jen kamera a obrázky Španělska. ()

TheKleofa

Smutný příklad toho, jak se dá zazdít velké a hluboké téma. Film je bez děje, myšlenka jde jen po povrchu, chybí propracovaná psychologie postav (o což si přitom takový druh filmu vysloveně říká) a ani příroda nehraje tak, jak by mohla, nehledě na nepovedený střih. Hudbu nebudu komentovat, snažila se mě přesvědčit, že propadám depresi a měla bych přinejmenším skočit z okna. ()

vinducha

Emilio Estevez si napsal a zrežíroval road movie pro svého tatíka , a za mě to dopadlo více než velice dobře, spokojenost. ()