Pouť

• Španělsko

Komedie / Drama / Dobrodružný

USA / Španělsko, 2010, 123 min (Director's cut: 90 min)

Opravdových feel good filmů zase až tolik není, ale když se najde takový u kterého vypnete a melancholicky se na něj můžete dívat, tak vás zaplaví neskutečně příjemný pocit. Dá-li se to říci, tak subžánr těchto feel good filmů mám opravdu rád a jsem vděčný za každičký sebenenápadnější film jako je Pouť. Sledovat pouť postaršího zatrpklého američana za svého zesnulého syna byl pro mě spirituální a neskutečně příjemný zážitek. Více takových.(29.7.2014)

• fragre

Taková instantní duchovní polévka. Stačí přilít vodu, a je to! Citově vyděračský film, plný klišé přioděných do rádoby neokázalých outdoor značkových hadrů, kombinovaný s propagačním zbožně-turistickým filmovým průvodcem. Když už je těch hezkých záběrů krajiny a zaběrů obličeje mužně trpícího hlavního hrdiny trochu příliš, vytvoří se nějaký konflikt, ať se něco děje. Jinak, dobrej vandr, tolik kilometrů a ani jeden puchejř.(5.8.2012)

Zaujímavý počin Estevez famílie. Predpokladám síce, že mi ho časom vytesnia z hlavy iné veci, no aj tak, snímok bol podaný s citom, nič nepreháňal, išlo o zaujímavý príbeh, v ktorom si nájdu svoje aj pobožní, aj svetskí ľudia a hoci by sa niekoľko výhrad našlo (napr. zdĺhavé putovanie v prvých 200 kilometrov a ďalších 600 ledabolo strihnutých, akoby sa v nich nič nestalo, či mierne pretiahnutý záver), vo všeobecnosti film hodnotím veľmi pozitívne.(8.5.2013)

Pohodová road-(walk)-movie o poznávaní a objavovaní nielen ľudí a miest, ale predovšetkým seba semého. Charakterovo vydarená partička štyroch trekkerov z rôznych kútov sveta, s ktorými sa vo veselých časoch zasmejete a v smutných k ním prilnete. Estevez režíruje uvolnene, ale cielene a presne. A hlavne je cítiť, že sa do toho vkladá osobne. Malý, pozitívny film, atmosférou podobný Payneho Bokovke.(9.12.2013)

Cestopis o cestě ze St. Jean do Santiaga de Compostela. Záběry ze samotné cesty byly parádní, takže i zapřísáhlý gaučák na okamžik podlehne pokušení a zatouží tuhle pouť absolovovat, ale po těch dvou hodinách ho to přejde. To je hlavní problém celého filmu. Ta délka je zkrátka přepálená a exteriéry, ze kterých je divák zprvu nadšený, začnou postupem času nudit. Koukat se na čtveřici lidí šlapajících různorodou krajinou je pak silně ubíjející, kor když ona čtveřice toho příliš nenamluví. A je to škoda, protože herecky by mi to sedlo. Jinak označit film jako akční či komedii může jenom trotl. 50%(20.8.2013)

• - Martin Sheen pôvodne navrhol na hlavnú rolu Michaela Douglasa alebo Mela Gibsona, ale Emilio Estevez písal rolu hlavného hrdinu špeciálne pre svojho otca. (Polcas)

• - Přezdívka El Cid je odvozena z al-sīd, což v arabštině znamená "pán" nebo "velitel" (CarloRizzi)

• - Syn Emilia Esteveza, ktorý slúžil ako asistent producenta filmu, stretol svoju budúcu manželku na Camino de Santiago. (Matejus)