Pouť

• Španělsko

Komedie / Drama / Dobrodružný

USA / Španělsko, 2010, 123 min (Director's cut: 90 min)

Tmavě zelená barva trávy. Prach cest. Plnost a žlutá barva obilí. Vítr života zacnou kal silněji a vzal si co si vzít musel. Směr se najednou změnil. Celý život se změnil. Pak už jen jít a jít dál a dál az oceánu. Ta cesta je prošlapána mnoha a mnoha poutníky a je jedno jaký byl důvod po ní jít. Snad budu mít někdy štěstí a budu moct jít do Santiaga...(7.3.2013)

• Una111

Scénář je tak slabý a prostoduchý, že by blbější nenapsal ani ve filmu zmiňovaný Paulo Coelho. Ten byl ovšem nejspíš vzorem! A stejně jako on i autoři filmu si vypůjčili atraktivnost a hlubokou náboženskou tradici poutní cesty do Santiaga de Compostela a dokonale ji využili, či spíše zneužili... zesvětštili, zbavili víry, ba co hůř - víru zploštili a zbagatelizovali! - Tak to tedy byla pouť! Dobré jídlo, dobré pití, dobrá parta.... A asi taky móc dobré boty, vždyť v luxusním hotelu si jedna ze čtyř protagonistů filmu nechá nalakovat nehty na nohou, žádné puchýře!? Jedna z moudrostí, kterých ve filmu uslyšíte celé mraky: "POUTNÍCI MÍŘÍ K NOVÉMU MÍRU..." Nebo na jiném místě: "V MÉ ZEMI (Irsko) SE MÁ CÍRKEV Z ČEHO ZODPOVÍDAT, UŽ TAM (rozuměj do kostela) NECHODÍM." - - - Jsem znechucená, ale dobře mi tak: Co jsem čekala od filmu "nové Evropy"? - Už raději mlčím...(9.6.2014)

• mirekem

Hroznej film,nepříjemnej,nevtipnej,trapnej...nesympatický postavy který hrajou nesympatičtí herci,příšerně zvolená hudba(A.Morissette zpívá ve Španělsku o Indii atd.) a nepadli jste na kolena(!),čímž jste svoji aroganci ještě znásobili a nedaj se Vám tudíž vůbec ty dvě protrpěný hodiny odpustit...ani příroda to nezachránila,jen od odpadu.Divim se,že to ten protivnej dědek Sheen ušel,protože normální lidi by ho v půlce utopili v baňu.Čekal jsem nějakou spirituální záležitost,možnost si zameditovat,ale dočkal jsem se akorát povrchní sračky.(20.4.2013)

Cesta je cíl, nikoliv to, co na člověka čeká na jejím konci, ať už je samozřejmě jakýkoliv. Je úplně jedno jaké jsou pohnůtky vašeho potuvání. Lidé jsou formovaní tím, co se jim na jejich cestě přihodí. Mohou najít sami sebe, poznají nové přátele a uvědomit si mnoho dalších věcí, na které by v normálním životě ani nepomysleli. Španělská krajina byla krásná, ale drsná. Nejsem si tak úplně jistá, jestli bych se někdy na podobnou cestu vydala. Asi by si to dlouho, ale hodně dlouho rozmýšlela.(8.10.2012)

Tady mi neoriginalita celého příběhu nijak nevadila, stejně v těchto road movie snímcích jde většinou o toho ducha cestování a s tím spojených zážitků, což mně bylo v tomto případě hodně blízké, protože právě zrovna do Španělska já jezdím moc ráda a navíc ve mně film dokázal vzbudit neodbytnou touhu odhodit všechny starosti za hlavu a střihnout si tu lehce duchovní pouť do Santiaga, jen tak s batohem na zádech, také.Filmová výzva 2016(2.4.2016)

• - Přezdívka El Cid je odvozena z al-sīd, což v arabštině znamená "pán" nebo "velitel" (CarloRizzi)

• - Produkce filmu trvala 40 dní. (mi-ib)

• - Cid je pochován v Katedrále Panny Marie v Burgosu. (CarloRizzi)