Pouť

• Španělsko

Komedie / Drama / Dobrodružný

USA / Španělsko, 2010, 123 min (Director's cut: 90 min)

Opravdových feel good filmů zase až tolik není, ale když se najde takový u kterého vypnete a melancholicky se na něj můžete dívat, tak vás zaplaví neskutečně příjemný pocit. Dá-li se to říci, tak subžánr těchto feel good filmů mám opravdu rád a jsem vděčný za každičký sebenenápadnější film jako je Pouť. Sledovat pouť postaršího zatrpklého američana za svého zesnulého syna byl pro mě spirituální a neskutečně příjemný zážitek. Více takových.(29.7.2014)

,,PANE AVERY, VÍTE PROČ PODSTUPUJETE TU CESTU?“ ... ,,PŘEDPOKLÁDÁM, ŽE PRO DANIELA.“ ... ,,JDETE JÍ KVŮLI SOBĚ. POUZE KVŮLI SOBĚ“.... /// Tom je starej a unavenej. A teď do toho ještě tahle prekérka.... Film postavenej na atmosféře CESTY, KTERÁ MŮŽE ZMĚNIT ŽIVOT. A tak sleduju dědka, jak s popelem na zádech potkává Holanďana, Kanaďanku, toť zas Ir se vobjevil – a slova se mluví (a řeka teče – řekl by Číňan, kterýho tady ale nepotkáte....). Žádnej spěch, a tak můžu popřemejšlet i o sobě (hmm, takže film pro důchodce....) a protože to tak rozumně a pohodově plyne, dostávám taky chuť vyrazit. Cesta za sebepoznáním, pochopením a přátelstvím rozhodně není dokonalá (tak ti nevím Emílio...), ale svůj duchovní účel plní. Mám totiž tyhle příběhy, který jsou ,,napsány pro lidi“ rád hlavně kvůli síle v ,,intimních“ okamžicích. 4* jsou možná moc, ale copak vy netoužíte zjistit, co ve vás je? Aha, jasně. Tak Bueno camino! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Knihu "Off the Road: A Modern-Day Walk Down the Pilgrim's Route Into Spain", kterou napsal Jack Hitt číst nebudu. 2.) Slíbil jsem klukovi, že ho do tý Muxie (9.2159681°W,43.1068658°N) vodnesu! 3.) Thx za titule ,,Kaucuk44“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ ne(18.7.2012)

Na začátku filmu jsem si říkala, že něco takového bych nikdy nemohla absolvovat. Na konci už jsem si tím tak jistá nebyla. Samotný film dokazuje, že se Estevez proměnil z vyhaslé hvězdy 80. let v docela zajímavého režiséra. Jedna z věcí, které bych vytkla, je nedostatečná hloubka postav. Každá má sice svůj cíl, který se po dobu poutě mění, ale já jsem si pořád připadala jen jako vnější pozorovatel a to by se u takového filmu asi stát nemělo. Nicméně za hudbu a velmi působivou a emotivní scénu v chrámu ty 4* přece jen dám.(25.4.2011)

Tmavě zelená barva trávy. Prach cest. Plnost a žlutá barva obilí. Vítr života zacnou kal silněji a vzal si co si vzít musel. Směr se najednou změnil. Celý život se změnil. Pak už jen jít a jít dál a dál az oceánu. Ta cesta je prošlapána mnoha a mnoha poutníky a je jedno jaký byl důvod po ní jít. Snad budu mít někdy štěstí a budu moct jít do Santiaga...(7.3.2013)

Pouť je především film, který by se dal nacpat bez problému do jedné hodiny. Tady však musíme koukat na mnohé bezvýznamné záběry ruční kamery, které opravdu jen nudí. Když už bych se pouštěl jako režisér do výpravného filmu, tak by bylo záhodno ho natočit co nejzajímavěji se spoustou krásných záběrů na krajinu. Tady bylo vše jakési šedivé, scénáristicky strašně chudé a míst, kdy se člověk od srdce zasměje či trochu dojme bylo velmi málo. Pouť teda považuju za hrubě odfláknutý a zcela nevyužitý film, jehož námět si takové zpracování rozhodně nezaslouží. Navíc tu náboženskou agitku a story okolo hodných Romů, bych si odpustil. Ach jo a to jsem doufal, že uvidím další ´´Útěk do divočiny´´. Ale kdepak. 55%(9.4.2012)

• - Film bol natáčaný malou skupinou päťdesiatich ľudí a pár kamerami. Počas filmovania neboli použité ani žiadne prívesy určené na prevoz techniky. (ambrosko1)

• - Přezdívka El Cid je odvozena z al-sīd, což v arabštině znamená "pán" nebo "velitel" (CarloRizzi)

• - Martin Sheen pôvodne navrhol na hlavnú rolu Michaela Douglasa alebo Mela Gibsona, ale Emilio Estevez písal rolu hlavného hrdinu špeciálne pre svojho otca. (Polcas)